REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

TRAGEDIA NA ŚLĄSKU

# yyy

30.01.2006 10:31

Wielka tragedia na Śląsku, która dotknęła niewinnych i przypadkowych ludzi napewno jest faktem o którym trzeba mówić, słuszne są apele o oddawanie krwi, informacje o udzielonej pomocy, o prawdopodobnych przyczynach katastrofy. Powinni zostać przykładnie ukarani winni zaniedbaniom nie tylko dlatego, że doprowadzili do śmierci tylu osób ale i dla przestrogi innych, że nie można lekceważyć zasad bezpieczeństwa.
Ale mam wrażenie, że jako naród lubimy się umartwiać, lubimy po wielokroć przypominać o tragicznych chwilach, lubimy te emocje, to łączenie się w bólu szczególnie jeśli ginie naraz większa ilość ludzi, te gesty jedności społeczeństwa. Media umiejętnie podtrzymują atmosferę, oglądalność wzrasta. Prezydent ogłasza żałobę.
A na codzień nie wzrusza nas, że pijany wsiada do samochodu i może kogoś zabić, słuchamy opowieści jak to po kielichu ktoś gdzieś się przemknął i nic mu nie było.
Na nikim, również na dziennikarzach nie zrobiło wrażenia, że w łódzkim ewakuowano ludzi z marketu, bo ugiął się dach (nikomu się przecież nic nie stało), w Niemczech zwalił się dach hali sportowej (ale to nie u nas, u nas to się nie zdarzy) itd.
A jutro pójdziemy na zakupy do Auchan, Carrefoura na pływalnię i ...

# yyy

30.01.2006 10:35

może będziemy czekać na przystanku przy ruchliwej ulicy ?

# piotrek

30.01.2006 23:33

tam zginęła moja koleżanka, nie mogłem być dzisiaj na pogrzebie bo moje nogi jeszcze są w złym stanie po operacji, ale Beatka była naprawdę wspaniała. Ludzie zawsze piszą dobrze o zmarłych, ale przez całe swoje życie nikt nigdy złego słowa nie powiedział o Beatce i nie znam drugiej tak dobrej istoty, nawiasem mówiąc podkochiwałem się w niej, bo była przepiękna kobietą i bardzo dobrą zawsze cholera usmiechniętą, znaliśmy się od 7 roku życia - mieszkalismy 3 ulice od siebie i zawsze byliśmy kolegami....dobrzy ludzie żyja krótko, tylko niech mi żaden klecha nie mówi, żę pan bóg potrzebował i dlatego wczesniej zabrał ją z tego świata, bo to są bzdury, po prostu jeśli istnieje niebo piekło i czyściec, to tutaj na ziemi rządzi szatan........

REKLAMA

# Wiesia z Mezem

31.01.2006 08:33

... jaki tam Szatan, jaki tam Szatan, jak to przeczytalam Edwardowi, mojemu kochanemu Mezowi ( juz nigdy nie napisze Maz z Malej Litery ! ) , to az kajzerke z dzemem buraczanym a'la truskawka z rak wypuscil i nieprzelknieta herbate na nowa ceratke w zolwiki wyplul !
I krzyczy:
Przeciez tutaj PIS rzadzi !
I az znak krzyza zrobil w powietrzu, o + tak... i zamikl.
Cisza.
Jak tu straszno... , choc widno...

# borko

31.01.2006 08:46

PiS rządzi.Rzadzi także duszami .Przeciez przed tą tragedią jeden taki był w Czestochowie.No nie jeden ,wielu.I co ?.
Zabrać z telewizji tych komentatorów w koloratkach.
W ciągu roku przyjdż do mnie tak normalnie z kielbasą .
Wpaca sie im na Caritas.Nikt nie słyszał by oddali krew,pieniądze,ubrania...By powiedzieli -w tym roku wszystkie pogrzeby za darmo.Bo taka była wola Pana.
Zatroskani z Pospieszalskim.

# piotrek

31.01.2006 10:28

te wpłaty są ok, tylko aprat biurokratyczny zżera ponad 50% a nawet dużo więcej, dlatego wkurzam sie okrutnie, jak na śmierci i biedzie ludzkiej bogacą się urzędole i klechy.
założę się że istnieje mnóstwo tego typu stowarzyszeń i organizacji wolontaliarnych, które z tych samych datków oddaliby dużo więcej na tak ważne rzeczy, ale cóż oni nie mają reklamy w TV i w mediach....., bo pewnie część z nich nie chciałaby się podzielić-niekoniecznie akurat tymi wpływami.

REKLAMA

# gx

31.01.2006 22:12

można wysyłać SMS-y ... plus VAT...
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe