REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Wał wiślany

# NN

22.11.2004 20:46

I owszem, zaczynają wzmacniac. Niestety będzie to demolka i wału, i okolicy. Wyższy około 0,5 metra, szerszy o kilka metrów, środkiem pobiegnie chodnik szerokości 2,5 metra a do środka wleją na głębokość 10 metrów beton! Potrwa to do przyszłej jesieni.
Jak widać idea chińskiego muru nie ginie.

# vgsdz

23.11.2004 08:50

to gdzie ja będę rowerem jeździł?? po waszych smutnych uliczkach? a tak w ogóle to na jakiej długości ten wał remontują?

 Rudolf

23.11.2004 11:12

Jak dla mnie to ścieżka z kostki na wale jest zbędna. Przez tą ścieżkę jazda wałem straci swój urok, to juz nie bedzie to samo.Mogą go podwyższyć i wzmocnić, a po bokach zasiac trawe, ale na górze niech zostwią scieżke gruntową.

REKLAMA

# kornik

23.11.2004 11:34

Cieszcie się że nie wpadli na pomysł wybudowania na wale drogi szybkiego ruchu tak jak np robią to w niektórych krajach.

# NN

23.11.2004 12:22

Przecież to będzie droga szybkiego ruchu w pewnym sensie, od Jabłonnej do seminarium. Przy tej szerokości jazda samochodem jest jak najbardziej możliwa. Będą mijanki. Zgroza, ponieważ po pewnym czasie chodnik ten niechybnie będzie przypominał kocie łby i jazda nim rowerem będzie udręką.

# quad

23.11.2004 14:14

będzie gdzie na quadach śmigać całkem dobre prędkości będa i fajne że tak robią oby jak naszerszy trakt białołęcki zrobili

REKLAMA

 ragozd

23.11.2004 14:38

Utwardzona sciezka rowerowa jest koniecznoscia. Nieprzekonanych zapraszam do zmierzenia dziur jakie wykopaly tam psy.
A rodzaj nawierzchni nie bedzie mial najmniejszego znaczenia dla burakow tam jezdzacych. I nikt nie broni nikomu zadzwonic po policje/straz miejscka w takim wypadku - polaczenie 112 jest darmowe.
Co do drgi szybkiego ruchu - polecam zapoznanie sie z autostradami rowerowymi w Hollandii ;) - i dziwnie jakos zadnego auta tam nie uswiadczysz

 Rudolf

23.11.2004 18:53

Ragozd - uwzględnij to, że w Holandii jest inna kultura i mentalność. Ja nadal bede sie upierał przy drodze gruntowej i juz nawet lubie poomijać te dziury, bo jak bym chciał pojeździc po kostce to moge to zrobic np.wzdłuż Światowida. Gorę wału i tak wyrównają jak bedą mur w środku wylewać, więc dziury znikną.

# gosc

23.11.2004 21:48

@ragozd, ciekawa hipoteza, że wał niszczą psy...
A nie pomyliło Ci się czasem z kretami lub pomykającymi tam często motorami, o srajacych mega kupy koniach nie wspomnę?

REKLAMA

 ragozd

24.11.2004 11:12

Nie pisze ze wal niszcza psy - tylko ze robia dziury w nawierzchni przez ktore mozna nawet zlamac noge. W porownaniu z tym sladu koni praktycznie nie widac
Na wale jestem codzieniie srednio przez godzine. Przez ostatni rok widzialem motory moze kilka razy ... Konskich kup nie widac - sa przysypane psimi ;)
Wal najbardziej jest niszczony nieutwardzonymi zejsciami/wejsciami - najbardziej przy kosciele na wysokosci mehoffera i przy zjedzie na prom.
latem tysiace rowerzystow beda jezdzic tam i jesli nie zostanie umocniony wjazd na prom i przy mehoffera - to z kazdym rokiem ubedzie tam kilkadziesiac cm wysokosci walu.
A to ze Polsce nie ma kultury - nie oznacza ze trzeba sie poddac i nic nie robic by to zmienic
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA