REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jakie drzwi wybrać do minimalistycznych aranżacji?

Jakie drzwi wybrać do minimalistycznych aranżacji?

W minimalistycznych aranżacjach każdy szczegół i element wyposażenia ma duże znaczenia. Ze względu na to, że redukuje się zbędne dekoracje, to właśnie designerskie elementy wyposażenia je zastępują. Co jednak z drzwiami? W ofertach sklepów możesz znaleźć tak wiele modeli. Ponadto duży wybór dotyczy także ościeżnic. Które z nich najlepiej sprawdzą się w minimalistycznych aranżacjach? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszy model drzwi do domu.

Drzwi bezprzylgowe

Najczęściej wybierane są drzwi wewnętrzne z ościeżnicą, których zawiasy znajdują się na zewnątrz. Możesz dokupić do nich ościeżnice stałe, czyli montowane od wewnętrznej strony otworu w ścianie lub ościeżnice regulowane, które otaczają mur. Te drugie gwarantują ładniejsze wykończenie. Nie musisz także dokupywać do nich żadnych maskownic czy opasek drzwiowych, aby zakryć mankamenty ściany wokół ościeżnicy. Jeśli liczysz się z budżetem, z pewnością będą dobrym wyborem, jeśli dobrze dopasujesz je kolorystycznie. Jeśli jednak możesz wydać na drzwi nieco więcej, lepiej sięgnąć po drzwi bezprzylgowe.

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą bezprzylgowe różnią się od innych tym, że ich zawiasy są ukryte w ościeżnicy. Dzięki temu skrzydło razem z belkami bocznymi ościeżnicy tworzy gładką powierzchnię. Modele nowoczesne pozbawione zdobień wraz z prostymi klamkami będą doskonale prezentowały się w minimalistycznym wnętrzu.

Warto przy tym dobrze dobrać kolor skrzydła i ościeżnicy, aby pasował do pokoju, ale także przedpokoju. Świetnie prezentują się białe drzwi z czarnymi klamkami. Najczęściej jednak skrzydła i ościeżnice pokrywane są folią, dlatego wybór kolorów masz naprawdę szeroki. Z pewnością znajdziesz wśród nich te, które imitują drewno różnego gatunku.

Drzwi ukryte w ścianie

Najdroższe, ale równocześnie najbardziej efektowne są drzwi ukryte w ścianie. Wyglądają, jakby nie miały ościeżnicy, ale to nie prawda. Ich konstrukcja po prostu pozwala zupełnie ukryć ościeżnicę w ścianie. Choć ich montaż jest trudniejszy, to jednak warty jest zachodu.

Skrzydło drzwi ukrytych licuje się z powierzchnią ściany. Możesz je wykończyć w dowolny sposób, jednak utrzymanie ich w kolorze otoczenia pozwoli Ci jeszcze mocniej ukryć obecność drzwi w pomieszczeniu. Możesz po prostu wybrać podobny kolor lub pomalować je tą samą farbą, co ścianę. W wielu gabinetach świetnie sprawdzają się panele na ścianach, którymi równie dobrze możesz pokryć drzwi. A może w pokoju dziecięcym wykończyłeś ściany tapetą dekoracyjną? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak samo wykończyć skrzydło drzwi.

Wbrew pozorom nowoczesne, minimalistyczne wnętrza są bardzo trudne w aranżacji. W takich pomieszczeniach każdy szczegół ma znacznie, a nadmiar dodatków, kolorów może zupełnie zniweczyć wysiłki. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na wybór drzwi. W tych wnętrzach najlepiej zaprezentują się jednobarwne drzwi bezprzylgowe lub drzwi ukryte w ścianie wykończone na ten sam kolor bądź przy zastosowaniu tych samych materiałów. Dzięki temu drzwi będą niemal zupełnie nie widoczne, a Ty uzyskasz ciekawy efekt w swoim pomieszczeniu.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA