REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Jak prawidłowo dbać o owczarka niemieckiego?

Jak prawidłowo dbać o owczarka niemieckiego?

Owczarek niemiecki to jedna z najpopularniejszych ras psów, którą kojarzy zdecydowana większość z nas. Decydując się na jego adopcję warto wiedzieć, jak należy właściwie zadbać nie tylko o jego piękno, ale przede wszystkim zdrowie. Dowiedz się, jaka karma dla owczarka będzie najlepsza oraz w jaki sposób pielęgnować jego sierść.

Pielęgnacja owczarków niemieckich

Psów rasy owczarek niemiecki nie sposób nie znać - często są one towarzyszami służb porządkowych, a nawet bohaterów popularnych filmów czy seriali. Mimo, że owczarki zaliczane są do psów obronnych, w wielu domach na całym świecie są również jednymi z ukochanych członków rodziny. Rasa ta wyjątkowo lubi aktywność i jest podatna na szkolenie, gdyż wykazuje dużą chęć do współpracy z człowiekiem. Owczarki nie są bardzo wymagającymi psami, należy jednak dbać o ich zdrowie, regularnie odwiedzając weterynarza oraz kontrolując samodzielnie stan uszu i oczu. Karma dla owczarka również ma duże znaczenie, zarówno ze względu na ich stan zdrowia, jak i sierści, która w przypadku owczarków długowłosych wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wszystkie z wymienionych zabiegów sprawią, że pupil będzie przez długi czas cieszył się doskonałą kondycją.

Karma dla owczarka niemieckiego

Warto wiedzieć, że właściwa karma dla owczarka niemieckiego ma bardzo duże znaczenie. Zapewniając swojemu czworonożnemu przyjacielowi odpowiednio zbilansowaną dietę, można znacząco przyczynić się do poprawy komfortu jego życia. Posiłki obfite w niezbędne dla tej rasy składniki sprawią, że owczarki cieszą się aktywnym trybem życia przez długie lata. Jeżeli chodzi o rodzaj posiłków, warto podawać pupilowi zarówno karmę suchą, jak i mokrą. Z pewnością nie należy karmić go resztkami ze stołu, co wciąż jest niestety często spotykane w wielu domach - niektóre składniki ludzkiej diety mogą negatywnie wpływać na psi organizm, przez co pupil może cierpieć na mniej lub bardziej groźne dolegliwości układu pokarmowego i nie tylko.

Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku, gdy mokra lub sucha karma są wyjątkowo kiepskiej jakości - zdecydowanie lepiej zatem wybierać te, które w swoim składzie będą zawierały wyłącznie potrzebne i dobrze tolerowane przez owczarki niemieckie składniki. Pamiętajmy, że są to psy aktywne fizycznie, dlatego też ich posiłki powinny obfitować przede wszystkim w białko oraz inne niezbędne składniki odżywcze, które zadbają o zdrowie kości i stawów, a także piękno jego sierści. Chcąc od czasu do czasu urozmaicić dietę swojego czworonoga domowymi posiłkami, można podawać mu samodzielnie przygotowaną mieszankę składającą się z surowego mięsa oraz niektórych warzyw.

Pielęgnacja sierści owczarka niemieckiego

Sierść dorosłego owczarka niemieckiego długowłosego jest szczególnie wymagająca. Zaniedbania w tej kwestii mogą doprowadzić do nieestetycznych kołtunów, które będą jednocześnie niekomfortowe dla pupila. Z tego też względu, należy wyposażyć się w odpowiednie szczotki przeznaczone dla psów ras długowłosych i przeznaczyć codziennie krótką chwilę na jej rozczesanie. Dzięki temu sierść nie tylko będzie się lepiej układać i będzie pozbawiona kołtunów, ale i zostanie pozbawiona kurzu, martwego naskórka oraz wypadających włosów.

Czesanie może stać się niezwykle miłym rytuałem zarówno dla psa, jak i właściciela - wspólny kontakt przez ten czas pozwoli dodatkowo umocnić więzi pomiędzy psem a właścicielem, a także pobudzi mieszki włosowe, przez co sierść będzie zdrowo rosnąć. Istotną kwestią jest i w tym przypadku właściwa karma dla owczarka, gdyż składniki odżywcze dostarczane w odpowiednich proporcjach wpłyną na stan skóry pupila, czego efektem będzie bujna i jedwabiście miękka sierść.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA