REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

Sprawdzony sposób na 9 letniego niejadka

# Załamana mama

22.05.2017 09:24

Macie taki? Bo już nie wiem co zrobić :(

# Margatka

22.05.2017 15:44

Nie wmuszać na siłe - jak nie chce to niech nie je. Ale słodkie napoje, Kubusie, jakieś przekąski, chipsy, ciastka, fast foody - tego w diecie dziecka nie może być W OGÓLE. W ogóle nie kupuj, nie trzymaj w domu, nie nagradzaj tak dziecka. Jak zgłodnieje, to dawaj normalny obiad. Nie chce jeść - niech się powścieka i niech nie je. Nie reaguj. Dawaj dużo napojów do picia, żeby się nie odwodnił - ale nie słodzone, a samodzielnie zrobiony kompot ze świeżych owoców albo sok wyciśnięty z owoców. Najważniejsza jest konsekwencja.
Ale w domu też nikt nie powinien jeść tych słodkich rzeczy, bo dziecko będzie brało przykład z dorosłych. Więc cała rodzina na warzywach, rybie, ryżu, pieczywo tylko ciemne, bez jakichś napompowanych bułek z roczną datą ważności.

# Karolina Sz

23.05.2017 11:05

Świetny sposób podałaś, naprawdę. Dodam jeszcze od siebie, że ja nauczyłam się robić pizzę. Zdrową, domową, w której przemycam warzywa, ryby czy mięso. Wbrew pozorom to nie takie trudne. http://naturalniezdrowe.pl/maki/119-maka-gryczana-pelnoziarnista-1kg.html na ciasto, do którego np możesz też dodać otrębów czy lnu... Poeksperymentuj trochę a Twojemu niejadkowi na pewno spodoba się taka odmiana :)

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe