REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# r17

24.08.2016 13:51

A ja nie widzę problemu. Od jednego przejścia do drugiego jest 160m, przystanek może nie jest po środku ale bliżej Przy Agorze to jednak nie jest to aż tak dużo więcej jesli w ogóle niż te 120m podawane A teraz po zmianach i daniu im priorytetu ewidentnie przyspieszył przyspieszył.
Ja nie wiem jak radna liczy 240 metrów nawet? Jak staniemy na starym przystanku a od tego momentu trzeba liczyć nadwyżkę to 240 m wypadało by gdzieś jak stary wcześniejszy przystanek.
A co do świateł i doświetlenia to chyba dobrze, bo ci co korzystali z tego przystanku nadal idą z tej strony z której szli czyli przejście jak najbardziej się przydaje?

# cycu

24.08.2016 14:02

Tłumaczenie radnego z Białołęki jest co najmniej śmieszne ....
Chłopie jedziesz przez obcą gminę i musisz dostosować się do potrzeb jej mieszkańców nie tylko własna du...
A może jeszcze w Śródmieściu skasujesz parę przystanków, żeby było szybciej ...

# r17

24.08.2016 14:19

No dobra mój błąd. Ja z tego przystanku jeżdżę do Centrum albo od strony Huty. Jakoś nigdy nie wysiadam na nim w stronę Huty. Faktycznie od tej strony trochę daleko się zrobiło.

REKLAMA

# bolo

24.08.2016 15:21

Radny bezradny z Białołęki jesteś pajac, idź nad Wisłę i utop się.
Jeszcze większe są pajace z ZTM-u ale na nich już naśle moherowy szwadron z Wrzeciona!!!!!!

# marymonciak

24.08.2016 21:00

cycu i bolo a pomyślcie sobie że u wasz na wsi rodzinnej nie było nawet chodnika:) a tu taka ameryka i do tramwaja trzeba 300 metrów z buta uderzyć:) i tramwaj jest pomimo tego że mleko ma najszybszy transport:):):)

# Bielaniak

24.08.2016 23:36

Przystanek Las Bielański nie jest potrzebny. Rzeczywiście mało kto z niego korzystał. Przesunięcie krawędzi przystanku Przy Agorze rozwiązuje problem.

REKLAMA

# wrzecionek

25.08.2016 07:51

Kiedyś normą w tramwajach były przystanki na żądanie - na samej tylko marymonckiej było ich kilka. Wprowadzili nowe zasady, ulepszenia, tabor bez przycisków i teraz tramwaj musi się zatrzymywać na każdym przystanku niezależnie od tego czy ktoś w ogóle wsiada/wysiada. Fakt, że likwidacja przystanku przyspiesza trasę przejazdu nie oznacza iż należy to robić. Na tej zasadzie w stronę centrum gdyby zlikwidować wszystkie przystanki tramwaj by jeździł szybciej niż metro. A to że pusty? Jak to mawiają specjalyści "szczegóły".

# kesiek

25.08.2016 08:20

#Bielaniak napisał(a) 24.08.2016 23:36
Przystanek Las Bielański nie jest potrzebny. Rzeczywiście mało kto z niego korzystał. Przesunięcie krawędzi przystanku Przy Agorze rozwiązuje problem.
Przystanek Las Bielański był i jest potrzebny. Żaden burak z Tarcho tego nie zmieni koniec tematu.
A chamów z Białołęckiego ratusza wysłać wraz z HGW zieloną trawke.....

# ONR

25.08.2016 08:59

#marymonciak napisał(a) 24.08.2016 21:00
cycu i bolo a pomyślcie sobie że u wasz na wsi rodzinnej nie było nawet chodnika:) a tu taka ameryka i do tramwaja trzeba 300 metrów z buta uderzyć:) i tramwaj jest pomimo tego że mleko ma najszybszy transport:):):)
dobrze napisane, śmierć słojom!!!!!!!!!!

REKLAMA

# drugastrona

25.08.2016 13:26

Przystanki na Marymonckiej zawsze były zbyt blisko siebie i na szczęście teraz to trochę naprawili. Żeby to miało jakiś sens, to przystanki nie powinny być bliżej siebie niż jakieś 300 metrów, tym bardziej, że nie ma skrzyżowań, na których tramwaj musiałby i tak się zatrzymywać.
Zresztą, przecież do Lasu i tak można dojechać, tyle że autobusem. Niektórzy zachowują się tak, jakby nagle nie było dojazdu.

# zbielan

25.08.2016 13:55

Ta sytuacja doskonale pokazuje że władze dzielnicy Bielany nie potrafią zawalczyć w sprawie swoich mieszkańców. Pan z Białołęki umie przyspieszyć im dojazd do Centrum, na Bielanach komunikacja jest tylko psuta.

# pawelb

25.08.2016 14:43

tłumaczenie Pana Tumasza jest co najmniej żenujące, ale nie dziwi mnie gdyż jest to (a na pewno był) członek SISKOM-u czyli miłośników tranzytu przez miasto...do tego samego celu chce wykorzystać ulicę Marymoncką, tak się składa że przez kilkanaście lat mieszkałem na Wrzeciono (57A) i jestem często w tamtych rejonach i wiem że ten przystanek jest potrzebny, dla młodych ludzi może nie ma tak dużego znaczenia odległość między przystankami, dla ludzi starszych czy schorowanych już ma...ja akurat należę nie należę do tych drugich ale jestem w stanie zrozumieć taka potrzebę, trzeba mieć wyjątkowy tupet żeby domagać się w innej dzielnicy likwidacji przystanku ale tak jak mówę, nie dziwi mnie to...SISKOM jest znany ze swoich działań, Chomiczówke też chciał uczynić trasą tranzytową m.in. dla Białołęki...aż dziwne że nie zaproponował do tej pory likwidacji świateł na Conrada róg Kwitnącej;)

REKLAMA

# r17

25.08.2016 14:43

#drugastrona napisał(a) 25.08.2016 13:26
Przystanki na Marymonckiej zawsze były zbyt blisko siebie i na szczęście teraz to trochę naprawili. Żeby to miało jakiś sens, to przystanki nie powinny być bliżej siebie niż jakieś 300 metrów, tym bardziej, że nie ma skrzyżowań, na których tramwaj musiałby i tak się zatrzymywać.
Zresztą, przecież do Lasu i tak można dojechać, tyle że autobusem. Niektórzy zachowują się tak, jakby nagle nie było dojazdu.

Nie mniej niż 300 m, ale teraz jest jakieś 600-700, to stacje metra gdzieniegdzie gęstsze przystanki.

# r17

25.08.2016 14:48

#Bielaniak napisał(a) 24.08.2016 23:36
Przystanek Las Bielański nie jest potrzebny. Rzeczywiście mało kto z niego korzystał. Przesunięcie krawędzi przystanku Przy Agorze rozwiązuje problem.

Co rozwiązuje, jakie przesunięcie? Jeden przystanek masz przy UKSW a kolejny już za skrzyżowaniem Marymonckiej z Przy Agorze i on jest tam chyba dokładnie w tym miejscu co był.

# gryzu

25.08.2016 22:16

Nie rozumiem dlaczego radni z Białołęki w ogóle zabierają głos w tej sprawie ?
Niech u siebie na wsi rządzą a od Bielan wara ....

REKLAMA

# diosa

26.08.2016 10:07

Bardzo zależy mi na przywróceniu przystanku tramwajowego Las Bielański. Dowożę dziecko do Szkoły na Szegedyńskiej i nie czuję tego "przyspieszania" tramwaju. Widzę jednak, że przystanek w kierunku Centrum jest bardzo oddalony od każdego z dwóch przejść dla pieszych i za każdym razem ucieka nam tramwaj chyba, że w ostatniej chwili do niego dobiegniemy. To jest bardzo frustrujące :(

# 1916rules

26.08.2016 13:42

#diosa napisał(a) 26.08.2016 10:07
Bardzo zależy mi na przywróceniu przystanku tramwajowego Las Bielański. Dowożę dziecko do Szkoły na Szegedyńskiej i nie czuję tego "przyspieszania" tramwaju. Widzę jednak, że przystanek w kierunku Centrum jest bardzo oddalony od każdego z dwóch przejść dla pieszych i za każdym razem ucieka nam tramwaj chyba, że w ostatniej chwili do niego dobiegniemy. To jest bardzo frustrujące :(
Jak to "frustrujące", przecież urzędasy z ZTM lepiej wiedzą jak masz odprowadzać dzieci do przedszkola!!!!!
BTW burakom z tarcho niedługo otworzą Galeria Północną i nie będą jeździli do Arkadii osrańce za wsiowe piniondze!!!

# cycu

26.08.2016 21:29

Do Arkadii to akurat nie muszą się spieszyć, i proszę tu nikogo nie obrażać, takie same słoje czy wsioki
jak twój ojciec 30 lat temu ...
A przystanek powinien być po prostu na żądanie, żeby matka z wózkiem czy osoba starsza mogła z niego
skorzystać niezależnie czy radnemu z Białołęki się to podoba czy nie.

REKLAMA

# cycu

26.08.2016 21:43

A i wpisy takich pajaców jak :
#1916rules, #ONR, #marymonciak
proszę nie traktować poważnie ( PIERWSZE WPISY POD TYMI NICKAMI), także są to osoby/a
z kompleksami niższości lub tzw. prowokatorzy, dawniej ta służba nazywała się ORMO.

# eRDe

26.08.2016 23:42

#1916rules napisał(a) 26.08.2016 13:42
Jak to "frustrujące", przecież urzędasy z ZTM lepiej wiedzą jak masz odprowadzać dzieci do przedszkola!!!!!

Niestety to prawda, ZTM generalnie zawsze wie lepiej co jest dla mieszkańców Warszawy dobre:( I mają mieszkańców wiadomo gdzie.

 tarantula01

27.08.2016 00:11

Przed przebudową, gdy ul. Marymoncką jechało się tramwajem, to z przystanku Las Bielański korzystały maksymalnie 2-3 osoby na kurs. Owszem gdy 17-tak jechała pusta z Huty, to i te 2-3 osoby były istotne. Jednak od czasu skierowania 17-tki na Tarchomin, tramwaj ten jeździ z dużo większą liczbą pasażerów, którzy zwyczajnie tracili czas na przystanku Las Bielański. Jako mieszkańcy Bielan zyskali Państwo przystanki autobusowe w tym miejscu i więcej kursów autobusów niż było przed zmianami kursów tramwaju.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

27.08.2016 00:11

Przed przebudową, gdy ul. Marymoncką jechało się tramwajem, to z przystanku Las Bielański korzystały maksymalnie 2-3 osoby na kurs. Owszem gdy 17-tak jechała pusta z Huty, to i te 2-3 osoby były istotne. Jednak od czasu skierowania 17-tki na Tarchomin, tramwaj ten jeździ z dużo większą liczbą pasażerów, którzy zwyczajnie tracili czas na przystanku Las Bielański. Jako mieszkańcy Bielan zyskali Państwo przystanki autobusowe w tym miejscu i więcej kursów autobusów niż było przed zmianami kursów tramwaju.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# cycu

27.08.2016 08:03

tarantula01 napisał(a) 27.08.2016 00:11
Przed przebudową, gdy ul. Marymoncką jechało się tramwajem, to z przystanku Las Bielański korzystały maksymalnie 2-3 osoby na kurs. Owszem gdy 17-tak jechała pusta z Huty, to i te 2-3 osoby były istotne. Jednak od czasu skierowania 17-tki na Tarchomin, tramwaj ten jeździ z dużo większą liczbą pasażerów, którzy zwyczajnie tracili czas na przystanku Las Bielański. Jako mieszkańcy Bielan zyskali Państwo przystanki autobusowe w tym miejscu i więcej kursów autobusów niż było przed zmianami kursów tramwaju.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

Pie.r.Dolysz Pan jak potłuczony!

# drugastrona

27.08.2016 13:25

#r17 napisał(a) 25.08.2016 14:43
Nie mniej niż 300 m, ale teraz jest jakieś 600-700, to stacje metra gdzieniegdzie gęstsze przystanki.

Ale było wcześniej jakieś 200 metrów. Niestety, ta linia jest dość nieszczęśliwie położona - przy samym lesie. Lepiej by było, gdyby prowadziła środkiem osiedla, to więcej ludzi miałoby bliżej.

REKLAMA

# r17

27.08.2016 16:12

#drugastrona napisał(a) 27.08.2016 13:25

Ale było wcześniej jakieś 200 metrów. Niestety, ta linia jest dość nieszczęśliwie położona - przy samym lesie. Lepiej by było, gdyby prowadziła środkiem osiedla, to więcej ludzi miałoby bliżej.

Nie było. Od czoła UKSW do czoła Lasek Bielański wg Googla jest 370m, od Lasku Bielańskiego do Przy Agorze 290m. Tak więc i w jedną i drugą stronę ok 300 metrów było zachowane.

# r17

27.08.2016 16:14

tarantula01 napisał(a) 27.08.2016 00:11
Przed przebudową, gdy ul. Marymoncką jechało się tramwajem, to z przystanku Las Bielański korzystały maksymalnie 2-3 osoby na kurs. Owszem gdy 17-tak jechała pusta z Huty, to i te 2-3 osoby były istotne. Jednak od czasu skierowania 17-tki na Tarchomin, tramwaj ten jeździ z dużo większą liczbą pasażerów, którzy zwyczajnie tracili czas na przystanku Las Bielański. Jako mieszkańcy Bielan zyskali Państwo przystanki autobusowe w tym miejscu i więcej kursów autobusów niż było przed zmianami kursów tramwaju.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

A jaki to niby autobus jest? Niby przystanek zgadza sie jest. I nawet 3 linie tam się zatrzymują ale co z tego jak jedna skręca z Alei Zjednoczenia a druga i trzecia z Podleśnej. Nic co by miało przystanek koło Słodowca. Czyli wracamy 17 i aby wysiaść wygodnie najpierw pod AWFem lub Szpitalem przesiadamy się w autobus. Serio to jest recepta na brak przystanku?

# cycu

28.08.2016 12:34

O jakiś palant podszył się ostatnim wpisem pod moje logo ... co za hipokryzja.
Niestety nie wyrażam się tak wulgarnie, przykro mi ....
Panie Wojciechu autobus czy autobusy jak Pan tu fajnie pisze nie jest dedykowany pasażerom korzystającym
z tramwaju z tego akurat przystanku , także proszę nie mataczyć ...
Ja z uporem maniaka proponuję przystanek na żądanie i proszę przedstawić argumenty - dlaczego nie?
Pomijam kwestię metrów czy to jest 150 czy 200 metrów w tę czy w tę, bo to jest nieważne,
pomijam czy tramwaj zabiera 2 czy 10 osób w danej chwili ,ale ponieważ przystanek istniał i służył okolicznym mieszkańcom nie powinno się go kasować w imię czyjegoś widzi mi się ....
Jeżeli Białołęka się spieszy zapraszam do metra, tramwaj nigdy nie będzie SKM - ką.
Jeżeli na przystanku nikogo nie będzie, a przystanek będzie na żądanie tramwaj przejedzie nie zatrzymując się nawet i to wszystko.

REKLAMA

# Księżycowy

28.08.2016 23:30

Dokładnie nie pamiętam ale przystanek utworzono pod koniec lat 70 lub na początku lat 80 uw.
W lasku istniała jeszcze strzelnica drewniana i szło się właśnie z tego przystanku.
W każdym bądź razie nie istniał od momentu puszczenia trakcji tramwajowej do huty, jak również nie istniał
następny przy Dewajtis czyli UKSW.
Tylko, że wtedy rzadko kto miał samochód, autobus 121 jeszcze tędy nie kursował tylko 181 i 201 do Łomianek.

# prawy sektor

29.08.2016 13:41

Żaden mieszkaniec Białołęki nigdy nie powinien wypowiadać się na temat przystanku na Bielanach!
Chamstwo i drobnomieszczaństwo, słoma z butów...., ale już wkrótce DOBRA ZMIANA czeka Warszawę i HGW nie będzie "robił laski" Białołęce. No chyba, że w więzienia!!!!!

# cycu mieszkaniec Bielan

29.08.2016 18:32

Znowu jakiś zakompleksiony pajac się udziela, misiu chodzi o kompromis a nie kłótnie i wyzywanie się
jak to jest w naszym społeczeństwie , kompromis , rozmowy i zrozumienie z obu stron .
Tatuś też był słoikiem 30 lat temu więc zbastuj .

REKLAMA

# NadchodziPiS

29.08.2016 19:10

#cycu mieszkaniec Bielan napisał(a) 29.08.2016 18:32
Znowu jakiś zakompleksiony pajac się udziela, misiu chodzi o kompromis a nie kłótnie i wyzywanie się
jak to jest w naszym społeczeństwie , kompromis , rozmowy i zrozumienie z obu stron .
Tatuś też był słoikiem 30 lat temu więc zbastuj .
Akurat mój ojciec pochodzi z Trójmiasta, słój to cie robił.
Kompromis to TW Bolek, TW Delegat, TW Alek i Kiszczak robili na Zawracie......chodzi o to żeby takich TW i ich popleczników i pogrobowców wdeptać tam gdzie ich miejsce..... wierny (ale mierny) elektorat Peło też.
Tu nikt nikogo nie wyzywa a z ciebie taki mieszkaniec Bielan jak z Kwaśniewskiego abstynent!!!

# cycu

29.08.2016 21:25

No widzisz misiu jak majaczysz, ,,pochodzi z Trójmiasta'' to nawet synku nie wiesz gdzie tatuś się urodził ?
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ,ale to są chyba trzy dość duże miejscowości ...
Tu nie jest forum polityczne pomyliłeś bajki, rozmawiamy o przystanku a nie o komuchach i ich poplecznikach.

# Anika

31.08.2016 16:11

Mieszkam tutaj 50 lat, kiedy się zestarzałam i chodzę z laską zabrano mi "mój" przystanek. W efekcie wracając do domy przesiadam się do autobusu przy Szpitalu Bielańskim i czas dojazdu wydłużył się czasami o 15 minut. Autobusy zgodnie z rozkładem potrafią jeździć co 3 lub 5 minuty a potem 20 minut przerwy.
Przystanek Przy Agorze w kierunku centrum przesunięto a w kierunku Tarchomina nie.
Argumenty Białołęki są wprost żenujący. Pozostając w tej tonacji mogłabym zapytać a po co wyprowadzaliście się tak daleko od centrum.

# cycu

31.08.2016 21:15

Pani Aniko nikt się na Białołękę nie wyprowadzał, po prostu bliżej centrum nie ma już lokalizacji na budowę mieszkań. Jeżeli mieszka Pani 50 lat to mieszkańcy Śródmieścia mogą również zapytać - po co Pani się wyprowadzała na jakieś zad.pie ?

# 3 Ci _w_4_cycu

31.08.2016 21:46

#cycu napisał(a) 31.08.2016 21:15
Pani Aniko nikt się na Białołękę nie wyprowadzał, po prostu bliżej centrum nie ma już lokalizacji na budowę mieszkań. Jeżeli mieszka Pani 50 lat to mieszkańcy Śródmieścia mogą również zapytać - po co Pani się wyprowadzała na jakieś zad.pie ?
Baranie mieszkańcom Centrum nikt nie zabrał przystanku aby wiochmeny z tarch jeździły do
Śródmieścia szybciej.... jak to bliżej nie było mieszkań?
Owszem były ale Cycu cebulak chce być mądrzejszy niż piękniejszy

# gość

31.08.2016 22:16

#cycu napisał(a) 31.08.2016 21:15
bliżej centrum nie ma już lokalizacji na budowę mieszkań
Nie? Na Woli, Odolanach, Pradze, Bródnie czy nawet Chrzanowie buduje się tysiące mieszkań.

# Zbój Rumcajs

01.09.2016 13:26

#3 Ci _w_4_cycu napisał(a) 31.08.2016 21:46

Baranie mieszkańcom Centrum nikt nie zabrał przystanku aby wiochmeny z tarch jeździły do
Śródmieścia szybciej.... jak to bliżej nie było mieszkań?
Owszem były ale Cycu cebulak chce być mądrzejszy niż piękniejszy

W końcu ktoś napisał to co Wszyscy myślą o przyjezdnych ale nikt nie chce nic powiedzieć bo to nie politycznie.

# cycu

02.09.2016 23:25

#gość napisał(a) 31.08.2016 22:16]
#cycu napisał(a) 31.08.2016 21:15] bliżej centrum nie ma już lokalizacji na budowę mieszkań
Nie? Na Woli, Odolanach, Pradze, Bródnie czy nawet Chrzanowie buduje się tysiące mieszkań.
Oczywiście,że się buduje, ale to w dalszym ciągu nie jest centrum czy nawet Żoliborz a poza tym istotną rolę ma tu przede wszystkim cena.
A odnośnie barana - vice versa, misiu nie czytasz ze zrozumieniem i od początku ...
Kto Ci powiedział, że ja chcę likwidacji przystanku? Komukolwiek? Gdziekolwiek?
Wolałbym, żeby był chociażby na żądanie niż ma go nie być wcale - pajacu .

# RAMBO

03.09.2016 08:15

#cycu napisał(a) 02.09.2016 23:25
#gość napisał(a) 31.08.2016 22:16]
#cycu napisał(a) 31.08.2016 21:15]
Oczywiście,że się buduje, ale to w dalszym ciągu nie jest centrum czy nawet Żoliborz a poza tym istotną rolę ma tu przede wszystkim cena.

i wszystko w temacie-CEBULA ZAORANA

# cycu

03.09.2016 14:17

Wydaje mi się, że na leczenie psychiatryczne jest już za późno, ale mogę ci polecić dobrą klinikę geriatryczną.

# Rafał

14.09.2016 22:03

tarantula01 napisał(a) 27.08.2016 00:11
Przed przebudową, gdy ul. Marymoncką jechało się tramwajem, to z przystanku Las Bielański korzystały maksymalnie 2-3 osoby na kurs. Owszem gdy 17-tak jechała pusta z Huty, to i te 2-3 osoby były istotne. Jednak od czasu skierowania 17-tki na Tarchomin, tramwaj ten jeździ z dużo większą liczbą pasażerów, którzy zwyczajnie tracili czas na przystanku Las Bielański. Jako mieszkańcy Bielan zyskali Państwo przystanki autobusowe w tym miejscu i więcej kursów autobusów niż było przed zmianami kursów tramwaju.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

Panie Wojtku, proszę sobie nie żartować z tymi przystankami autobusowymi. O jakim zysku Pan pisze?
Zyskiem dla mieszkańców, którzy do tej pory wsiadali do 17 (nie do 17-tki!) na przystanku "Las Bielański" ma być 121, który kończy trasę na Gwiaździstej, czy może 181, który zatacza po Bielanach coraz większe kręgi? A może 103, który skręca w al. Zjednoczenia? Żaden z tych autobusów nie jedzie przecież po trasie 17. Skoro przystanek funkcjonował tyle lat i służył mieszkańcom os. Wrzeciono, a tramwaj jedzie ul. Marymoncką, to dlaczego skazuje się mieszkańców pobliskich budynków do przesiadek i wydłuża im się czas dojazdu do pracy?
Mieszkańcy Tarchomina mają przecież szybkie połączenie z metrem linią 2. Po co im "ekspresowa" siedemnastka?
Komunikacja miejska jest dla ludzi, a nie ludzie dla komunikacji miejskiej!

# Damaszek

08.06.2017 17:43

Mają to gdzieś. Od 50 lat był przystanek, teraz ja z babcią na wózku inwalidzkim mamy dalej. Ona jest zapisana do przychodni specjalistycznej, i trzeba dojeżdżać. Tak się to ekstra 200 m nie wydaje długie zanim człowiek musi często pedałować.
Ostatnia komisja to był żart i ZTM nic sobie z nicego nie robił...

# milsun

14.10.2017 08:45

Nadal nie ma.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe