REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# wars

02.03.2016 11:20

Brakuje jeszcze stacji w okolicach Zielonej Biblioteki, wówczas duże osiedla Derby + Lewandów byłyby zabezpieczone przez system Veturilo. Jest to dobry punkt przesiadkowy, zakupowy itp. Nikt z Lewandowa nie będzie z buta drałował 1,5 km do stacji. 500 metrów już tak.
Ewentualnie dodatkowo stacja na Kobiałce umożliwiłaby wycieczki krajoznawcze. Komunikacyjnie chyba nikt tam nie będzie tam się wybierał. Pomijam prawdziwych rowerzystów na własnych rowerach, bo dla nich 20 km do pracy to pikuś.

# Mania rowerzystka

02.03.2016 12:03

brakuje faktycznie ale na ZB nie ma sciezek rowerowych a ulice sa wąskie to rowerzyści by jeszcze bardziej spowolniali ruch a po polach to faktycznie nie da się jezdzic - a wiec wniosek najpierw ulice , sciezki rowerowe a później platny rower

# Rower

02.03.2016 12:04

Ratusz zmieni operatora i zmieni stawki -

REKLAMA

# drugastrona

02.03.2016 16:29

A nie miała być koło bazarku na Światowida/Ćmielowskiej? To lepsza lokalizacja, zdecydowanie...

# Żerańka

02.03.2016 17:47

Modlińska-Kowalczyka aby przedostać sie na Most Polnocny albo Trase Torunska albo dojechać do tramwajów Petli Żerań albo centrum Marywilska albo pkp żerań

# rowerzystka

02.03.2016 18:42

Białołęka po raz kolejny została koncertowo olana. Ludzie się zaangażowali w konsultacje, najwięcej zgłoszeń z całej Warszawy było u nas. Stacja o której pisze Żerańka, najwięcej głosów ze wszystkich. I co? I nic, jak zwykle. Nędzne dwie stacje na prawie sto (!) które powstaną w innych dzielnicach. Bhawo HGW i urzędasy!

REKLAMA

# miki3

03.03.2016 10:40

a wiecie co wam powiem. mam gdzieś to veturilo. 2 lata doświadczenia, pewnie setka prób. Wnioski:
połowa rowerów jest uszkodzona: zaciśnięte lub niedziałające hamulce, niesprawny napęd, niedopompowane gumy, scentrowane koła, niewskakujace przerzutki. W tej połowie z 10% wad grozi śmiertelnym niebezpieczeństwem, bo jeśli np. na skrzyżowaniu zatnie się łańcuch, to kaplica. Reszta utrudniająca poruszanie się i zero przyjemności. Kwestia wypożyczenia: połowa prób nie powiodła się: roweru nie można wypiąć, wyłączony z użytku, awaria terminala. Każda próba bardzo czasochłonna.
Skasowałem konto, wróciłem do mojego starego, 15-letniego górala i mam gdzieś to veturilo.

# nala

06.03.2016 14:21

Konwaliowa!
Najbliżej cywilizacji ale jak zwykle zapomniana przy jakichkolwiek inwestycjach. Brak myślenia o nas władz dzielnicy - brak słów...

# Lewandow Brzezinski

07.03.2016 15:12

#nala napisał(a) 06.03.2016 14:21
Konwaliowa!
Najbliżej cywilizacji ale jak zwykle zapomniana przy jakichkolwiek inwestycjach. Brak myślenia o nas władz dzielnicy - brak słów...
jeśli cywilizacją nazywamy hałdy węgla i żwiru, komin elektrociepłowni i rzeczny port towarowy to rzeczywiście najbliżej.

REKLAMA

# Meggggg

07.03.2016 15:21

Wyjdź czasem zza komputera :) Z portu niewiele co zostało za to w kwartale Modlińska Kowalczyka Krzyżówki Płochocińska już stoi albo zaraz stanie kilka tysięcy mieszkań, już dziś masz 3 nowe osiedla i bloczysko JW Construction, bloki przy Modlińskiej, po drugiej stronie też zabudowa mieszkaniowa. B. dużo ludzi. Obok tereny sprzyjające rekreacji (Kanał Żeranski). Poza tym stacja Konwaliowa byłaby pośrednia między ratuszem Białołęki a stacją Rondo Starzyńskiego. Mało?

# Lewandow Brzezinski

07.03.2016 16:53

#Meggggg napisał(a) 07.03.2016 15:21
Wyjdź czasem zza komputera :) Z portu niewiele co zostało za to w kwartale Modlińska Kowalczyka Krzyżówki Płochocińska już stoi albo zaraz stanie kilka tysięcy mieszkań, już dziś masz 3 nowe osiedla i bloczysko JW Construction, bloki przy Modlińskiej, po drugiej stronie też zabudowa mieszkaniowa. B. dużo ludzi. Obok tereny sprzyjające rekreacji (Kanał Żeranski). Poza tym stacja Konwaliowa byłaby pośrednia między ratuszem Białołęki a stacją Rondo Starzyńskiego. Mało?
bez przesady z tymi tysiacami. Kilka bloków tam postawiono, dominuje i tak zabudowa poprzemysłowa.
Stację veturilo może warto by tam postawić, ale nie nazywajmy tego kwartału ulic osiedlem najbliżej cywilizacji. Wszystko w promieniu 2 km od Żerania powinno pozostać kwartałem biurowo-przemysłowo-logistycznym. Tworzenie tam na siłę miasta wydaje się lekko chore. Ale to moje zdanie.

# Meggggg

07.03.2016 19:21

Zabudowa poprzemysłowa która już znika ustępując mieszkaniowej. Na terenie dawnego SPEC zaczynają budować osiedle na prawie 1000 mieszkań. Obok osiedle Atal, prawie 200 mieszkań stoi i przynajmniej 2xtyle w budowie. Osiedle Nadwiślańskie, stoi, ponad 150 mieszkań. Przy Modlińskiej kolejne osiedle na ponad 250 mieszkań z czego 100 już zamieszkane i kolejne w budowie. Bloki Kowalczyka 16, 1, 3 po 10-12 pięter (najstarsze), ile tam osób może mieszkać? Mam dalej wymieniać czy sam policzysz? Tylko po tej stronie ulicy. Biura? Nie ten adres :)

REKLAMA

# Mel

07.03.2016 22:06

Oczywiście Konwaliowa bez dwóch zdań!

# Lewandowski

08.03.2016 12:12

#Meggggg napisał(a) 07.03.2016 19:21
Biura? Nie ten adres :)
No właśnie. I szkoda, bo to byłaby świetna przeciwwaga dla Służewca i miejsca pracy dla Białołęki, Bródna, Żoliborza. Trochę biur jest przy Annopolu i w tym kierunku powinno się to rozwijać, a nie że pół Białołęki płacze, bo musi na Służewiec dojechać.
Tym bardziej, że okolice jednak są średnio atrakcyjne do zamieszkania. Ten poprzemysłowy charakter jednak się mocno odciska na okolicy i nawet Kanał Żerański, opasany rurami, torami, składami, halami, bazarem nie jest w stanie pomóc tej okolicy. Że o syfie na Zarzeczu nawet nie wspomnę.
Brrrr :)

# Lew II

08.03.2016 12:38

Popieram!!!
zdecydowanie brakuje na Białołęce powierzchni biurowych.
#Lewandow Brzezinski napisał(a) 07.03.2016 16:53
Wszystko w promieniu 2 km od Żerania powinno pozostać kwartałem biurowo-przemysłowo-logistycznym. Tworzenie tam na siłę miasta wydaje się lekko chore. Ale to moje zdanie.

REKLAMA

# Meggggg

08.03.2016 13:33

#Lewandowski napisał(a) 08.03.2016 12:12
No właśnie. I szkoda, bo to byłaby świetna przeciwwaga dla Służewca i miejsca pracy dla Białołęki, Bródna, Żoliborza. Trochę biur jest przy Annopolu i w tym kierunku powinno się to rozwijać, a nie że pół Białołęki płacze, bo musi na Służewiec dojechać.
Tym bardziej, że okolice jednak są średnio atrakcyjne do zamieszkania. Ten poprzemysłowy charakter jednak się mocno odciska na okolicy i nawet Kanał Żerański, opasany rurami, torami, składami, halami, bazarem nie jest w stanie pomóc tej okolicy. Że o syfie na Zarzeczu nawet nie wspomnę.
Brrrr :)

No widzisz, jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Też mi się tak wydawało ale zamieszkałam i jest całkiem nieźle, okolice Kanału to przede wszystkim zieleń (tylko niech jej nie wycinają!!), mieszka się całkiem przyjemnie. Generalnie co kto lubi, ale śmiesznie też się słucha tych mitów o "industrialnych okolicach". Zarzecze to fakt, ale to raczej wyjątek niż reguła. Na minus na pewno planowane zagęszczenie blokami, bo też co za dużo to nie zdrowo. Z biurami to wiemy jak jest, nie ma chętnych to nie budują. Możeto wynika z mniejszej atrakcyjności (odległość od centrum?) dla inwestorów, nie wiem. Faktem jest że tam była i będzie mieszkaniówka, reszte miejmy nadzieje ze jakoś sensownie zagospodarują. Kanał póki co ma totalnie niewykorzystany potencjał jeżeli chodzi o rekreację. Przydałby się też jakiś park z prawdziwego zdarzenia - terenu jest aż nadto

# Lewandowski

08.03.2016 14:24

#Meggggg napisał(a) 08.03.2016 13:33
No widzisz, jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Też mi się tak wydawało Przydałby się też jakiś park z prawdziwego zdarzenia - terenu jest aż nadto
prawda obiektywna jest jednak nieubłagana.
Jest odrobina zieleni w trójkącie Modlińska, Kowalczyka, Kanał, ale to są chaszcze, nie park. Nawet jeśli zrobią park, a pewnie gdzieś koło 2022 zrobią, to niewiele to zmieni. Nawet przy Krzyżówki są jakieś skupy złomu i hale magazynowe. Po drugiej stronie kanału jakieś hałdy żwiru, czy wysypisko betonu. Już sobie wyobrażam ciężarówki tam jeżdżące i walące gruzem. Dalej za hałdami kolejowe eldorado. A na północ, przy Płochocińskiej to już w ogóle, przedmieścia Szanghaju.
Jeśli spojrzy się na Twoje osiedle z lotu ptaka, to leży ono centralnie pomiędzy: EC Żerań, gruzami Fabryki Domów przy Myśliborskiej, halami przy Płochocińskiej i halami na Marywilskiej i Annopolu.
Tam nie powinna powstać żadna mieszkaniówka. Może z wyjątkiem hoteli robotniczych. Poważnie.

# Lewandowski

08.03.2016 14:28

no i myslisz się, bo na Annopolu biura są.
ABC Data - największy dystrybutor sprzętu elektronicznego, Coca-Cola, Mercedes-Benz, Intercars, L'Oreal, Agora, DPD, Farutex i inne.

REKLAMA

# Kowalczyka

08.03.2016 14:36

Mowa była o Konwaliowej i okolicach. Annopol to "troszkę" dalej

# Lewandowski

08.03.2016 14:50

#Kowalczyka napisał(a) 08.03.2016 14:36
Mowa była o Konwaliowej i okolicach. Annopol to "troszkę" dalej
tja :)
z urbanistycznego, społecznego, komunikacyjnego, ekologicznego i ekonomicznego punktu widzenia Konwaliowa = Kowalczyka. I nadal jest to dziwna wyspa wśród postindustrialu i centr logistycznych.
Ale róbta, co chceta :)
Jedyna szansa na mieszkaniówkę w tej okolicy, to całkowita "rekultywacja" terenu od Wisły do Świderskiej, ale na samo uprzątnięcie fizyczne i w papierach potrzeba 10 lat. 10 kolejnych to budowa. Wzdłuż Modlińskiej powinny powstać biura. Ale róbta, co chceta.

# Kowalczyka

08.03.2016 15:00

Marywilska, ile tam teraz budują osiedli? Druga strona Modlińskiej (do wysokości Płochocińskiej), ile tam jest zabudowy wielo-jednorodzinnej? Ja wiem, pomarzyć fajna sprawa ale nie wiem po co zaklinać rzeczywistość:) Nie ma biur są mieszkania, nie wiem czy to dobrze czy źle, po prostu taki jest fakt. Jeżeli w najbliższych latach się pojawią chętni żeby zbudować tam jeszcze biura to super, czemu nie. Na razie to są mrzonki i moim skromnym zdaniem ważniejsze jest sensowne zagospodarowanie tego terenu w formie obecnej czyli mieszkaniowej. Plany zagospodarowania są ustalone, a to wyznacznik

REKLAMA

# Lewandowski

08.03.2016 15:37

#Kowalczyka napisał(a) 08.03.2016 15:00
Nie ma biur są mieszkania, nie wiem czy to dobrze czy źle, po prostu taki jest fakt.
no właśnie, a ja wiem, że to źle. I proszę mi wierzyć, że zgodzi się ze mną każdy, kto musi dojeżdżać na Służewiec czy Wolę. Wszystkie te 3 miejsca (ŻER, WOL, SŁUŻ) wyglądały podobnie. Tam są biura i banki i częściowo dobrze wkomponowane bloki mieszkaniowe, tutaj hale i pomiędzy nie wciśnięte bloki. Fajnie? Ja sądzę, że nie.
To nie chodzi o zaklinanie rzeczywistości. Radni dzielnicy dali ciała. Deweloperzy robią co chcą. Wystarczyłoby uchwalić kilka planów i wszystko wyglądałoby inaczej. A tak, to jest jak jest.
Co do planów. Dla rejonu na zachód od Modlińskiej (Konwaliowa) NIE MA planu zagospodarowania. Wolna amerykanka, wolna deweloperka. Dopiero pod koniec 2014 uchwalona dla Kowalczyka, więc te wszystkie bloki powstawały też, jak deweloperowi pasowało. Annopol i ok. Płochocińskiej nie mają planu.
Dla porównania - na Nowodworach też nie ma planu. Fajnie tam jest? No to szykujcie się na Nowodwory bis.
http://www.mapa.um.warszawa.pl/ mapaApp1/mapa?service=plany_zago spodarowania&L=pl&X=7502805.1275 94725&Y=5788955.369500 488&S=3&O=0&komunikat=off

# z Ratusza

08.03.2016 18:07

radni? :))) radni nie mają nic do powiedzenia. załatwiają bieżące sprawy. plany zagospodarowania uchwala się na dużo wyższym szczeblu. M.St. Warszawa, dzielnica później opiniuje i tak dalej. można się zastanawiać dlaczego Białołękę wydano na pastwę deweloperów i zapchano mieszkaniami. tylko. Żerań, Tarchomin, ZB, wszędzie to samo. gdyby była wola władz dzielnicy to mogłoby się to inaczej skończyć. kto im bronił zabiegać o inwestycje inne niż mieszkaniowe? w Warszawie buduje się b. dużo biur i nie tylko w lokalizacjach typu Służewiec, Wola. nie każdą firmę stać na biura w takiej lokalizacji. teraz musztarda po obiedzie. zamiast biur mamy przetwórstwo odpadów, jakieś spalarnie i inne g.wna za co można podziękować tylko i wyłącznie przyjaciołom deweloperów czyli PO bo to oni od lat skutecznie degenerują Białołęke i utrwalają jej obraz jako najgorszej dzielnicy Warszawy. z czasem cały ratusz na czele z HGW przyjal to za pewnik i mamy to co mamy

# Niestety

08.03.2016 19:05

Słusznie. Radni są niepotrzebni bo nic nie zrobili żeby zmienić taki stan rzeczy. Czyli winny m.in. radny Korowaj i Tumasz.

REKLAMA

# LOL

08.03.2016 21:25

Buahahahahaha. A może Roszak i Madziar czyli etatowi pracownicy deweloperów? By żyło się lepiej
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024