REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

CECYLIADA W PŁUDACH

# AVETKI

15.11.2004 02:14

Z okazji dorocznego wspomnienia patronki muzyki sakralnej - św. Cecylii, dziecięco-młodzieżowe chór AVETKI oraz AVECIĄTKA, AVE MEN, GOLD OLD AVE z Parafii Narodzenia NMP w Płudach oraz Domu Kultury "Świt" organizują II CECYLIADĘ - przegląd chórów i zespołów, działających na terenie dekanatu tarchomińskiego Diecezji warszawsko-praskiej (obszar Dzielnicy Białołęka i Gminy Nieporęt). Koncert 11 wykonawców, prezentujących bardzo różne gatunki muzyki chrześcijańskiej, odbędzie się w niedzielę 21 XI o g. 19 w kaplicy Parafii w Płudach, ul. Klasyków 21/23 (dojazd autobusem 152). Wszelkie szczegóły pod adresem mailowym avetki@wp.pl

# w.k

15.11.2004 09:25

Co to znaczy "muzyka chrześcijańska" ?

 Matka_Sławka_z_Gdańska

15.11.2004 10:52

... to samo co Kultura Radziecka

REKLAMA

# AVETKI

15.11.2004 23:46

Muzyka, która niesie przesłanie chrześcijańskie. (A więc pojęcie bardzo szerokie). W takim znaczeniu i liturgiczna, i klasyka sakralna, i chorał, i cerkiewna, i protestancka, i rock chrześcijański (chodzi o przesłanie w warstwie tekstowej) etc.
A Matce Sławka zapobiegliwie uściślam, że chodzi o przesłanie stricte ewangeliczne, nie wypaczone przez jednostki.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

16.11.2004 07:17

Dzien Dobry Bartku

# AVETKI-B.

16.11.2004 12:04

Witaj Mateczko!

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

16.11.2004 14:24

No prosimy ! ... I teraz patrzcie Chamy , na jaki poziom mozna dzwignac kulture wzajemnego kontaktu, nawet wtedy, gdy przedklada sie marynowane grzybki nad ogorki kiszone i "łodwrotnie"
Razem z Antosiem jestesmy po prostu wzruszone ...

# Spos.

16.11.2004 15:29

Matka Sławka- czy mógłgyś sie odnieś do faktu ze czyste Avetki w nazwie komunikaty tworzą w nocy? Czy to zbieg okoliczności?

 Matka_Sławka_z_Gdańska

16.11.2004 16:02

I ta nazwa: Cecyliada, co ?
He... bo tak bez okularow, tak na pierwszy rzut oka, to widzisz Cecyliada, a czytasz Cyceliada i masz wrazenie, ze jestes na konkursie Miss Mokrego Podkoszulka ...tak ?
Zostawmy jednak te duze blekitne oczeta dziewczat w swietym spokoju i zastanowmy sie nad tym Mezczyzna moze ?
W sumie to biedaczysko jest, przez caly dzien sie namorduje umyslowo, jak tu publiczne w prywatne przemienic po najlepszym kursie wiec wieczorem... O, wieczorem to mysz w jednym reku, dzwignia do zmiany biegow w drugim i jaaaazda ... surfuje po nocach wsrod stron platnych i bezplatnych , po czateriach, kafeteriach i "forumach" ... chlapiac przy tym na lewo i prawo a to wyrzutami sumienia, a to komunikatem jakims ... Ecce Homo. Nic poza tym.

REKLAMA

# BW.

17.11.2004 00:42

Nie - "nic poza tym" a raczej "aż tak wiele". Niestety nie mam takich dochodów i pozycji (ani dochodowego synka), jak gdańska Mateczka, więc cały dzień haruję. Może i lepiej by było przemieniać pbuliczne w prywatne, ale nie mam z kolei takiej również - żeby użyć właściwego przymiotnika - gdanskiej zapobiegliwości. Pozostaje mi więc praca rąk własnych. W aktualnych realiach można pozazdrościć, a jakże.

# BW.

17.11.2004 00:47

A swoją drogą Mateczko jak tam Twoja warszawska aktywność zawodowa? Czyżbyś czas przeznaczony na efektywną pracę wykorzystywała złodziejsko na prywatne odwiedziny na forum? Oj, nieładnie. Jako dobry obywatel jestem właściwie zobligowany do "uprzejmego donosu" do Twego pracodawcy. Masz szczęście, że nie donoszę. A skończyłyby się dochody. Przecież możny mecenas też ma swoje wymagania i stawia warunki... Wszystko musi się opłacać, czyż nie???

# x.k

17.11.2004 09:57

Czy Wy kazdy temat musicie obracać w osobiste "wycieczki"?
załóżcie nowy temat "OBRZYGIWANIE SIĘ WZAJEMNE" i piszcie sobie do bólu a jak wypowiadacie się na innych tematach to zachowajcie wątek.
Ups........sam nie zachowałem.......

REKLAMA

# Beria

17.11.2004 11:30

Gdyby reklamowano temat komuszda w Płudach wtedy "obrzygiwanie się wzajmne" nie wchodziłoby w grę. Ruki pa szwam i słuszajem komandira. Prawda kryptokomuszki ?

# Beria

17.11.2004 11:32

Przepraszam KOMUSZADA W PŁUDACH, a na niej Międzynarodówka itp.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

17.11.2004 20:41

Taki Jakis balkanski (?) artysta uwzial sie byl i malowal portrety Judasza z Chrystusem w tle. Dokladnie - z Chrystusem w tle. He. Bardzo ciekawe prace, olej szpachla, przepiekna faktura farby na dykcie, jest tego w Europie ... a tak ze 13 sztuk bedzie podobno. Jedna i druga twarz na tym dziele wymagaja dluzszego zastanowienia, dluzszego niz te 5 minut, ktore byles uprzejmy nam poswiecic tej nocy i za ktore Ci dziekujemy.

REKLAMA

# BW.

17.11.2004 22:07

Jednak najważniejsze to MIEĆ Twarz.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

17.11.2004 22:33

Cieszymy sie, ze sie z tym zgadzasz :)

# BW

19.11.2004 01:16

Pozdrowionka dla Przyjeciela Synka. Notowania w dół, no nie? Jak samopoczucie w związku z tym nikczemnym działaniem?
Do zobaczenia na C-e-cyliadzie!

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

20.11.2004 12:29

C-e-cyliada ?! C-e-cyliada !
Tak, Bartku , wiesz ... , Wydaje nam sie, ze cedzenie slow przez zeby z wsciekloscia, zazdroscia i nienawiscia, nie przystoi mlodziencowi tak zywo zwiazanemu z kosciolem katolickim.
Pragniemy Cie rowniez poinformowac , ze razem z Antonim nosimy sie z zamiarem wziecia udzialu w tym niedzielnym wydarzeniu muzycznym w Pludach ( o ile snieg i zawierucha pozwola dojechac ) i jest Naszym niezbywalnym pragnieniem widziec Cie usmiechnietego i uradowanego Wszechograniajaca Obecnoscia Pana.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

22.11.2004 08:45

P-o-r-w-a-j-a-c-y ! Byles P-o-r-w-a-j-a-c-y ! A na bis , gdy dawaliscie "My chcemy Boga", gdy dyrygujac unosiles rece w gore, aby porwac na wyzyny Ce wszystkie zespolone chory AVE: Tki, Gold, Men oraz Old i Twoja Fruwajaca Marynareczka ( gdzie ja szyles, Stary ? ) unosila sie wy-wysoko, wysoko w gore, to widok byl taki, ze az ...az...Bartku, Antek stawal

# BW

23.11.2004 15:57

1. nie miałem marynarki
2. nie było bisów
3. nie było "Mu chcemy Boga"
Sorry, Mamuś! Pomyliliście lokal! I znów pewnie wylądowaliście w ulubionym różowym przybytku. Śpiewacie tam "M<y chcemy Boga"??? Może jakiegoś kapelana Wam przysłać? A już miałem nadzieję - po zapowiedzeniu się na forum - że zdołam swym Wszechogarniającym... sprawić CUD intelektualnej przemiany... NIE DANE MI BYŁO!!! Nie zawiedźcie na IV BUA!!!

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024