REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Jak leczyć uzależnienia w prywatnej klinice uzależnień

Jak leczyć uzależnienia w prywatnej klinice uzależnień

Leczenie alkoholizmu lub uzależnienia od substancji psychoaktywnych to proces złożony. To nie tylko odtrucie organizmu czy leczenie odwykowe. Skuteczna terapia uzależnień dla osób uzależnionych w ośrodku odwykowym to przede wszystkim indywidualne podejście na najwyższym poziomie, w celu dobrania skutecznego leczenia. Jak wygląda terapia uzależnień i leczenie uzależnień? Jaki jest czas leczenia w ośrodku leczenia uzależnień? Jaka prywatna klinika uzależnień jest godna polecenia?

Alkoholizm i jego przyczyny

Z całą pewnością uzależnienie od alkoholu to problem społeczny występujący w szerokim spektrum. Dotyczy mężczyzn, kobiet, osób bogatych i biednych, a także osób w różnym wieku. To przede wszystkim przewlekła choroba, które nie leczona, prowadzi niejednokrotnie do śmierci.

Przyczyn alkoholizmu jest wiele. Wyróżniamy przyczyny medyczne, psychologiczne, socjologiczne czy pedagogiczne. Alkohol daje nam pozorne ukojenie lęków, relaks, jest sposobem na odstresowanie się. Może być efektem wpadnięcia w złe środowisko i uleganiu modzie na picie. Może być też skutkiem obniżenia nastroju czy depresji w wyniku niepowodzeń życiowych, niezadowolenia z życia w określonej społeczności. Może też stanowić wyraz niedojrzałości emocjonalnej pacjenta.

Sam rozwój uzależnienia może być różny, a wpływ mają na to m.in. predyspozycje genetyczne, osobowość pacjenta i wyznawane wartości, relacje rodzinne czy dostępność do alkoholu. Warto pamiętać, że alkoholizm nie tylko jest jednostką chorobową, ale prowadzi też do wielu różnych chorób, a jeśli pacjent nie uzyska pomocy to w wyniku progresji problemu, może nastąpić zgon.

Czas leczenia uzależnień i leczenie uzależnienia - metody

Jeśli pacjent zdecyduje się na rozpoczęcie leczenia w ośrodku uzależnień np. trybie ambulatoryjnym lub zachce rozpocząć terapię stacjonarną, pierwszym etapem będzie zawsze konieczność odstawienia alkoholu. Może to wywołać różne objawy abstynencyjne, a ich rodzaj i nasilenie będzie zależeć od historii stosowania alkoholu przez pacjenta. Odtrucie oraz odwyk to podstawa dalszych działań w klinice uzależnień.

Po wyeliminowaniu skutków fizycznych, pacjent odbywa rozmowę z psychoterapeutą, który stanie się opiekunem dla osoby uzależnionej, towarzysząc jej w procesie leczenia. Ustali on nie tylko samo leczenie w placówce, może też określić konieczność sięgania po terapię grupową lub indywidualną. Co więcej, ustali sposób postępowania charakterystyczny na zakończenie terapii w ośrodku, planując terapię podtrzymującą, mogącą obejmować spotkania grupowe czy przyjmowanie leków. Wszystkie te działania mają nauczyć pacjenta radzenia sobie z problemami już po opuszczeniu kliniki.

Trudno opowiedzieć tu na pytanie jak długo trwa leczenie uzależnienia. Czas wyjścia z nałogu jest kwestią indywidualną i zależy od czynników tj. motywacja pacjenta, wsparcie rodziny, stopień zaawansowania samej choroby alkoholowej. Przyjmuje się jednak, że terapia jest długotrwałym procesem, a dzięki zaangażowaniu pacjenta, praktycznie może trwać do końca jej życia. Jeśli bowiem, osoba uzależniona nie nauczy radzić sobie ze swoimi problemami w sposób konstruktywny, może powrócić do nałogu nawet po wielu latach.

Dlatego niezwykle istotne jest zastosowanie w terapii metody poznawczo-behawioralnej. Dzięki niej pacjent poznaje mechanizm uzależnienia, uczy się radzenia z emocjami, w sytuacjach mogących prowadzić go do chęci sięgnięcia po alkohol, rozpoznawać objawy świadczące o powrocie do nałogu. Po terapii pacjent lepiej rozumie swoje motywacje, uczucia, zachowania, sposoby myślenia. Dzięki temu może odmienić swoje życie i odnaleźć lepszy cel.

Prywatna klinika leczenia uzależnień

Klinika leczenia uzależnień, prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu, prywatny ośrodek terapii uzależnień, ośrodek terapii uzależnień. Nazwa placówki nie ma znaczenia, gdy w grę wchodzi terapia dla osób uzależnionych. Ważne, aby otrzymali oni właściwą opiekę medyczną oraz psychologiczną oraz potrzebne im wsparcie. Terapie prowadzone w takim miejscu, jakim jest Prywatna klinika uzależnień Oaza są profesjonalne oraz prowadzone z dużą dozą zrozumienia i empatii. Pacjent nabywa dzięki nim niezbędnych umiejętności w radzeniu sobie ze swoim uzależnieniem i emocjami.

W ośrodku leczy się uzależnienie poprzez detoks oraz terapię. Oba rodzaje leczenia odbywają się w bezpiecznych warunkach i są dopasowane do potrzeb konkretnej osoby.

Leczenie uzależnienia w klinice Oaza to kameralne warunki, rodzinna atmosfera, profesjonalni lekarze oraz specjaliści, zaawansowane rozwiązania diagnostyczne, 12 miesięcy opieki po zakończeniu pobytu w ośrodku, wsparcie dla rodziny osoby uzależnionej oraz możliwość odwiedzin bliskich.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA