REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


03.07.2020 10:28 #Ubawiony kampanią
Co to za pisowska gazeta??
Ludzie ogarnijcie się
03.07.2020 10:37 #Jelonkowy
Polityka polityką, ale brak tej szkoły, to ewidentny przykład nieudolności władz miasta. Od lat wiadomo było, że szkoła będzie potrzebna, ale widać władze dzielnicy i miasta mają inne priorytety.
03.07.2020 11:18 #hary
Urząd do roboty. Szkoła jest konieczna i to szybko!!!!!!!!!!!
03.07.2020 12:28 #ciagletosamo
do Ubawiony kampanią,

w odpowiedzi na krzyk

to uniwersalna treść, którą pewnie rozsiewasz i po innych portalach, takie Twoje zadanie
nic nie wniosłeś/wniosłaś do tematu artykułu tym wPISem, więc miejsca na politykowanie szukaj gdzie indziej

akurat miałem przeciwne zdanie co do orientacji politycznej portalu, zatem nie ogarniam się

A wracając do tematu, ogólniej samorząd nie radzi sobie a przyczyny mogą być różne, czasami chowają się za wymówkami, obiecankami, a czasami powiedzą prawdę, może brak kompetencji i doświadczenia, często zatrudniani są ludzie przypadkowi z tytułu znajomości czy koneksji, ale też są profesjonaliści, którzy są są bezsilni w tej machinie urzędniczej (tacy najczęściej nie awansują szybką ścieżka kariery bo są w poprzek) i tak się to kręci od lat. Ostatecznie cierpią mieszkańcy.

Tylko czemu my płacimy podatki na tak działający samorząd.

Warto też zwrócić uwagę na przerost administracji, roszady na stanowiskach wśród kolegów, brak prawidłowej organizacji urzędów, godziny pracy, może mniejsza grupa prawdziwych specjalistów poradziłaby sobie sprawniej z decyzjami?

Pierwszy z brzegu przykład, od kilkunastu miesięcy czekam na odpowiedź na wniosek dotyczący przekształcenia prawa wieczyste użytkowania w prawo własności w Warszawie.
Termin ustawowy zapisany w ustawie o wiele, krótszy..., kto wie dlaczego ?
A to chyba o wiele prostsza sprawa niż budowa szkoły.

Tak działa administracja samorządowa w Warszawie i tu ogólnokrajowa polityka nie ma absolutnie nic do rzeczy.

Życzę mieszkańcom tego nowego osiedla, aby trwali na stanowisku i nie odpuszczali władzy, dacie radę i zdobędziecie tą szkołę dla Waszych dzieci
03.07.2020 12:59 #evelyna
#hary napisał(a) 03.07.2020 11:18

Urząd do roboty. Szkoła jest konieczna i to szybko!!!!!!!!!!!
sami sobie wybudujcie w tym bagnie, z 500+
REKLAMA
03.07.2020 13:35 #Panjan
Historia budowy tej szkoły kładzie się głębokim cieniem na władzach dzielnicy i miasta. Nie ma co zasłaniać się kampanią.
Jest to wieloletni skandal, który pokazuje, że rządząca od lat Warszawą PO ma mieszkańców Bemowa w 4 literach. Dla tych, którzy myślą, że brak szkoły to problem tylko ludzi z Chrzanowa dwie uwagi. Po pierwsze dzieci z tego wielkiego osiedla (docelowo ponad 30 000 mieszkańców) chodzą i długo będą chodzić do szkół na Jelonkach i w innych częściach dzielnicy. Szkół wybudowanych dla mniejszej ilości uczniów, przepełnionych, zakorkowanych samochodami, z nieadekwatną infrastrukturą. Szkół gdzie lekcje są na dwie zmiany, świetlice zapełnione a W-F prowadzony na korytarzach bo jedna sala gimnastyczna nie wystarcza dla nowopowstałych klas. Po drugie, rodzice uczniów z Chrzanową krążą samochodami po Bemowie rozwożąc dzieci do szkół i przedszkoli, choć powinni je odprowadzać do szkoły osiedlowej. Tworzą się korki, spaliny zanieczyszczają powietrze, zapychają się małe osiedlowe uliczki przy szkołach. Dzieci uczą się, że nawyku, że wszędzie jeździ się autem. Zobaczcie co się dzieje w ciągu roku szkolnego na Szobera czy Thommego przy szkołach! Ofiarami tych zaniedbań władz miasta są w takim samym stopniu mieszkańcy starych osiedli Bemowskich.
03.07.2020 15:21 #jkk
Teren przy Szeligowskiej został zakupiony przez miasto jakieś 5 lat przed zaistnieniem rzeczywistej potrzeby, można by to traktować jako lokatę kapitału. Zapewne przyczyną była obawa, że deweloperzy wykupią całe 200 ha Chrzanowa i miejsca pod szkołę już nie będzie. W tym czasie miasto miało zaoferowaną do nabycia inną działkę, znacznie tańszą, położoną przy Batalionów Chłopskich ale widocznie przeważyły obawy że trzeba będzie zmienić zapisy planu miejscowego co trwa długo i bywa kosztowne. Teren przy Szeligowskiej nie tylko pozbawiony jest kanalizacji, chwilowo nie ma w najbliższej okolicy dostatecznej ilości uczniów i trzeba by ich ściągać z okolicy. Najwięcej szkolnej młodzieży jest obecnie w osiedlach przy Batalionów i Coopera. Jak dowieźć dzieci do szkoły przy Szeligowskiej i je stamtąd zabrać? Władze miasta liczą zapewne na to, że deweloperzy za pieniądze przyszłych mieszkańców wybudują przedłużenie Człuchowskiej do Szeligowskiej i dalej Szeligowską w stronę S8. Dobrze by było aby kolejny deweloper wybudował też brakujący odcinek ulicy łączącej Lazurową z Coopera co mogłoby pozwolić uruchomić linię autobusową w obie strony (249 wstecz). Władze dzielnicy otrzymały ponad rok temu ofertę nabycia innej działki przy Batalionów z przeznaczeniem pod szkołę, wiceburmistrz Głowacka stwierdziła że ta nowa działka jest znacznie lepsza od swojej poprzedniczki. I to by było na tyle, innych informacji na temat nabycia tej działki nie ma i nie było. Zapewne władze dzielnicy stanęły w sytuacji niczym z anegdoty w dawnym ZSRR. Na wiejskim zebraniu partyjnym przedstawiono porządek: 1. budowa szkoły, 2. budowa drogi, 3. budowa komunizmu. Prowadzący zebranie zaproponował na wstępie aby z braku pieniędzy na realizację zadań z punktów 1 i 2 przejść od razu do punktu 3. Nasi dzielnicowi włodarze usiłują stworzyć pozory, że coś się w sprawie szkoły dzieje ale ja bym tego poważnie nie traktował. Próba naprawy sytuacji przez rozbudowę szkoły na Szobera to takie łatanie dziur. Szkoła na terenie Chrzanowa powstać musi i to nie jedna. Gdyby ktoś policzył w tym rejonie dzieci, a ile jest ich w drodze...
03.07.2020 16:09 #wwa
W kryzysowych latach 80_ tych SM WOLA wybudowała 3 szkoły podstawowe na Bemowie, Liczcie dalej barany na deweloperów, że wam wybudują szkoły do spółki z politykami z POPIS-u.
03.07.2020 17:43 #lideksynubeka
To ile % poparcia dostał na Chrzanowie kandydat PO?
03.07.2020 18:59 #jkk
Lideksynubeka. Odpowiem pytaniem na pytanie. A czyje decyzje doprowadziły do sytuacji "macie działkę pod szkołę według własnego życzenia to budujcie"? Gdyby nie te polityczne przepychanki ze zmianą warty na Bemowie zapewne szkoła na obszarze Chrzanowa już by funkcjonowała.
REKLAMA
04.07.2020 17:14 #pZz
To po jakiego wala na nich glosujecie? A co z basenem?
05.07.2020 11:38 #lideksynubeka
@jkk.Wyniki wyborcze partii niebudującej szkoły oraz jej przedstawiciela pokazują, że dla mieszkańców Chrzanowa brak szkoły nie stanowi problemu. Podobnie nie jest dla nich problemem organizacja ruchu zamieniająca ścieżki rowerowe i trawniki w parkingi. Te kwestie nie są dla nich przedmiotem sporu.
05.07.2020 12:46 #iiii
PIS juz ma wtyki w redakcji, że nagonkę robi na samorząd? Pisowski rząd przerzucił na samorządy finansowanie czego sie da, same janosikowe płacone przez Warszawę starczyłoby na dwie stacje metra. Może rząd się dołoży, panie radny pis?
05.07.2020 14:46 #lideksynubeka
Niech Rafalala weźmie się za oszczędzanie. Najpierw organizował sieć wolnych miast samorządowych, quasi niezależnych od rządu. Jak zobaczył w wolnym miescie pustą kieszeń, zaczął skomleć o rządowe pieniądze. I wstrzymał inwestycje. Jednocześnie trwoni szmal na strefy relaksu, 36 stanowisk p. o. dyrektorów w ratuszu, plaże na zimę i projekty"co lesbijka ma w słoiku". Ale skoro popierają to mieszkańcy, to git. Niemniej, rząd byłby głupi, gdyby to sponsorował.
05.07.2020 22:55 #jkk
Lideksynynubeka. Zbyt pochopnie wnioski. Staram się być obiektywny, niezależnie od tego kto sprawuje władzę. Kto zatem kupił działkę przy Szeligowskiej? Dlaczego obecne władze usiłują załagodzić problem rozbudowywując szkołę przy Szobera? Jak zmieniono w ostatnich dniach organizację ruchu na Batalionów Chłopskich? Zdaję sobie sprawę z ograniczonych możliwości działania urzędników, świadomy jestem faktu że ci ludzie, o ile nie będą wykonywali poleceń swoich, uwarunkowanych politycznie, przełożonych, mogą stracić miejsce pracy. Ustrój m. st. Warszawy też ma wiele do poprawy. Po prostu, chcesz mieć lepiej, walcz o swoje. Obywatele powinni mieć to na uwadze. Głosowanie w wyborach to tylko jedna z form walki o kształt naszego życia.
REKLAMA
06.07.2020 10:18 #lideksynubeka
Zarzutu braku obiektywizmu Pan ode mnie nie usłyszy. Pisze Pan najsensowniejsze komentarze na tym forum

 44/2722 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!

 
 
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA