REKLAMA

Legionowo

interwencja

 

Parking kością niezgody. "Nie mają prawa korzystać z prywatnej drogi"

  27 lipca 2023

Parking kością niezgody. "Nie mają prawa korzystać z prywatnej drogi"
DB

Zapewne wielu mieszkańców ucieszyłoby się, gdyby samorząd zbudował nieopodal miejsca ich zamieszkania nowy parking. W Jabłonnie stał się on jednak przyczyną niezadowolenia posiadaczy domów przy Leśnej, którzy coraz bardziej odczuwają skutki rozrastającego się osiedla.

REKLAMA

Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka, która jest zbulwersowana budową parkingu dla mieszkańców na styku osiedla bloków i domków jednorodzinnych przy ul. Leśnej w Jabłonnie. Jak przekonuje nie tylko nas, ale też w filmiku opublikowanym na portalach społecznościowych, gmina nie posiada pozwolenia na budowę - ponoć nie zostało wydane przez brak drogi dojazdowej. Kupujemy podręczniki - gdzie ich szukać i o czym warto pamiętać? Kupujemy podręczniki - gdzie ich szukać i o czym warto pamiętać?
Mimo iż do rozpoczęcia roku szkolnego zostało kilka tygodni, większość rodziców zaczyna kompletować wyprawki szkolne. Wiele osób decyduje się na zakupy przez internet, gdyż zamówienia można dokonać szybko i sprawnie przy pomocy swojego telefonu. Gdzie więc szukać podręczników dla dzieci online? Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu asortymentu? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.
Ta co prawda tam jest, ale należy do właścicieli znajdujących się wzdłuż niej nieruchomości, więc zdaniem mieszkańców gmina nie ma zgody ani prawa korzystania z niej.

Parking kością niezgody

- W magiczny sposób zmieniło się też przeznaczenie działek. Jeszcze niedawno były to działki w otulinie rezerwatu Bukowiec Jabłonowski, z dość restrykcyjnymi warunkami zabudowy, a tu nagle "pyk", i obok rezerwatu są utwardzone żwirowe parkingi. O budowę tych parkingów osiedle toczyło spór z gminą przez kilka lat, aż tu nagle przed wyborami takie fantastyczne rozwiązanie - mówi nam mieszkanka, która uważa, że inwestycja powstała tylko po to, aby samorządowcy zyskali kilka dodatkowych głosów. Ponadto zostało wykonane, bez pozwolenia, odwodnienie parkingu oraz okolicznych osiedli, które zalewa prywatną drogę oraz działki przy niej usytuowane. - W jednym z domów, które najbardziej ucierpiały na skutek zalania mieszka rodzina z całkowicie niepełnosprawnym dzieckiem. Kiedy pada, mają utrudnione wyjście z domu - przekonuje. - Składanie protestów, skarg, próśb o wyjaśnienie nie przynosi skutku, nie dostajemy nawet odpowiedzi - podsumowuje mieszkanka.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

W urzędzie nikt skarg nie składał

Co ciekawe, urzędnicy nic nie wiedzą o niezadowoleniu mieszkańców ulicy Leśnej.

- Do Urzędu Gminy Jabłonna nie wpłynęło żadne pismo o charakterze skargi, protestu bądź prośby o wyjaśnienie w związku z przeprowadzonymi pracami - informuje Michał Węglewicz, zastępca kierownika Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej. - Od czasu zakończenia prac do urzędu nie wpłynęło żadne pismo o rzekomym zalaniu posesji bądź drogi w związku z przeprowadzeniem robót.

Urzędnicy przekonują, że gmina jest właścicielem działki i ma prawo z niej korzystać a przeprowadzona inwestycja jest legalna.

- W związku z charakterem i zakresem przeprowadzonych prac nie było wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Przeprowadzone prace nie obejmowały wykonania odwodnienia dla terenu tych działek - wyjaśnia Michał Węglewicz.

(db)

.
 

Komentarze (1)

# Norbert

28.08.2023 10:46

Tymi autami tlenu nie zrobicie, a wycinajcie zieleń. Szybciej wykończycie ludzkość.
więcej na forum

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA