REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Segregacja odpadów - zmiana firmy

 gdd

12.08.2014 19:38

Jako że forum osiedla zostało zamknięte to wrzucę na forum dzielnicy, a co sobie będę żałował ;)
Mam pytanie odnośnie segregacji śmieci, i zmianie firmy od 1 sierpnia. Mianowicie na naszym osiedlu (a dokładnie na Buczynku), zniknęły kontenery do segregowania odpadów. Rozumiem, że związane jest to ze zmianą firmy odbierającej. Jednak nowe do dziś się nie pojawiły.
Czy jest to problem w całej dzielnicy? Może MPO jest nadal zaskoczone że wygrało przetarg?

# Miś

12.08.2014 20:30

gdd - i nikomu nie można się poskarżyć- MPO to spółka Ratusza a wiec pani prezydent Gronkiewicz-Waltz nie napiszesz skargi do Ratusza na p. prezydent to tak jak byś pisał na Berdyczów, podobna jest sytuacja na Osiedlu Pod Debami przy Pasłeckiej zabrali kontenery do segregowania, poprzednie mają zastąpić o wiele mniejszymi i pytanie czy warto segregować śmieci gdyż nie będzie gdzie je wyrzucać -

# reb

12.08.2014 21:06

Wejdz na strone tam jest kiedy i co odbieraja.

REKLAMA

 gdd

12.08.2014 23:46

Aktualizacja - pojawiły się kontenery, niestety o wiele mniejsze...

# Miś

13.08.2014 07:18

tak również przywieżli kontenery o wiele mniejsze a więc polityka władz miasta odnośnie segregowania odpadów to wielka lipa - im chodzi aby nie segregować śmieci - wtedy wpłynie do kasy miasta więcej pieniędzy

# Hela

14.08.2014 12:24

Śmieci segregowane 1x w miesiącu! To jest kpina! Tych jest więcej niż zmieszanych. Mam 2 osobowe gospodarstwo i zapchany segregowany worek! Kompostuję, segreguję od dawna. Mam składować na ulicy? Co robia większe rodziny? 10lat kupuję to samo i jak była Sita zabierała 2x w miesiącu. Było pewne jak w zegarku. Teraz nie wiadomo kiedy przyjeżdżają, bo harmonogram nie działa. Worków nie dostarczyli!
To wszystko przekręt. Tylu worków ze śmieciami na ulicach ZB nigdy nie widziałam, a mieszkam tu 20lat! Czekamy na szczury! To jakaś Azja, czy Neapol w czasie strajku?

REKLAMA

# Rembelski

14.08.2014 12:48

#Hela napisał(a) 14.08.2014 12:24
Śmieci segregowane 1x w miesiącu! To jest kpina! Tych jest więcej niż zmieszanych. Mam 2 osobowe gospodarstwo i zapchany segregowany worek! Kompostuję, segreguję od dawna. Mam składować na ulicy? Co robia większe rodziny? 10lat kupuję to samo i jak była Sita zabierała 2x w miesiącu. Było pewne jak w zegarku. Teraz nie wiadomo kiedy przyjeżdżają, bo harmonogram nie działa. Worków nie dostarczyli!
To wszystko przekręt. Tylu worków ze śmieciami na ulicach ZB nigdy nie widziałam, a mieszkam tu 20lat! Czekamy na szczury! To jakaś Azja, czy Neapol w czasie strajku?

Zgadzam sie, w mojej rodzinie do tej pory przez dwa tygodnie gromadziliśmy trzy worki różowe i jeden na szkło. Jak teraz będzie? Nie mam pojęcia gdzie mam trzymać osiem worków. To jakiś ponury żart MPO. Od początku wychodzi szydło z worka, że zaniżyli cenę w przetargu

# do Heli

14.08.2014 15:20

przed reformą śmierci odbierali 6 razy w tygodniu/ osiedle/ zawsze o tej samej porze a teraz tylko 3 razy w tygodniu. Podjąłem już decyzję moja rodzina nie segreguje śmieci - gdyż będą walały się one po całym osiedl;u gdyż zmniejszyli pojemność pojemników do segregowania - a więc - jaki sens - władza nie chce abyśmy segregowali. ------ HELA - nie obrażaj Azji - tam to porządek np. Singapur

 gdd

18.08.2014 20:53

Mam nadzieję że ktoś wpłynie na MPO bo to chora sytuacja, u nas widzę że śmietniki są często przepełnione...

REKLAMA

 tarantula01

18.08.2014 21:56

Poproszę o adres, gdzie śmieci są kiepsko wywożone, tzn. rzadziej niż w http://www.mpo.com.pl/harmonogram/ oraz zdjęcie przepełnionych pojemników.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
PS. W pierwszej kolejności nieprawidłowości w wywozie powinien zgłaszać właściciel / zarząd / administrator nieruchomości.

 tarantula01

18.08.2014 21:56

Poproszę o adres, gdzie śmieci są kiepsko wywożone, tzn. rzadziej niż w http://www.mpo.com.pl/harmonogram/ oraz zdjęcie przepełnionych pojemników.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
PS. W pierwszej kolejności nieprawidłowości w wywozie powinien zgłaszać właściciel / zarząd / administrator nieruchomości.

 gdd

20.08.2014 12:45

Zgłaszałem administracji, niestety z powodu urlopów nie miałem z kim o tym porozmawiać - ot kolejny słoneczny dzień na osiedlu Buczynek ...

REKLAMA

# Joba

21.08.2014 13:12

Wojtek, nie chodzi o to, że nie odbierają zgodnie z harmonogramem, tylko, że za rzadko. Ja, w dwuosobowym gospodarstwie mam po dwóch tyg zapełniony worek na maxa, choć zgniatamy butelki, puszki, składamy kubki po serkach i jogurtach. Robiliśmy tak przed reformą i teraz. Tylko wtedy zabierali nam 2x tyg ( sita). Teraz stoi to wszystko miesiac i śmierdzi, a ptaszyska rozrywają worki. Te posegregowane powinny być zabierane 2x mc, może bez szkła, bo tego jest mniej. Nie wiem, jak radzą sobie rodziny liczniejsze? Nie zmienię nawyków żywieniowych tylko, żeby ulżyć władzom. Może trzeba było wybrac lepszą firmę, a nie tańszą, albo kilka różnych. Do tej pory miałam 1 pojemnik 240 i wystarczał aż nadto, a teraz ma 3 i tak różowe wory stoją na zewnątrz. Cała ZB upstrzona jest worami. Walczyło się o czystość pól i lasów, ale teraz to dopiero wygląda. Też nie będę tego trzymała przez mc przy domu tylko wystawię a ulicę.

# Joba

21.08.2014 14:24

Dodam tylko, że te 3 pojemniki to jeden MPO 240, który po dwóch tyg zapełniam w 1/4. Drugi (120) kupiłam na segregowane suche ( różowe worki, na jeden worek ), a trzeci, mały na szkło. Oprócz tego kompostuję.

# kserus

02.08.2016 08:08

Jeśli naszym zarządcą nieruchomości jest ta firma - https://www.integrummanagement.pl to od nich zależy kim będą wykonawcy i na jakich zasadach zostaną zatrudnieni?

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA