REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jak tanio podróżować pociągiem?

Jak tanio podróżować pociągiem?

Obecnie podróż pociągiem to niezwykle wygodna opcja, zwłaszcza na weekendowy wypad poza miasto. Nie musisz martwić się o to, gdzie zaparkować samochód, a sam koszt podróży bywa dużo mniejszy, niż zatankowanie auta. Dziś bilet miesięczny u regionalnego przewoźnika nie jest jedyną opcją na oszczędzanie. Jak zatem tanio podróżować pociągiem? Podpowiadamy!

Regularnie podróżujesz pociągiem? Postaw na bilet miesięczny!

Bilet okresowy to doskonała propozycja na oszczędność dla każdego, kto regularnie podróżuje pociągiem. W ten sposób nawet w razie nieoczekiwanej wyprawy będziesz zawsze gotowy! Bilet miesięczny w POLREGIO wydawany jest na odcinkach do 200 km, dzięki czemu bez problemu dojedziesz do pracy czy na uczelnię, a w wolnej chwili zaplanujesz weekendowy wypad poza miasto. Takie rozwiązanie jest korzystne również dlatego, że uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów między wszystkimi stacjami odcinka, na który został wydany bilet okresowy.

Co ważne, do wyboru masz nie tylko bilet miesięczny, ale także tygodniowy lub kwartalny! W ten sposób unikasz dodatkowych kosztów zakupu pojedynczych biletów, a w ostatecznym rozrachunku bilet okresowy jest zwykle tańszy i daje większą swobodę podróżowania.

Coś dla weekendowych turystów

Jeżeli weekendowe podróże to twoja zajawka, koniecznie skorzystaj z biletów turystycznych i mini biletów turystycznych. Z reguły działają one w ten sposób, że uprawniają do wielokrotnych przejazdów od godziny 18:00 w dniu roboczym, poprzedzającym bezpośrednio następujące po sobie dni wolne od pracy. Taki bilet ważny jest do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego, występującego po tych dniach. Innymi słowy, jego ważność startuje w piątek o 18:00, a kończy się w poniedziałek o 6:00. Co ważne, taki bilet możesz nabyć już w cenie 45 zł!

Promocje dla tych, którzy lubią podróżować w grupie!

Niektórzy przewoźnicy oferują podróżnym atrakcyjne promocje jak choćby "TY i raz, dwa, trzy" od POLREGIO. Takie rozwiązanie pozwala ci na podróże z jedną, dwiema lub trzema osobami, a każda z nich otrzymuje bilety tańsze nawet o 30% tańsze od taryfy normalnej! W ten sposób możesz zebrać paczkę przyjaciół i zaplanować wspólny wypad. Takie rozwiązanie sprawdzi się również, jeżeli często podróżujecie jednym pociągiem w tę samą stronę - np. do pracy lub na uczelnię.

Nie zapomnij o ulgach ustawowych!

Nie tylko bilet miesięczny czy kupiony w konkretnej ofercie promocyjnej to sposób na tańsze podróżowanie pociągiem. Pamiętaj również o zniżkach ustawowych, które przysługują m.in. studentom, uczniom czy dzieciom z niepełnosprawnością oraz ich opiekunom. Dzięki nim także kupisz bilet taniej.

Widzisz więc, że sposobów na tanie podróżowanie pociągiem jest mnóstwo. Wystarczy wybrać ten, który najlepiej wpisuje się w twoje bieżące potrzeby. Co istotne, teraz bilety kupisz dzięki aplikacji na telefon. Nie musisz więc nawet wychodzić z domu, by wybrać najkorzystniejszą dla siebie promocję!


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA