REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Jelonkowy

04.03.2021 15:23

Znowu cwaniak deweloper chwyta się każdej możliwości, aby pchnąć do przodu budowę na terenie, który nigdy nie miał być przeznaczony pod zabudowę.

# Jelonkowicz ze stażem

04.03.2021 15:25

#Jelonkowy napisał(a) 04.03.2021 15:23
Znowu cwaniak deweloper chwyta się każdej możliwości, aby pchnąć do przodu budowę na terenie, który nigdy nie miał być przeznaczony pod zabudowę.

A co lepsze dla lasu i okolicy - kilkanaście domków czy poligon?

# Pisak

04.03.2021 16:33

Napiszcie lepiej jak kupił tę działkę od wojska te wasz kochany deweloper/sponsor
Największy szkodnik przyrody w okolicy robi z siebie ofiarę. Ma zakaz niszczenia siedlisk gatunków chronionych i ma go gdzieś Tamę bobrów znaczył kilkukrotnie CZEMU O TYM NIE PISALIŚCIE
Czy wy zrobicie kiedyś artykuł niesponsorowany?

REKLAMA

# Michał Sa

04.03.2021 16:52

Tu widać kto oskarża, stosuje mowę nienawiści!
https://www.facebook.com/ watch/?v=440523930335853

# Bemowiak pirenejska

04.03.2021 17:09

oczywiscie że zgoda na wycinkę jest konieczna. Na obszarze chronionym WOCHK jest potrzebna nawet dla małych drzewek. Deweloper chyba cos manipuluje stanowiskiem gminy, moze o co innego pytał wczesniej

# lideksynubeka

04.03.2021 17:54

Wycinać,kurde,nie pierdzielić się z hołotą. Ekologistyka jest wybiórcza. Idol małorolnych,Rafalala zatruł z Czajki połowę Wisły ,to hołota siedziała cicho. Teraz paru drzew żałują.Wyobraźcie sobie,że pozwolenie na budowę dał Rafalala,a drewno pójdzie na budowę kolejnej strefy relaksu z palet. Lepiej? Już nie przeszkadza?

REKLAMA

# K. K.

04.03.2021 21:20

Myślę że w takiej gminie nic bez skiniecia głowy wójta się nie dzieje

# Św. Aborcja

04.03.2021 21:21

Czy to tak trudno zrozumieć:
- moje ciało = moja sprawa,
- moja działka i drzewa na niej = moja sprawa?

# Eliard

05.03.2021 10:31

#Jelonkowicz ze stażem napisał(a) 04.03.2021 15:25
A co lepsze dla lasu i okolicy - kilkanaście domków czy poligon?
Las

REKLAMA

# pZz

05.03.2021 13:13

@Eliard A czy to Twoja dzialka i las, ze roscisz sobie prawo do decydowania o niej? Ta gmina powinna zajac sie prokuratura za ten bajzel przy rondzie i inne deweloperskie budowle kurnikow.

# Kajak

05.03.2021 13:48

Tez bym sie denerwowal na jego miejscu. Kupil 20ha w otoczeniu rezerwatu, ktore po przeksztalceniu w dzialke pod zabudowe (o co walczy przez te 20 lat) daloby mu wielomilionowe zyski. Malo sie jednak mowi, o historii tej transakcji - dzialka bedaca we wladaniu Agencji Mienia Wojskowego byla wyceniona na 8 milionow zlotych. W cudowny sposob operat zmniejszono na 800 tys, zeby po kilku tygodniach sprzedac panu Marianowi (bez postepowania przetargowego, aukcji) za 960 tys. Podkreslmy - 20ha na obrzezach stolicy za owczesna rownowartosc 2 mieszkan, ktore dla pana Mariana O., dzialajacego w branzy deweloperskiej byly smiesznymi pieniedzmi. Wiec bez wiekszego ryzyka kupil potencjalnie kure, ktora miala zniesc nie tuzin, nie kope, a setki zlotych jaj. Ale przez te wszystkie lata grupa zapalencow pilnuje, zeby ten perfidny plan (legalny - zaklepany przez prokurature i sady, ale jakze watpliwy moralnie) sie nie udal. I chwala spolecznikom za to. To jest takie male zwyciestwo nad pazernoscia i cwaniactwem.

# Pozdrawiam

05.03.2021 13:54

#Kajak napisał(a) 05.03.2021 13:48
Tez bym sie denerwowal na jego miejscu. Kupil 20ha w otoczeniu rezerwatu, ktore po przeksztalceniu w dzialke pod zabudowe (o co walczy przez te 20 lat) daloby mu wielomilionowe zyski. Malo sie jednak mowi, o historii tej transakcji - dzialka bedaca we wladaniu Agencji Mienia Wojskowego byla wyceniona na 8 milionow zlotych. W cudowny sposob operat zmniejszono na 800 tys, zeby po kilku tygodniach sprzedac panu Marianowi (bez postepowania przetargowego, aukcji) za 960 tys. Podkreslmy - 20ha na obrzezach stolicy za owczesna rownowartosc 2 mieszkan, ktore dla pana Mariana O., dzialajacego w branzy deweloperskiej byly smiesznymi pieniedzmi. Wiec bez wiekszego ryzyka kupil potencjalnie kure, ktora miala zniesc nie tuzin, nie kope, a setki zlotych jaj. Ale przez te wszystkie lata grupa zapalencow pilnuje, zeby ten perfidny plan (legalny - zaklepany przez prokurature i sady, ale jakze watpliwy moralnie) sie nie udal. I chwala spolecznikom za to. To jest takie male zwyciestwo nad pazernoscia i cwaniactwem.

Człowieku zdecyduj się, czy jest działka leśna - wówczas teren jest BEZWARTOŚCIOWY, więc kupujący znacznie przepłacił. A jeśli zapłacił twoim zdaniem dużo za mało za tę działkę, to chyba zgodzisz się, że działka jest inwestycyjna?

REKLAMA

# przyjaciel downa

05.03.2021 13:57

#Św. Aborcja napisał(a) 04.03.2021 21:21
Czy to tak trudno zrozumieć:
- moje ciało = moja sprawa,
- moja działka i drzewa na niej = moja sprawa?
Tak tak :
- mój dom , mój piec = moja sprawa czym tam palę i jak truję
- mój samochód = moja sprawa gdzie , jak i jak szybko jeżdżę
- moja siekiera = moja sprawa gdzie nią machnę i w czyj durny łeb trafię.
Nie żyjesz na bezludnej wyspie - żyjesz w społeczeństwie w gęsto zaludnionym rejonie Europy.

# pZz

05.03.2021 15:07

@przyjacielu dalna Twoje przyklady sa nietrafione. Co do aut, siekier to wszyscy sa na rownych prawach. Ani ja nie walne Ciebie, ani Ty mnie. Ale dzialki... to juz inna historia. Wytlumacz mi dlaczego w tej smiesznej gminie ja nie moge na mojej dzialce w moim lesie postawic domu, a naprzeciwko w tym samym lesie dalej o 2,5 metrowa piaszczysta droge ktos dom ma. To mamy rowne prawa? Bo u mnie ta komiczna gmina uznala, ze plan zabudowy nie przewiduje. 2,5m dzialka od dzialki, las ten sam.

# Kajak

05.03.2021 15:23

@Pozdrawiam
Ciężko dyskutować z tak naiwnym rozumowaniem. Kupił działkę "z problemami" za bezcen licząc, ze uda mu się zrealizować wielokrotny zysk. Strata dla niego stosunkowo niewielka (zainwestowane niewielkie środki plus opłaty roczne), a potencjalny zysk olbrzymi. Pan Marian liczył na tradycyjna w tym kraju metodę faktów dokonanych. Kupił działkę pod zalesienie i spróbował zmienić jej przeznaczenie. Nie udaje się. I oby tak zostało. Będzie miał gdzie odpocząć i pospacerować w samotności. Za cenę 2 mieszkań kupił duży spacerniak. Tylko niech tak nie wycina, bo kiedyś doceni te zieleń.

REKLAMA

# Pozdrawiam

05.03.2021 18:22

#Kajak napisał(a) 05.03.2021 13:48
Dzialka bedaca we wladaniu Agencji Mienia Wojskowego byla wyceniona na 8 milionow zlotych. W cudowny sposob operat zmniejszono na 800 tys, zeby po kilku tygodniach sprzedac panu Marianowi

Jeśli działka była "z problemami" to wycena na 8 mln została wzięta z sufitu, więc skoro operat zmniejszono, to niekoniecznie "w cudowny sposób". Z twojej wypowiedzi i jej tonu wynika, że pan Marian powinien zapłacić 8 mln bez prawa zagospodarowania działki. Widzisz aferę w zmniejszeniu operatu, a jednocześnie oczekujesz, żeby na działce nie było wolno nic robić. Zdecyduj się na jedną aferę, bo jedna drugą wyklucza.

# Parzystoniekopytne

05.03.2021 22:56

#Kajak napisał(a) 05.03.2021 15:23
Kupił działkę pod zalesienie i spróbował zmienić jej przeznaczenie
Gdzie konkretnie jest zapisane leśne przeznaczenie działki i czy było ono takie już w momencie kupowania działki?

# Jffcunb

06.03.2021 09:46

Jego działka jego sprawa. Wszystko zgodnie z prawem więc przestańcie się czepiać. Chcecie chronić drzewa? Wyedukujcie się, zaróbcie kokosy, kupcie poligon i go konserwujcie.

REKLAMA

# Bemo2000

06.03.2021 20:28

#Jelonkowicz ze stażem napisał(a) 04.03.2021 15:25
A co lepsze dla lasu i okolicy - kilkanaście domków czy poligon?
A jaki tam jest poligon? Chyba POPiSowy. A cwaniaczek mógł kupić działkę pod Zegrzem albo Serockiem, a nie tutaj kozaczy

# WAldi 55

07.03.2021 18:30

Szanowni Państwo, jeżeli działka ma status lasu, to na niej prowadzi się gospodarkę zgodnie z Planem urządzania lasu. Tzn. że każde działanie musi być uzgodnione ze Starostwem lub w działającym w jego imieniu nadleśnictwie. Dla naszej gminy jest to Nadleśnictwo Jabłonna. Dopiero po takim uzgodnieniu można cokolwiek czynić. Inaczej sytuacja wygląda, gdy zgodnie z planem zagospodarowania działki trzeba część terenu odlesić (wyciąć drzewa), tzn. uzyskać od RDLP W-wa decyzję administracyjną (w imieniu właściwego Ministra Środowisk) o odlesieniu tej części działki i o zaprzestaniu tam gospodarki leśne. Bez tej decyzji nie mamy prawa wycinania czegokolwiek. W przeciwnym razie jest to samowola i podlega karze zgodnie z obowiązującymi przepisami.

# Bemowianka

07.03.2021 19:14

Ta wycinka to skandal jakiś jest. Panem developerem i tymi, którzy sprzedali mu polanę w środku Łosiowych już dawno powinien zająć się Prokurator. A ten jeszcze wycina drzewa i niszczy to, czego nie wolno niszczyć. Nie podoba mi się także to, że Lasy Państwowe także na wyścigi z developerem wycinają nam drzewa na Łosiowych. Niby jakoś to uzasadniają, ale to wszystko jakieś mętne tłumaczenia są. Jak tak dalej pójdzie to z Łosiowych nic nie zostanie, a to przecież płuca dla Bemowa.

REKLAMA

# Komaroviruss

07.03.2021 21:42

#Bemowianka napisał(a) 07.03.2021 19:14
z Łosiowych nic nie zostanie, a to przecież płuca dla Bemowa.
To wylęgarnię komarów nazywa się płucami?

# Kajak

07.03.2021 22:10

@Waldi
Dzięki za ten merytoryczny komentarz. To bezwzględna walka o milionowe zyski. Preparowane petycje (gdzie po sprawdzeniu okazało sie, ze nie ma adresów którymi się niby popierający te inwestycje posługiwali), używanie wszelakich haczyków, by rozpocząć jakakolwiek zabudowę - a to ośrodek rehabilitacyjny, a to szkoła dla gminy, a to ekodomki na niecałych 2ha (tak akurat żeby nie musieć przedstawić analizy środowiskowej) i wreszcie "domki COVIDowe". Tu nie ma zmiłuj. Zgoda na jakakolwiek zabudowę (choćby pan Marian zarzekał się, ze 90% terenu zostawi w spokoju), to otworzenie bramy do pełnej zabudowy. W końcu obiecuje to on, Marian Okreglicki, ale przecież Sawa może powołać spółkę celowa pt Wars, gdzie prezesem będzie kto inny...Reszta, jakże znana w polskich realiach.

# Bemowianka

09.03.2021 18:58

To wylęgarnię komarów nazywa się płucami?
#Komaroviruss
Jeśli komary i las się nie podobają to proponuję przeprowadzkę do jakiejś betonowej pustyni.

REKLAMA

# sad but true

15.05.2021 13:23

Niestety ale deweloper działa zgodnie z prawem zmienionym w głupi sposób rok temu. Myślę, że trzeba się przyzwyczaić do powolnej zamiany Lasu Bemowskiego w blokowiska, w tym też od strony Fortu Wawrzyszew.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe