REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Ulica Stanisława Barei na Białołęce

# kombinator

16.07.2004 00:28

Nasza dzielnica ma już wielce zasłużonych nie tylko dla Warszawy (ale i dla kraju) patronów: Aleksandra Kamińskiego czy I wielkiego inżyniera mostowego Erazma z Zakroczymia.
Dlatego wg. mnie ulica Barei powinna mieć swoje miejsce na Białołęce. Wg. mnie pomysł taki jest strzałem w dziesiątkę! Szkoda tylko że nie większa ulica nosiła by ten zaszczyt. No ale przecież z drugiej strony liczą się intencje.
Co sądzicie o tym pomyśle? Jesteście za czy przeciw? I co sądzicie o nadaniu nazwy Barei tej akurat ulicy?
-----------
Hej młody Junaku, smutek zwalcz i strach! Przecież na tym piachu za trzydzieści lat przebiegnie z pewnością jasna, długa, prosta, szeroka jak morze Trasa Północna! I z brzegiem zepnie drugi brzeg na którym twój ojciec biegł ! La, la, la...

# kombinator

16.07.2004 00:35

Zapomniałem dodać że w dzisiejszym życiu Życiu Warszawy na ww. temat jest sonda (oraz artykuł)

# kombinator

16.07.2004 00:43

Jako że nie mogę wstawić linka daję treść art.
Życie Warszawy

Bareja? Tak!
Chcemy ulicy imienia reżysera
Uhonorujemy twórcę znanych komedii ulicą. Popierają nas znani aktorzy, teraz czekamy na Was - naszych Czytelników. Wierzymy, że okażecie się niezawodni.
Na komediach "Miś" czy "Zmiennicy" wychowuje się już drugie pokolenie. Ich twórca zasłużył na swoją ulicę. Znaleźliśmy ją. To odchodząca w bok od Odkrytej uliczka bez nazwy w Białołęce. Decyzja o tym, by nazwać ją imieniem Barei, leży w rękach radnych dzielnicy, a poźniej radnych miasta. Chcemy ich przekonać, by głosowali na "tak!". Dlatego potrzebujemy Waszego poparcia. Co trzeba zrobić? Wystarczy wyciąć i wypełnić wydrukowany poniżej kupon, włożyć go do koperty i wysłać na adres: redakcja Życia Warszawy, al. Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa, z dopiskiem na kopercie "Bareja". Można wysłać też kupon faksem: nr 334-88-63. Kupon nie musi być oryginalny, można go skserować. Przyjmujemy też poparcie e-mailem: redakcja@zw.com.pl, w temacie prosimy wpisać "Bareja".
Wierzymy, że uda nam się przekonać radnych Białołęki. Przewodniczący rady Dariusz Ostrowski daje nadzieję. - To zaszczyt, że taka ulica znajdzie się właśnie w naszej dzielnicy. Uważam, że wybrana przez was lokalizacja jest bardzo trafna - mówi. Niestety, rajcy mają teraz wakacyjną przerwę. Pomysłem zajmą się dopiero we wrześniu. Wtedy też, jesienią, projekt uchwały dotyczący nazwania ulicy Barei trafi do podkomisji do spraw nazewnictwa miejskiego. Kieruje nią Maks Kraczkowski. - Bareja to postać miła i sympatyczna - zapewnia. - Poparcie Czytelników pomoże nam w podjęciu decyzji. A zatem - czekamy na kupony!
O ulicach sławnych ludzi i bohaterach seriali telewizyjnych oglądaj też dziś w Polsacie, w programie Dyżur o godz. 20.
Data: 2004-07-16

REKLAMA

# kombinator

16.07.2004 00:45

Życie Warszawy

Chcemy w stolicy ulicy Barei

Bawił i bawi całe pokolenia warszawiaków. Dlatego uważamy, że zasłużył na własne miejsce-symbol
Stanisław Bareja powinien mieć swoją ulicę. Jest neutralny politycznie, z jego filmów śmieją się starzy i młodzi. No i najważniejsze: nie żyje od siedemnastu lat. A w stolicy można nadać imię tylko osobie nieżyjącej. I to co najmniej od pięciu lat.
Oczywiście, że popieram wasz pomysł - mówi Kazimierz Kaczor, znany aktor, nieodżałowany Kuraś w "Polskich drogach". - Bareja w zupełności na swoją ulicę zasłużył.
Kręcił komedie, z których śmieje się już drugie pokolenie. Chociaż jego bohaterom wcale do śmiechu nie było. Mieszkańcy filmowych Alternatyw 4 sprowadzili sobie ciuchcię, by grzała budynek, kiedy w środku zimy ciepłownia Siekierki zakręciła kurek. Bohaterowie "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" stoją w długim ogonku po meble do Emilki, przy której nie ma jeszcze luksusowego Intercontinentalu. A szczytem marzeń jest zdobycie meblościanki - hitu PRL-u, czy tapczanu, z którego nie odpadałyby sprężyny.
Warszawa w jego filmach jest wszechobecna. "Alternatywy 4" dzieją się nie gdzie indziej, jak na świeżo zbudowanym Ursynowie, na ulicy Grzegorzewskiej. W "Misiu" tak jeden z bohaterów mówi o bywalcach hotelu Victoria: - Straszne się tu chamstwo zjeżdża z całego świata. A przecież Victoria była symbolem socjalistycznego luksusu i władza z trudem darowała Barei złośliwe docinki.
Gdzie Bareja mógłby zostać uhonorowany? Najlepszy byłby Mokotów. Tam przecież mieszkał. Na Wyględowie, czyli u zbiegu Racławickiej i Żwirki i Wigury, powstaje właśnie nowe osiedle apartamentowców. Niestety. Ulice już tam ponazywano. Z wielką chęcią Bareję przygarną za to władze Białołęki.
- Sam wychowałem się na jego komediach, uważam, że powinien mieć swoją ulicę - mówi Tadeusz Semetkowski, wiceburmistrz.
W którym miejscu? A choćby na uliczce odchodzącej od Odkrytej, w pobliżu Grzymalitów. Droga nie ma nazwy. Trzy lata temu postawiono tu jednak budynki. Nadano im adresy od... ulicy Odkrytej. Efekt? Ogromny bałagan. Przyjezdni nie mogą tu trafić. Błądzą. Nic dziwnego, że mieszkańcy gotowi są nawet na uciążliwe zmiany w dowodach osobistych, byle tylko był porządek.
Czy Stanisławowi Barei by tu się podobało? Pewnie tak. "Odkryta-bis" jest wyasfaltowana. Wszędzie czysto. Na wewnętrznych dziedzińcach parkingi. Zupełnie nie jak w "Alternatywach 4".
Data: 14.07.2004

# Vladymir

16.07.2004 23:40

Tyle tylko, że w "Misiu" nie śpiewano o trasie północnej, jak chce Kombinator, a o trasie łazienkowskiej, a refren brzmiał pam, parampam, pam, pam, pam, a spiewał to oficer milicji w dziale paszportowym, nalewając czarną wodę z Wisły do wazonu z kwiatami, pamiętacie ? Ale popieram ideę uhonorowania Stanisława Barei ulicą na Białołęce, wszak w naszym samorządzie jest tyle postaci podobnych do "Misia"...

# piotrek

17.07.2004 21:31

bzdura, jest tyle innych ludzi większego formatu niż bareja(lubię jego filmy, ale te starsze z bogusiem ł.), za chwilę powstaną projekty ulic takich postaci jak maciek maleńczuk(bardzo go szanuję) czy "piosenkarza" szcześniaka(tragedia), proponuję poddac dyskusji projekt pod tytułem ulica andrzeja samsona.
p.s. każdy jest niewinny do momentu udowodnienia...............

REKLAMA

# JK

17.07.2004 22:25

A ja, w przeciwieństwie do Piotrka, jestem jak najbardziej ZA!

# kombinator

18.07.2004 08:18

A to niby dlaczego? Przecież w centrum mamy ulicę Zbyszka Cybulskiego, to dlaczego na Tarchominie nie mamy mieć ulicy Barei? No Vladymir wiesz trzeba iść z duchem czasu.... Zmiany, zmiany, zmiany :D
(Dlatego trasa Północna)
PS. Dlaczego do jasnej ciasnej na tym forum nie można wkleić linka do różnych stron? Ktoś może coś wie dlaczego?
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024