REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Orto Graff

25.10.2022 10:55

A nie powinno być "Szkoła przy Rozłogach"?
M.: kto, co? - te Rozłogi.
D.: kogo, czego? - tych Rozłogów.
C.: komu, czemu? - tym Rozłogom.
B.: kogo, co? - te Rozłogi.
N.: kim, czym? - tymi Rozłogami.
M.: o kim, o czym? - o tych Rozłogach.
W.: Rozłogi!

# DeWu

25.10.2022 13:33

#Orto Graff napisał(a) 25.10.2022 10:55
A nie powinno być "Szkoła przy Rozłogach"?
M.: kto, co? - te Rozłogi.
D.: kogo, czego? - tych Rozłogów.
C.: komu, czemu? - tym Rozłogom.
B.: kogo, co? - te Rozłogi.
N.: kim, czym? - tymi Rozłogami.
M.: o kim, o czym? - o tych Rozłogach.
W.: Rozłogi!

NIe.
Przy (ulicy - w domyśle) Rozłogi

# jkk

25.10.2022 14:30

Ja noszę kalosze.
Ty nosisz kalosisz.
On nosi kalosi.
My nosimy kalosimy.
Wy nosicie kalosicie.
Oni noszą kaloszą.
Tylko kiedy te kalosze będzie można zanieść do nowej szkoły przy Szeligowskiej, która z pewnością odciąży szkołę przy Rozłogi?

REKLAMA

# Orto Graff

25.10.2022 15:01

#DeWu napisał(a) 25.10.2022 13:33
Przy (ulicy - w domyśle) Rozłogi
Nie. Bo analogicznie by było "Przy Szczere Pole" albo "Przy Kacze Dołki". Bez sensu.

# Ferduś

25.10.2022 22:48

No proszę, to władze i dyrekcja szkoły dopiero teraz dowiedzieli się o przepełnieniu. Refleks szachisty - gratulacje.
A nie można było pani Walka ruszyć małymi skurczonymi rozumkami i "wdrożyć" to przed początkiem roku 2022/2023???? Przerosło jednak.

# Ferduś

25.10.2022 22:51

aaaaa, zapomniałem o popisach "polonistów, gramatyków i pseudo bralczyków", którzy zamiast pochylić się nad meritum sprawy popisują się nie wiedząc, że robią z siebie idiotów a przede wszystkim nic nie mając do powiedzenia na siłę próbują zaistnieć.

REKLAMA

# jkk

26.10.2022 08:55

Ferduś.
Nie jestem polonistą ale, moim zdaniem, władze i dyrekcja "dowiedziały się". Uważam za przesadną opinię Orto Graffa, stąd mój wcześniejszy komentarz pokazujący do czego może prowadzić przesada.
Co do meritum sprawy, wskazałem na rozwiązanie w postaci nowej szkoły na ulicy Szeligowskiej. Rzeczniczka urzędu dzielnicy o tym wspomniała, brakło jednak szczegółów kiedy ta szkoła ma szanse zaistnieć. Osobiście jestem zdania, że szkoła powinna być zbudowana tam gdzie są uczniowie, czyli przy Batalionów Chłopskich.
I jeszcze jedna uwaga. Wybory samorządowe będą mieć miejsce dopiero w przyszłym roku, tak się składa że najczęściej tuż przed wyborami wdrażane są w życie pomysły, które mają na celu uzmysłowienie mieszkańcom jak władze o nich dbają.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA