REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Mieszkaniec45

21.10.2020 08:38

Nie wiem nad czym tu trzeba myśleć rok czasu, wystarczy przeprojektować Sokratesa tak jak jest na Conrada i Przy Agorze, wtedy otrzymamy jeden spójny ciąg komunikacyjny. Z drugiej strony miasto powinno cisnąć GDDKiA na budowę nowej wyjazdówki w stronę Gdańska.

# Marian

21.10.2020 08:42

Wszystko na co stać miasto i aktywistów to progi. To jest chore. Ludzie muszą kupować coraz większe samochody bo sie nie da jeździć. A może by jeden z drugim bęcwał nową bezkolizyjną drogę wybudował np. w tunelu żeby można się było szybko przemieszczac między dzielnicami.

# Zwollnijj

21.10.2020 09:53

#Marian napisał(a) 21.10.2020 08:42
A może by jeden z drugim bęcwał nową bezkolizyjną drogę wybudował np. w tunelu żeby można się było szybko przemieszczac między dzielnicami.
Skąd wiadomo, że morderca z Sokratesa szybko (ponad 130 km/h) przemieszczał się między dzielnicami?

REKLAMA

# Barnaba

21.10.2020 11:24

#Mieszkaniec45 napisał(a) 21.10.2020 08:38
Nie wiem nad czym tu trzeba myśleć rok czasu, wystarczy przeprojektować Sokratesa tak jak jest na Conrada i Przy Agorze, wtedy otrzymamy jeden spójny ciąg komunikacyjny.

Dzięki takim myślicielom jest tylko coraz gorzej. A sprawdziłeś ile wypadków było na ul. Conrada w ostatnich latach? Albo na Przy Agorze? Owszem byłby to spójny ciąg komunikacyjny, ale jednocześnie byłby to fatalny ciąg komunikacyjny. Wszystkie te ulice przez pół wieku służyły wyłącznie mieszkańcom pobliskich osiedli i tylko do takich zadań się nadawały. Przez ostatnie 20 lat jedyne co miasto potrafiło zrobić to sprzedawać kolejne działki w tych rejonach deweloperom dzięki czemu w miejscach dawnych punktów usługowych wyrosły bloki z tysiącami mieszkań. Do tego 10 lat temu platforma wywaliła most który miał być fragmentem trasy której nigdy nie dokończono. Im więcej samochodów tym mniejsze szanse na bezpieczne przejście przez ulice. Jedyne skuteczne rozwiązanie to aktualnie montaż sygnalizacji świetlnej jak na Reymonta i nic tego nie zmieni.

# gosc

21.10.2020 11:47

Wypadek na Sokratesa zaczął się od zaproszenia pieszych na przejście przez innego kierowcę.
Zapraszanie pieszych na jezdnie, kiedyś było traktowane jako wykroczenie. Teraz jest przez policję tolerowane, a aktywiści i dziennikarze wręcz do tego zachęcają. A jest to obecnie główna przyczyna wypadków z udziałem pieszych.
Z analizy statystyk wypadków wynika, że dziennikarze i aktywiści, są winni śmierci ponad 1000 osób w ostatnich sześciu latach.

# dziwne

21.10.2020 12:19

no to gosciu podałeś statystyki, podaj źródło, poczytamy, czy dotyczy w skali miasta, kraju, kontynentu
Jestem ciekawy tej lektury

REKLAMA

# Crt

21.10.2020 12:29

Liczbę wypadków należy przeliczać na liczbę mieszkańców, a ta w Warszawie oczywiście wzrasta.

# Marian

21.10.2020 14:09

#Zwollnijj napisał(a) 21.10.2020 09:53
Skąd wiadomo, że morderca z Sokratesa szybko (ponad 130 km/h) przemieszczał się między dzielnicami?
Wybuduj drogi , potem dopiero pieprz trzy po trzy.
Teraz nie ma dróg więc i tak każdy musi jechać przez osiedla. Gdzie by nie jechał.

# Noab

21.10.2020 21:06

Nie mozna by tak tych aktywistow przepedzic do lasu zeby sobie agitowali niedzwiedzie i wilki do nieagresji i weganizmu?

REKLAMA

# gosc

22.10.2020 00:25

#dziwne napisał(a) 21.10.2020 12:19
no to gosciu podałeś statystyki, podaj źródło, poczytamy, czy dotyczy w skali miasta, kraju, kontynentu
Jestem ciekawy tej lektury
Źródło danych - System Ewidencji Wypadków i Kolizji (publicznie wystawia dane pod sewik.pl)
Raport wypadki z udziałem pieszych
Raport wypadki z udziałem pieszych na przejściach dla pieszych
Raport wypadki ogółem
Wylicz trendy, wyciągnij wnioski

# Zwollnijj

22.10.2020 17:25

#Marian napisał(a) 21.10.2020 14:09
Wybuduj drogi, potem dopiero pieprz trzy po trzy. Teraz nie ma dróg więc i tak każdy musi jechać przez osiedla. Gdzie by nie jechał.
Ale przez osiedla nikt nie musi (a przede wszystkim nie powinien) jechać z prędkością 130 km/h jak ten debil w BMW. Skoro nie ma drogi nadającej się dla szybkiego ruchu to drogą nadającą się do wolnego ruchu należy jechać powoli. Żadna obrona mordercy z Sokratesa nie znajduje uzasadnienia.
A drogi rzeczywiście należy wybudować. Dla uspokojenia ruchu w tej części miasta największe znaczenie miałoby wybudowanie:
1) trasy S7 od węzła z trasą S8 w rejonie Marynina, wyprowadzającej ruch w kierunku Gdańska, Olsztyna i Torunia;
2) połączenia Trasy Mostu Północnego z ulicą Lazurową.
A teraz zdradzę Ci Marianie wielki sekret, dlaczego tych dróg (jak też wielu innych) dotychczas jeszcze nie wybudowano. Otóż nie wiem czy o tym wiesz, ale brakuje na to wszystko pieniędzy. Zaskakujące, prawda? Nie wiedziałeś o tym? A jeżeli wiedziałeś, to dlaczego każesz mi wybudować drogi?
I powtarzam - nie ma obrony dla mordercy z Sokratesa. Tak samo jak nie ma obrony dla morderców z Reymonta, Kasprowicza, Conrada i wielu innych. Jeżdżących, jak to oni twierdzą, szybko ale bezpiecznie...

# Jestem z Bielan

22.10.2020 20:25

Dlaczego teraz większość poprawnie jeżdżących kierowców ma się dostosować do nieodpowiedzialnej jednostki? W ten sposób karany jest pożądny obywatel którzy nie łamie przepisów a takich jest znaczna większość!!! Co na to aktywiści? Chcecie uhonorować tego kierowcę pomarańczowego BMW? Tzn. poprzez zwężenie tej drogi wystawicie mu "swoisty pomnik na lata" i to za grube miliony.

REKLAMA

# Mieszkaniec45

23.10.2020 09:22

#Jestem z Bielan napisał(a) 22.10.2020 20:25
Dlaczego teraz większość poprawnie jeżdżących kierowców ma się dostosować do nieodpowiedzialnej jednostki? W ten sposób karany jest pożądny obywatel którzy nie łamie przepisów a takich jest znaczna większość!!! Co na to aktywiści? Chcecie uhonorować tego kierowcę pomarańczowego BMW? Tzn. poprzez zwężenie tej drogi wystawicie mu "swoisty pomnik na lata" i to za grube miliony.
Przed montażem progów szacuję, że tylko około 10% pojazdów jeździło z dopuszczalna prędkością, większość miała 70-80 km/h, a kilka % spokojnie przekraczało 100km/h. Po montażu progów ilość znacznie i tak większość jeździ ponad 60km/h, a kilka % cały czas przekracza 100km/h "przeskakując" nad progami. Porządnych obywateli, nie łamiących przepisów (wg Twojej definicji) zatem jest może 10%.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024