REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# krytyk konstruktywny

24.02.2019 19:55

Polecam wszystkim developerom i władcom wizytę w Kairze, a najlepiej pobyt kilkuletni, wtedy może zmądrzeją.
Otóż w Kairze nie ma kawałka parku ogólnodostępnego, jedynym terenem zielonym jest teren klubu wojskowego.
I Warszawa szparko zmierza w tym samym kierunku. Szykujemy naszym prawnukom, a może już wnukom życie bez zieleni w imię napchania kabzy chciwym jednostkom.
Odległość 4 m. między blokami wysokości 30 m. to jest czyste nieporozumienie planistyczne i urbanistyczne, a takie cuda są zatwierdzane do realizacji, bo są zgodne z prawem.

# romek455

25.02.2019 09:12

To jakiś dramat, już będzie wszystko lepsze niż blokowiska nad samą Wisłą, do tego tak gigantycznie wysokie.

# nieLeming

25.02.2019 09:44

najwyższy czas żeby "Wasz" prezydent i burmistrz podziałali i się wykazali. Gdzie jest plan zagospodarowania?

REKLAMA

# Kamilllllll

25.02.2019 12:15

No to teraz z w miare spokojnego miesjca z marginalna patologia trzeba bedzie sie pogodzin z naplywem roszczeniowych mieszkancow socjalnych (ladnie nazywanych mieszkanie+". Daleko na Wrzeciono nie ma, tak wystarczy pojechac by zobaczyc jaki element mieszka w mieszkaniach socjalnych/komunalnych. Po raz kolejny smieja sie w twarz ludziom, ktorym chcialo sie uczyc i pracowac i kupili czy to za zarobione czy na kredyt mieszkania, a roszczeniowa patola dostanie wszystko pod nos.

# Arek spod Marek

25.02.2019 14:15

Czy wiecie że działacze partii Nowoczesna z Białołęki proponowali rok temu "aby w pierwszej kolejności do programu "Osiedla Warszawy" włączyć tereny po składowisku odpadów z EC Żerań "?? Teraz biedaczki płacza że beda bloki.. ktore sami proponowali

# kasa

25.02.2019 14:19

Witam,
ten teren ze względów zanieczyszczenia wieloletnim spuszczaniem szlamu z pobliskiej ciepłowni Żerań powinien być wyłączony z jakiejkolwiek zabudowy mieszkaniowej.
Jak wiadomo odpady pyłów, popioły raczej radioaktywne i szkodliwe dla środowiska w tym ludzi. A te z okresu PRł-u bez dodatkowych zabezpieczeń szczególnie.
Przez kilkadziesiąt lat były mieszane z wodą i puszczane na ten teren nad Wisłą, były olbrzymie hałdy popiołów i jeziora mętnej szarej wody. Krajobraz iście księżycowy.
Wody gruntowe ewidentnie zanieczyszczone, woda zawsze w studni śmierdząca i wyglądała z oczkami tęczowymi jak zanieczyszczona ropą czy benzynę..
Piszę gdyż bywałem tam często na działkach w latach 90.
Uczciwość wobec przyszłych mieszkańców i nabywców nakazuje uświadomić chętnych na tą lokalizację o "specyfice" tego terenu.
A jak ktoś chce chodzić do Parku to niech chodzi ale nic w porównaniu ze stałym zamieszkiwaniem (przebywaniem).

Proszę nie usuwać tego komentarza.

REKLAMA

# Tarchominiak

25.02.2019 17:20

To może Trzaskowski z Rabiejem koło swoich mieszkań wybudują socjalne mieszkania? Tu chcą sprowadzić 2000 rodzin na mieszkania socjalne - ja dziękuję. Byłem na Marywilskiej w poradni z dzieckiem, obok jest blok komunalny, na te 2 razy co byłem za pierwszym razem jakiś żul spał pod tym blokiem, za drugim razem w sklepie obok menele pobiły się. Ja dziękuję za takich sąsiadów.

# mieszkam

27.02.2019 09:25

Żeby budować osiedla potrzebna jest infrastruktura, szkoły a tego już brakuje. Szkoła przy Myśliborskiej ma 2 lata opóźnienia. Do metra Marymont połączeń jest zdecydowanie za mało. Już powstają kolejne osiedla i Żerań wkrótce/ już tego nie jest w stanie obsłużyć. Z tego co pamiętam przedstawiciele rodziców z SP118 wspominali na Radzie dzielnicy, że w szkole na 150 dzieci uczy się chyba ponad 400... Tego typu statystyki nie dziwią dzieci od zerówki chodzą w systemie zmianowym.

# ART

27.02.2019 10:55

#Tarchominiak napisał(a) 25.02.2019 17:20
To może Trzaskowski z Rabiejem koło swoich mieszkań wybudują socjalne mieszkania? Tu chcą sprowadzić 2000 rodzin na mieszkania socjalne - ja dziękuję. Byłem na Marywilskiej w poradni z dzieckiem, obok jest blok komunalny, na te 2 razy co byłem za pierwszym razem jakiś żul spał pod tym blokiem, za drugim razem w sklepie obok menele pobiły się. Ja dziękuję za takich sąsiadów.

#mieszkam napisał(a) 27.02.2019 09:25
Żeby budować osiedla potrzebna jest infrastruktura, szkoły a tego już brakuje. Szkoła przy Myśliborskiej ma 2 lata opóźnienia. Do metra Marymont połączeń jest zdecydowanie za mało. Już powstają kolejne osiedla i Żerań wkrótce/ już tego nie jest w stanie obsłużyć. Z tego co pamiętam przedstawiciele rodziców z SP118 wspominali na Radzie dzielnicy, że w szkole na 150 dzieci uczy się chyba ponad 400... Tego typu statystyki nie dziwią dzieci od zerówki chodzą w systemie zmianowym.

#Arek spod Marek napisał(a) 25.02.2019 14:15
Czy wiecie że działacze partii Nowoczesna z Białołęki proponowali rok temu "aby w pierwszej kolejności do programu "Osiedla Warszawy" włączyć tereny po składowisku odpadów z EC Żerań "?? Teraz biedaczki płacza że beda bloki.. ktore sami proponowali

Teraz proste pytanie A na kogo głosowałeś ? To teraz masz co chciałeś... a "Odę do Radości" to Ci radni Białołęki odśpiewają za darmo z Trzaskowskim trzymającym się z Rabiejem za ręce...

REKLAMA

 Pani Wiosna

24.05.2019 23:17

Wiosna zapewni dobre wynagrodzenie i godne starzenie. Płaca minimalna powinna wynosić w Polsce 1000 euro.#wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy