REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Home staging dla początkujących. Co warto wiedzieć na ten temat?

Home staging dla początkujących. Co warto wiedzieć na ten temat?

Planujesz sprzedać mieszkanie? A może nowo zakupioną nieruchomość wolisz oddać pod wynajem? W każdym przypadku pomocny może się okazać home staging. Co kryje się pod tą nazwą? Jakimi standardami warto się kierować, wystawiając ofertę na rynek? Dowiedzmy się więcej na temat skutecznego zarządzania nieruchomością.

Czy home staging się sprawdza?

Niektóre oferty na rynku wtórnym potrafią szybko zniechęcić do siebie zainteresowanych, nawet jeśli metraż i cena wydają się atrakcyjne. A zatem zrobienie kilku zdjęć i wrzucenie ich do internetu mogą okazać się niewystarczające, aby szybko sprzedać lub wynająć nieruchomość. Jeśli chcemy w pełni wykorzystać potencjał mieszkania, powinniśmy pamiętać o kilku sprawach, które odpowiednio podkreślą jego zalety. W końcu to właściwa prezentacja potrafi rozwiać wątpliwości potencjalnych kupców lub najemców. Z tego powodu wiele osób zwraca się w kierunku home stagingu, którego zadaniem jest przedstawienie nieruchomości z jak najlepszej strony. Jego zaletami są przyspieszenie całego procesu sprzedaży lub wynajmu, a także częste zwiększenie wartości mieszkania. Jak się za to zabrać? Popularne są różne praktyki, a wprowadzenie zmian składa się zazwyczaj z kilku etapów, przy czym można zadbać o wszystko samemu lub zdecydować się na uzyskanie pomocy od doświadczonych osób, czyli tzw. home stagerów (z przykładowymi usługami zapoznamy się m.in. tutaj: https://homeewaw.pl/).

Propozycje zmian aranżacji - na co warto się zdecydować?

Przygotowanie nieruchomości nie musi być trudne ani kosztowne. Wiele zależy od tego, jak prezentuje się obecny stan mieszkania. W każdym razie warto zacząć od zaplanowania kolejnych działań. Czasami wystarczy dokładne posprzątanie nieruchomości i delikatne odświeżenie wnętrza, w innych przypadkach prace będą składać się z większej liczby kroków - dotyczy to zarówno przygotowania pomieszczeń do zrobienia zdjęć do oferty, jak i samej prezentacji zainteresowanym na spotkaniu.

Warto przemyśleć układ rzeczy w mieszkaniu tak, aby był jak najbardziej funkcjonalny. Choć kupcy lub najemcy będą mogli później przestawić meble według własnego uznania, w kwestii prezentacji kluczowe jest podkreślenie przestronności. Na optyczne zmniejszenie nieruchomości może mieć wpływ wiele czynników, które pozornie wydają się nieważne, np. obecność dywanów lub długich zasłon.

Poza tym dobrze jest zadbać o zachowanie neutralności mieszkania. Na czas prezentacji zrezygnujmy więc z przechowywania osobistych rzeczy i pamiątek na wierzchu czy nadmiaru różnych dodatków. Pamiętajmy, że nie wszystkim będą odpowiadać ściany w kolorze zieleni czy pomarańczowego, przy malowaniu postawmy raczej na stonowane odcienie farby, które są odpowiednio uniwersalne. W ten sposób trafimy prawdopodobnie w gust większości osób. Ostatecznie jednak wykończenie aranżacji zależy od konkretnej grupy, do której kierujemy naszą ofertę, co warto mieć na uwadze. Natomiast wystrój w każdym przypadku powinien stanowić spójną całość.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA