REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# grug

10.03.2016 17:57

I było jakieś wolne pomieszczenie? Przecież do tej pory ciągle nie mogli znaleźć wolnego miejsca, tak się tłumaczyła Majchrzak.. A teraz proszę - cud. Od razu mogli znaleźć wolne miejsce w ratuszu..

# KODziarz

10.03.2016 18:07

Kończ PO, wstydu oszczędź!
Gierki z blokowaniem rady i prac urzędu już długo nie potrwają.
Wbijacie gwóźdź do trumny HGW. i dobrze o tym wiecie.
Bemowo już wygrało i wyzwoliło się spod jarzma PO ,czas na Białołękę.
Koniec tej farsy.

# Widz

10.03.2016 18:08

O A Korowaj zadowolony na pewno to jego dzieło!

REKLAMA

# Mistrz

10.03.2016 18:11

Ale ciąg do władzy Klimiuka..
Blee
Co zrobiłeś partyjniaku dla mnie mieszkańca?
Tylko wyścig po władzę w głowie...
Wstyd!

# superlover

10.03.2016 18:13

Roszak nie poddawaj się, całe JW Construction za tobą stoi! Jest dużo osiedli do zbudowania i kasy do zarobienia, nie zostawiaj nas!!

# Mistrz

10.03.2016 18:14

Klimiuk
Wstyd!
Klimiuk
Wstyd!
Klimiuk!

REKLAMA

# Moki

10.03.2016 18:16

Bełt

# Moki

10.03.2016 18:17

A co z rabiczko?

# ola

10.03.2016 18:27

PO - wypieprzać stąd !

REKLAMA

# Moki

10.03.2016 18:40

Co z Rabiczko?!

# Helios

10.03.2016 18:54

Zapewne jest na sesji.

# pi da wam wszystko

10.03.2016 19:16

Nie dopuscic do władzy nad Bialoleka pis i pis tzw niezaleznych - gdyż doprowadza Bialoleke do ruiny,

REKLAMA

# 1 2 3

10.03.2016 19:26

#ola napisał(a) 10.03.2016 18:27
PO - wypieprzać stąd !

W podskokach

# Nowy-mieszkaniec

10.03.2016 19:29

Wiadomo co dalej ?

# mol

10.03.2016 19:50

Google - co to jest pisior?
Pisior - akronim od zdania Prawo I Sprawiedliwość I Ojciec Rydzyk.
Definicja: pisior to bardzo potocznie penis...
Nic dodać nic ująć.

REKLAMA

# Moki

10.03.2016 19:51

Co z odwołaniem Rabiczko?!

 antyurzędnik

10.03.2016 21:12

W Polsce spór o TK, na Białołęce spór o zarząd. I w jednym i w drugim przypadku ambitni partyjniacy sparaliżowali działanie urzędów. Obywatele płacą za ten bezład i paraliż grube pieniądze nie otrzymując w zamian nic. Czy nasze społeczeństwo obudzi się wreszcie i zacznie mądrze decydować przy urnach wyborczych? z całej sfory sejmowej jedynie Kukiz'15 nie bierze naszych pieniędzy. Nowoczesna, która tak w kampanii wyborczej walczyła o likwidację finansowania partii politycznych teraz bierze subwencje bez mrugnięcia okiem. Może ustalmy, którzy z radnych są w stanie nie brać diety po kolejnych wyborach? Patrząc na to jak pracują nie zasługują na jakiekolwiek pieniądze. Czy są jacyś radni związani z Kukiz'15? Czy zrzekną się diety tak jak ich ugrupowanie w sejmie?

# mol

10.03.2016 21:50

Posłowie Kukiz'15 biorą diety poselskie. Nie biorą subwencji bo się pogubili w rzeczywistości...

REKLAMA

# Latach

10.03.2016 22:40

Nie ma żadnego sporu o TK, choć partia panującą tak to ludziom próbuje przedstawić i wmówić. Jest tylko a właściwie aż nieprzestrzeganie konstytucji przez prezydenta i rząd oraz próba zablokowania działania trybunału.
W naszej dzielnicy PIS próbowało dokonać zamachu na legalnie wybrane władze. Nie byłem jej zwolennikiem ale szanuję wybór i jednak wolę to niż lepszy sort.
Na szczęście część radnych się opamiętała. Reszta miejmy nadzieję skończy swoją karierrę polityczną jako niemiłe wspomnienie.

 antyurzędnik

10.03.2016 23:18

Nie biorą subwencji, bo od początku nie chcieli, a pogubił się w rzeczywistości prezes TK Rzepliński. Będąc strażnikiem konstytucji brał udział w przygotowaniu ustawy powołującej 5 sędziów TK, którą ten sam TK uznał za niezgodną z konstytucją. Sądzę, że jak najszybciej należy zmienić konstytucję tak, aby TK był wybierany ( i odwoływany) bezpośrednio przez obywateli. W takim kształcie jak obecnie jest ciałem politycznym wykorzystywanym przez wszystkie partyjne opcje ( z jednej i drugiej strony) nie stojącym po stronie obywateli i konstytucji ( zabranie pieniędzy z OFE było zamachem na naszą własność).

# Janis

11.03.2016 08:02

No gratuluję logiki. Jak widać wpływ propagandy płynącej z "odzyskanych" mediów ma istotny wpływ na umiejętność postrzegania rzeczywistości. Pomijam już oczywiste zakrzywienie prawdy, ale to może wynikać z niewiedzy, choć nie wykluczam celowości tej manipulacji.
Idąc tym tokiem to może zamiast ludzi związanych z prawem niech ustawy dotyczące prawa tworzą aptekarze albo kupcy. A może weźmy białołęckich radnych. Oni jak widać świetnie się na prawie znają. Na konstytucji zapewne też, bo przecież każdy z panującej partii zna się lepiej i ma nawet monopol na prawidłową interpretację prawa, a wyroki są tylko sugestią, nie? He he.
Wybór przez ludzi? Ludzie nie wiedzą kogo wybierają.
Jak tworzono OFE i przekazywano nasze pieniądze w prywatne ręce to było git i nie było zamachu na naszą własność, bo przecież kasa wspólna nie jest nasza. Jak pieniądze przywrócono do budżetu to już zamach na nasza własność. Jak 500zł dają to dobrze, bo się należy i to moja własność. Jak trzeba będzie podnieść podatki to już znaczy że mnie ktoś okrada.
Absurd goni absurd.
Mentalnie to jednak tkwimy w głębokim PRL.

REKLAMA

# qwerty

11.03.2016 08:52

Kodziarz = smrodziarz
#KODziarz napisał(a) 10.03.2016 18:07
Kończ PO, wstydu oszczędź!
Gierki z blokowaniem rady i prac urzędu już długo nie potrwają.
Wbijacie gwóźdź do trumny HGW. i dobrze o tym wiecie.
Bemowo już wygrało i wyzwoliło się spod jarzma PO ,czas na Białołękę.
Koniec tej farsy.

# GANDALFF

11.03.2016 09:41

TVN Warszawa dobrze opisali sesję..
Nie no Pan Klimiuk kultura pierwsza klasa..
Na ul. wiejskiej takiego show potrzebują ale nie w urzędzie dzielnicy!
Brawo Platforma wreszcie jakiś sukces i brawo odważni niezrzeszeni (Ci którym dobro mieszkańców jest priorytetem, tak Ci trzej! )
Brawo jeszcze raz!
Dzięki wielkie wreszcie dobre info na koniec tygodnia!
POzdrawiam!
:-D

# Frik

11.03.2016 09:51

Idź agitować dla PO gdzie indziej... Żygam już tymi wpisami, od kiku miesięcy tylko podobne bzdury, sądząc po stylu, pisane przez jedną osobę. Naprawdę macie ludzi za takich kretynów?

REKLAMA

# gad

11.03.2016 10:13

Szybki powrót Dominika Gadomskiego z TVN do Echa :) Tydzień tam pan popracował :)

# mieeszkaniec

11.03.2016 10:28

Mieszkańcy tracą setki drzew, a radni dzielnicy bawią się w ratuszku

# uważny

11.03.2016 11:17

Oczywiście ludzie powinni się cieszyć, że partie wybierają za nich. Tylko wtedy wybrani będą działać na rzecz normalnego człowieka, a nie lobbować na rzecz partii, która dokonała wyboru.
Co do OFE i ZUS jest to typowa piramida finansowa- niestety wymuszona przez rząd. Dużo wpłat, a wypłata niepewna. Jeśli jednak znajdować różnicę to w ZUS z dziedziczeniem pieniędzy przez rodzinę jest jednak inaczej. Biorąc to pod uwagę i wyrok sądu, że pieniądze zgromadzone w ZUS są własnością państwa jest to zamach na nasze pieniądze.
#Janis napisał(a) 11.03.2016 08:02

Wybór przez ludzi? Ludzie nie wiedzą kogo wybierają.
Jak tworzono OFE i przekazywano nasze pieniądze w prywatne ręce to było git i nie było zamachu na naszą własność, bo przecież kasa wspólna nie jest nasza. Jak pieniądze przywrócono do budżetu to już zamach na nasza własność. Jak 500zł dają to dobrze, bo się należy i to moja własność. Jak trzeba będzie podnieść podatki to już znaczy że mnie ktoś okrada.
Absurd goni absurd.
Mentalnie to jednak tkwimy w głębokim PRL.

# antykaczka

11.03.2016 22:10

Kto to jest ta miernota nazwiskiem Klimiuk?! Demokrację ten prymitywny partyjny demagog to niech wprowadza w PIs. Tyle razy dostawali w d... od Platformy od lat i przeżyć nie mogą, że znów im się nie udało! Specjalista się znalazł od "autorytaryzmu" tak jak, jego wodzunio z Żoliborza jest największym na świecie "demokratą".

# Latach

11.03.2016 22:35

#uważny napisał(a) 11.03.2016 11:17
Oczywiście ludzie powinni się cieszyć, że partie wybierają za nich. Tylko wtedy wybrani będą działać na rzecz normalnego człowieka, a nie lobbować na rzecz partii, która dokonała wyboru.
Co do OFE i ZUS jest to typowa piramida finansowa- niestety wymuszona przez rząd. Dużo wpłat, a wypłata niepewna. Jeśli jednak znajdować różnicę to w ZUS z dziedziczeniem pieniędzy przez rodzinę jest jednak inaczej. Biorąc to pod uwagę i wyrok sądu, że pieniądze zgromadzone w ZUS są własnością państwa jest to zamach na nasze pieniądze.
To idź powiedz emerytom że od dziś nie ma kasy bo to są twoje pieniądze. Możesz je sobie trzymać w prywatnej piramidzie czy innym skoku.
No bo jak państwowe to nie moje. No PRL jak nic.

# uważny

11.03.2016 23:02

#Latach napisał(a) 11.03.2016 22:35

To idź powiedz emerytom że od dziś nie ma kasy bo to są twoje pieniądze. Możesz je sobie trzymać w prywatnej piramidzie czy innym skoku.
No bo jak państwowe to nie moje. No PRL jak nic.

A czy to moja wina, że socjalistyczne rządy rozdają cudze pieniądze i marnotrawią coraz więcej mnożąc stołki? Już dawno rząd powinien wprowadzić reformę emerytalną i znieść przywileje dla wielu grup. A to jak inwestuję swoje pieniądze to moja sprawa. Z pewnością robię to mądrzej od państwa.

# Latach

12.03.2016 12:30

#uważny napisał(a) 11.03.2016 23:02
A czy to moja wina, że socjalistyczne rządy rozdają cudze pieniądze i marnotrawią coraz więcej mnożąc stołki? Już dawno rząd powinien wprowadzić reformę emerytalną i znieść przywileje dla wielu grup. A to jak inwestuję swoje pieniądze to moja sprawa. Z pewnością robię to mądrzej od państwa.
A co sami się wybrali? Kto wybierał socjalistów za 500zł? W PRL się sami wybierali. Miałem nadzieję, że to mineło, ale właśnie powraca dzięki wyborowi ludu. Także PRL wiecznie żywy.
Inwestuj, ale jak twój inwestor czy bank zbankrutuje nie idź do państwa po pieniądze.

# wyborca

12.03.2016 15:35

Metoda PO - zdestabilizować dzielnicę, łamać prawo, zastraszać, doprowadzić dzielnicę do niewydolności - do czasu aż uda sie kogoś przekupić.... Czy wygrana w ten sposób może być nazwana w ogóle sukcesem? Chyba tylko dla patologicznych aparatczyków

# PieknieJestTu:-)

12.03.2016 16:00

Oj a było tak blisko...
:-D
A Korowaj już prawie miał stanowisko.. :-D
Super wieści!
Brawo Platforma!
Pogonić dezerterów!

# PieknieJestTu:-)

12.03.2016 16:11

Do #wyborca
Destabilizować dzielnicę?
PO?
Przecież to przez 3 osoby które odeszły z PO powstała destabilizacja..
A PO chciało uchronić dzielnicę przed destabilizacją jaką nie wątpliwie mogliśmy mieć gdyby nie porozumienie z 3 niezależnymi do których doszło na czym zależy Klimiukowi i reszcie ferajny z PiS i odtrąconych? :-D
POzdrawiam

# Leming

12.03.2016 17:10

#PieknieJestTu:-) napisał(a) 12.03.2016 16:11
A PO chciało uchronić dzielnicę przed destabilizacją

BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

# PieknieJestTu:-)

12.03.2016 17:16

Jaworski out
Smoczyński out
Kaliński out
Niedługo Wielki Brat wybierze kolejnych.
Na pierwszy strzał Majchrzak czy Roszak?
Trzeba rozgonić towarzystwo z Platformy Oszustów :-D
POzdrawiam

# PieknieJestTu:-)

12.03.2016 22:45

A to apropos destabilizacji chyba piszesz te bzdury?
Tow.Klimiuk z Tow. Korowajem coś kombinują znowu?
Powinni nowy klub utworzyć..
Mam pare pomysłów np:
K&K the Best Loser Club :-D

# PieknieJestTu:-)

12.03.2016 22:49

Lub po prostu:
PRAWIE
chyba nic więcej nie trzeba opisywać?:-D
Zapisujcie się do Klubu PRAWIE!
naprawdę warto!
:-D
Buahahaha

# PieknieJestTu:-)

13.03.2016 09:55

Gdzie Jaworski?
Mieliśmy jeszcze o nim usłyszeć?
Schowali go w szafie?
A Przewodnicząca nie ma klucza :-D
KONIEC Napoleona Kieszonkowego!
:-D
Buahahaha

# Lew II

14.03.2016 08:50

o to jak jedna interpretacja może doprowadzić do szału:
https://bip.warszawa.pl /NR/rdonlyres/00114284/swciizwlsenxumqlq ymgnrvbmsoqdmpr/9291pelc.pdf
Panie Radny Pelc osiedla Lewandów Leśny czy Lewandów II to nie są Marki, tylko Zielona Białołęka.
Proszę mi odpowiedzieć: jaką mam komunikacje z metrem mieszkając na osiedlu Lewandów II.
Proszę sobie wyobrazić mieszkańca Lewandów II:
Geodezyjna - E7
bez tej alternatywy, przystanek na żądanie os. Lewandów II przy ul. Lewandów, dojazd do Grodziska lub Derb i przesiadka w linię ekspresową.
Tak to wygląda Panie radny, taka interpelacja jest zwykłą bezczelnością.
Był Pan kiedykolwiek na ZB? widocznie nie, bo najwyższa pora uzmysłowić sobie, ze ZB to nie tylko Derby ale również Lewandów, Regaty czy Olesin.
i kolejna rzecz, zapraszam na osiedle Lewandów II - zobaczy Pan jak wygląda urbanistyka w wykonaniu Rady Dzielnicy czyli Pana i Zarządu Dzielnicy - ale zanim Pan tu dojedzie (godzinka + spacerek) - proszę mi powiedzieć jakim cudem olbrzymie osiedle dostaje pozwolenie na użytkowanie jeśli nie ma normalnego (drugiego i kolejnych) dojazdu, kiedy znajduje się na wielkiej rurze gazu??? jakim cudem staż pożarna wydała takie pozwolenie??? jeśli dojdzie do jakiegoś wypadku nie ma szans na dotarcie z pomocą??? wiedział Pan o tym???
Kolejna rzecz: ile może trwać budowa dwóch kilometrów drogi??? rok? dwa??? już odpowiadam: ul. Kartograficzna nadal nie powstała w całości, a Pana kolega, P. Roszak obiecywał ją w 2014 r. CAŁĄ!!!
i teraz ostatni smaczek: ul. Sieczna, jedyna cywilizowana opcja na dojazd/wyjazd do osiedla - jakoś w tym temacie nie widzę Pana wypowiedzi. Czemu tu nie mamy przedstawienia w Radzie Warszawy w stroju np.: pielęgniarki/ dentysty/ strażaka/ policjanta a może misia???
W przypadku tego osiedla mamy do czynienia z rażącym zaniedbaniem wielu instytucji w kwestii bezpieczeństwa i komunikacji. Zna już Pan obraz... wiec proszę skierować swoje działania we właściwą stronę.

# WW1

14.03.2016 10:18

Obserwuję tę zabawę w samorząd Białołęki i mam wrażenie że poziom jest gorszy niż w przedszkolu. Mamy kilku radnych którzy raz do tych raz do tych. trzeba ich napiętnować. Swoją drogą to co robi Platforma to jest nie przedszkole a kabaret. Ja już więcej na nich nie zagłosuję. Chhodzi tylko o dojście do koryta.
W chlewie to nawet świnie umią się ustawić.

# bekaZk&k

14.03.2016 15:52

#PieknieJestTu:-) napisał(a) 12.03.2016 22:45
A to apropos destabilizacji chyba piszesz te bzdury?
Tow.Klimiuk z Tow. Korowajem coś kombinują znowu?
Powinni nowy klub utworzyć..
Mam pare pomysłów np:
K&K the Best Loser Club :-D
hehe

#PieknieJestTu:-) napisał(a) 12.03.2016 22:49
Lub po prostu:
PRAWIE
chyba nic więcej nie trzeba opisywać?:-D
Zapisujcie się do Klubu PRAWIE!
naprawdę warto!
:-D
Buahahaha
mistrz :-D

# Kotek

14.03.2016 18:38

#Lew II napisał(a) 14.03.2016 08:50

Proszę sobie wyobrazić mieszkańca Lewandów II:
.
Jakoś nie potrafię. Jak można było kupić tam mieszkanie widząc, że to taka lipa?

# Lewandów

14.03.2016 21:49

no lipa, ale nie ma to znaczenia, bo jak każdy płacimy tu podatki, więc błędy będą wytykane, będą też wylewane żale, a jak radny nie ma pojęcia o czym pisze to się nie dziw, że ktoś nie wytrzymał.
#Kotek świetnie, że mieszkasz w idylli i u Ciebie jest świetnie. Ciesz się tym ;)

# Latach

14.03.2016 22:24

A jak kupowałeś to wszystko było? Kupujecie bez zastanowienia domyw polu i macie pretensję nie wiadomo o co. Że ktoś pozwolił budować? Abył przymus kupowania?

# Lew II

15.03.2016 08:08

jak będę chciał mieć kredyt hipoteczny do usr**** śmierci, to o radę się zwrócę do Ciebie #Kotek i do Ciebie #Latach.

# Lew II

15.03.2016 08:09

no nie wytrzymał...
tak bzdurnej interpelacji to na oczy nie widziałem.
#Lewandów napisał(a) 14.03.2016 21:49
a jak radny nie ma pojęcia o czym pisze to się nie dziw, że ktoś nie wytrzymał.

# BUL BUL BUL

15.03.2016 09:11

#Lew II napisał(a) 15.03.2016 08:08
jak będę chciał mieć kredyt hipoteczny do usr**** śmierci, to o radę się zwrócę do Ciebie #Kotek i do Ciebie #Latach.

Oni są pewnie z .Nowoczesnej (kredyty we frankach, polecam, Ryszard Petru) która już się czai na stołki w naszym ratuszu a także romansuje z lokalną PO :-) Obstawiam że PO w najbliższych wyborach stanie się bardzo Nowoczesne, byle tylko do koryta się dorwać :-)
Albo i nie. Był już jeden taki co radził żeby zmienić pracę i wziąć kredyt. Wiemy jak skończył :-)

# Bohadan

15.03.2016 09:39

Widzę, że coraz więcej tych co to tylko jakieś po i nowoczesną widzą czających się za każdym rogiem.
Ciekawe, że reszty nie dostrzega. A może to ta sama osoba z rozdwojeniem? Kto wie?
A może to tylko wynik frustracji związanej z zakupem chaty w polu i teraz ma pretensje do wszystkich?

# 2lukasz81

15.03.2016 13:23

Sytuacja w Polsce i na tym tle sytuacja w białołęckim samorządzie najogólniej rzecz biorąc jest nieciekawa i trudna. Z naszego podwórka najbardziej przeraza mnie stan infrastruktury i stan prawny na osiedlu Lewandów II. Komentator LEW II z zimną krwią przedstawił tą rzeczywistość, podając same konkrety, w przeciwieństwie do innych komentatorów, który skupiają się głównie na ogólnikach, wkładając duży wysiłek aby dokopać swoim przeciwnikom. Przeraża mnie wzajemna niechęć i wręcz nienawiść. Tymczasem wszystkim powinno być wiadome, że zgoda buduje a niezgoda rujnuje. Gdyby ci działacze samorządowi połączyli swe wysiłki i zaczęli wspólnie działać na rzecz mieszkańców DZ. Białołęki to wszyscy byśmy na tym lepiej wyszli. W przeciwnym razie musimy czekać do kolejnych wyborów. Ale to nic pewnego bo jak np. wygra PIS to białołęcki KOD ich rozgoni. zgodnie z nowym pojmowaniem demokracji

# Neon

15.03.2016 17:40

najpierw ktoś musi zagłosować na PIS..
a obecnie to Pan Klimuk raczej chwały nam nie przynosi..
Przykre..

# Tarcho

15.03.2016 20:51

Jedyny normalny w PiSie to Oracz. Ten Klimiuk skompromitował całe środowisko ...

# wyborca

15.03.2016 21:22

Oj, widać, że klika nie ciepi Korowaja i Klimiuka. Nic dziwnego, rozmontowali PO na Białołęce. Niby zarząd mają, ale szybko im się to posypie. co jedna najważniejsze, większość mieszkańców ma już dość dewelopersko-stołkowej bandy, każdy trzeźwo myslący widzia,ze dla obrony stołków sparaliżowali na pół roku dzielnicę a gotowi byli robić to do końca kadencji. Obstawiam, że gdyby wybory na Białołęce dzisiaj to Radni Niezależni 35-40%, PiS 30-35%, Nowoczesna 15-20%, Korwin 5%, PO 5%, IMb 1%, reszta pozostałe ugrupowania. Ale d wyborów pewnie PO jeszcze spadnie. Nowoczesnej radziłbym ich nie przyjmować, bo tylko mogą sobie opinię zepsuć.

# Wolnemedia

15.03.2016 22:42

Tak, mnie też przeraża ta nienawiść płynąca z PIS wobec nowoczesnej i KOD i ludzi gorszego sortu itd. Przeraża mnie też gra słowami i ubliżanie innym pod płaszczykiem bycia jedynym sprawiedliwym.
Przeraża mnie też że u władzy są ludzie którzy do tej władzy idą że sztandarem niezależności lub konkretnym programem partii a po wyborach już to nie jest ważne.
Przerażają mnie też ci co głosują na takich jak powyżej. A jeszcze bardziej przeraża mnie ta roszczeniowość ludzi co to wszystko im się należy. Kupi taki mieszkanie na niedokończonym osiedlu i mają mu je wszyscy dokończyć, bo to wszystkich wina że mu pozwololi kupić.
Ręce opadają.

# Kama*

16.03.2016 08:26

Wolnemedia masz 100% racji. Mnie też witki opadaja. Każdy ma tylko pretensje, że czegoś nie ma, a powinien mieć i to zawsze czyjaś wina, że mu tego zapewnił. A weż się człowieku i sam coś zrób, albo nie kupuj domu w polu, bo nikt cię do tego nie namawia.
Czy kiedyś wreszcie polska mentalność się zmieni? Tyle przez wieki straciliśmy na kłótniach, żądzy zemsty i poniżenia drugiej strony, publicznym obrzucaniu się błotem i ... bezczynności. Czy kiedyś wreszcie odnajdziemy rozum i zaczniemy współpracować?! Taki stan klinczu cofa nas, podczas gdy inni idą do przodu. Radni opamiętajcie się i zacznijcie pracować!

# Lew II

16.03.2016 09:01

#Wolnemedia i #Kama*
trochę nie rozumiem, wiec bądźcie tak mili i wyjaśnijcie mi pewne kwestie.
1. interpelacja radnego Pelca - czytaliście ją? wyrażam swoje oburzenie, bo radny chce zlikwidować przystanek na jednej linii ekspresowej twierdząc, że ZB ma rewelacyjną komunikację.
Przedstawiłem swoje zdanie na ten temat i wybaczcie, ale nie będę za takie bzdury dziękować.
2. na łamach tego forum komentuje wiele spraw, głownie związanych z obszarem Lewandów/Grodzisk, bo tam mieszkam, jestem zameldowany i płacę podatki, nie tylko od nieruchomości ale także dochodowy. I tak jestem słoikiem, bo w W-wie mieszkam tylko 11 lat. Wobec tego nie mogę mieć własnego zdania? nie mogę wytykać błędów? kim jesteście by mi mówić, że nie powinienem mieć prawa głosu bo kupiłem mieszkanie w polu? jak w polu, tzn. ze mam po stopach całować wszystkich, bo za mieszkanie nie zapłaciłem 10 tys. PLN/m2 i nie mam 30.letniego kredytu na nie? to jest ten Was język miłosierdzia, na każdym kroku/boku jakiś przekręt bądź ćwiczenie głupoty ale siedź cicho bo kupiłeś mieszkanie w polu? tak się według Was buduje?
3. na łamach tubiałołęka nie ma nic innego jak propagandy sukcesu. Przez ostatnie miesiące byliśmy karmieni informacjami o skuteczności zarządu dzielnicy - zarząd POZYSKAŁ 145 mln PLN. Przedstawiono całą listę inwestycji potrzebnych na wczoraj... i co się dzieje w Radzie Miasta? Białołęka nie dostaje NIC. Zero!!! Czemu teraz nie ma żadnego komentarza ówczesnego zarządu? czemu obecny nie przedstawia własnych planów, tego co zamierza? czemu ówczesny nie przeprosił za to ze KŁAMAŁ używając 145 mln PLN jako pewniak? czemu KŁAMAŁ? by trzymać się stołków, ile było teksów radnych, zastraszających, ze jak nie PO to nic nie będzie, no i obecnie mamy nowy układ z PO i mamy nic. I tutaj mam milczeć jak cała ekipa Jaworskiego? a może jeszcze pogratulować, że przez pół roku blokowali sesje rady dzielnicy, było tylko przedstawienie w wydaniu Majchrzak&Klimiuk i taki cyrk jest super? ale rozwój... normalnie szacun, bije brawo, powinni to w BOKu wystawiać jako komediodramat (oczywiście sarkazm).
3. jak sesje się odbywały to je oglądaliście online lub w nich uczestniczyliście? w większości to tylko przepychanka i słowny nietakt ze strony ówczesnego Burmistrza, który wszystkim tylko zarzucał brak kompetencji, odrzucano uchwały lub w ogóle nie przyjmowano uchwał opozycji by na kolejnej sesji złożyć własny projekt w tej samej sprawie, tak wyglądała polityka na Białołęce w bieżącej kadencji, zobaczymy jak będzie teraz... liczę na zdrowy rozsądek obecnego zarządu.
Więc jak to wszystko widzę, mam pretensję i będę wytykać wszystkie absurdy, bo w tym Białołęka jest mistrzem. I zastanówcie się gdzie jest ta chęć współpracy, kiedy ograniczacie możliwość wypowiedzi (opartej na przykładach, faktach a nie domysłach) osobom, które kupiły mieszkanie jak to mówicie w polu.

# Kama*

16.03.2016 10:28

Lew II, ja też mieszkam w polu (a raczej w lesie), brak kanalizacji, sieci gazowej, droga gruntowa, po każdym deszczu doły urywają zawieszenia samochodu. Do najbliższego przystanku 10 min. piechotą, ale nie krzyczę, że mi się należy, choć mieszkam tu ponad 50 lat i płacę wszystkie podatki. Rozumiem, że są w dzielnicy pilniejsze i bardziej uzasadnione z ekonomicznego punktu widzenia problemy do rozwiązania. Dla kilku domów budowa infrastruktury rozpatrywana jest w ostatniej kolejności. Póki co korzystam ze spacerów i płacę wysokie rachunki za prąd i wywóz szamba :)
Nikt nie zabrania zabierania głosu i wytykania radnym błędów i bezczynności, ale myślmy dalej niż czubek własnego nosa. Trudno mieć pretensje do rady dzielnicy, że budżet miasta nie przeznaczył środków na metro na Białołękę, ale na bardziej zaludniony Targówek - cóż rachunek ekonomiczny.
I żeby nie było watpliwości, radną nie byłam i nie jestem. Mam równie krytyczny stosunek do pracy (a raczej bezczynności) rady naszej dzielnicy, która zamiast pochylić się nad licznymi problemami dzielnicy i szukać optymalnych rozwiązań, od pół roku jest sparaliżowana walką radnych o stołki.

 Taltos2

16.03.2016 11:00

Do Lew II:
z tego co wiem, to co przedstawiał ex-Jaworski to są propozycje podziału dodatkowych 145 mln, które przypadły TYLKO Białołęce na lata 2016-2022, które MIAŁY być zgłoszone przez Zarząd na posiedzenie Rady Warszawy, które ma się odbyć 17 marca...
Te 300 mln, o których ostatnio pisała prasa (m.in. przebudowa Stegien, budowa kładki pieszo-rowerowej) i z których jak słusznie zauważyłeś nie ma nic dla Białołęki, to są zupełnie inne pieniądze - środki ze zwiększonych kwot z dotacji UE i oszczędności na przetargach. By the way, skoro Ministerstwo Sportu ZREZYGNOWAŁO z rozbudowy toru na Stegnach, to może niech nowa Pani Burmistrz polobbuje na rzecz przekazania części z tej kasy na inwestycje na Białołęce....
Może radny Tumasz - z racji swych obowiązków - monitoruje temat dokładnie i wie, czy taki wniosek został przez Zarząd Dzielnicy przekazany sesję Rady?

# Lew II

16.03.2016 11:21

#Kama* nie krzyczę, zwracam uwagę na problem jaki jest na całym Lewandowie, samo os. Lewandów II to ponad 1 200 mieszkań. Dochodzi os. Lewandów I i mniejszy Lewandów III, zabudowa szeregowa domów jednorodzinnych i niebawem JWC przystąpi do budowy os. Lewandów IV. Są to tysiące mieszkań w polu i mam problem, że wydawane są pozwolenia w sposób chaotyczny bez zapewnienia dróg dojazdowych. To jest absurd.
Np.: nie potrafię zrozumieć, jakim cudem Dzielnica mając ul. Geodezyjną w planie miejscowym (prawo nakłada obowiązek wykupu gruntu w pasie drogi od właściciela jeśli droga w planie widnieje jako PUBLICZNA), ale co robi nasza Dzielnica? wydaje pozwolenie na budowę drogi niezgodnej ze standardem jej właścicielowi i obecnie rozkłada ręce, ze nie ma środków na wykup, że droga nie jest zgodna ze standardem to i tak nic nie będzie można zrobić, no w ogóle jaki ten właściciel gruntu zły i niewspółpracujący z dzielnicą.
W ten sposób Lewandów nie może zostać połączony z ul. Geodezyjną a co za tym idzie wyjazdem na Trasę Toruńską. Czy to nie jest absurd? jeszcze większy, że p. Roszak - radny dzielnicy w kółko obiecuje zajecie się sprawa a od lat w temacie nic się nie dzieje.
Inna sytuacja: ul. Jasiniec i okolica - właścicielem jest Fundacja, która od lat chce przekazać grunty w pasie drogi na rzecz Dzielnicy za darmo, nie chce z tego tytułu żadnych opłat, ale dzielnicy nie jest i to na rękę, bo droga niezgodna ze standardem, nie ma odwodnienia, więc tylko masa problemów i pracy, to nie biorą bezpłatnie gruntów, mimo, że i ta sieć dróg jest w planie miejscowym jako drogi PUBLICZNE, a że z tej sieci korzystają tysiące mieszkańców Lewandowa nieistotne. Nie widzi się problemu.
W planie miejscowym jest również Sieczna (kategoria drogi Lokalna, wiec jest możliwość uruchomienia komunikacji miejskiej) i Podłużna, ale są one tylko w planie miejscowym od 2001 tak jak i wcześniej wymienione. I tutaj też ręce opadają... bo właśnie w sprawie Siecznej mamy Stanowisko Rady Dzielnicy z połowy 2015 r. ze jest to inwestycja priorytetowa, znalazła się także we wniosku Zarządu Dzielnicy wraz z tymi PEWNYMI 145 mln PLN, ale rada miasta ma gdzieś Białołękę i jej priorytety.
Wybaczcie te żale, wiem, ze poza Lewandowem nikogo te tematy nie interesują, ale może przypadkiem trafi na to jakiś radny i otworzy oczy... a może ponownie na to wszystko oczy zamknie. Taka nasza rzeczywistość.
*Kama pozdrawiam :)

# Lew II

16.03.2016 11:24

Na BIPie udostępniono porządek jutrzejszej sesji wraz załącznikami dot. zmian w WPF.
Niestety Białołęki tam nie widzę, jeśli temat ten ma być poruszany jeszcze w innym dokumencie niż wskazane tam dokumenty to bardzo miło się rozczaruje :)
Taltos2 napisał 16.03.2016 11:00
Do Lew II:
z tego co wiem, to co przedstawiał ex-Jaworski to są propozycje podziału dodatkowych 145 mln, które przypadły TYLKO Białołęce na lata 2016-2022, które MIAŁY być zgłoszone przez Zarząd na posiedzenie Rady Warszawy, które ma się odbyć 17 marca...

# Kowalczyka

16.03.2016 11:25

Lew II brawo. Wreszcie ktoś napisał to jasno i wyraźnie, w punkt.

 Taltos2

16.03.2016 11:47

Też prześledziłem pobieżnie druk 691 i nie znalazłem tam nic o Białołęce - oprócz przebudowy Głębockiej i tramwaju na Tarchomin, ale to są zadanie miasta - nie dzielnicy. Ale nie widziałem też nic o innych inwestycjach dzielnicowych, a nagłówek brzmi: OGÓLNOMIEJSKIE....

# Lew II

16.03.2016 11:59

Nie ma tam nic o nowych środkach na Białołękę, jak jutro jakaś kasa wskoczy do budżetu Dzielnicy to będzie bardzo miłe rozczarowanie :) tylko pytanie na jakiej podstawie miałaby wskoczyć, bo żadnego druku pod to nie widzę :/

# 2lukasz81

18.03.2016 06:01

Do "Neon", a czy działacze KOD-u to przynoszą nam chwałę. W ich mniemaniu i chyba takich Neonów przynoszą chwałę wyłącznie sobie, a w rzeczywistości przynoszą wyłącznie bardzo poważne zamieszanie i zagrożenie dla Polski, coś w rodzaju Zdrady Stanu, kreując się na typowych Targowiczan, z Schetyną na czele!!!
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA