REKLAMA

REKLAMA

Forum Bemowo

REKLAMA

# Wwa

02.02.2023 10:32

"Wracamy do obłożenia metra sprzed pandemii, rocznie mamy znów ponad 180 mln pasażerów" i dlatego oddajemy wagony metra do Kijowa :)

# Tramwaj

02.02.2023 14:40

Co z tramwajem na zieloną Białołękę, o którym się tak dużo mówi przy każdych wyborach? 2.5 roku czekamy na decyzję środowiskową i ciągle cisza. Czemu o tym nikt nie mówi?

# Wawa

02.02.2023 21:37

Panie Rafale, Pan chyba nie liczy na pieniądze od PiSiorów?! Tak samo jak pieniądze z Unii, bo praworządności w PiSlandzie to śmiech na sali. Trzeba jedynie liczyć, że w październiku wszystko się zmieni !:)

REKLAMA

# jkk

02.02.2023 23:45

Jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim naraz dogodził. Niestety, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wszystkich obietnic wyborczych nikomu jeszcze nie udało się zrealizować. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to napewno chodzi o kasę. Do tego dochodzi, szczególnie intensywna w Warszawie, walka polityczna. Mało tego, małe partykularne interesy też potrafią wpływać na przebieg wydarzeń. Dobrze, że władze miasta wykazują się konsekwencją w działaniu w czego efekcie mamy, mocno co prawda spóźnioną, decyzję o budowie ostatniego odcinka 2 linii metra. Niczym żółw, pędzimy naprzód.

# Wredny Kocur

03.02.2023 15:01

Najpierw Czajkowski się chwali, że był jednym z głównych twórców godzącej we wszystkich Polaków blokady środków, a teraz ten bezczelny sksyn jeszcze ma czelność PiS to zarzucać?? Sam tego chciał! Sam to napisał! Jego kumple i on sam się pod tym podpisali! Na muzeum "sztuki" nowoczesnej i kładkę do osiedla sponsora, to już jednak znalazł?

# jkk

03.02.2023 19:16

Wredny Kocur.
Nie przesadzajmy. Blokada środków czymś była spowodowana, nie mylmy przyczyn ze skutkami.
Ostatnia z oddanych stacji metra, ta przy bemowskim ratuszu oddana została ze sporym poślizgiem czasowym, między innymi za sprawą covida. To determinowało czas startu obecnie rozpoczętej budowy. Trudno jednoznacznie określić wpływ wojny rosyjsko - ukraińskiej na ostateczne koszty tej i innych inwestycji.
Decyzje środowiskowe, pozwolenia na budowę poszczególnych odcinków też wydawane były z olbrzymią zwłoką czasową. Sporo było protestów mieszkańców, którym z różnych przyczyn przebieg linii metra nie był na rękę.
Słowem, przyczyn opóźnienia startu a zatem i ukończenia budowy ostatniego odcinka 2 linii metra jest wiele. Miejmy nadzieję, że więcej już ich nie będzie.

REKLAMA

# Blokaders

04.02.2023 01:19

#jkk napisał(a) 03.02.2023 19:16
Wredny Kocur.
Blokada środków czymś była spowodowana
A tak to czym konkretnie? Tylko prosimy prosimy o sensowne odpowiedzi...

# jkk

04.02.2023 11:06

Nie tutaj jest miejsce na debatę polityczną. Odpowiedź na zadane pytanie jest zatem krótka - psucie państwa przez rządzących. Można też odwrócić kota ogonem i zadać pytanie w jaki sposób udało się opozycji uruchomić blokadę unijnych środków i co w tym czasie zrobiła rządząca ekipa aby te środki otrzymać.

# nnn

04.02.2023 13:19

#Wawa napisał(a) 02.02.2023 21:37
Panie Rafale, Pan chyba nie liczy na pieniądze od PiSiorów?! Tak samo jak pieniądze z Unii, bo praworządności w PiSlandzie to śmiech na sali. Trzeba jedynie liczyć, że w październiku wszystko się zmieni !:)
Jedyne co może się zmienić to, że bufon Trzaskowski przestanie wreszcie być prezydentem Warszawy, a dostaniemy prawdziwego gospodarza, który bardziej interesuje się sprawami miasta a nie campusu.

REKLAMA

# zjelonek

04.02.2023 18:13

Abstrahując od polityki-dlaczgo zniwelowano górkę przy pętli autobusowej która była ekranem akustycznym i zatrzymywała spaliny? Żeby postawić ohydny barak ?

# jkk

04.02.2023 21:13

Zjelonek.
Taka górka zajmuje, niestety, sporo miejsca. A tego na każdej budowie zawsze mało. Podejrzewam, że epoka funkcjonowania tej górki dobiegła końca. Pytanie, co ją docelowo zastąpi.
Kto pamięta, że jeszcze w latach siedemdziesiątych w miejscu budowy stacji metra była tam czynna kuźnia?

# Zdanie odrębne

14.02.2023 23:46

Środki z KPO to zło i każda ręka niezależnie od barw politycznych która po nie chce sięgać, winna być ucięta przy samej d...

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA