REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

Materiał sponsorowany

 

GAZ-SYSTEM zaprasza mieszkańców Białołęki na spotkanie

  8 grudnia 2022

GAZ-SYSTEM zaprasza mieszkańców Białołęki na spotkanie

W kwietniu 2023 r. GAZ-SYSTEM planuje rozpocząć budowę Gazociągu Warszawskiego - inwestycji, która jest kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców Warszawy i jej okolic. Oddanie gazociągu planowane jest na 2025 r., ale już teraz GAZ-SYSTEM zaprasza mieszkańców na spotkania informacyjne.

REKLAMA

 • Dzięki tej inwestycji zwiększy się dostępność gazu dla mieszkańców Warszawy i gmin ościennych.
 • Budowa Gazociągu Warszawskiego pozwoli na przyłączanie nowych odbiorców z sektora elektroenergetyki, gwarantując mieszkańcom nieprzerwane dostawy ciepła i energii elektrycznej.
 • Władze Warszawy zyskają dodatkowe wsparcie w walce ze smogiem, a mieszkańcy - szansę na czystsze powietrze.
 • Gazociąg o długości 28,5 km będzie przebiegać przez gminy: Nieporęt, Jabłonna, Warszawa (dzielnice - Białołęka, Bielany, Bemowo), Łomianki, Stare Babice, Ożarów Mazowiecki.
 • Ruszyły spotkania z mieszkańcami - 14 grudnia odbędzie się spotkanie na Białołęce.

  Gazociąg Warszawski odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na gaz ziemny

  Korzyści z powstania nowego gazociągu są bardzo duże, biorąc pod uwagę zarówno obecne potrzeby, jak i prognozowany wzrost zapotrzebowania aglomeracji warszawskiej na paliwo gazowe. Dzięki tej inwestycji będą zapewnione większe ilości gazu dla ciepłowni osiedlowych i miejskich, odbiorców dystrybucyjnych, a w konsekwencji także mieszkańców. Sam gazociąg, jako element infrastruktury przesyłowej, poprawi stabilność zasilania i techniczne warunki pracy całej magistrali gazowej istniejącej wokół stolicy. Gaz wykorzystywany w miejskich ciepłowniach i elektrociepłowniach do produkcji prądu i ciepła będzie skutecznym orężem w walce z miejskim smogiem.

  Infrastruktura, która istnieje dzisiaj, umożliwia dostarczenie do Warszawy ok. 1 mld m3 gazu rocznie. A dzięki budowie Gazociągu Warszawskiego GAZ-SYSTEM będzie mógł przesłać każdego roku nawet ponad 2 mld m3. Dzięki temu nowi odbiorcy przemysłowi, w tym producenci prądu i ciepła, a także spółki dystrybucyjne będą mogły w szerszym zakresie korzystać z niskoemisyjnego źródła energii.

  REKLAMA

  Przebieg Gazociągu Warszawskiego

  Trasa inwestycji została zaplanowana w taki sposób, aby przebiegała jak najbliżej istniejącego już gazociągu. Dzięki temu inwestor w maksymalnym stopniu może skorzystać z aktualnej strefy kontrolowanej po to, by zminimalizować wpływ przyszłej budowy na otoczenie.

  W trakcie projektowania trasy Gazociągu Warszawskiego GAZ-SYSTEM podjął szereg czynności, które ograniczą ingerencję budowy na środowisko. Trasa została zaprojektowana z uwzględnieniem głosu samorządów i mieszkańców, aby w możliwie najlepiej odpowiadać na potrzeby społeczności lokalnych. Spółka podjęła także decyzję o przeznaczeniu dodatkowych nakładów finansowych szacowanych na ok. 35,6 mln zł m.in. na ochronę miejsc cennych przyrodniczo na całej trasie gazociągu. Pozwoli to zredukować wycinkę drzew o ok. 30%. W sierpniu tego roku, GAZ-SYSTEM podpisał z Miastem Stołecznym Warszawa list intencyjny, w którym strony zadeklarowały wolę współpracy przy realizacji dobrowolnych działań przyrodniczych i kompensacyjnych w związku z planowaną inwestycją.

  Spotkania z mieszkańcami

  Spotkanie z mieszkańcami Białołęki odbędzie się 14 grudnia, w Szkole Podstawowej przy ul. Leśnej Polanki 63/65 w Warszawie. Start spotkania o godz. 18:00.

  Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

  GAZ-SYSTEM podczas budowy Gazociągu Warszawskiego zastosuje nowoczesne i sprawdzone technologie, wykorzystując przy tym najlepszej jakości materiały oraz systemy zabezpieczeń zarówno podczas budowy, jak i eksploatacji infrastruktury przesyłowej.

  Nowy gazociąg zostanie zbudowany zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa wymaganymi dla tego typu instalacji, uwzględniającymi m.in.:

 • podwyższony poziom wytrzymałości gazociągu,
 • zabudowę systemu czynnej ochrony przed korozją na całej długości gazociągu,
 • zabudowę urządzeń umożliwiających pełną diagnostykę gazociągu, przed i w trakcie eksploatacji, mającą na celu pełną kontrolę stanu jakościowego gazociągu,
 • urządzenia służące do bieżącego monitoringu ciśnienia w gazociągu.

  Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane jest na kwiecień 2023 r. natomiast oddanie gazociągu do użytkowania na II kw. 2025 r.

  Więcej informacji o inwestycji na stronie www.gaz-system.pl.

 •  

  Polecamy

  Komentarze (3)

  # Kati98

  08.12.2022 22:44

  Którędy ma iść gazociag przez Białołękę?

  # lutek

  15.12.2022 12:04

  gdzie mozna zobaczyc trase

  # Google

  23.12.2022 16:54

  Google -> Gazociąg Warszawski - na razie tylko szkic, ale można się zorientować, że leci po północnej granicy

  REKLAMA

  więcej na forum

  REKLAMA

  REKLAMA

  Najnowsze informacje

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Najchętniej czytane na TuBiałołęka

  Artykuły partnerskie

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Kup bilet

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Znajdź swoje wakacje
  Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Polecamy w naszym pasażu

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Wstąp do księgarni

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA