REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# bialoleka

01.12.2011 10:33

Bardzo tendencyjny artykuł!
To własnie DZIAŁANIA RADNEGO TUMASZA DOPROWADZIŁY DO OPÓŹNIEŃ. STEROWAŁ ON PROTESTEM GRUPY MIESZKAŃCÓW.

# z Dąbrówki

01.12.2011 10:55

Jeszcze 4 miesiące ZTM będzie przygotowywał prawidłową dokumentację? To co oni złożyli za dokumenty za pierwszym razem? Makulaturę?

# Gość

01.12.2011 13:00

W artykule zabrakło ważnej informacji - kto poniesie konsekwencje za te wszystkie przedłużenia, braki, złe decyzje itd?

REKLAMA

# Tomii

01.12.2011 17:44

Jakby inwestycja była zaplanowana dobrze i dokumentacja przygotowana bez błędów to żaden protest by jej nie zaszkodził.
Niestety, inwestor - ZTM nie dopilnował aby dokumentacja była prawidłowa.

# Miś

01.12.2011 17:57

Oprócz bilbordów były również organizowane cykliczne imprezy przez Ratusz / podmioty podległe/w sprawie tramwaju. Co ciekawe imprezy te prowadziła prywatna firma./ 7 lub 8 spotkań/ Decydenci obiecywali, że równocześnie z chwilą oddania mostu pojedziemy tramwajem. Teraz wiem , że spotkania te organizowane były w ramach kampanii przedwyborczej PO do samorządów lokalnych. Decydenci dobrze zdawali sobie sprawę, że tramwaj na Tarchomin to odległa przyszłość . Myślę, że tramwaj na Tarchomin będzie w 2014 r tj tuż po wyborach do samorządów. Ratusz przed wyborami zorganizuje cykliczne spotkania w sprawie tramwaju, wynajmie prywatną firmę, rozwiesi bilbordy a My za to zapłacimy. A więc będzie powtórka z rozrywki Dla mnie nie ma tłumaczenia, że SKO odrzuca wszystko. Przygotujcie dokumentacje pełną i prawdziwą to ją przyjmą.

# J-23

01.12.2011 20:46

#bialoleka napisał(a) 01.12.2011 10:33
Bardzo tendencyjny artykuł!
To własnie DZIAŁANIA RADNEGO TUMASZA DOPROWADZIŁY DO OPÓŹNIEŃ. STEROWAŁ ON PROTESTEM GRUPY MIESZKAŃCÓW.

A co na to Pan Tumasz?

REKLAMA

 tarantula01

01.12.2011 21:12

Bzdur nie komentuję. O! Właśnie skomentowałem.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

01.12.2011 21:12

Bzdur nie komentuję. O! Właśnie skomentowałem.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# stary mieszkaniec

02.12.2011 09:09

bialoleka nie zna historii Białołęki. Radny Tumasz, jak sądzę, jeszcze nawet tu nie mieszkał, kiedy grupa mieszkańców Winnicy protestowała i walczyła w sądzie z gminą i miastem w sprawie przebiegu ulicy Światowida. Ich protest w sprawie tramwaju jest konsekwencją tamtych, wcześniejszych działań, ok. 12-13 lat temu. Gdyby urzędnicy ZTM trochę poczytali i poszperali w dokumentach, to może nie wleźliby na minę.

REKLAMA

# MirekK

02.12.2011 15:18

Drogi "Białołęka" - jesteś albo debilem, albo nie rozumiesz co czytasz. Uwalenie decyzji środowiskowej dla tramwaju na Tarchominie to wina źle przygotowanej dokumentacji i olewanie próśb Biura Ochrony Środowiska. Gdyby dokumenty były OK, to żadnej Tumasz, ani żadna Niemojewska by tej inwestycji nie uwalili. To co się stało to EWIDENTNY blamaż urzedników i dziwię się, że nikomu za to włos z głowy nie spadł, ale powinien polecieć dyrektor lub wicedyrektor ZTM za to.

# MirekK

02.12.2011 15:19

Drogi "Białołęka" - jesteś albo głupkiem, albo nie rozumiesz co czytasz. Uwalenie decyzji środowiskowej dla tramwaju na Tarchominie to wina źle przygotowanej dokumentacji i olewanie próśb Biura Ochrony Środowiska. Gdyby dokumenty były OK, to żadnej Tumasz, ani żadna Niemojewska by tej inwestycji nie uwalili. To co się stało to EWIDENTNY blamaż urzedników i dziwię się, że nikomu za to włos z głowy nie spadł, ale powinien polecieć dyrektor lub wicedyrektor ZTM za to.

# bls17

02.12.2011 22:26

Jeszcze bardziej wkurza to że za 3 tygodnie ogłosza SUKCES!!!- oddanie mostu Pół... o przepraszam- Curie Skłodowskiej. W terminie. Tylko że to oddadzą 2/3 (cześć drogową). Jeśli odliczyć jeszcze 16 procent za niewykonanie wiaduktu do zjazdu na Modlińską - to za 3 tygodnie z SUKCESEM!!! oddadza .... 50% inwestycji . Głosujcie dalej na PO!

REKLAMA

# złyzły

05.12.2011 14:35

wystarczy w google'ach wpisać obiecałaś metro na białołękę. Proponuję podobne miniprotest tylko teraz dotyczący tramwajów!

# cobra22

06.12.2011 23:15

tramwaj zapewne będzie, ale do Mehoffera, podziękujcie pająkowi

# pozytywnie nastawiony

07.12.2011 06:52

czy "nawszystkonarzekający" coś budujecie nowego , czy krytyka i malkontenctwo stanowi maksimum waszych intelektualnych możliwości ?

REKLAMA

# cobra22

07.12.2011 21:55

niech krytyka wpłynie na kształt WASZEGO intelektu i zbudujcie coś od A do Z ,a nie tyko powierzchowność i wieczne problemy z WASZEJ strony!

# jasmin

09.12.2011 12:41

Z tą kompromitację z tym tramwajem kilka osób powinno zapłacić posadami. Totalna niekompetencja i bałagan.

# tramwajarz

17.12.2011 02:44

Przecież tak na prawdę to mieszkańcy Białołęki zablokowali budowę torów i to mieszkańcy Białołęki wciąż ciągają Tramwaje Warszawskie po sądach, uniemożliwiając powstanie linii! Gdyby nie wasze warcholstwo i pieniactwo, tory dawno by już leżały a po nowym roku śmigałyby po Tarchominie specjalnie zakupione Swingi. Ale jak nie chcecie, to przydadzą się w innych częściach miasta. Przyjemnego stania w korkach na nowo otwartej przeprawie!

REKLAMA

# cobra22

17.12.2011 23:45

Tak mieszkańcy Białołęki wraz ze wsparciem urzędniczym.Dokładnie to ilu tych mieszkańców 10?

# tramwajarz

22.12.2011 08:18

10 plus Tumasz

 tarantula01

22.12.2011 22:29

Rozumiem rozgoryczenie wszystkich osób w sprawie tramwaju, ale fakt że organizowałem spotkania dla mieszkańców, aby zobaczyli co ma być zbudowane i jak, nie oznacza, ze doprowadziłem do opóźnienia w budowie tramwaju. To właśnie te spotkania dawały choć cień szansy, że dokumentacja będzie na tyle dobra, ze mieszkańcy Winnicy jej nie obalą.
Chyba, że problemem jest, że obecnie po nie oddaniu do użytku mostu Północnego (@bls17 widzisz chyba już to nie wkurza) nie ma się czym chwalić i trudno jest wytłumaczyć ludziom kolejne opóźnienia przy innej inwestycji.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
http://www.radny.com.pl

REKLAMA

 tarantula01

22.12.2011 22:29

Rozumiem rozgoryczenie wszystkich osób w sprawie tramwaju, ale fakt że organizowałem spotkania dla mieszkańców, aby zobaczyli co ma być zbudowane i jak, nie oznacza, ze doprowadziłem do opóźnienia w budowie tramwaju. To właśnie te spotkania dawały choć cień szansy, że dokumentacja będzie na tyle dobra, ze mieszkańcy Winnicy jej nie obalą.
Chyba, że problemem jest, że obecnie po nie oddaniu do użytku mostu Północnego (@bls17 widzisz chyba już to nie wkurza) nie ma się czym chwalić i trudno jest wytłumaczyć ludziom kolejne opóźnienia przy innej inwestycji.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
http://www.radny.com.pl

# tramwajarz

23.12.2011 08:27

Skumałeś się z kilkoma osobami żeby zablokować budowę i nazwałeś to spotkaniami z mieszkańcami i wariantem społecznym a w rzeczywistości chciałeś dokopać PO kosztem mieszkańców bo Cię z listy wyrzucali.
www.bialoleka.waw.pl/ page/index.php?str=3&id=3371
Wariant społeczny spotkał się z przeciwem... właśnie społeczności. A mianowicie osób mieszkających przy ulicach Sprawnej, Pochyłej, Ugorek, również bezpośrednio zainteresowanych przebiegiem trasy. Według nich "wariant społeczny", korzystny dla mieszkańców ul. Poetów, dla nich jest bardzo krzywdzący, zakłada bowiem wyburzenie ich nowo wybudowanych domów. Takie rozwiązanie, oprócz oczywistych kwestii emocjonalnych, powodowałaby znaczny wzrost kosztów ze względu na wywłaszczenia i rozbiórki domów. Przygotowanie nowych projektów to nowe koszty oraz znaczne wydłużenie się realizacji inwestycji. Ponadto wszystkie realizowane teraz działania przy ul. Sprawnej - jej modernizacja, budowa kanalizacji, przebudowa linii telefonicznych i energetycznych zmarnowały by się.
Pod sprzeciwem wobec "wariantu społecznego" podpisało się ponad 50 osób z rzeczonych ulic, którzy o "wariancie społecznym" dowiedzieli się w większości dopiero podczas kampanii "Tramwajem na Tarchomin".

 tarantula01

24.12.2011 14:56

Wyburzenia, których nikt nie stwierdził. Tu jest Raport oddziaływania na środowisko:
http://siskom.waw.pl/kp-tramwaj _tarchomin.htm
i mowy tam nie ma o wyburzeniach, także to co jest na stronie Białołęki jest nieprawdą.
Rozmawiałem z mieszkańcami Sprawnej, Ugorek i podpisywali się pod 2 listami. Przede wszystkim zgłaszali sprzeciw wobec planów budowy przez dewelopera budynków wielorodzinnych. Listę "tramwajową" podpisywali z rozpędu, a potem było spotkanie:
http://radny.com.pl/spotkania/ 37-tramwaj-na-tarchomin-i-sp -nr-154-przy-ul-lenej-polanki.html
Wesołych Świąt przy szukaniu spiskowych teorii.

REKLAMA

 tarantula01

24.12.2011 14:56

Wyburzenia, których nikt nie stwierdził. Tu jest Raport oddziaływania na środowisko:
http://siskom.waw.pl/kp-tramwaj _tarchomin.htm
i mowy tam nie ma o wyburzeniach, także to co jest na stronie Białołęki jest nieprawdą.
Rozmawiałem z mieszkańcami Sprawnej, Ugorek i podpisywali się pod 2 listami. Przede wszystkim zgłaszali sprzeciw wobec planów budowy przez dewelopera budynków wielorodzinnych. Listę "tramwajową" podpisywali z rozpędu, a potem było spotkanie:
http://radny.com.pl/spotkania/ 37-tramwaj-na-tarchomin-i-sp -nr-154-przy-ul-lenej-polanki.html
Wesołych Świąt przy szukaniu spiskowych teorii.

# zdradzona dąbrówka

27.12.2011 12:18

Co ja widzę. Wpis "tramwajarza" jest bliźniaczopodobny do wpisu pana, o przepraszam towarzysza generała burmistrza Jaworskiego, zamieszczonego na forum dąbrówki wiślanej. Proszę się nie wstydzić, tylko podpisać.

 Piotr Jaworski

28.12.2011 18:14

Nie mam w zwyczaju pisać anonimowo jak większość osób na tym forum. Cieszę się, że ktoś skopiował fragment - bo to tylko fragment, mojego wpisu z prawdziwą informacją.

# cobra22

02.01.2012 22:28

Jedni blokują dewelopera na Odkrytej, drudzy na Sprawnej też dewelopera , trzecia grupa- tramwaj, jedni z rozpędu podpisują listy tych trzecich, kto tak jątrzy i jaki ma w tym cel?
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA