REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# TOT

27.05.2017 09:48

...."Hodowla zakwasu to bardzo złożony proces praco- i czasochłonny".... Jak rozumiem piekarnia ta płaci drożdżom za ich pracę !. To, że produkcja zakwasu jest czasochłonna jest jasne ale że pracochłonna ? Proszę o wyjaśnienie.

# papcio

27.05.2017 15:17

no drożdże muszą zjeść te węglowodany ,przetrawić i potem wydalić - no jest to pracochłonne szczególnie jak mają zatwardzenie :)

# Współczuję

27.05.2017 15:44

Mocno nie fajne zdjęcie zostało opublikowane. Biedny piekarz wygląda na wycieńczonego, jakby za chwilę miał zemdleć, jakaś udręka i kara boska, straszny widok, aż w dołku ściska. Ale jest jeszcze coś z drugim dnem a propos tytułu. Pod szuflą z bochenkami leży... drugi piekarz i podtrzymuje ją rękami. Przyjrzyjcie się uważnie. Ps. Zakwasy w mięśniach - murowane!

REKLAMA

# chomik

28.05.2017 23:13

Warto podkreślić, że ten chlebek, w odróżnieniu od produktów konkurencji, zachowuje pyszny smak i świeżość nawet przez okres tygodnia.

# honorata

29.05.2017 14:28

Najzdrowsze jest to co sobie sama upieczesz, ja bardzo często piekę sama taki jest najlepszy i nigdy Ci się nie zepsuje. Nawet na portalu adamed.expert czytałam ostatnio że taki chleb swojski bardzo dobrze działa na nasz organizm

# Piekarnia Piwoński

31.05.2017 10:51

#TOT napisał(a) 27.05.2017 09:48
...."Hodowla zakwasu to bardzo złożony proces praco- i czasochłonny".... Jak rozumiem piekarnia ta płaci drożdżom za ich pracę !. To, że produkcja zakwasu jest czasochłonna jest jasne ale że pracochłonna ? Proszę o wyjaśnienie.
Hodowlę naszego zakwasu utrzymujemy od kilkudziesięciu lat, a w ciągu 10-14 godzin (w zależności od warunków atmosferycznych) zakwas przechodzi pięć faz fermentacji- zaczątek, przedkwas, półkwas pełen kwas i ciasto właściwe. Podczas każdej fazy ciastowy dolewa wody i dosypuje mąki w różnych proporcjach, aby mikroflora zakwasu została "dokarmiona" i mogła się dalej rozwijać. Np. w fazie przedkwasu konsystencja ciasta jest luźna (jak gęsta zupa)- podczas niej rozmnażają się przede wszystkim drożdże; z kolei w fazie półkwasu ciasto jest gęste i rozmnażają się głównie bakterie kwasu mlekowego. W dobrej jakości zakwasie żyją głównie bakterie kwasu mlekowego (na 100 komórek kwasu mlekowego przypada 1 komórka drożdży) i tym mikroorganizmom należy stworzyć odpowiednie warunki do życia, a zakwas należy nieustannie pielęgnować- nieważne czy są Święta Bożego Narodzenia, Wielkanocne czy Sylwester- zakwas trzeba dokarmić. Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie: http://www.tradycyjnapiekarnia.pl/ na podstronie RZEMIOSŁO.
Pozdrawiamy serdecznie!

REKLAMA

# kolakola

28.06.2017 09:38

Zerknijcie sobie na adamed.expert czytam go już od ponad roku i naprawdę ciężko jest się oderwać. Ciągle czekam na nowe tematy bo sporo jest takim porad dla ludzi takich jak my. Wszystko wyjaśnione kiedy i jak trzeba zrobić jakieś badania itd

# esterkaplm

28.06.2017 18:20

Pieczywo jest właśnie najlepsze takie pieczone samodzielnie, ja jak mam czas to piekę no ale niestety bardzo często po prostu nie mam czasu to kupuję w piekarni dobrej jakości taki droższy chleb. Zresztą bardzo zdrowy jest kwas chlebowy widziałam tez na adamed.expert bardzo obszerny artykuł na temat właściwości kwasu chlebowego. Kiedyś nie zdawałam sobie sprawy nawet z właściwości no ale teraz jak mam rodzinę staram się zdrowo odżywiać dla nich

# linus

10.10.2017 21:48

Smaki dzieciństwa.

REKLAMA

# MRydz

11.10.2017 08:27

hheheh, nie ma to jak pisać samemu o sobie.......ehhhhh
takie czasy
pieczywo Piwońskich nie jest złe, każdemu wg gustu.
Mi osobiście bardziej smakuje od SPC, nawet biedronkowe nie jest złe
smaczne jest też pieczywo z Lidla, kupuję i mi smakuje a pierniczenie o rocznych mrożonkach z chin to niech sobie Państwo "P" w d..... schowają

# MRydz

11.10.2017 13:18

Nie ma to jak samemu piec chleb, tylko dużo z tym roboty

# MKIo

12.10.2017 13:20

Drożdże i "pożyteczna mikroflora" bez problemów przeżywają głębokie zamrożenie, jednak z całą pewnością nie przeżywają procesu pieczenia. Mówienie o drożdżach i mikroflorze w kontekście pieczywa to mieszanie w głowach.

REKLAMA

# Anastazjazx

12.10.2017 19:21

#chomik napisał(a) 28.05.2017 23:13
Warto podkreślić, że ten chlebek, w odróżnieniu od produktów konkurencji, zachowuje pyszny smak i świeżość nawet przez okres tygodnia.
Tja jasne, będzie pyszny i świeży nawet za rok, jak go zamrozisz

# sid

26.10.2017 16:23

Pieczywo z piekarni Piwońskich jest przepyszne.

# Boleslaw

26.10.2017 20:01

To go żryj i innych nie namawiaj, mi to pieczywo nie smakuje!!!!!!!!!!!

REKLAMA

# syrop

26.10.2017 22:03

Nie namawiał. Napisał jest przepyszne.

# beneficjent 500+

26.10.2017 22:12

Lepsza wódka niż chleb mówię wam.

# Kiełbasa

26.10.2017 23:10

Rex już tu idzie, chlebek nie idzie? Powiedz Żydzie!!!!!
Kogo ku...wa obchodzi pieczywo piwonskich ??
Jest to dobrze, nie ma jeszcze lepiej, mało to lepszego chleba w sklepach?

REKLAMA

# nulek

19.12.2017 19:52

Reklama w Echu dźwignią handlu. Pieczywo Piwońskich zna każdy Czytelnik tej Gazety.

# Cebulak

19.12.2017 19:53

Chyba z tej złej strony

 Heroisem

29.01.2018 08:38, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 29.01.2018 08:39

Pracochłonny? :D dobre..

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break