REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


30.11.2018 13:26 #WA 201
Jak nie umiem włączyć się bez świateł, to jadę pod carrefoura. 200 metrów róznicy, a mam światła.
Dzięki temu że Milejina/Światowida jest bez świateł da się tam w miarę bez korka jeździć. Ja osobiście bym nie chiał tam świateł z winy "nieumiejętnie się właczających".
30.11.2018 20:50 drugastrona
I teraz powiedzmy będą kolejne światła. Czyli tak: światła przy Myśliborskiej, przy tramwaju, przy Galerii, przy Milenijnej i ostatnie przy Modlińskiej. Niech urzędnicy wyjaśnią, co w takim razie pomoże wybudowanie drugiej jezdni Światowida? Jakim cudem to ma w czymkolwiek pomóc, skoro co chwila kierowcy i tak będą zatrzymywać się na światłach? A przecież tramwaje już teraz pękają w szwach i na pewno nadejdzie taki dzień, że w rozkładzie będzie ich coraz więcej, np. co 1,5 minuty. Bo przecież powstaje coraz więcej nowych bloków, z czego wielkie osiedle naprzeciwko Galerii i spory blok naprzeciwko Lidla, więc na pewno będzie coraz trudniej do tego tramwaju wsiąść. Dojdzie do tego, że 2 i 17 skutecznie zablokują ruch samochodów na Światowida, bo dosłownie co minutę tramwaj będzie skręcał na południe przez Światowida. Wtedy kierowcy po prostu będą stali w korkach na dwóch pasach zamiast na jednym. Na koniec władują się w dokładnie ten sam korek na Modlińskiej, bo przecież Modlińska nie będzie poszerzana.
01.12.2018 08:58 #Nowodwory
drugastrona, ale skręt dla tramwajów jest w jednym miejscu a druga jezdnia i dwa pasy w każdą stroną są potrzebne przede wszystkim od Nowodworów do Myśliborskiej. Nie wszyscy jeżdżą do Modlińskiej. Więcej kierowców skręca ze Światowida na most. A na tym odcinku tramwaj nie skręca więc zwiększenie liczby kursów tramwajów spowoduje tyle, że dłużej będzie zielone dla jadących prosto. Tak, skręcający w lewo będą dłużej stali ale to i teraz ma czasami miejsce. Jeśli muszę skręcić w lewo ze Światowida w Mehoffera to już teraz czasami czekam po dwie zmiany świateł bo tramwaj jedzie prosto i strzałka do skrętu w lewo się nie zapala.
01.12.2018 18:31 drugastrona
Tyle że przecież na Myśliborskiej od Światowida do mostu wciąż będzie tyle samo pasów, a tam jest zawsze korek. Który będzie jeszcze większy, kiedy tramwaje będą jeździć jeszcze częściej, a będą - tego nie się da uniknąć (chyba że faktycznie nam wybudują metro). Więc druga jezdnia Światowida tego problemu i tak nie rozwiąże. Kierowcy, którzy chcą skręcać w Myśliborską do mostu i tak będą blokowani przez kierowców stojących na światłach na Światowida i przez kierowców przepuszczających tramwaj przed mostem. Każde kolejne światła na Światowida to większe korki. Żeby tak nie było, musiałaby być zielona fala, ale jej nie będzie, bo to tramwaj ma zieloną falę. Tego nie przeskoczysz. Naukowcy od transportu ruchu drogowego już dawno udowodnili, że przepustowość szlaku równa się przepustowości najwęższego punktu. Innymi słowy - żeby poprawić przepustowość na Tarchominie, należałoby poprawić przepustowość na całym szlaku do miejsca, w którym korka już nie ma. Czyli w naszych warunkach przynajmniej Modlińskiej wraz z łącznicami i Myśliborskiej (bo Grota niedawno poszerzono, a na Wisłostradzie i Moście Północnym jakoś się jedzie), plus zlikwidować większość sygnalizacji świetlnych po drodze. Ale to jest nierealne.
01.12.2018 21:03 tarantula01
Na skrzyżowaniu Światowida i Milenijnej powinno powstać rondo, które poprawi bezpieczeństwo i nie spowoduje korka na Światowida (odc. Modlińska - Milenijna), zwłaszcza w stronę Tarchomina. Światła spowodują dalsze przyblokowanie lewoskrętu Modlińska - Światowida i większy korek na Modlińskiej, co przełoży się np. na dłuższą kolejkę na moście Północnym dla samochodów skręcających w Modlińską.

Światowida-Milenijna

Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
REKLAMA
02.12.2018 18:41 #Zibi
Rondo? To na 100 % gwarancja korkowania się Światowida w kierunku Modlinskiej w porannym szczycie. Światla lepsze.
03.12.2018 09:45 #mieszkaniec_
@drugastrona zaczynam podejrzewac złą wolę. Czemu, na boga, chcesz skazać Tarchodwory na wieczny i pernamentny korek? Kolejne światła na tej drodze, na której i tak są światła co 5 metrów to pomysł koszmarnie zły. Jeśli są tam wypadki, to ja widzę tylko 2 wyjścia: rondo (gorsze) oraz zakaz skrętu z Milenijnej w lewo (lepsze). Jeśli ktoś chce na Modlińską wyjechać, to może przecież Produkcyjną jechać.

A odnosząc się do szerokości drogi... Przecież to oczywiste, że przekrój 2x2, a najlepiej 2x3 poprawiłby przepustowość bardzo znacząco, a co za tym idzie zmniejszylby korki. Ślepa wiara w jakieś ideologiczne bzdety niczego nie rozwiązuje, tu trzeba myśleć. Światowida to główna ulica dużego osiedla i MUSI być szeroka! Przez to, że nie jest, codziennie stoimy w korku i trujemy się smrodem spalin.

Zwężać można małe, boczne osiedlowe uliczki, ale zbiorcze jezdnie powinny byc przede wszystkim przejezdne.
04.12.2018 07:15 #Wa201
Rondo? Jak ma tam powstać rondo skoro rano Światowida stoi od Modlinskiej czasem az do galerii? Rondo i tak bylo by zastawione i nie dałoby się na nie wjechać. Co więcej na rondzie nikt by nie wpuścił bo często kierowcom włącza sie na rondzie tryb "przyspiesze nie wpuszcze"
04.12.2018 16:34 #XYZ
Dyskusja czy lepsze światła, czy rondo przypomina przelewanie z pustego w próżne. Nie ma też sensu chwalić się pismem sprzed 5 lat, jeżeli i tak nic z tego nie wynikło. I mniejsza już o to, czy słusznie, czy nie.
04.12.2018 22:08 #wrzosy
Rondo.
REKLAMA
05.12.2018 10:29 drugastrona
#mieszkaniec_ napisał(a) 03.12.2018 09:45

@drugastrona zaczynam podejrzewac złą wolę. Czemu, na boga, chcesz skazać Tarchodwory na wieczny i pernamentny korek?
Jak skazać? Przecież to urzędnicy podejmują decyzje, nie ja :D Ja tylko przestrzegam, że budowa drugiej jezdni Światowida nic nie poprawi, a tylko będzie dużo kosztować.

#mieszkaniec_ napisał(a) 03.12.2018 09:45

Kolejne światła na tej drodze, na której i tak są światła co 5 metrów to pomysł koszmarnie zły.
No to przecież dokładnie to samo napisałem.

#mieszkaniec_ napisał(a) 03.12.2018 09:45

A odnosząc się do szerokości drogi... Przecież to oczywiste, że przekrój 2x2, a najlepiej 2x3 poprawiłby przepustowość bardzo znacząco, a co za tym idzie zmniejszylby korki. Ślepa wiara w jakieś ideologiczne bzdety niczego nie rozwiązuje, tu trzeba myśleć. Światowida to główna ulica dużego osiedla i MUSI być szeroka! Przez to, że nie jest, codziennie stoimy w korku i trujemy się smrodem spalin.
Zapominasz, że nieważne, jaka jest szerokość drogi, jeżeli masz co chwila sygnalizację świetlną. Jeżeli co minutę będzie przejeżdżał tramwaj przez Światowida i przed Mostem, to i tak będą korki - nieważne czy na jednym pasie czy na dwóch, czy na trzech. Tym bardziej, że Modlińska i Myśliborska nie będą poszerzane. Szeroka droga będzie dobra, jeżeli nie ma świateł. Chyba nikt poważny nie uważa, że trzeba poszerzyć Marszałkowską i Jerozolimskie do 8 pasów, to korki znikną.

#mieszkaniec_ napisał(a) 03.12.2018 09:45

Zwężać można małe, boczne osiedlowe uliczki, ale zbiorcze jezdnie powinny byc przede wszystkim przejezdne.
A kto chce coś zwężać?
09.12.2018 22:19 tarantula01
#XYZ napisał(a) 04.12.2018 16:34

Dyskusja czy lepsze światła, czy rondo przypomina przelewanie z pustego w próżne. Nie ma też sensu chwalić się pismem sprzed 5 lat, jeżeli i tak nic z tego nie wynikło. I mniejsza już o to, czy słusznie, czy nie.
Pomyśl, czy gdyby w trakcie przebudowy Światowida (na koszt Galerii) miasto uwzględniło wniosek o rondo, to czy na skrzyżowaniu Światowida/Milenijnej zdarzyłaby się taka stłuczka i wiele innych, które tam się zdarzyły po przebudowie ul. Światowida?
Moim zdaniem, co wykazałem, światła w tamtym miejscu są najgorszym (bo w perspektywie np. 10 lat pod kątem eksploatacji kosztującym najdrożej) rozwiązaniem.

Ale zawsze możemy odczekać kolejne 2-3 lata lub może więcej i przekonać się czy światła coś dały, jeśli te powstaną.

Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
10.12.2018 08:50 #XYZ
Ale czytaj proszę uważniej wpisy. Czy ja napisałem coś o tym, że światła są lepsze, albo gorsze od ronda? Żadne z tych rozwiązań nie załatwi problemu. Przy jednym i drugim rozwiązaniu dalej przepustowość skrzyżowania będzie zbyt mała i będą się tworzyć korki, powstawać napięcia i będzie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, dlatego nie jest to dla mnie najbardziej istotna sprawa. A o tym co się bardziej opłaca niech zdecydują już ci, co biorą za to pieniądze, ja nie zamierzam o tym myśleć.

Z pozdrowieniami,
11.03.2019 16:32 #mieszkaniec AS
Panie Wojciechu Tumasz, sprawa oświetlenia na Tarchominie jest znana Panu od dawna, podobno miało byc poprawione oświetlenie na ulicach Milenijnej, Cmielowskiej, Myśliborskiej , skrzyżowania na tych ulicach sa bardzo słabo oświetlone przechodzących na pasach naprawdę nie widać, w dodatku oświetlenie jest tylko po jednej stronie tych ulic, na skrzyżowaniu Milenijnej z Cmielowską makabra oświetlenie naprawdę jest ciemne w dodatku że po jednej stronie ulicy sa działki a po drugiej zagajnik a parę metrow dalej od bloku świecą maleńkie światełka od klatek, w fatalnym stanie jest skrzyżowanie Cmielowskiej z Mysliborską tu pieszych dostrzega się w ostatniej chwili, naprawdę czy musi zginąć kilka osob żeby poprawić stan tego oświetlenia, niektorzy kierowcy jeżdżą jak w całej Warszawie brawurowo i nieraz widać jak ludzie muszą uciekać przed nimi, może wystarczy dać większe żarówki w tych lampach i będzie bezpieczniej a chodza tu ludzie z dziećmi, starsi i nieraz same dzieci wracają do domów. Dlatego prośba o wsparcie tego tematu.
24.05.2019 23:04 Pani Wiosna
Wiosna zapewni dobre wynagrodzenie i godne starzenie. Płaca minimalna powinna wynosić w Polsce 1000 euro.#wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ
REKLAMA

 557/7319 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!

Ogłoszenia drobne

Administrowanie nieruchomościami
 Oferta pożyczki na Twoje projekty. Jestem osobą fizyczną, która chce udzielać pożyczek (od 5000 do 25 000 000 EUR) każdemu, kto jest w stanie spełnić warunki mojej oferty. Odsetki wynoszą 2% rocznie. Jestem w stanie zadowolić moich klientów w ciągu maksymalnie 48 godzin. E-mail: kimdescamper@gmail.com

Porady prawne
 Windykacja należności w kraju i zagranicą, obsługa prawna w każdym zakresie prawa

Różne
 Cześć, mam na imię Paulina, lat 22. Jestem studentką, która w wolnej chwili lubi się zabawić. Dlatego szukam tutaj dyskretnych, kulturalnych i dbających o higienę panów. Nie szukam partnera do stałego związku. W łóżku lubię eksperymentować. Zależy mi na spotkaniu bez zobowiązań. Czyli nie chcę za to pieniędzy, a dyskrecji. Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz mnie bliżej poznać to zapraszam na mój profil tutaj www.erolaska.pl/ruda Numer telefonu lub adres email jest widoczny pod zdjęciem profilowym 😊 Oczywiście jest tam też więcej moich fotek dla ciekawskich, także z twarzą 😊 Buziaki i czekam na wiadomość lub telefon :*

Usługi transportowe
 Taxi Serock 24h - To całodoba taksówka w Serocku. Możesz zamówić nasze taksówki pod numerem 508-508- 300. Mamy duże, pojemne pojazdy, prowadzone przez wykwalifikowanych kierowców. Dodatkowo oprócz usług transportu osób proponujemy również dowóz zakupów na telefon, dostarczanie listów i przesyłek, autoholowanie. Zadzwoń do nas na numer 508-508-300 albo odwiedź naszą stronę internetową. Taxi Serock 24h Warszawska 41, 05-140 Serock, Polska


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
Helloprint Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA