REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

W sprawie przedłużenia linii 176 do metra

# Assan

25.12.2006 14:49

W miarę jak metro jest wydłużane na północ miasta staje się coraz bardziej atrakcyjne dla mieszkańców Białołęki. Oprócz wielkich blokowisk Tarchomina i Nowodworów do centrum podąza codziennie także zielona białołęka. I o ile wschodnia jej część ma już 2 linie do metra 132 i 407 to tereny ul Marywilskiej Czołowej Bohaterów Ołowkowej i Choszczówki nie mają żadnej takiej linii!Proponuję zatem dyskusje na temat zmodyfikowania trasy linii 176 tak aby dowoziła do metra(najlepiej na marymoncie albo pl wilsona ale ostatecznie może i na dw gdańskim)albo uruchomienia w szczycie linii np 411 z Choszczówki trasą 176 do mostu grota dalej trasą toruńską do metra.Brak takiego połączenia doskwiera coraz większej ilości pasażerów linii 176.tereny te również intensywnie się rozbudowywują. Proszę redakcję echa o poruszenie tego problemu.

# klik

27.12.2006 10:16

A może przedłużyć 186 do Choszczówki ?
Przystanek przy marymoncie rozwiązałby sprawę

# Assan

27.12.2006 13:16

nie, 186 jest dla tarchomina.Białołęka Dworska i Choszczówka maja swoje 176 któremu wypadałoby tak zmodyfikowac trase,zeby dowoziło do metra,lub uruchomic przyspieszoną linię dowozową do metra poi trasie 176 i dalej na most

REKLAMA

# Doris

27.12.2006 21:27

Popieram , pętla 176 mogłaby być przy Dworcu Gdańskim , na Pl.Hallera wsiada i wysiada mało osób . Tylko jak się tym zająć , kogo prosić o pomoc i poparcie ?

# Pan z PiSu

28.12.2006 08:02

doris to może zlikwidować też pętlę w choszczówce? też mało osób tam wsiada i wysiada
absurd

# Doris

28.12.2006 13:00

Akurat ile osób w Choszczówce wsiada i wysiada to ja doskonale wiem, wiem także , że 176 w Choszczówce jest autobusem potrzebnym.
Znam dokładnie jego trasę i większość ostatnich pasażerów wysiada przed pętlą na Pl.Hallera czyli przy Rondzie Starzyńskiego , z którego do Hallera jest już blisko dojść czy dojechać czymkolwiek .
Może to absurd, ale tutaj sobie niezobowiązująco dyskutujemy, szukamy rozwiązań , więc proszę podać parę propozycji , które Pana zdaniem nie są absurdem ,a jednocześnie będą wykonalne przez MZA .Bo w nową linię to nie bardzo chce mi się wierzyć. Pozdrawiam

REKLAMA

# kornik

28.12.2006 13:39

Tak na marginesie to MZA niestety niema nic do gadania w tym temacie, tym i wszystkimi innymi zmianami w komunikacji miejskiej zarządza Zarząd Transportu Miejskiego a MZA jest tylko wykonawcą usług zleconych przez ZTM.

# assan

28.12.2006 15:46

Doris ma racje, a pan z pisu sam jest absurdem podobnie jak jego partia.Trzeba dzwonić i pisać mejle do ZTMu w tej sprawie,na dobrą sprawę już od 3 lat trasa 176 mogłaby być wydłużona do dw gdańskiego, ale nikt nie pamieta o mieszkańcach białołęki dworskiej i choszczówki.Tel 022- 636-36-80 (wewnętrzny 119)tylko konsekwentne dzwonienie i rozpropagowanie wsód sąsiadów tego numeru może zaowocować nową linią lub wydłużeniem 176 do metra.Doris przekaż tą informację jak największej liczbie okolicznych mieszkańców,niech dzwoni jak najwięcej osób.Można też zorganizować akcję zbiórki podpisów i zbierać je chodząc od domu do domu wzdłuż trasy 176 mieszka przecież kilka tysięcy ludzi.Napewno mnóstwo osób chciałoby poprawy komunikacji w tym rejonie ale niewiedzą jak to zorganizować.

# Doris

28.12.2006 23:28

Jeśli nie ma innych propozycji na poprawienie komunikacji na terenie zielonej Białołęki to w styczniu zaczynamy działać . Telefon zapisałam , pomyślimy o jakiś ulotkach z listą w sklepach i w autobusie itp. Będą nam w ZTM pewnie tłumaczyć , że z Dworcem Gdańskim mamy połączenie pociągiem, za 5 zł bilet miesięczny na pociąg do karty miejskiej . Ale spróbować warto.
A co do absudralnej partii , to zgadzam się w 100 % , nie chciałam tego pisać ale właściwie zostaliśmy do tego sprowokowani.

REKLAMA

# Pan z PiSu

29.12.2006 08:20

absurdem jest wasz zaciemniony platformerskimi pomysłami umysł ale nie o tym tu mowa miała być
uważam, że zmiana trasy 176 jest możliwa i sensowna ale tylko w przypadku zwiększenia liczby autobusów i tu się właśnie zaczyna problem
próbowano już powiększyć tabor na linii 133 i od samego startu nie było żadnych szans, odpowiedź była jednoznaczna: nie i koniec
jeśli chcecie spróbować proszę bardzo i życzę powodzenia, też chciałbym jeździć od metra wprost do choszczówki

# Doris

29.12.2006 21:06

Dlaczego zaraz platformerski , poza PO jest jeszcze parę partii w tym kraju. Ja jestem sympatykiem APP Racja , całkiem trafne niektóre poglądy . Teraz to na dobre naraziłam się Panu z Pisu , ale jak się wplątuje politykę nawet do nick,a ......

 Andrzej Świtalski

29.12.2006 23:21

Wracając do linii 176 i innich autobusów - warto byłoby, aby przedstawiciele różnych ugrupowań zasiadających w Radzie Dzielnicy zapominając często bezsensownych sporów politycznych, a raczej pseudopolitycznych, stworzyli reprezentację do rozmów z ZTM, która byłaby w stanie zaproponować sensowną propozycję. Pospolite ruszenie jak wiemy nic dobrego od wieków nie zrobiło, szczególnie wtedy, gdy nie miało wodza. Do tego dobrze byłoby się jeszcze porozumieć z Targówkiem, aby nie byli przeciw. Wtedy jakieś szanse są, byle by to robić niewielkimi korektami, a nie według zasady, że spod mojego domu muszę dojechać do metra.

REKLAMA

# yyy

30.12.2006 12:49

Drodzy dyskutanci - po wypowiedziach widać, że nie bardzo macie pojęcie o załatwieniu korekty trasy linii autobusowej. Myślę że w ZTM mają dużą wprawę w tłumaczeniu nawet licznym dzwoniącym, że nie ma takiej potrzeby, że jest to nieuzasadnione ekonomicznie itd.(oczywiście życzę powodzenia. Dlatego zamiast użalać się na forum weźcie się do roboty.
Po pierwsze należy napisać pismo poparte podpisami licznej grupy mieszkańców z propozycją zmiany trasy linii skierowane do ZTM
i tamże je złożyć.
Po drugie: analogiczne pismo złożyć burmistrzowi dzielnicy. Dobrze jest uzyskać poparcie istniejących na trasie autobusu rad osiedlowych.
Po trzecie zainteresować problemem (w tym pokazać kopie wysłanych pism) radnym na których przecież głosowaliście)i tu wymienię: PO p.Pelc,Roguska i burmistrz Kaznowski, SLD - p. Półrolniczak, PiS - p.Zajc i Oracz, Gospodarność - p. Włodkowski.
Po czwarte: nie zapominajcie też o wybranych przez Was radnych do rady Warszawy oni są też dla Was a nie wyłącznie do uprawiania wielkiej polityki p. Rabczon (PO), p.Wierzbicki (LiD) p. Maciejowski (PiS) (Uwaga pp Rabczon i Maciejowski są mieszkańcami Białołęki)

# Assan

31.12.2006 00:28

Nam chodzi o udogodnienie dojazdu do centrum i innych dzielnic miasta gdzie dużo osób z tej częsci Białołęki codziennie dojeżdża przechodząc gehennę!Jakoś mieszkańcom wschodniej Białołęki udało się wywalczyć 132 do metra rok temu a teraz w listopadzie dostali 407 wprost do metra na dw gdańskim i do Arkadii!Dlaczego nasz teren który nieustannie się rozwija ma byc traktowany po macoszemu?Wiem że nie mamy szans pewnie na bezpośrednią linię do centrum więc zadowolimy się korektą linii 176 które powinno dowozić do stacji metra a nie na pl hallera!Jest to jedyny postulat mieszkańców środkowej częsci Białołęki.Częstotliwość 15-16 w szczycie(czyli mniej więcej tle ile teraz)20 poza szczytem i 20 w weekendy.Czy to tak wiele proszę o zabranie głosu radnych w szczególności pana Pelca pana Włodkowskiego i pana Półrolniczaka pokażcie że warto było na was głosować!

# Assan

28.01.2007 12:23

Teraz w obliczu zbliżającego się wielkimi krokami zamkniecia wjazdu na most grota z wysockiego i marywilskiej, 176 przedłużone mostem gdańskim byłoby wybawieniem nie tylko mieszkańców białołęki ale i północnego Bródna wzdłuż ulicy Odrowąża.Pętla mogłaby być przy Arkadii tak jak dla linii 407.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break