REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Jak przenieść numer telefonu do innego operatora?

Jak przenieść numer telefonu do innego operatora?

Przeniesienie numeru telefonu do innego operatora może być dobrym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, gdy on oferuje o wiele korzystniejszą ofertę niż ta, z której korzysta się obecnie. Nie należy obawiać się tego procesu, ponieważ jest on naprawdę bardzo prosty.

Przeniesienie numeru drogą internetową

Przeniesienie numeru telefonu do innego operatora nie jest skomplikowane i nie wymaga ponoszenia żadnych dodatkowych opłat. W przypadku oferty na kartę cały proces można przeprowadzić w dowolnej chwili, ponieważ użytkownik nie jest związany ze swoim dotychczasowym operatorem żadną umową. Jeśli jednak telefon jest na abonament, sprawa wygląda nieco inaczej. Wówczas najlepiej poczekać do końca obowiązującej umowy i dopiero w ostatnich dniach jej trwania podjąć kroki w celu przeniesienia numeru. Dzięki temu cała procedura odbędzie się sprawnie i bezproblemowo. Warto przy tym pamiętać, że w przypadku umowy na czas nieokreślony klientów obowiązuje okres wypowiedzenia, którego naruszenie grozi nałożeniem kary umownej przez dotychczasowego operatora. Trwa on zazwyczaj miesiąc.

Po podjęciu decyzji o przeniesieniu numeru należy załatwić kilka formalności. Do rozpoczęcia całego procesu potrzebne jest złożenie specjalnego wniosku u nowego operatora. Można to zrobić na kilka sposobów. Należy przy tym pamiętać, że każda firma ma nieco inne procedury w tym zakresie. Najwygodniejszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest skorzystanie ze strony internetowej danego operatora. Dla przykładu przedstawiamy, jak wygląda przeniesienie numeru do Mobile Vikings.

W przypadku tej firmy wystarczy wypełnić formularz online na jej oficjalnej stronie internetowej. Należy podać w nim swoje dane, czyli imię, nazwisko i numer PESEL. Następnie trzeba poczekać na dostarczenie karty SIM przez kuriera. Gdy się ją otrzyma, należy potwierdzić jej odbiór za pośrednictwem konta internetowego na stronie operatora. Wszystkie pozostałe formalności związane z przeniesieniem numeru leżą po jego stronie.

Inne sposoby na przeniesienie numeru

Przeniesienie numeru telefonu przez Internet przebiega szybko, sprawnie i bezproblemowo, a przy tym nie wymaga wychodzenia z domu, dlatego takie rozwiązanie jest chętnie wybierane przez użytkowników. Niektórzy wolą jednak załatwić całą sprawę w tradycyjny sposób. Na szczęście wielu operatorów daje też taką możliwość. Rozwiązaniem jest wówczas udanie się do salonu sieci, do której chce się przenieść numer i przekazanie całej sprawy konsultantowi lub skontaktowanie się z firmą przez telefon.

Jak długo trwa przeniesienie numeru?

Proces przeniesienia numeru nie trwa długo. Regulują to odpowiednie przepisy. Zgodnie z nimi nowy operator musi rozpatrzyć wniosek klienta w ciągu 6 godzin, jeśli został on złożony osobiście w biurze firmy lub w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych, jeśli użytkownik dostarczył go w inny sposób, czyli telefonicznie lub przez Internet.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA