REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Artykuł partnerski

Ile kosztuje wedding planner?

konsultantka ślubna Warszawa

Właśnie zaczęliście przygotowania do ślubu i wesela i nie wiecie, od czego zacząć? A może trudności pojawiły się w trakcie organizacji, a Ten Dzień już za pasem? Spokojnie, istnieje skuteczny sposób na przedślubną gorączkę: zatrudnijcie profesjonalistę!

W Polsce coraz więcej par decyduje się na usługi wedding plannera, chociaż jeszcze do niedawna ten zawód był w branży ślubnej rzadkością. Sprawdziliśmy, jak wygląda praca konsultantki ślubnej, czego mogą oczekiwać od niego narzeczeni oraz ile kosztują takie usługi.

Kim właściwie jest Wedding Planner?

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Wam się oglądać komedię romantyczną "Powiedz Tak" z Jennifer Lopez w roli głównej, to prawdopodobnie wiecie już coś niecoś na temat tego, kim jest konsultant ślubny.

Krótko mówiąc, jest to specjalista zajmujący się organizacją i koordynacją ślubu i wesela. Tak więc jego misją jest pomoc przyszłym małżonkom w spełnieniu ich ślubnych marzeń, poprzez fachowe doradztwo w wyborach i nadzór nad przygotowaniami, aby wszystko mogło pójść zgodnie z planem.

organizacja ślubów Warszawa

Na czym polega praca konsultanta ślubnego?

Obowiązki wedding plannerów różnią się w zależności od oczekiwań ich klientów i momentu rozpoczęcia współpracy. Najczęściej oferują oni takie usługi, jak:

Doradztwo i konsultacje

Nie musicie od razu decydować się na pełną współpracę z konsultantem. Wystarczy umówić się na niezobowiązujące spotkanie, podczas którego zasięgniecie porady w sprawie umów z usługodawcami, ustalenia motywu przewodniego czy rozwiązania ewentualnych problemów pojawiających się w czasie przygotowań.

Nie bójcie się, że z racji braku pełnej współpracy konsultant ślubny potraktuje Was lekceważąco - możecie liczyć na pełen profesjonalizm i empatię.

Kompleksowa organizacja ślubu i wesela

Wedding planner posiada bogatą wiedzę opartą o praktykę i wartościowe szkolenia, dlatego bez problemu potrafi zorganizować ślub i wesele według marzeń i potrzeb Pary Młodej.

Dobrze jest zdecydować się na współpracę już na samym początku, zanim na dobre rozpoczniemy przygotowania. Dzięki temu wedding planner ma swobodę działania, możliwość doboru wszystkiego według spójnej koncepcji czy szansę na negocjacje cen ze ślubnymi podwykonawcami.

Na pierwszym spotkaniu narzeczeni przedstawiają swoją wizję ślubu i wesela, a wedding planner tworzy dostosowaną do niej indywidualną ofertę. Jeśli Para Młoda na nią przystanie, rozpoczyna się właściwa współpraca, obejmująca:

 • pomoc w wyborze motywu przewodniego,
 • oszacowanie budżetu wesela,
 • fachowe porady i ocenę pomysłów klientów,
 • kontakt z najlepszymi podwykonawcami, adekwatnymi do oczekiwań Młodej Pary,
 • negocjacje cen i pośrednictwo w podpisywaniu umów,
 • przygotowanie harmonogramu przyjęcia,
 • wsparcie w sytuacjach losowych,
 • łączenie waszych potrzeb z najnowszymi trendami ślubnymi i sprawdzonymi rozwiązaniami.

  Konsultanci ślubni nie tylko pomagają wybrać idealną salę, zespół weselny, dekoratorkę czy fotografa, ale również dokładają starań, by każda para czuła się w Tym Wyjątkowym Dniu komfortowo i pewnie.

  ile kosztuje wedding planner

  Częściowa organizacja wesela

  Przyszła Para Młoda może zdecydować się na współpracę z wedding plannerem na każdym etapie przygotowań do wesela. Nawet wtedy, kiedy większość podwykonawców została już wybrana, a umowy podpisane.

  Konsultant ślubny pomoże odpowiednio przygotować się do Tego Wyjątkowego Dnia, sprawdzi, czy o niczym nie zapomnieliście oraz zweryfikuje to, czy wszyscy wybrani wykonawcy działają uczciwie i będą w stanie zapewnić usługi na najwyższym poziomie. To takie przysłowiowe "dopięcie na ostatni guzik".

  Koordynacja dnia ślubu

  Doświadczony wedding planner wie, jak ważny jest właściwy przebieg Tego Dnia, dlatego pomaga ustalić wcześniej harmonogram obejmujący każdy szczegół, dostawy czy atrakcje. Ponadto narzeczeni mogą zlecić konsultantowi ślubnemu usadzenie gości czy wypłatę należności usługodawcom.

  W dniu ślubu zazwyczaj panują stres i zamieszanie, a Parze Młodej ciężko jest doglądać, czy wszystko przebiega zgodnie z założeniami. Konsultant ślubny od wczesnych godzin porannych aż do późnych godzin nocnych zadba o każdy detal, dzięki czemu w spokoju spędzicie czas ze sobą i gośćmi, nie martwiąc się o nic.

  jak zaplanować ślub krok po kroku

  Najpopularniejsze mity na temat pracy Wedding Plannera

  1. "Wedding plannerzy wybierają tylko swoich podwykonawców." - krzywdzący mit, przez który wiele par boi się podjąć współpracę, mimo tego, że potrzebują pomocy. Agencje ślubne często współpracują z wieloma firmami z branży ślubnej, jednak to Państwo Młodzi mają ostateczny głos w kwestii podpisania umowy i konsultant wyszukuje usługodawców dostosowanych do ich potrzeb.

  2. "Konsultant ślubny ma wiele zleceń, dlatego każde wesele organizuje podobnie i ma mało czasu dla Pary Młodej." - Jest to zupełna nieprawda. Po pierwsze - ilość zleceń wpływa jedynie na doświadczenie (a to raczej zaleta). Po drugie - każde zlecenie traktowane jest indywidualnie, przez pryzmat planów i potrzeb klientów. Po trzecie - dla agencji ślubnej ważni są wszyscy klienci i naprawdę można się z nimi kontaktować o każdej porze dnia. Na pewno zrobią wszystko, abyście byli spokojni i zadowoleni.

  3. "Agencje ślubne załatwiają sprawy poza plecami klientów." - Oczywiście nie jest to prawda. Przy organizacji wesela konsultant jest w stałym kontakcie z Parą Młodą i jedynie pomaga dokonać wyboru, nie robi tego za nich.

  konsultant ślubny Warszawa

  Współpraca z konsultantem ślubnym - dla kogo?

  Z roku na rok coraz więcej par decyduje się na współpracę ze specjalistkami od organizacji wesel. To dobre wyjście dla osób:

 • zapracowanych, mających mało czasu,
 • mających problem ze zorganizowaniem ślubu i czujących się w tym niepewnie,
 • niemających pomysłu na organizację Tego Wyjątkowego Dnia,
 • posiadających dokładną wizję i chcących ją w 100% spełnić,
 • ceniących sobie wysoką jakość usług i zorganizowanie,
 • pragnących być na bieżąco w kwestii trendów.

  Zalety wynajęcia konsultanta ślubnego

  Ślub i przyjęcie weselne to wyjątkowe uroczystości i z pewnością chcemy, aby były udane. Doświadczona konsultantka ślubna sprawi, że właśnie tak będzie. To taka "dobra przyjaciółka", która doradzi, wysłucha i pomoże.

  Współpraca z wedding plannerem to oszczędność czasu i nerwów, pewność niezawodnych usługodawców czy indywidualnego podejścia. Dzięki niej na własnym weselu będziecie mieć więcej czasu dla siebie i Waszych gości, nie musząc martwić się o resztę.

  Zobacz, jak to wygląda w praktyce - wejdź na https://www.grzymala-weddings.pl/

  kompleksowa organizacja wesel Warszawa

  Koszty wynajęcia konsultanta ślubnego

  Ceny agencji ślubnych są naprawdę różne i wynikają z zakresu pracy konsultanta, trudności danego zlecenia czy obszaru działania. Koszty organizacji wesela stale rosną, przez co dziś jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dobrze jest mieć pewność, że są to dobrze wydane pieniądze.

  Zakładając, że konsultant ślubny pomoże nam wybrać tylko sprawdzonych usługodawców i na dodatek wynegocjuje u nich atrakcyjne rabaty.

  Wedding planner - cennik

  Niestety ciężko jednoznacznie powiedzieć, ile zapłacimy za współpracę z wedding plannerem. Niektórzy oferują stałe ceny, natomiast inni pobierają prowizję w wysokości ok. 10 - 20 % od wartości wesela.

  Koszty organizacji ślubów od A do Z wahają się w przedziale od 8000 zł do nawet 20000 zł. Pamiętajmy jednak, że to zapłata za setki godzin wytężonej pracy, planowania i negocjacji, a wiele zależy od naszej wizji o ślubie i weselu.

  Częściowa organizacja jest tańsza i raczej mieści się w mniej niż 10 000 zł. Koszt samej koordynacji w dniu ślubu znajduje się w przedziale 3-5 tysięcy złotych w zależności, jaki jest plan dnia ślubu i ile jest aspektów organizacyjnych. Natomiast jeśli potrzebujecie jedynie porady, to możecie się liczyć z ceną 200 - 500 zł za spotkanie.

  Wedding planner - czy warto go zatrudnić?

  Jeśli wahacie się w kwestii zatrudnienia wedding plannera, to wiedzcie, że po prostu warto (oczywiście pod warunkiem, że jest to osoba doświadczona i kompetentna). Prawdopodobnie nawet nie odczujecie większych kosztów organizacji - dzięki wiedzy i negocjacjom konsultanta nie przepłacicie za dane usługi, a zaoszczędzone pieniądze na rabatach idealnie pokryją jego honorarium.

  Dobry wedding planner to gwarancja idealnego wesela - takiego, o jakim marzycie!


 • Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

  REKLAMA

  REKLAMA