REKLAMA
nowsze starsze
LINKI SPONSOROWANE
Historycy wzięli pod lupę akademik przy ulicy Kaliskiego 17. Wbrew sensacyjnym informacjom jednej z mieszkanek Boernerowa nie znaleźli w nim nic ciekawego.
Stare place zabaw, nierówne chodniki, zaniedbana zieleń - z terenów największych spółdzielni mieszkaniowych korzystają wszyscy, bo najczęściej są ogólnodostępne. Zgłoszone do budżetu obywatelskiego projekty mogły realnie poprawić życie tysięcy mieszkańców. Ale nie trafią nawet pod głosowanie.
Z kilkunastoletnim opóźnieniem MPWiK buduje kanalizację na Białołęce Dworskiej, tuż obok oczyszczalni ścieków. Obecnie kończą się prace w rejonie ul. Bohaterów i Majorki. Przed nami kolejne etapy. Gdzie i kiedy?
Najstarszy syn Konrada I Mazowieckiego niezbyt długo cieszył się samodzielnymi rządami na Mazowszu. Dlatego też jego obecność na scenie politycznej była związana z niekończącą się batalią jego ojca o tron krakowski.
Na ostatniej sesji miejscy radni zlikwidowali dwie nazwy ulic na Białołęce. Które?
Na prośbę mieszkańców radna Marta Sylwestrzak zapytała władze Bemowa, czy byłaby możliwość utwardzenia błotnistych ścieżek biegnących przez zielone tereny łączące ulicę Jana Olbrachta z osiedlem Przyjaźń.
Porusza tematy, o których wielu woli milczeć. Antonio Cossa, uznany mozambicki fotoreporter, zaprezentuje w Bibliotece na Koszykowej swój projekt "Nie ma planety B". Wernisaż odbędzie się 17 maja o godz. 20:00 podczas Nocy Muzeów. Wstęp wolny.
Władze Białołęki rozważają budowę nowego ratusza. Obecny, pochodzący z 1997 roku, nie nadąża za dynamicznie rosnącą liczbą mieszkańców dzielnicy. Czy jednak inwestycja, której koszt może sięgnąć 100 milionów złotych, jest rzeczywiście konieczna?
Ikoniczna postać "Kobiety pracującej" powraca - nie jako bohaterka serialu, lecz jako przewodniczka po absurdach współczesnego świata. Teatr Komedia zaprasza na spektakl "Kobieta pracująca. Powraca", w którym w tytułowej roli wystąpi Eliza Borowska. Premiera już 23 maja.
Szkoła Podstawowa nr 110 na Białołęce Dworskiej doczeka się nowoczesnej strefy sportowej. Inwestycję za ponad 8 milionów złotych ogłosiły władze dzielnicy. Mieszkańcy są wdzięczni, ale zdecydowanym tonem pytają, kiedy nadejdzie czas na rozbudowę szkoły.
Na elewacjach wielu warszawskich budynków wciąż wiszą podświetlane latarenki adresowe z lat 80. i 90., a niekiedy nawet przedwojenne. Choć wiele z nich nie działa, wciąż mogą dodać miastu uroku - trzeba tylko dać im drugą szansę.
Interpelacja radnej Judyty Faliszewskiej okazała się bardziej skuteczna niż dziesiątki telefonów i maili mieszkańców do spółdzielni.