REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

Wybór mieszkania - Ząbki czy Marki ?

 Balsam1916

11.02.2017 21:24

Witam,
Stoję przed trudnym wyborem miejsca zakupu mieszkania. Mam do wyboru Ząbki (główna ulica, Powstańców) i początek Marek (ul. Okólna, 3km od M1). Chce się tam przeprowadzić z Warszawy. Generalnie interesuje mnie jakie macie zdanie nt. zakupu mieszkania w tych miejscowościach, jeśli chodzi o wzrost ich cen na przestrzeni czasu. Czy wygrywają tutaj Marki, gdzie "zaraz" zostanie otwarta obwodnica czy Ząbki ?
Mam zamiar z czasem sprzedać zakupione mieszkanie z zyskiem.
Proszę o wypowiedzi osób mieszkających w tych miejscowościach - Jak Wam się tam żyje i mieszka na codzień.

# Maniek991

27.02.2017 14:42

Chciałbyś tam mieszkać czy zależy Ci na jego wynajmie? Jeśli ma być to mieszkanie dla Ciebie bardziej zorientowałbym się w temacie kto zarządza danym budynkiem, gdyż jest to bardzo ważny temat. Kiedyś mieliśmy z tym duży problem, gdyż zarządca nie dbał w ogóle o budynek, jednakże teraz mieszkamy na osiedlu zarządzanym przez LemmonHouse. Mieszka się o wiele lepiej i przyjemniej, awarie usuwają szybko i sprawnie. Weź więc również ten aspekt pod uwagę wybierając lokalizację mieszkania.

# Bolek

24.11.2017 08:24

Jak dla mnie nie ma większej różnicy między Ząbkami a Markami i tu i tu jest ok. my akurat zdecydowaliśmy się na Marki dlatego, że jedna inwestycja wpadła nam w oko (na Promiennej są nowe bloki od Mazovii) i moja żona wychowała się w Markach. Dlatego nie wyobraża sobie mieszkania w innym mieście, ale oboje pracujemy w Warszawie, więc wiecie jak to jest :)

REKLAMA

# syfiassta rklama.

24.11.2017 08:40

co za debbbbil od syfiastej reklamy sze.ptanej
ludzie tu reklamują się same najgorsze firmy, na darmowym portalu, reklamowane przez chyba uchodźców
masakra, co za poziom.....

# k374

28.02.2018 16:32

cześć, szukam agencji, która zajmuje się wyszukiwaniem biura do wynajęcia... znalazłam www.gwiazda.info, znacie, polecacie? chodzi mi o biuro na Ochocie

# Baranek

21.11.2018 13:37

Ząbki i deweloper Lux Home - stosunek jakości mieszkań do ceny najlepszy.
www.luxhome.pl

REKLAMA

# Jozin

21.12.2018 17:31

Marki nie, Ząbki owszem.
Ząbki są po prostu ladniejsze, inwestycje/osiedla nowoczesne i ludzie milsi niż w Markach. Oferta Lux Home jest zdecydowanie warta rozpatrzenia.

# kazadiii

21.12.2018 18:26

obie te wioski to siedziba ukraińców i innych meneli, syf jakich mało

# B3K

23.03.2019 02:13

Przeprowadzilem sie do Ząbek z warszawskiego Bemowa. Zadecydowaly o tym wzgledy ekonomiczn. Kupilem w cenie mieszkania Bemowie duzo wieksze mieszkanie. PP kilku latach moge obiektywnie odpowiedzieć że nie żałuję. Przede wszytko. Z roku na rok liczba inwestycji poprawiających infrastrukturę pozwoliła doprowadzić to miasteczko do pożądku. Początki były ciężkie ale na szczęście wszystko co najgorsze czyli stan dróg i np, problemy z wodą zostały prawie całkowicie rozwiązane. Największym problemem nadal pozostają korki. Wbrew wszelkim opiniom to nie jest koniec świata. Bliżej stąd do centrum Warszawy jest chociaz bym z luksusowego Wilanowa. Pp oddaniu do uzytku remontowanej ulicy Zolnierskiej brobleny zostana rozwiazane przynajmniej na jakis czas. Szczerze mowiac zyje sie tutaj zupelnie normalnie. Ceny mieszkan jak dla mnie wydaja sie smiesznie niskie jak na to miejsce wiec uważam że można śmiało zaryzykować. W porównaniu do Marek to na plus bym zaliczył pociąg który w okolo 10 minut dowozu do Wileniaka a jesli nie to darmobusem mozna sie dostac do SKMki w Rembertowie którą jeździ 17 minut do Dworca Śródmieście. Na ten moment dojazd zniechęca przez korki na Żołnjeskiej ale za około 3 miesiące problem zostanie rozwiazany. Na cenie mieszkania się nie straci odsprzedajac za 3-4 lata. Taniej na pewno nie bedzie

REKLAMA

# Cela1

18.04.2019 11:55

Osobiście wolę Ząbki, bo tu mieszka większa część mojej rodziny. Siostra z mężem kupili niedawno mieszkanie od Lux Home - fajny, wysoki standard. Jeżeli ja będę myślała o kupnie mieszkanie, to także wybiorę Ząbki.

# krajanka

25.04.2019 18:28

Wprowadziliśmy się na nowe osiedle Neptun w Ząbkach i nie żałujemy. Pracujemy w Warszawie, ale mieszkanie tam nam nie służyło. A dojazd jest dość łatwy, nawet bez samochodu (jest SKM-ka). Więc Ząbki górą! :D

# kraska

25.04.2019 23:01

WWL ssie

REKLAMA

# Ziga

24.05.2019 11:25

Jak dla mnie Ząbki są bardziej atrakcyjne, a i nowe osiedla ładniejsze, np. przy ulicy Andersena.

# Marcin4442

02.07.2019 14:46

tak, a pozniej stanie w korkach :P przecież można w warszawie kupic mieszkanie i nie musi być to centrum, a zawsze jest bliżej i lepiej z transportem miejskim. Ja kupiłem ostatnio mieszkanie na targówku od home invest i już nie mogę się doczekać az tam zamieszkam, bo lokalizacja jest dobrze skomunikowana, blisko mam do pracy, a okolica mimo wszystko spokojna.

# warszawiankawarszawa

06.07.2019 00:30

Zobacz Warszawę na http://spotcameras.com/pl/ i porównaj, która okolica jest lepsza do zamieszkania.

REKLAMA

# Aga123

29.07.2019 16:09

Po oddaniu Żołnierskiej to jak najbardziej Ząbki. Mieszkam przy ulicy Powstańców, blisko wjazd na Żołnierską, więc nie trzeba się przedzierać przez całe miasto. Teraz jeszcze się korkuje, ale podobno ostateczne odbiory są już blisko. Jakby nie było to droga już gotowa.

# Natalia80

30.07.2019 11:06

W Ząbkach lepiej rozwinięta infrastruktura. Mniejszy problem z wyborem knajpy, żeby wyjść gdzieś wieczorem. U koleżanki w Markach akurat z tym biednie.

# zbyszek33a

30.07.2019 12:21

obie te wioski to siedziba ukraińców i innych meneli, syf jakich mało

REKLAMA

# Fil_ip

05.08.2019 16:39

#Marcin4442 napisał(a) 02.07.2019 14:46
tak, a pozniej stanie w korkach :P przecież można w warszawie kupic mieszkanie i nie musi być to centrum, a zawsze jest bliżej i lepiej z transportem miejskim. Ja kupiłem ostatnio mieszkanie na targówku od home invest i już nie mogę się doczekać az tam zamieszkam, bo lokalizacja jest dobrze skomunikowana, blisko mam do pracy, a okolica mimo wszystko spokojna.

W jakich korkach? Koniec remontu Żołnierskiej już za rogiem, więc trochę naciągane te korki ;)

# Trusia

09.08.2019 11:41

Ząbki, Ząbki, Ząbki .. dla mnie wybór jest jeden <3

# trafkaas

09.08.2019 12:11

obie te wioski to siedziba ukraińców i innych meneli, syf jakich mało

REKLAMA

# EdiK

13.08.2019 13:28

Jakbym miała wybierać to postawiłabym na Ząbki, bo mają kolejkę, więc dojazdy do stolicy przyjemniejsze i szybsze :)

# ewellla

13.08.2019 13:41

obie te wioski to siedziba ukraińców i innych meneli, syf jakich mało

# marz77

18.08.2019 19:14

A czemu nie Warszawa? Ceny za fajne mieszkanie pod Wawą aż tak bardzo nie różnią się od tych warszawskich... My planujemy kupno w inwestycji Apartamenty Nowy Marysin od dewelopera https://apm-development.com.pl, która jest w super lokalizacji i super standardzie.

REKLAMA

# Kinga

19.08.2019 13:36

Jakbym miała wybierać to jednak Ząbki. Jak na moje oko lepiej rozwinięte i nowoczesne.

# ewellla

19.08.2019 15:39

WWL sssie

# Marta11

22.08.2019 11:57

#marz77 napisał(a) 18.08.2019 19:14
A czemu nie Warszawa? Ceny za fajne mieszkanie pod Wawą aż tak bardzo nie różnią się od tych warszawskich... My planujemy kupno w inwestycji Apartamenty Nowy Marysin od dewelopera https://apm-development.com.pl, która jest w super lokalizacji i super standardzie.

Może się nie różnią, ale czasami każda złotówka się liczy, a przecież poza kupnem zostaje jeszcze wykończenie mieszkania. Ja postawiłam na Ząbki i nie żałuje :)

REKLAMA

# Daniel

05.09.2019 11:53

W Ząbkach masz kolejkę, a w Markach nie :)

# Michalina

27.09.2019 14:54

Sama stałam przed podobnym wyborem lata temu. Nie było nas stać na mieszkanie o podobnym metrażu w Warszawie. Postawiłam na mieszkanie w Ząbkach. Czy żałuję? Absolutnie nie. Ząbki to fajne, prężnie rozwijające się miasto. Dużo się zmieniło się na plus przez te ostatnie lata, łącznie z moim osiedlem.

# erert

27.09.2019 22:35

obie te wioski to siedziba ukraińców i innych meneli, syf jakich mało

# Miśka

29.09.2019 15:13

#Michalina napisał(a) 27.09.2019 14:54
Sama stałam przed podobnym wyborem lata temu. Nie było nas stać na mieszkanie o podobnym metrażu w Warszawie. Postawiłam na mieszkanie w Ząbkach. Czy żałuję? Absolutnie nie. Ząbki to fajne, prężnie rozwijające się miasto. Dużo się zmieniło się na plus przez te ostatnie lata, łącznie z moim osiedlem.

Którą część Ząbek szczególnie Pani poleca?

# Michalina1

30.09.2019 09:56

Ja akurat lata temu wybrałam osiedle Neptun przy Powstańców. Ładna, spokojna okolica. Warto się wybrać i zobaczyć na własne oczy :) Mogę być mało obiektywna :P

# Mal123

30.09.2019 16:23

Wybór mieszkania to jedno ale jego późniejsza aranżacja jest również bardzo ważna. Polecam poczytać na temat stylów loftowych mi się mega podobają :)
___________________
http://www.monikakierzek.pl/2019/08/29/styl-loftowy/

# Misiek12

03.10.2019 09:29

Jak można w ogóle się zastanawiać czy Ząbki są lepsze od Marek? :D

# Radek4

19.10.2019 16:41

Jeśli zależy Ci na lepszych dojazdach do pracy to zdecyduj się na Ząbki.

# karlciaxx

19.10.2019 19:19

obie te wioski to siedziba ukraińców i innych meneli, syf jakich mało

# Marki

19.10.2019 21:13

Ale jak kupisz niedaleko tej kolejki w Ząbkach to niestety sygnał pociągu słychać w dużej odległości. Dlatego zdecydowałam się na Marki blisko przy M1. Trasa dużo mniej przeszkadza jak te trąbienie pociągu także o 5 rano. Ja tam wolę się spokojnie wyspać.

# edeee

19.10.2019 21:26

omg, jak wgl mozna brać te dziury pod uwagę???!!!!!!!!!

# lol

13.11.2019 17:55

#kazadiii napisał(a) 21.12.2018 18:26
obie te wioski to siedziba ukraińców i innych meneli, syf jakich mało
poziom wypowiedzi na dnie....
Ryjesz muł zębami bracie ;P

# portadre

14.11.2019 08:53

#edeee napisał(a) 19.10.2019 21:26
omg, jak wgl mozna brać te dziury pod uwagę???!!!!!!!!!
dokładnie, wybór najgorszy z mozliwych

# Sara

21.11.2019 14:19

A to już nie lepiej na Targowku? Blisko Ząbek i Marek, a jednak lepiej skomunikowany. Też cisza i spokój. My kupiliśmy mieszkanie od Home Invest na Targówku i to była nasza najlepsza decyzja.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe