REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Ololo

18.02.2016 16:44

Do czasu

# Olala

18.02.2016 16:57

Do czasu, czyli jeszcze 2 lata i 9 miesięcy.

# Michaś

18.02.2016 16:58

Spokojnie, HGW już niedługo POdziękujemy i skończy się totalitaryzm na Białołęce

REKLAMA

# polto

18.02.2016 17:05

JAWORSKI I MAJCHRZAK TO TOTALNIE SKOMPROMITOWANI POLITYCY PO, TOTALNIE, TO CO ROBIĄ TO ŁAMANIE DEMOKRACJI!

# zawiedziony wyborca PO

18.02.2016 17:06

#polto napisał(a) 18.02.2016 17:05
JAWORSKI I MAJCHRZAK TO TOTALNIE SKOMPROMITOWANI POLITYCY PO, TOTALNIE, TO CO ROBIĄ TO ŁAMANIE DEMOKRACJI!

Wstyd mi, że głosowałem na PO...

# Olala

18.02.2016 17:13

#Polto zapomniałeś dodać a najlepszym radnym jest Marcin Korowaj. Choć pisanie samemu o sobie może być uznane za chorobę.

REKLAMA

# Kayolik

18.02.2016 17:20

Korowaju nie idź tą drogą! Wpisami na tym forum nic nie zdzialasz! Jako duchowny módl się o wieczne zbawienie i o mamone którą utraciles w wyniku swoich intryg.

# Baska z 4 ka dzieci

18.02.2016 17:27

Samozwancy chcieli przejąć władze na Bialolece - oni tak jak pis nic nie mogą zrobić zgodnie z prawem - tylko pokrętnie a wiec mamy również samozwańczego burmistrza i jego samozwańczych zastepcow - oj jak oni garna się do zlobu

# Więdzący

18.02.2016 18:08

Prawnicy Ratusza, jakimś dziwnym cudem, przeoczyli przepis art. 92 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym: "Stwierdzenie przez organ nadzoru nieważności uchwały lub zarządzenia organu gminy wstrzymuje ich wykonanie z mocy prawa w zakresie objętym stwierdzeniem nieważności, z dniem doręczenia rozstrzygnięcia nadzorczego." Z "prawniczego" na polski. Nieprawomocna decyzja Wojewody skutecznie wstrzymuje uchwałę Rady Warszawy o unieważnieniu uchwał białołęckiej Rady o odwołaniu Pani Majchrzak i wyborze Pana Klimiuka. Innymi słowy, do czas uprawomocnienia się decyzji Wojewody, przewodniczącym Rady jest Pan Klimiuk.

REKLAMA

# Uważny

18.02.2016 18:41

Prawnicy z Ratusza już raz to samo twierdzili w 2007 r. a potem potwierdził to Naczelny Sąd Administracyjny. Szkoda wdawać się w tyrady prawnicze. PiS wie lepiej swoje a Ci niby niezalezni i apolityczni radni idą za tym opowiadającym bzdury Klimiukiem jak małe dzieci. Przecież pisowi zalezy tylko na zrobieniu bałaganu na Białołęce bo rządzić i tak tu nigdy nie będą.

# Klucznik Wesperyn

18.02.2016 19:37

Ja ma w du.ie cały ten burdel, ale nurtuje mnie jedno zarąbiście proste pytanie: czy odnalazły się już klucze do sali obrad?

# ninoi

18.02.2016 19:47

Coś mi się wydaje , że Wojewoda odwoła Panią HGW za uniemożliwianie demokratycznych ( większości w radach dzielnic ) miedzy innymi Dzielnice Włochy , Bemowo Śródmieście i Białołęka

REKLAMA

# Bolek

18.02.2016 19:58

#ninoi napisał(a) 18.02.2016 19:47
Coś mi się wydaje , że Wojewoda odwoła Panią HGW za uniemożliwianie demokratycznych ( większości w radach dzielnic ) miedzy innymi Dzielnice Włochy , Bemowo Śródmieście i Białołęka

PO JEST PRZEGRANE I NIE MA SZANS WYGRAĆ, SĄ SKOŃCZENI CO GORSZE ONI TO WIEDZĄ TYLKO PALĄ D., ONI WIEDZĘ, ŻE PRZEGRYWAJĄ I BRUDY PO WYJDĄ, OJ WYJDĄ BRUDY - TW... MALUTKIEGO. :)

# IMBłąd

18.02.2016 20:09

Ciekawa jestem czy M. Adamkiewicz złożył mandat? Bo jeżeli podpisywał się jako zastępca to powinien to uczynić. Inaczej łamał prawo. Jeśli będzie występował jako radny na następnych sesjach zaprzeczy wyborowi na zastępcę i przyzna rację HGW. Z punktu widzenia prawa nie jest już uprawniony do diety.

# Ignacy

18.02.2016 21:05

Piotrek C odegrał się na Marcinie A. za pewne wybory. Teraz jeden z nich został na lodzie.

REKLAMA

# mol

18.02.2016 21:27

Google - co to jest pisior?
Pisior - akronim od zdania Prawo I Sprawiedliwość I Ojciec Rydzyk.
Definicja: pisior to bardzo potocznie penis...
Nic dodać nic ująć.

# Smoczek

18.02.2016 21:33

Marzec 2016, Urząd Dzielnicy Białołęka.
Dzwoni telefon:
- Czy mogę rozmawiać z burmistrzem Piotrem Jaworskim?
- Ale Piotr Jaworski nie jest już burmistrzem.
- Aha, to dziękuję.
...
Nastepnego dnia. Dzwoni telefon:
- Czy mogę rozmawiać z burmistrzem Piotrem Jaworskim?
- Ale Piotr Jaworski nie jest już burmistrzem.
- Aha, to dziękuję.
...
Kolejnego dnia. Dzwoni telefon:
- Czy mogę rozmawiać z burmistrzem Piotrem Jaworskim?
- Ale Piotr Jaworski nie jest już burmistrzem.
- Aha, to dziękuję.
...
Sytuacja powtarza się kilka razy. Wreszcie tydzień później.
- Czy mogę rozmawiać z burmistrzem Piotrem Jaworskim?
- ALE PIOTR JAWORSKI NIE JEST JUŻ BURMISTRZEM!
- Wiem, ale tak miło usłyszeć.

# Ula

18.02.2016 22:54

do czasu, wojewoda nie w ciemię bity

REKLAMA

# realista

19.02.2016 10:39

To co się stało jest w to mi graj PiSowi. HGW oznajmia, że nie dostosuje się do decyzji wojewody co jest złamaniem ustawy. Zgodnie z art. 96 ustawy o samorządzie gminnym wojewoda w takim przypadku wzywa wójta (lub prezydenta miasta) do zaprzestania naruszenia prawa a następnie odwołuje prezydenta/wójta i do końca kadencji powołuje komisarza. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze przed wakacjami nie będzie też hanki. jaworski rzeczywiście pociągnie na dno całe PO

# czekam na miod i cud

19.02.2016 11:54

oj jak będzie rzadzilo PIS na Bialolece - to będzie sielanka , - wszystko będzie i metro i linie tramwajowe i szpital 2 a nie jeden , będzie agwapark, powstanie kilka kosciolow/ do najbliższego mam 2 km to hanba/- cud i miod - nie mogę się doczekać, szybciej szybciej jak najszybciej. Mysle również , ze znada się pieniądze na dofinansowanie tylko dzieci Bialoleki w ramach nie 500 plus a 1000 plus

# Lew II

19.02.2016 12:44

klasyk - straszenie PISem :)

REKLAMA

# johan

19.02.2016 13:44

#Lew II napisał(a) 19.02.2016 12:44
klasyk - straszenie PISem :)

Słusznie, nie ma co straszyć. Sami pokazują co potrafią.

# pan

19.02.2016 13:55

@Lew II
Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują, że tą antydemokratyczną, faszyzującą partią trzeba i powinno się straszyć.

# tata

19.02.2016 14:02

#realista napisał(a) 19.02.2016 10:39
To co się stało jest w to mi graj PiSowi. HGW oznajmia, że nie dostosuje się do decyzji wojewody co jest złamaniem ustawy. Zgodnie z art. 96 ustawy o samorządzie gminnym wojewoda w takim przypadku wzywa wójta (lub prezydenta miasta) do zaprzestania naruszenia prawa a następnie odwołuje prezydenta/wójta i do końca kadencji powołuje komisarza. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze przed wakacjami nie będzie też hanki. jaworski rzeczywiście pociągnie na dno całe PO

Też się z tym zgadzam, tu jest rozgrywana polityczna. PiS zbiera dokumenty, a PO podkłada się jak dziecko. Według mnie to sprytna zagrywka na totalne rozbicie PO w Warszawie. Wojewoda zbiera haki na HGW a ta się podkłada z Białołęką.

REKLAMA

# Lew II

19.02.2016 14:22

i pis z Bialoleki chce zrobić szambo

# Lew II

19.02.2016 14:22

tylko, ze w radzie jest tylko pięciu radnych PIS, reszta nie ma własnego rozumu, ze tak trzeba straszyć?

# Lew II

19.02.2016 14:23

i czemu się pode mnie podszywasz???
#Lew II napisał(a) 19.02.2016 14:22
i pis z Bialoleki chce zrobić szambo

REKLAMA

# KODziarz

19.02.2016 15:10

Klasyczna taktyka PO. Skoro mogą się podszywać pod zarząd dzielnicy, to czemu nie pod mieszkańców?

# dzeki2002

19.02.2016 15:30

#Lew II napisał(a) 19.02.2016 14:22
i pis z Bialoleki chce zrobić szambo
Szamb na Białołęce pod dostatkiem, pora na zmianę na wyższy poziom zwany przez wtajemniczonych kanalizacją, bo przez kanalię nadal jej niema.

# kredens

19.02.2016 16:33

#Więdzący napisał(a) 18.02.2016 18:08
Prawnicy Ratusza, jakimś dziwnym cudem, przeoczyli przepis art. 92 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym: "Stwierdzenie przez organ nadzoru nieważności uchwały lub zarządzenia organu gminy wstrzymuje ich wykonanie z mocy prawa w zakresie objętym stwierdzeniem nieważności, z dniem doręczenia rozstrzygnięcia nadzorczego." Z "prawniczego" na polski. Nieprawomocna decyzja Wojewody skutecznie wstrzymuje uchwałę Rady Warszawy o unieważnieniu uchwał białołęckiej Rady o odwołaniu Pani Majchrzak i wyborze Pana Klimiuka. Innymi słowy, do czas uprawomocnienia się decyzji Wojewody, przewodniczącym Rady jest Pan Klimiuk.

Bzdura. To działa na każdym etapie. Organem nadzoru wobec Rady Dzielnicy jest Rada Warszawy. Więc gdy ona stwierdziła nieważność uchwał o wyborze Klimiuka, to (zgodnie z tym co sam przytoczyłeś) do czasu uprawomocnienia się decyzji Wojewody nie jest on przewodniczącym.

# kredens

19.02.2016 16:37

#realista napisał(a) 19.02.2016 10:39
To co się stało jest w to mi graj PiSowi. HGW oznajmia, że nie dostosuje się do decyzji wojewody co jest złamaniem ustawy. Zgodnie z art. 96 ustawy o samorządzie gminnym wojewoda w takim przypadku wzywa wójta (lub prezydenta miasta) do zaprzestania naruszenia prawa a następnie odwołuje prezydenta/wójta i do końca kadencji powołuje komisarza. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze przed wakacjami nie będzie też hanki. jaworski rzeczywiście pociągnie na dno całe PO
Pisiaczki, swędzą was pupki w tym marszu po stołki. Szkoda tylko że się guzik znacie. Decyzje podejmuje Rada Warszawy nie HGW, ona tylko kieruje uchwały do RW i ma do tego prawo w dowolnej sprawie. Jeśli ktokolwiek naruszy prawo, to jest to Rada Warszawy/ Więc ciekawe na jakiej podstawie oskarżycie HGW o naruszanie prawa.

# Analiza

19.02.2016 17:25

Wojewoda to nie król jeżeli wyda decyzję obarczoną wadą prawną to wójt czy prezydent nie ma obowiązku jej wypełnić No tą drodą możnaby odwołać wszystkich wójtów/prezydentów spoza układu władzy np wydając decyzje o zamknięciu wszystkich szkół w gminie. Wiadomo że wójt jej nie wypełni i co mamy podstawę do jego zmiany?

# Stół

19.02.2016 17:36

Najciekawszy jest fakt, że uchwały są zawieszone - co oznacza, że były. Teraz należy tylko poczekać jak komisarz wyborczy wygasi mandat radnemu Adamkiewiczowi, który został wybrany na zastępcę burmistrza. Za Adamkiewicza radną zostanie siostra radnego Basińskiego. Nieźle Basiński załatwił Adamkiewicza.

# Cyrk

19.02.2016 17:43

www.wspolnota.org.pl/ aktualnosci/aktualnosc/ radny-wybrany-na-burmistrza-traci- mandat-z-mocy-prawa/
Naczelny Sąd Administracyjny wskazał, że wybór radnego na stanowisko zastępcy burmistrza dzielnicy spowodował konieczność podjęcia uchwały o stwierdzeniu wygaśnięcia jego mandatu w związku z zaistnieniem przesłanki z art. 383 § 1 pkt 5 ustawy

# Papa

19.02.2016 17:46

"Naczelny Sąd Administracyjny wskazał, że wybór radnego na stanowisko zastępcy burmistrza dzielnicy spowodował konieczność podjęcia uchwały o stwierdzeniu wygaśnięcia jego mandatu w związku z zaistnieniem przesłanki z art. 383 § 1 pkt 5 ustawy

# Smoczek

19.02.2016 19:46

#realista napisał(a) 19.02.2016 10:39
To co się stało jest w to mi graj PiSowi. HGW oznajmia, że nie dostosuje się do decyzji wojewody co jest złamaniem ustawy. Zgodnie z art. 96 ustawy o samorządzie gminnym wojewoda w takim przypadku wzywa wójta (lub prezydenta miasta) do zaprzestania naruszenia prawa a następnie odwołuje prezydenta/wójta i do końca kadencji powołuje komisarza. Jak tak dalej pójdzie to jeszcze przed wakacjami nie będzie też hanki. jaworski rzeczywiście pociągnie na dno całe PO

I to będzie najlepsza rzecz jaką Jaworski kiedykolwiek zrobił :) Bye bye HGW. Zostaną im tylko KODziarskie marsze :)

# max

19.02.2016 21:12

do "Smoczka"
Zmień płytę z tą rozmową telefoniczną bo już się zdarła. No i nie przebieraj tak nerwowo nóżkami bo się
posiusiasz.

# AleBeka

19.02.2016 21:32

Na razie PO leje po nogawkach bo już widzi swój rychły koniec :-)
Nawet burmistrz się przestał wypowiadać...
Przypadek?

# na poważnie

20.02.2016 11:01

Ciekaw jestem czy przed końcem tej kadencji Pani przewodnicząca zwoła choćby jedną sesję rady Dzielnicy?
Formalnie i prawnie ma taki obowiązek, nawet z par. 22 pkt.4.
Problem polega na tym, że:
- zwołując sesję na której nie będzie w porządku obrad zmian przewodniczącego i odwołania burmistrza, spowoduje kolejną obstrukcję większości i taka sesja nie będzie miała żadnej mocy prawnej (brak kworum).
- zwołując sesję z mocy par. 22 pkt. 4 naraża się na dokonanie zmian zgłaszanych przez większość.
- jeśli nawet dojdzie do zwołania rady w pełnym składzie to oczywiście Pani przewodnicząca może zarządzić przerwę, ale to spowoduje, że wtedy żadne ważne uchwały na takiej sesji nie zapadną.
Pytanie jest proste.
Co dla radnych jest ważne, ważniejsze lub najważniejsze???
Dobro Dzielnicy, czy dobro Własne?
Odpowiedź jest prosta.
Najważniejsze jest dobro Dzielnicy, ale widziane z dwóch stron barykady!!! A może nawet z samej barykady (pośrodku).
Ciekaw jestem czy w końcu ktoś skieruje do prokuratury wniosek przeciwko funkcjonariuszowi publicznemu (bo takim funkcjonariuszem są wszyscy radni), o działania na szkodę samorządu terytorialnego.
Nie mylę się chyba pisząc, że od listopada 2015 roku rada naszej dzielnicy nie podjęła żadnej uchwały?
Czyżby nie było takiej potrzeby???
Jeśli nie ma takich potrzeb, to trzeba natychmiast zlikwidować ustawowo organ jakim jest rada dzielnicy pozostawiając jedynie Dyrektora Zarządzającego urzędnikami. Reszta (cała) jest w rękach rady Warszawy!!!

# Lewandów

20.02.2016 11:31

Podobno wczoraj odbyła się sesja Rady Dzielnicy, ponownie powołano "nowy" zarząd? wiecie coś więcej na ten temat?

# trzecia strona medalu

20.02.2016 11:46

Użytkownicy forum wyraźnie dzielą się nie dwie grupy, między którymi jest pewna niechęć. Pierwsza grupa to włodarze, druga

# trzecia strona medalu

20.02.2016 11:48

Użytkownicy forum wyraźnie dzielą się nie dwie grupy, między którymi jest pewna niechęć. Pierwsza grupa to włodarze, druga - mieszkańcy którzy apelują o poprawę bezpieczeństwa na tym terenie. Domagają się aktywnego nadzoru i instalację oświetlenia

# Bez rzędu

20.02.2016 13:58

Włodarze i mieszkańcy którzy widzą co się dzieje w kraju i bronią się przed " bad obrą zmianą"

# Monika 1992

20.02.2016 16:21

Panie burmistrzu Mackiewicz - dlaczego na Tarchominie i Nowodworach nie jest sprzątane , przejdź się pan Mysliborska np. na przeciwko Poczty do Mehoffera to na wymioty pana wezmie z tego szamba/ chyba pan .wie gdzie jest ta ulica . podobnie jest na innych - zwaly smieci, czy czekacie na snieg aby ten syf przykryl. Nie wstyd wam.

# do Moniki 1992

21.02.2016 08:40

Pani Moniko 1992
Pan Mackiewicz nie jest burmistrzem więc nie może zarządzić sprzątania.
Pan Jaworski nie zarządza sprzątania z niewiadomych powodów.
Kiedy wszystko się wyjaśni będzie posprzątane przed pocztą.
Co do użytkowników forum i dwóch grup.
Zawsze tak jest, że dzielą się na za a nawet przeciw. Jednak czasami zdarzają się też bezstronni obserwatorzy, nie hejtujący.

# PiotrekC

21.02.2016 09:58

Skoro podobno nowy zarząd nie jest już nowym a byłym to dlaczego jego członkowie na swoich profilach Facebook podają się za burmistrzów?

# NieDaSię

21.02.2016 10:03

#do Moniki 1992 napisał(a) 21.02.2016 08:40
Pan Jaworski nie zarządza sprzątania z niewiadomych powodów.

Powód zawsze ten sam, NieDaSię

# haber

21.02.2016 17:08

Sprawa jest prosta. Chodzi o władze i kasę.
Wspólnota Samorządowa i IMB popiera PRL i tyle.

# AleBeka

21.02.2016 17:44

Tak, tak :-)
Jak PO kurczowo trzyma się stołków za wszelką cenę to chodzi o "demokrację"
Jak ktoś chce ich wreszcie odwołać to mówi się o władzy i kasie.
Rozumiem że obecnie burmistrz J z nadania PO wykonuję swoją "pracę" charytatywnie?
Również charytatywnie blokując działania urzędu? :-)

# Lew II

22.02.2016 07:45

w samo sedno :)
#AleBeka napisał(a) 21.02.2016 17:44
Tak, tak :-)
Jak PO kurczowo trzyma się stołków za wszelką cenę to chodzi o "demokrację"
Jak ktoś chce ich wreszcie odwołać to mówi się o władzy i kasie.
Rozumiem że obecnie burmistrz J z nadania PO wykonuję swoją "pracę" charytatywnie?
Również charytatywnie blokując działania urzędu? :-)

# Marco

22.02.2016 09:20

Ogólnie jestem przeciwny "dobrej zmianie" jaką robi nowa władza, ale w przypadku Białołęki PO powinna sobie odpuścić, nawet jeśli prawo jest po ich stronie. Jeśli ma nie być w ogóle obrad i uchwał na Białołęce, to już lepiej niech rządzi PiS. Tak chyba będzie lepiej dla dzielnicy.

# mtolek

22.02.2016 14:54

#Marco napisał(a) 22.02.2016 09:20
Ogólnie jestem przeciwny "dobrej zmianie" jaką robi nowa władza, ale w przypadku Białołęki PO powinna sobie odpuścić, nawet jeśli prawo jest po ich stronie. Jeśli ma nie być w ogóle obrad i uchwał na Białołęce, to już lepiej niech rządzi PiS. Tak chyba będzie lepiej dla dzielnicy.

Będzie lepiej, bo PO przeszło do PIS? To świetnie. A może byłoby lepiej, żebyśmy wiedzieli kogo wybieramy i radni co to się dostali z listy danego ugrupowania opuszczając je zrzekali się mandatów.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break