REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# cobra22

23.09.2011 20:20

Najważniejsze, że władze dzielnicy znalazły pieniądze i tak powinno być przy wszystkich inwestycjach w Dzielnicy Białołęka.

# mieszkaniec1

25.09.2011 09:02

Kompletna bzdura z tą rozbudową. 2 sale - słownie "dwie" pełnowymiarowe da się zrobić w tym miejscu - jak mówią że 3 to sale mikro za kwotę bagatela 1,5mln zł. Te 2-3 sale to kropla w morzu potrzeb (przez tylko 3 lata przybyło 5 klas - ok 100 dzieci i tendencja nadal jest wzrostowa). Szkole potrzebna dobudować skrzydło (jest na to miejsce) i zyskać przynajmniej 10-12 sal, a nie realizować prowizorki, które nawet 3 lata temu były niewystarczające. Da się to zrobić za niewiele większą kwotę, oto przykłady:

# mieszkaniec1

25.09.2011 09:05

Proszę wpisać w wyszukiwarkę:
"Najpierw skrzydło Rudnik" - 2gi rekord
"Otwarcie nowo wybudowanego skrzydła szkoły w Słopnicach" -2szy rekord
Inwestycje te zrealizowano za 3-3,3mln zł i powierzchnie te zapewniły by właśnie miejsce na owe 10-12 sal.
I nie zasłaniajmy się tu drożyzną rynku warszawskiego. Przy globalizacji i "ściągania" podwykonawców z całego kraju jest to mit że w Warszawie będzie to kosztować drożej.
Ktoś ładnie musiał wziąć pod stołem za ten pseudo projekt!
(bez sensu jest planować też budowę kolejnej szkoły w okolicy za 17 milionów zł !!!!! - a takowa w odległości 0,5-1 kilometra jest w planach do zbudowania do 2015r. lepiej porządnie i za 5 razy mniejsze pieniądze rozbudować obecną.)

REKLAMA

# mieszkaniec1

25.09.2011 09:06

Strona Urzedu Dzielnicy: Strona główna » Dla inwestora » Wieloletnia Prognoza Finansowa » Wieloletnia Prognoza Finansowa 2011-2033
Co do wynajmowania firmie: przynajmniej szkoła zarabia (pomieszczenia nie nadają się na prowadzenie w nich zajęć, a z tego co wiadomo firma własnym kosztem je wyremontowała i doprowadziła do stanu użyteczności; po co miały stać puste a i tak musiały) i nie karajmy tu gospodarności placówki i dyrekcji (kogoś chyba to bardzo boli), bo pieniądze z najmu (nie jest to bynajmniej najem non-profit) inwestowane są w pomoce dydaktyczne (m.in. zakup sprzętu komputerowego itp) i pożytkowane na inne potrzeby szkoły.
Faktem tym rodzice wcale nie są wzburzeni. Tak naprawdę to są zbulwersowani decyzjami władz, gdyż chcą prawdziwej rozbudowy a nie jakiegoś prowizorycznego remontu, który nie rozwiązuje za grosz problemu Placówki, jest mydleniem im oczu, że przeznacza się ogromne sumy na Szkołę, na inwestycje które nic nie wnoszą i są marnotrawstwem środków. Lepiej poczekać jeszcze chwilę na nieznacznie większe środki lub co lepsze postarać się o finansowanie projektu częściowo z Funduszy Unijnych - wzorem innych.
Autor tego artykułu najwyraźniej kompletnie nie orientuje się w problematyce sprawy, szkoły i całym kontekście spraw związanych z tą chybioną inwestycją. Trzeba jedynie mieć nadzieję że uda się jeszcze przekonać wszystkich, iż nie jest to właściwy kierunek działania dla rozwoju szkoły.

# piłkarz

27.09.2011 09:22

1,5 mln za sztnię i jedną dodatkową salę to rzeczywiście sporo. Kto wymyślił ten projekt? Burmistrz, dyrekcja? Czy był przedstawiony Radzie Rodziców?

# Oburzony_rodzic

27.09.2011 10:28

do #piłkarz - powiedzmy że za dwie sale nie jedną. (tak przynajmniej piszą, bo trzech to na pewno tam nie zrobią) Ale to i tak śmieszne.... za tą kwotę i biorąc pod uwagi pękanie w szwach placówki....Burmistrz myślę że nie ma pojęcia co się dzieje - klepie decyzje bo tak ładnie wygląda, Dyrekcja - na pewno nie - podejrzewam że jak by mogła walczyła by o wiele więcej. Chyba Rada kompletnie nic nie wie....a dobrze jak by się zainteresowała...
Ale z tego co wiem mają być zbierane podpisy w celu zablokowania tego bezsensownego, marnującego kasę projektu...

REKLAMA

# Oburzony_rodzic

27.09.2011 10:29

do piłkarz - powiedzmy że za dwie sale nie jedną. (tak przynajmniej piszą, bo trzech to na pewno tam nie zrobią) Ale to i tak śmieszne.... za tą kwotę i biorąc pod uwagi pękanie w szwach placówki....Burmistrz myślę że nie ma pojęcia co się dzieje - klepie decyzje bo tak ładnie wygląda, Dyrekcja - na pewno nie - podejrzewam że jak by mogła walczyła by o wiele więcej. Chyba Rada kompletnie nic nie wie....a dobrze jak by się zainteresowała...
Ale z tego co wiem mają być zbierane podpisy w celu zablokowania tego bezsensownego, marnującego kasę projektu...

# Oburzony_rodzic

27.09.2011 10:30

do piłkarz - powiedzmy że za dwie sale nie jedną. (tak przynajmniej piszą, bo trzech to na pewno tam nie zrobią) Ale to i tak śmieszne. za tą kwotę i biorąc pod uwagi pękanie w szwach placówki. Burmistrz myślę że nie ma pojęcia co się dzieje - klepie decyzje bo tak ładnie wygląda, Dyrekcja - na pewno nie - podejrzewam że jak by mogła walczyła by o wiele więcej. Chyba Rada kompletnie nic nie wie.a dobrze jak by się zainteresowała...
Ale z tego co wiem mają być zbierane podpisy w celu zablokowania tego bezsensownego, marnującego kasę projektu.

# Oburzony_rodzic

27.09.2011 10:32

do piłkarz: powiedzmy że za dwie sale nie jedną (tak przynajmniej piszą, bo trzech to na pewno tam nie zrobią chyba że jakieś mikro - wiem jak wygląda szatnia i łącznik do sali pod tymi pomieszczeniami) Ale to i tak śmieszne. za tą kwotę i biorąc pod uwagi pękanie w szwach placówki. Burmistrz myślę że nie ma pojęcia co się dzieje - klepie decyzje bo tak ładnie wygląda, Dyrekcja - na pewno nie - podejrzewam że jak by mogła walczyła by o wiele więcej. Chyba Rada kompletnie nic nie wie.a dobrze jak by się zainteresowała...
Ale z tego co wiem mają być zbierane podpisy w celu zablokowania tego bezsensownego, marnującego kasę projektu.

REKLAMA

# Oburzony_rodzic

27.09.2011 10:32

powiedzmy że za dwie sale nie jedną (tak przynajmniej piszą, bo trzech to na pewno tam nie zrobią chyba że jakieś mikro - wiem jak wygląda szatnia i łącznik do sali pod tymi pomieszczeniami) Ale to i tak śmieszne. za tą kwotę i biorąc pod uwagi pękanie w szwach placówki. Burmistrz myślę że nie ma pojęcia co się dzieje - klepie decyzje bo tak ładnie wygląda, Dyrekcja - na pewno nie - podejrzewam że jak by mogła walczyła by o wiele więcej. Chyba Rada kompletnie nic nie wie.a dobrze jak by się zainteresowała...
Ale z tego co wiem mają być zbierane podpisy w celu zablokowania tego bezsensownego, marnującego kasę projektu.

# Oburzony_rodzic

27.09.2011 10:32

powiedzmy że za dwie sale nie jedną (tak przynajmniej piszą, bo trzech to na pewno tam nie zrobią chyba że jakieś mikro - wiem jak wygląda szatnia i łącznik do sali pod tymi pomieszczeniami) Ale to i tak śmieszne. za tą kwotę i biorąc pod uwagi pękanie w szwach placówki.

# oburzony na oburzonego

27.09.2011 10:57

Facet, przecież do tej szkoły chodzi syn przewodniczącego Rady Dzielnicy. Jego żona jest codziennie w szkole. Do kogo masz pretensje, że nie dopilnowałeś? Teraz będziesz podpisy zbierał przeciwko rozbudowie? Pogięło cię. Chcesz w przyszłym roku odbierać dzieci po 19.00, jak osiedle na Klasyków ruszy na Podróżniczą? Projekt nowej rozbudowy, wpisanie tego do budżetu itp. to 4-5 lat do realizacji. Nawet jeśli rozbudowa jest bez sensu, to za późno na takie akcje

REKLAMA

# cobra22

27.09.2011 13:56

a może ponownie rozbudować za 1,5 mln park Henrykowski czyli dołożyć huśtawkę, dwa koniki i dziesięć metrów liny w małpim gaju

# Oburzony_rodzic

28.09.2011 08:59

Nie interesuje mnie kto tam chodzi. Stanowiska mogą sobie schować do szuflady. Ja wiem, że za chwilę sam będę posyłał tam dzieci. Jak miałem dopilnować jak dopiero od niedawna jestem tutejszym mieszkańcem. Pretensje do tych co wiedzieli wcześniej. Jak się tylko dowiedziałem zacząłem działać. Lepiej późno niż wcale. Dzieci i tak będziesz odbierał zaraz ok 18-tej a już odbierasz nie wiele wcześniej i te 2 sale (jak już wiem jeszcze mniejsze) niczego nie zmienią - nie ma szans - masz ok. 80m2 do zagospodarowania.... Co to zmieni?. I tak trzeba się przemęczyć, a warto mieć w perspektywie że później będzie znacznie lepiej...Niż zadowalać się miernotą. A wywieranie nacisku jest lepsze niż siedzenie z założonymi rękami...Każdy głos jest istotny i nagłośnienie sprawy może wnieść wiele. Nie cierpię jak w ten sposób marnuje się pieniądze....

 tarantula01

28.09.2011 12:15

Z mojego punktu widzenia dodatkowe sale szkolne są lepsze (jest projekt i można je przebudować od zaraz), niż robienie nowego projektu na rozbudowę szkoły (ok. 1,5 roku procedury), a potem drugie przynajmniej 1,5 roku budowy. Już w przyszłym roku w szkołach meldują się obowiązkowo sześciolatki - będzie więcej uczniów w pierwszych klasach, niż teraz przyszło do pierwszych klas. Czekanie 3 lata to katastrofa dla SP 257.
PS. Na ostatnią sesję w sprawie oświaty (zwoływaną m.in. przeze mnie) nie zjawili się radni i sesja się nie odbyła.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
http://www.radny.com.pl

REKLAMA

 tarantula01

28.09.2011 12:15

Z mojego punktu widzenia dodatkowe sale szkolne są lepsze (jest projekt i można je przebudować od zaraz), niż robienie nowego projektu na rozbudowę szkoły (ok. 1,5 roku procedury), a potem drugie przynajmniej 1,5 roku budowy. Już w przyszłym roku w szkołach meldują się obowiązkowo sześciolatki - będzie więcej uczniów w pierwszych klasach, niż teraz przyszło do pierwszych klas. Czekanie 3 lata to katastrofa dla SP 257.
PS. Na ostatnią sesję w sprawie oświaty (zwoływaną m.in. przeze mnie) nie zjawili się radni i sesja się nie odbyła.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
http://www.radny.com.pl

# matka

29.09.2011 12:03

Zgadzam się z p. Tumaszem. Jako matka rodzeństwa uczącego się na Podróżniczej jestem za rozbudową. Gdy zostaną wybudowane (mam nadzieję, że szybko) obiecane dwie szkoły - jedna na Ceramicznej, druga na Ordonówny - część uczniów z Podróżniczej zostanie przeniesiona na Ceramiczną, więc będzie trochę luźniej. Trzy sale przy systemie dwuzmianowym to sporo - jest miejsce do nauki dla sześciu klas.
Oburzony rodzic dopiero będzie posyłał swoje pociechy do szkoły, a moje już tam chodzą, więc chciałabym, aby choć trochę i jak najszybciej polepszyło się na Podróżniczej.

# Popierajacy

29.09.2011 23:35

Procedury można przyśpieszyć. Potrzeba woli politycznej. Samą budowę także. Szkoła czeka już 4-5lat to może poczekać kolejny 1-2. Niech przynajmniej inni mają lepiej. Przeraża mnie takie marnowanie środków i opinia: bierzcie co dają.... Zaprotestujmy przeciw prowizorce....PS: proszę zajrzeć do projektu.... to jakaś kpina...
"chciałabym, aby choć trochę i jak najszybciej polepszyło się na Podróżniczej." - za jaką cenę ?!- proszę myśleć logicznie... nie marnujmy tych pieniędzy a wywrzyjmy nacisk by zrobiono coś więcej...
Tu także prośba do pana radnego. By przyłączył się do jak najszybszego poszukiwania innej drogi....Proszę powiedzieć wszystkim, że po tych 1,5mln długie lata nie będzie nic... a inne placówki dostały grube miliony (ZS43, SP112, SP231, PP192....) Nic dla szkoły która ma ogromne potrzeby.. Wiadomym jest fakt że jak teraz weźmie się te środki na ten cel długo nie zobaczymy kolejnych..

REKLAMA

# Andrzej

30.09.2011 08:24

Dobrym rozwiązaniem byłoby przedsatwianie projektu rozbudowy w szkole. Mam tam dzieci od ponad 5 lat i nigdy żadnego projektu nikt nie pokazywał, nawet na zebraniach nie słyszałem, że szkoła ma być rozbudowywana. Jeżeli rozbudowa ma niewiele zmienić, to może rzeczywiście lepiej ją powstrzymać i doprowadzić do zmiany projektu, ale najpierw warto, aby wszyscy rodzice i nauczyciele mogli to zobaczyć. Wczoraj spytałem o rozbudowę wychowawczynię jednego z synów - nie potrafiła prawie nic powiedzieć. Jeśli projektu nie widzieli nawet nauczyciele, to kto w szkole go widział?

# Lemuria

30.09.2011 10:03

Szkoła nie powinna być drastycznie rozbudowywana i nie będzie. W 2013 r. zakończy się budowa dużej szkoły z zapleczem sportowym na ul. Ceramicznej, która znacznie odciąży szkołę na ul. Podróżniczej.
Nie ma potrzeby robienia z 257 molocha. To fatalny pomysł.

# ania 31

30.09.2011 15:26

Do Lemuria: fatalny pomysł to budować tą szkołę na Ceramicznej. Ma kosztować 17ście milionów złotych!!!!! Po co robić kolejną jak już są inne. Za pewnie 1/4 - 1/3 tej kwoty da się rozbudować tą a resztę poświecić na inne potrzeby których w dzielnicy bez liku...

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA