REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# dziwnerzeczy

26.03.2012 13:47

dobrze że w końcu ktoś zauważył problem psów a raczej problem z ich właścicielami. Psy bez smyczy i kagańców są teraz wszędzie i do ludzi nie dociera że to jest niebezpieczne. Spotykasz takiego w windzie z wielkim psem, zwracasz uwagę i słyszysz albo głupie tłumaczenie że to taki miły i spokojny piesek albo mniej miłą odpowiedź żeby się odwalić i zająć własnymi sprawami. Mało to już było wypadków z psami które kogoś zaatakowały?? Ale widać w Polsce skuteczniej jest podnosić argument ochrony dzikich zwierząt...

# kas

27.03.2012 14:15

w takim razie gdzie psy mają biegać? Krótki spacer na smyczy wkoło bloku i powrót...

# Gościu

28.03.2012 11:36

Dokładnie tak, cały czas na smyczy! Może gdyby policja i straż karały bezwględnie za łamanie prawa, przyszli i obecni posiadacze psów zastanowiliby się trzy razy przed zakupem psa, co moga temu zwierzęciu zapewnić mając np. kawalerkę w bloku.

REKLAMA

# bialanka

29.03.2012 17:59

Popieram. Jak największe kary za puszczanie psów m.in. w lesie bielańskim. To co się tam dzieje to istna plaga.

# lukasz

04.04.2012 10:22

sami się na smycze powiążcie!
jak się ma dobrze ułożonego psa to biega grzecznie wokół właściciela i nic nikomu ani niczemu nie zrobi!
Nawet jakbym miał dom z ogrodem to i tak bym z psem do lasu chodził żeby się wybiegał...

# Joo

12.04.2012 19:54

Psy wyprowadzamy na smyczy i w kagańcu i SPRZĄTAMY PO SWOICH PUPILACH! Taki przepis obowiązuje w Warszawie, tyle, że jest to prawo tylko na papierze, bo nikt, albo prawie nikt tego nie egzekwuje. Ale właściciel, który liczy się z innymi tego przestrzega !
A poza tym nie ma przymusu mieszkania w mieście, można sie przenieść ze swoim pieskiem na wieś, gdzie wybiega się dowoli.

REKLAMA

# Wienio

20.03.2015 13:31

#Gościu napisał(a) 28.03.2012 11:36
Dokładnie tak, cały czas na smyczy! Może gdyby policja i straż karały bezwględnie za łamanie prawa, przyszli i obecni posiadacze psów zastanowiliby się trzy razy przed zakupem psa, co moga temu zwierzęciu zapewnić mając np. kawalerkę w bloku.
Sram na ciebie

# Wienio

08.07.2015 15:55

Leje na to moczem. Dlaczego odbiera się psu możliwość psiej przyjaźni i zabawy. Jak ktoś się boi to niech odejdzie

# wienio

07.10.2015 11:52

Walić paranoik ów. Wolność dla psów

REKLAMA

# Gość

28.10.2015 09:25

Las to dom dzikich zwierząt, a nie psów. Karać ! A o kontrolach nie uprzedzać, jak wyżej.

# Wienio

06.02.2016 14:56

Jesteście chorzy paranoicy a ja leje na was i tyle

# społeczniak

07.02.2016 23:06

Pies w mieście to kaganiec i smycz obowiązek!!!! Nie ma tłumaczenia że łagodny, nikogo nie ugryzł itp. Karać finansowo i to mocno!!!!

REKLAMA

 markus

28.02.2016 13:24

Mój pies nie gryzie - jak to słyszę to odpowiadam, że ja kiedyś nie piłem, a zacząłem :)

# Zaba

26.08.2017 08:10

Dokładnie sami się powiazcie.Co za ludzie...podejrzewam że zgnili od środka i sfrustrowany na zewnątrz.Chcesz spokoju wyprowadza się na bezludną wyspę .Tam może osiągniesz wymarzony spokój ...chociaz nie bo może jakieś zwierzątko Ci zakłóci

# ata

28.08.2017 10:47

Oczywiście w lesie psy powinny być zabezpieczone na smyczy. Ale w mieście, wbrew obiegowej opinii, nie ma obowiązku trzymania wszystkich psów na smyczy i w kagańcu. Tylko psy ras niebezpiecznych powinny być tak prowadzone. Pozostałe psy mogą być, zgodnie z prawem, luzem. O ile oczywiście nie atakują ludzi i zwierząt. Uważam, że to ważne, bo ostatnio właściciele spokojnych psów też są niesłusznie atakowani. Szanujmy się nawzajem - spokojne psy naprawdę nie są problemem, szczególnie jeśli ich właściciele za nimi sprzątają.

# sandacz

01.09.2017 15:12

posiadanie psa kiedy mieszka sie w bloku to delikatnie mówiąc brak rozsasądku. Poza tym pies na smyczy powinien być nawet dla własnego bezpieczeństwa. kiedyś taki luzak podbiegł do mojego psa prowadzonego na smyczy no i oberwał . Nie każdy pies toleruje pobratymców których nie zna. Od lat w moim domu są psy, na ogół owczarki niemieckie. Mają do pobiegania sporą działkę wokó domu, mieszkają w domu, a na spacer poza swój teren tylko na smyczy.

# Jeep

01.09.2017 16:20

#sandacz napisał(a) 01.09.2017 15:12
posiadanie psa kiedy mieszka sie w bloku to delikatnie mówiąc brak rozsasądku.
Większego debilizmu dawno nie czytałem....

# sandacz

02.09.2017 12:47

Taaa, pies w bloku ma idealnie. W małym mieszkanku, bez możliwości codziennego wybiegania się do woli. Rewelacja, dla psa i właściciela. Widzisz, jak mój pies chce sie załatwić to mu tylko drzwi otwieram, jak chce sobie pobiegać to ma 1000m2 działki. W bloku tez tak jest?

# Tadek

03.09.2017 14:21

#sandacz napisał(a) 01.09.2017 15:12
posiadanie psa kiedy mieszka sie w bloku to delikatnie mówiąc brak rozsasądku. Poza tym pies na smyczy powinien być nawet dla własnego bezpieczeństwa. kiedyś taki luzak podbiegł do mojego psa prowadzonego na smyczy no i oberwał . Nie każdy pies toleruje pobratymców których nie zna. Od lat w moim domu są psy, na ogół owczarki niemieckie. Mają do pobiegania sporą działkę wokó domu, mieszkają w domu, a na spacer poza swój teren tylko na smyczy.
Pełno sierści w domu, smród psa, wielkie klocki na działce.....delikatnie mówiąc brak rozsądku ...
mały pies typu York z włosami zamiast cuchnącej sierści

# sandacz

06.09.2017 15:35

Tadek, po psie sie sprząta, psa sie czesze, a jak komuś pies śmierdzi to nie powinien go posiadać bo to oznacza, że on zwierząt nie lubi. Cóż niektórzy mają sterylne mieszkania tylko sumienia co nieco zasrane.

# ...

07.09.2017 15:04

#sandacz napisał(a) 01.09.2017 15:12
posiadanie psa kiedy mieszka sie w bloku to delikatnie mówiąc brak rozsasądku.
Panie Sandacz, czy czyta Pan czasem to co Pan pisze. Od kiedy posiadanie psa w mieszkaniu to brak rozsądku. Rozumiem że odziedziczył Pan hektary po rodzinie i nie musi Pan mieszkać w blokowisku - nie musisz się Pan tym chwalić. Albo nie musi Pan spłacać kredytu na mieszkanie.
Czy posiadanie psa typu York czy Maltańczyk to brak rozsądku ? Czy te pieski muszą mieć tysiące metrów działki do wybiegu ??
Zgadzam się że Owczarek Niemiecki czy Belgijski w bloku to nieporozumienie. Ale generalizowanie że pies w bloku to brak rozsądku ..cóż głupota.
Każdy ma punkt widzenia w zależności od punktu siedzenia...

# sandacz

08.09.2017 09:49

Każdy pies musi się załatwić, każdy pies musi się wybiegać, każdemu psu potrzebna jest przestrzeń, nie małe mieszkanko w bloku na którymś tam piętrze.

# Jeep

10.09.2017 09:37

#sandacz napisał(a) 08.09.2017 09:49
Każdy pies musi się załatwić, każdy pies musi się wybiegać, każdemu psu potrzebna jest przestrzeń, nie małe mieszkanko w bloku na którymś tam piętrze.
Wprowadzić obligatoryjny zakaz trzymania psów w mieszkaniu. Pies nie może się załatwić, wybiegać, siedzieć w bloku na którymś piętrze. Żena na maxa. Lol.

# sandacz

13.09.2017 10:15

Oczywiście, może. tylko czy to jest dobre dla psa? No i właściciel schodzący z psem z któregoś tam pietra i puszczający psa luzem, bo wybiegać się musi. Szczekanie na cały blok tez jest dobre dla sąsiadów. Tak na marginesie, ciekaw jestem ilu trzymających psy w blokach sprząta po nich to co zostawiają na trawnikach i chodnikach.

# Jeep

13.09.2017 12:17

#sandacz napisał(a) 13.09.2017 10:15
Tak na marginesie, ciekaw jestem ilu trzymających psy w blokach sprząta po nich to co zostawiają na trawnikach i chodnikach.
Ludzie robią o wiele większy syf wokół siebie niż właściciele którzy nie sprzątają po swoich pupilach. Chciałbym aby na trawnikach były tylko psie kupy zamiast puszek, butelek, worków foliowych i dzikich wysypisk w lasach czy rezerwatach...
Pies chociaż ma odruch zakopywania nieczystości, człowiek niekoniecznie.

# Jepp

25.09.2017 21:02

Weź Pan zobacz jaki syf robią ludzie w Parku Lindego. Artykuł na portalu WawaLove. I dalej Pan twierdzisz że psia kupka jest gorsza od puszek, petów, butelek po wódce itd

# Daniela

02.01.2018 13:17

Trzeba uważać na swoich ulubieńców, bo jakiś zwyrodnialec trutkę na Bielanach rozrzuca.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA