REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jaki telewizor wybrać? Czy warto postawić na markę HISENSE?

Jaki telewizor wybrać? Czy warto postawić na markę HISENSE?

Wybór odpowiedniego telewizora zależy od potrzeb użytkowników. Niektórzy chcą po prostu oglądać ulubione programy telewizyjne, inni pragną poczuć się jak w kinie lub grać za pośrednictwem telewizora w ulubione gry. Jedni są wierni ulubionej marce, inni chętnie sprawdzają nowości takie jak telewizor HISENSE 55E7HQ. Sprawdź, jak wybrać telewizor najlepszy dla siebie!

Jaki rodzaj wyświetlacza będzie najlepszy? Czy warto zainwestować w telewizor z HDR? Czy rozdzielczość FullHD będzie wystarczająca, a może lepiej dopłacić do 4K UltraHD? Na jaką markę postawić? Samsung, Sony, LG, a może HISENSE? Telewizor to ważny element wyposażenia salonu, nic więc dziwnego, że chcesz wybrać jak najlepszy sprzęt w swoim przedziale budżetowym.

Podpowiadamy, jak rozszyfrować parametry i oznaczenia producentów, oraz sprawdzamy, czy dobry telewizor musi być drogi.

OLED, QLED, a może LCD? Rodzaje wyświetlaczy w telewizorach

Najczęściej spotykane wyświetlacze w telewizorach to LCD. W porównaniu do telewizorów z nowocześniejszymi wyświetlaczami czerń może być nieco bledsza, a kontrast mniej wyraźny. Możliwa jest również degradacja kolorów podczas oglądania pod kątem.

Na lepszy obraz mogą liczyć wszyscy ci, którzy zdecydują się na telewizor z wyświetlaczem QLED. Dzięki technologii Quantum Dot obraz jest jaśniejszy, a jakość kolorów wyższa.

Wyświetlacze OLED pozwalają uzyskać żywy i realistyczny obraz. Dzięki organicznym diodom LED zapewniają doskonały kontrast. Tego typu wyświetlacze występują w telewizorach o przekątnej od 55 cali i większych.

Rozdzielczość ekranu - FullHD vs 4K UltraHD

Im wyższa rozdzielczość ekranu, tym bardziej szczegółowy obraz. Modele z rozdzielczością FullHD emitują obraz składający się z dwóch milionów kolorowych punkcików, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Jeśli jednak zależy Ci na tym, by oglądając film we własnym salonie, poczuć się jak w kinie, warto zdecydować się na telewizor 4K UltraHD. Wówczas obraz ma aż 4 razy więcej kolorowych punktów, co sprawia, że jest on bardziej realistyczny.

HDR - co to oznacza?

Technologia HDR (High Dynamic Range) sprawia, że kolory na ekranie są żywe i realistyczne. Różnicę można dostrzec zwłaszcza w ciemnych scenach, w których pojawiają się jasne punkty.

Obecnie w telewizorach może być zastosowana jedna z czterech technologii tego typu: HDR 10, HDR 10+, bardziej zaawansowana Dolby Vision oraz HLG.

Telewizor HISENSE - dobra jakość w rozsądnej cenie

Czytając o najnowszych technologiach, możesz dojść do wniosku, że na zakup telewizora wydasz fortunę. Okazuje się, że niekoniecznie. Świetnym przykładem dobrego urządzenia w przystępnej cenie jest telewizor HISENSE 55E7HQ 4K UHD 60Hz.

Dzięki technologii Quantum Dot Color zobaczysz nawet milion kolorów w obrazie. Zaawansowany HDR Dolby Vision sprawi, że we własnym salonie poczujesz się niemal jak w kinie.

Sprawdź, czym się wyróżniają telewizory LGMini LED i QNED!

Z kolei zapaleni gracze docenią telewizor HISENSE 55E7HQ za tryb Game Mode Plus, który minimalizuje drgania i gwarantuje natychmiastową reakcję sprzętu na działania gracza.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA