REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jak wygląda współpraca z agencją pracy?

Jak wygląda współpraca z agencją pracy?

Na współpracę z agencją pracy decyduje się coraz więcej firm, już nie tylko z sektora transportowo-logistycznego czy produkcyjnego, ale również z innych branż, zwłaszcza o charakterze sezonowym. Ze względu na to, że takie agencje oferują dość atrakcyjne warunki pracownikom, ponieważ zapewniają na przykład bezpłatny transport czy pomoc w znalezieniu zakwaterowania, zazwyczaj dysponują dość dużą bazą kandydatów na różne stanowiska. Jak wygląda współpraca z agencją pracy? Podpowiadamy.

Kontakt firmy poszukującej pracowników z agencją pracy

Żeby rozpocząć współpracę z agencją pracy, należy w pierwszej kolejności skontaktować się z jej pracownikami. Obecnie taki kontakt zazwyczaj odbywa się telefonicznie lub mailowo. Możliwe jest jednak również spotkanie stacjonarne czy w formie online. W tym czasie należy poinformować specjalistów, jakich pracowników poszukujemy, ile osób chcielibyśmy zatrudnić i na jaki czas. Dobrze jest też sprecyzować, jakie mamy wymagania w kwestii kandydatów do pracy. Powinniśmy przedstawić również warunki, w jakich będą pracować. Na tym etapie obie strony powinny zadawać jak najwięcej pytań, aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień na dalszych etapach współpracy.

Podpisanie umowy i poszukiwanie pracownika

Kiedy zostaną ustalone wszelkie warunki między agencją pracy a przedsiębiorstwem poszukującym pracowników, zawierane są one w umowie, którą podpisują te dwie strony. Następnie specjaliści tworzą ogłoszenie i umieszczają je między innymi na: https://fast-service.com.pl/aktualne-oferty-pracy/warszawa/. W kolejnym kroku pracownicy agencji pracy weryfikują nadesłane CV, a następnie mogą przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne z niektórymi kandydatami. Na tej podstawie wybierane są osoby, które spełniają oczekiwania pracodawcy i podpisywane są z nimi umowy. Warto wiedzieć, że w przypadku kiedy szukamy pracowników tymczasowych przez agencję pracy, to ten podmiot w rzeczywistości zatrudnia takie osoby i może skierować do pracy pracownika na okres od 3 do 18 miesięcy.

Skierowanie do pracy osób zatrudnionych przez agencję pracy

Po podpisaniu umowy z pracownikiem agencja kieruje go do pracy u swojego klienta. Dodatkowo w zależności od warunków umowy między poszczególnymi stronami, może zapewnić mu na przykład bezpłatny transport do miejsca zatrudnienia czy pomóc w znalezieniu zakwaterowania. Takie dodatkowe korzyści są cenione zwłaszcza przez osoby, które przyjechały do Polski z zagranicy i szukają zatrudnienia. Agencja pracy jak Fast Service: https://fast-service.com.pl/ może im pomóc załatwić wszelkie formalności, na przykład wyrobić kartę pobytu.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA