REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

Smogorzewski

# Mtc

12.09.2004 20:25

Mam pytanie do wszystkich, którzy w ostatnich wyborach głosowali na Romana Smogorzewskiego. Czy gdyby dziś odbywały się kolejne wybory oddalibyście na niego ponownie swój głos? Czy jesteście zadowoleni z 2-letnich rządów tej ekipy? Co zmieniło się w Legionowie na lepsze, co na gorsze? Czy podoba Wam się styl rzędów Pana RS?

# smoeone

13.09.2004 07:56

jakoś tak na sobie to tych efektów nie odczuwam...

# kwitkows

13.09.2004 08:30

Pozytywnych efektow nie odczuwam, z reszta podobnie jak za Kicmana. Ale wczesniej nie bylo tyle szumu o przekrety i niegospodarnosc w UM. I denerwuje mnie, ze wszystkie inwestycje (glownie remonty drog) obowiazkowo musza miec wielka tabliczke, ze sa wykonywane z funduszow prezydenta miasta. Tak samo bylo jak nasz prezydent byl starsosta. Jakby to on sam za to placil... No i Pan S. to delikatnie mowiac wychowania nie ma za grosz, zeby tego dosadniej nie ujac.

REKLAMA

# neo

13.09.2004 13:00

jakoś Pan kiwatkowski zdenerwowanyn na Pana Smogorzewskiego, a co ona Panu takiego uczynił? Można mieć zastrzeżenia do pracy prezydenta ale żeby tyak z wychowaniem wyjeżdżać? Tego akurat to ja nie zauważyłem! Co Pan Taki cięty?

# neo

13.09.2004 13:45

A ja mam jakieś nieodparte wrażenie, że tak bardziej to wszystko robi, to co robi Pan prezydent, dla siebie! Tzn dla kariery nie dla ludzi.! Tu Pan kiwtkowski ma racje, wkurzające jest podkreślanie wszędzie, że pieniądze daje Pan Prezydent!

# neo

13.09.2004 13:47

tzn. chcialem powiedziec Panu kwitkoskiemy ze w tym punkcie sie zgadzam, co do reszty to podtrzymuje!

REKLAMA

# kwitkows

14.09.2004 12:25

No wlasnie w tym problem, ze mialem ta (nie)przyjemnosc poznac tego Pana osobiscie, jak rowniez kilkoro moich znajomych czesto kontaktuje sie z nim w sprawach sluzbowych. I wszyscy mamy o nim zle zdanie... Od najwazniejszej osoby w miescie oczekuje wiecej kultury. Jesli nie umie sie zachowac w zwyklych kontaktach miedzyludzkich to chyba nie powinien zajmowac tego stanowiska... Chociaz w porownaniu z prezydentem Wawy, to nasz jest wzorem dobrego wychowania ;-)
PS. Moj login to 'kwitkows'

# omen33

14.09.2004 13:23

nawet jesli ktos jest trochę hm... "prosty" w obejściu to najważniejsze są raczej efekty jakie osiąga! Pytanie jest teraz taki co miasto zrobiło dla nas mieszkańców od wyborów? I nie mówmy tylko o prezydencie bo to władza wykonawcza, należy również zapytać co zrobili dla nas radni...! Jeśli możecie to wypowiedzcie sie w tej kwestii!!! Ja wielkich zmian nie widze!!!

# preg

15.09.2004 09:49

Publiczne wypominanie komuś złego wychowania nie mieści się w kanonach taktu i dobrych obyczajów, panie kwitkows. Może nie mówmy o wychowaniu prezydenta, a o jego osiągnięciach i porażkach związanych z pełnieniem urzędu.
Piłsudski też do chamów należał, ale dziś mu nikt tego nie wypomina, bo i po co? Jakie to ma znaczenie dla historii? Tak samo, czy wychowanie prezydenta ma znaczenie dla miasta? Nie ma. Znaczenie mają jego czyny

REKLAMA

# omen33

15.09.2004 09:59

to ja sobie pozwole nieśmiało zapytać ćóż tak wielkiego osiągnął Pan Smogorzewski! tak z 10 ważnych osiągnięć Pana Smogorzewskiego! Ważnych oczywiście dla nas mieszkańców???

# kwitkows

15.09.2004 12:44

Co do czynow to ja ich nie widze. Nic sie nie zmienilo, bo remonty drog zawsze byly, sa i beda. Innych zmian nie ma. Z reszta, jak juz wspomnialem, dla mnie jest tak samo jak za czasow Kicmana.
Do preg: Dlaczego to niby nie mozna komus wypominac zlego wychowania? Pytasz czy wychowanie ma znaczenia dla miasta - otoz ma. Moj kolega, bedacy pracownikiem UG, stara sie zminimalizowac kontakty z Prezydentem do minimum (bo go juz nie lubi ;-) I w ten sposob kuleje wspolpraca z jednym z sasiadow. Proste.

# olo

15.09.2004 13:34

ja też nie rozumiem, dlaczego niby ni należy publucznie komuś zwracać uwagi, że jest chamem! Skoro zachowuje się po chamusku to należy mu zwrócić uwagę!!! Poza tym to chamstwo należy tępić!!! nie znam prezydenta i nie wiem jaki jest naprawdę, ale uważam preg, że nie masz racji. Bo niby jak to by miło wyglądać. Należałoby mu tyłek obrobić za jego plecami??? To by był dopiero brak taktu!!!

REKLAMA

# cyfer

16.09.2004 08:25

Prezydent bardziej skupia sie na promowaniu siebie niż na konkretnej pracy. Duzo mówi i pisze (Miejscowa) na temat osiągnięc, których w rzeczywistości nie ma. Najbardziej palące prblemy miasta jak obwodnica, komunikacja, stacja PKP wciąż pozostają w sferze planów.

# preg

16.09.2004 10:37

Do kwitkows:
Publiczne wypominanie komuś złego wychowania jest niegrzeczne i świadczy źle o wychowaniu wypominającego.
Co do pracy Twojego kolegi, jeżeli cos kuleje, to może kolega jest niekompetentny. Dobry urzędnik poradzi sobie bez kontaktów z prezydentem. Zwłaszcza jeśli ten - jak twierdzisz - na niczym się nie zna.

# olo

16.09.2004 15:43

do preg: Wytłumacz mi jak zatem reagować na chamstwo! Zwracanie komus uwagi że źle się zachowuje lub nie umie się zachowac to nie jest wypominanie! Czy kwitkows ma udawać że deszcz pada jak mu w oczy plują? Poza tym nadal nie rozumiem dlaczgo nie wolno zwracać uwagi publicznie skoro ktoś publicznie zachowuje się jak cham? Tym razem ja poproszę o odpowiedź!

REKLAMA

# realista

17.09.2004 12:35

Ludzie kto z was liczy na to, że urzędnicy zaczna robić cos dla was! Pobudka!!! Dopiero jak stara gwrdia wymrze dopieo może się cos zmieni! Jeśli młodzi ludzie też nie przesiąkna tą sama chciwoscia co poprzednicy!

# kwitkows

17.09.2004 13:04

Do preg: Po pierwsze ja nie twierdze, ze prezydent na niczym sie nie zna. Po drugie: urzednicy czesc rzeczy musza zalatwic z prezydentem, nie da sie tego przeskoczyc.
Do olo: mimo wszystko nie nazywam prezydenta chamem, to juz przesada.

# VIOLU

17.09.2004 13:38

Witam! Ja mieszkam w Legionowie 2,5 roku, przeprowadziłam sie tu z Wielkopolski i jestem zaszokowana tym co się dzieje w administracji tego miasta. Wogóle w tym mieście.
Jestem osobą młodą i niestety bezrobotną. Szukam pracy już od dłuższego czasu, ale niestety mam pecha. Ale nie o mnie tu chodzi. Byłam w Urzędzie Miasta w kadrach zapytać o wolne etaty, a pani która tam siedzi powiedziała mi, cytuję: "Owszem mamy wolne etaty, ale ja pani nie powiem jakie. Nie może też pani złożyć swojego CV u mnie bo to Prezydent Smogorzewski rozdziela te etaty. Nie ważne jakie ma pani wykształcenie, doświadczenie prezydent spojrzy na pani nazwisko i jeżeli panią zna to dostanie pani tę pracę." To jest skandal!
Bulwersuje mnie jeszcze jedna rzecz. Urząd Pracy na samym końcu miasta. Co za czub , przy takim bezrobociu, wywalił tak ważny Urząd dla osób bezrobotnych na sam koniec miasta! Ja nie mam kasy żeby wydać 4 złote na autobus i jechać sprawdzić oferty pracy. Jest strona internetowa tego Urzędu, na której "aktualizowane są na bieżąco oferty pracy", sa aktualizowane po mojej interwencji, ostatnio 16 lipca. Ja już nie mam siły interweniować w tej sprawie, jeżeli komuś nie chce się pracować to ja z checią wezmę tę pracę.
Mam propozycję ,aby wywieszać oferty pracy Urzędu Pracy w biurze pracy, które utworzył Pan Prezydent. Wiele osób z centrum Legionowa napewno byłoby wdzięcznych.
I jeszcze prośba: MOŻE KTOŚ SŁYSZAŁ O JAKIEJŚ PRACY!!!

REKLAMA

# preg

18.09.2004 11:53

To że prezydent jest dyletantem wynika z tzw. miedzywierszy twoich wypowiedzi, a kompetentni, przebojowi urzędnicy prezydenta do niczego nie potrzebują. Problem polega na tym, że oni wszyscy trzęsą portkami, że RS ich pozwalnia i dlatego się z niczym nie wychylają, nawet jeśli mają dobre pomysły i zapał do ich realizacji.

# kawek

20.09.2004 13:25

roman jest na pewno lepszym prezydentem niz jego wieloletni poprzednik kicman. A to ze wypisuje na tablicach, ze cos jest robione przez miasto to zle. Niech ludzie wiedza, ze samoorzad pracuje i sami oceniaja te prace. Glupi zarzut, panie kwitkows

# kwitkows

20.09.2004 23:50

do preg: Nadinterpretujesz moje slowa. Co do drugiej czesci to masz calkowita racje.
do kawek: Przeczytaj taka tablice jak ja zobaczysz. Tam nigdy nie jest napisane, ze to zrobil samorzad, tylko ze Prezydent (wczesniej Starosta) wylozyl na to pieniadze. A dlaczego nie pisac od razu z czyich podatkow byly te pieniadze, albo zrobic liste robotnikow albo cos jeszcze. Po prostu denerwuje mnie takie reklamowanie swojej osoby za nasze pieniadze... Poprosze o jakis argument, ze Smogorzewski jest lepszy od Kicmana. Moze zrobimy ranking za czyich rzadow bylo wiecej przekretow?

REKLAMA

# olo

21.09.2004 12:24

tak naprawdę nadal nikt nie podal argumentów potwierdzających efekty pracy Pana Prezydenta! Sa tylko frazesy jaki powinien być urzędnik itd. Ludzie podajcie konkrety! Póki co jedyne o czym słyszłąem to przekręty jednego i drugiego prezydenta!!! Proszę o konkrety!!!!
Do kwitkows:
Jeśli przekręcilem Pana słowa to przepraszam!

# lola

22.09.2004 08:56

Dlaczego piszesz per Pan do kwitkows? Pierwszy raz widze takie grzecznosci w necie

# kwitkows

22.09.2004 11:38

Nie ja to pisalem ale sie zgadzam - kilka slow o przekretach:
http://forum.gazeta.pl/ forum/72,2.html ?f=93&w=12646577&a=15917662 (skasowac spacje z linka)
A jesli nikt nie pisze o efektach pracy to moze ich nie widac?

# olo

22.09.2004 12:09

Do lola:
Sznowna Pani tak mnie wychowano, sa jeszcze rycerze na tym świecie...

# olo

26.09.2004 10:26

oj widzę że się nam temat skończył czy już nam się odechciało polityki??
Do kwitkows: możesz podać jeszcze raz link bo nawet po usunięciu spacji nie wchodzi?!

# rebus

26.09.2004 19:01

a mi link działa, tylko trzeba w 2 miejscach wykasować spację
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break