Historyczny sukces KPR Legionowo. Superliga nasza!

27 kwietnia 2013

alt='Historyczny sukces KPR Legionowo. Superliga nasza!'

Zaczęło się od trzeciej ligi. Potem był pewny awans do drugiej. Później ciężki sezon beniaminka i walka o utrzymanie. Teraz wielkie święto.

Sezon 2012/2013 jako beniaminek pierwszej ligi KPR Legionowo zaczął od zwycięstwa i już w pierwszej kolejce zajmował pierwsze miejsce w tabeli. Nie opuścił go do końca sezonu. Tym samym Klub Piłki Ręcznej Legionowo, jako beniaminek I ligi, zapewnił sobie bezpośredni awans do PGNiG Superligi z pierwszego miejsca w tabeli.

Na ten moment czekali wszyscy sympatycy piłki ręcznej w naszym mieście. W pierwszym meczu z drużyną OKPR Warmia-Traveland Olsztyn walka o ligowe punkty trwała do ostatnich sekund. Dlatego i w tym spotkaniu wszyscy byli przygotowani na trudną przeprawę. Determinacja legionowskiego zespołu była jednak tak wielka, że tylko w drugiej części pierwszej połowy goście byli w stanie nawiązać walkę.

Pierwszą połowę nasi zawodnicy zakończyli czterema bramkami przewagi. Drugą część spotkania zaczęli rewelacyjnie - zdobywając cztery bramki z rzędu i od tego momentu było wiadomo że zwycięstwa nie wypuszczą już z ręki. Kibice skandowali na trybunach: "superliga jest nasza".

Mecz zakończył się wynikiem 35-25. Zaraz po gwizdku kończącym spotkanie wystrzeliły korki szampanów - trunek lał się strumieniami po boisku. Szał radości trwał, a zawodnicy, trenerzy i działacze dawali jej upust śpiewając razem z kibicami oraz szalejąc na parkiecie jak na lodowisku.

- To były niesamowite emocje i ukoronowanie ciężkiej pracy przez cały sezon i wszystkie poprzednie lata. Klub Piłki Ręcznej Legionowo zaprasza już dziś wszystkich kibiców

4 maja (w sobotę) na ostatni mecz w I lidze o godzinie 18.00 oraz na wspólne świętowanie awansu do PGNiG Superligi. Bądźmy razem. Ten sukces to powód do dumy dla wszystkich mieszkańców Legionowa. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w doli i niedoli. Jeszcze raz zapraszamy, jest co świętować - mówi Arkadiusz Kardyka, prezes KPR Legionowo.