REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

TRAGEDIA NA ŚLĄSKU

# yyy

30.01.2006 10:31

Wielka tragedia na Śląsku, która dotknęła niewinnych i przypadkowych ludzi napewno jest faktem o którym trzeba mówić, słuszne są apele o oddawanie krwi, informacje o udzielonej pomocy, o prawdopodobnych przyczynach katastrofy. Powinni zostać przykładnie ukarani winni zaniedbaniom nie tylko dlatego, że doprowadzili do śmierci tylu osób ale i dla przestrogi innych, że nie można lekceważyć zasad bezpieczeństwa.
Ale mam wrażenie, że jako naród lubimy się umartwiać, lubimy po wielokroć przypominać o tragicznych chwilach, lubimy te emocje, to łączenie się w bólu szczególnie jeśli ginie naraz większa ilość ludzi, te gesty jedności społeczeństwa. Media umiejętnie podtrzymują atmosferę, oglądalność wzrasta. Prezydent ogłasza żałobę.
A na codzień nie wzrusza nas, że pijany wsiada do samochodu i może kogoś zabić, słuchamy opowieści jak to po kielichu ktoś gdzieś się przemknął i nic mu nie było.
Na nikim, również na dziennikarzach nie zrobiło wrażenia, że w łódzkim ewakuowano ludzi z marketu, bo ugiął się dach (nikomu się przecież nic nie stało), w Niemczech zwalił się dach hali sportowej (ale to nie u nas, u nas to się nie zdarzy) itd.
A jutro pójdziemy na zakupy do Auchan, Carrefoura na pływalnię i ...

# yyy

30.01.2006 10:35

może będziemy czekać na przystanku przy ruchliwej ulicy ?

# piotrek

30.01.2006 23:33

tam zginęła moja koleżanka, nie mogłem być dzisiaj na pogrzebie bo moje nogi jeszcze są w złym stanie po operacji, ale Beatka była naprawdę wspaniała. Ludzie zawsze piszą dobrze o zmarłych, ale przez całe swoje życie nikt nigdy złego słowa nie powiedział o Beatce i nie znam drugiej tak dobrej istoty, nawiasem mówiąc podkochiwałem się w niej, bo była przepiękna kobietą i bardzo dobrą zawsze cholera usmiechniętą, znaliśmy się od 7 roku życia - mieszkalismy 3 ulice od siebie i zawsze byliśmy kolegami....dobrzy ludzie żyja krótko, tylko niech mi żaden klecha nie mówi, żę pan bóg potrzebował i dlatego wczesniej zabrał ją z tego świata, bo to są bzdury, po prostu jeśli istnieje niebo piekło i czyściec, to tutaj na ziemi rządzi szatan........

REKLAMA

# Wiesia z Mezem

31.01.2006 08:33

... jaki tam Szatan, jaki tam Szatan, jak to przeczytalam Edwardowi, mojemu kochanemu Mezowi ( juz nigdy nie napisze Maz z Malej Litery ! ) , to az kajzerke z dzemem buraczanym a'la truskawka z rak wypuscil i nieprzelknieta herbate na nowa ceratke w zolwiki wyplul !
I krzyczy:
Przeciez tutaj PIS rzadzi !
I az znak krzyza zrobil w powietrzu, o + tak... i zamikl.
Cisza.
Jak tu straszno... , choc widno...

# borko

31.01.2006 08:46

PiS rządzi.Rzadzi także duszami .Przeciez przed tą tragedią jeden taki był w Czestochowie.No nie jeden ,wielu.I co ?.
Zabrać z telewizji tych komentatorów w koloratkach.
W ciągu roku przyjdż do mnie tak normalnie z kielbasą .
Wpaca sie im na Caritas.Nikt nie słyszał by oddali krew,pieniądze,ubrania...By powiedzieli -w tym roku wszystkie pogrzeby za darmo.Bo taka była wola Pana.
Zatroskani z Pospieszalskim.

# piotrek

31.01.2006 10:28

te wpłaty są ok, tylko aprat biurokratyczny zżera ponad 50% a nawet dużo więcej, dlatego wkurzam sie okrutnie, jak na śmierci i biedzie ludzkiej bogacą się urzędole i klechy.
założę się że istnieje mnóstwo tego typu stowarzyszeń i organizacji wolontaliarnych, które z tych samych datków oddaliby dużo więcej na tak ważne rzeczy, ale cóż oni nie mają reklamy w TV i w mediach....., bo pewnie część z nich nie chciałaby się podzielić-niekoniecznie akurat tymi wpływami.

REKLAMA

# gx

31.01.2006 22:12

można wysyłać SMS-y ... plus VAT...
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA