REKLAMA

Bemowo

wypoczynek »

 

Mnóstwo naukowych atrakcji na Bemowie. Warto zarezerwować ten dzień

  23 maja 2024

alt='Mnóstwo naukowych atrakcji na Bemowie. Warto zarezerwować ten dzień'
źródło: Dzielnica Bemowo

IV Bemowski Piknik Naukowy przed nami. Już w sobotę 25 maja na terenie Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czeka na mieszkańców moc wiedzy i fantastycznych atrakcji.

REKLAMA

W tym roku można spodziewać się tematycznych warsztatów, pokazów, zabaw naukowych, spektaklu i konkursów z nagrodami. Będziemy mogli eksperymentować i bawić się w różnych strefach: Nowoczesne technologie; Ale kosmos!; Kino sferyczne; Domowe laboratorium; Fizyka na fali; Wehikuł czasu - strefa archeologiczna; Klimat to my! - strefa ekologiczna; Akademia młodego medyka; Strefa pasażera; Strefa nowoczesnej edukacji; Akademia sztuki; Strefa relaksu.

Centrum Nauki Kopernik i nie tylko

Centrum Nauki Kopernik odpowie, czy możemy zmierzyć odległość od naszej najbliższej gwiazdy, rozwijając długą miarkę? Wspólnie zastanowimy się, jak określić średnicę Księżyca bez wizyty na tym obiekcie. Roboty i spółka nauczą nas konstruowania robotów ze specjalnych zestawów Lego. Każdy będzie miał szansę zbudować Łaziki Marsjańskie, roboty sumo czy humanoidalne, a także zagrać w gry sterowane specjalną kulą. Tu dacie sobie też piątkę z Transformersem!

Z Bemowskim Centrum Kultury stworzymy modele szybowca "Żaczek" lub latawca i wzniesiemy w górę malutki dron. W wesołym laboratorium BCK będziemy eksperymentować z suchym lodem i sztucznym śniegiem. Uniwersytet Dzieci zabierze nas do świata ludzkiego ciała i pomoże odpowiedzieć na pytania: czy krew jest zawsze czerwona? Jak oznaczamy grupy krwi? Jak działa ludzka skóra? Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odkryje przed nami tajniki diagnostyki laboratoryjnej, zmierzy poziom glukozy i pokaże, jak rysować bakteriami. Z Kuma Camp nauczymy się szycia chirurgicznego i pobierania krwi na fantomie. Akademia Wychowania Fizycznego za pomocą podoskopu i testów fizjoterapeutycznych oceni sklepienia stóp, a także siłę naszych mięśni.

Zapraszamy na zakupy

Co w kinie sferycznym?

W kinie sferycznym w trójwymiarowej przestrzeni odkryjemy tajemnicę grawitacji i spadających gwiazd. Poznamy też astronautów z przypadku, a z Dziadkiem i Zulą obejrzymy niezapomniany wschód słońca. Na warsztatach edukacji ekologiczno-kosmicznej #CopernicusSPACElab odkryjemy tajemnice wszechświata w skali makro i mikro. Obejrzymy niebo przez teleskop, zbadamy meteoryty pod mikroskopem, zbudujemy bazę księżycową. Wspólnie z Mocną Ekipą będziemy projektować systemy zbierania deszczówki, nauczymy się też, jak bezpiecznie wykonywać środki czystości i poeksperymentujemy z magnesem. Dowiemy się, czym jest kreatywny recykling i dlaczego warto samodzielnie uprawiać zioła.

Z Wydziałem Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego ruszymy w podróż do starożytnego Egiptu i epoki kamienia oraz weźmiemy udział w warsztatach ceramicznych. Z Wydziałem Biologii UW sprawdzimy, co robią rośliny, kiedy nikt nie patrzy. Znaczenie gospodarki wodnej dla naszej planety przybliżą nam Wody Polskie, a Lasy Państwowe nauczą nas, jak rozpoznawać tropy i ślady zwierząt, poznamy także różne gatunki drzew leśnych. Razem ze Studenckim Kołem Naukowym Nanorurki Wydziału Fizyki UW będziemy badać przepływ światła przez światłowody, zjawisko palenia się metalowej waty i tworzenia kolorów w światłach drogowych. Zadania logiczne i proste techniki szybkiego zapamiętywania przygotuje dla nas Space Memory. Podczas warsztatów STEAM samodzielnie zbadamy atomy, sprawdzimy wytrzymałość różnych konstrukcji, stworzymy kolory i poznamy ciekawostki o planetach Układu Słonecznego.

REKLAMA

Konkursy, quizy, gry i zabawy na terenie bemowskiego OSiR-u

Konkursy wiedzy i informacje o linii M2 i M3 zapewni Metro Warszawskie, a Radio Kolor w plenerowym studiu wprowadzi nas w tajniki pracy radiowca. W sobotę obejrzymy również interaktywny spektakl ekologiczny pt. "Bukiet Talentów" Teatru Kultureska. Dodatkowo każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach teatralnych. Zawodnicy Legia Futsal zaproszą do sportowych aktywności z piłką nożną. Quiz o Bemowie i kolorowanki zapewni nam Młodzieżowa Rada Dzielnicy. Nie zabraknie też spektakularnych pokazów ciekłego azotu z degustacją lodów molekularnych od "Nitro Lody" oraz zakręconych animacji dla najmłodszych! Dodatkowo na tegorocznym pikniku będziecie mogli wybić pamiątkową monetę z okazji 30-lecia Bemowa. Wstęp wolny! Impreza na terenie OSiR-u przy Obrońców Tobruku 40 rozpocznie się o 11:00 i potrwa do 17:00. Z całą pewnością atrakcji nie zabraknie.

JR

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA