REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Forum Wola

REKLAMA

# Asa

21.06.2022 21:02

Przynajmniej jest jakaś perspektywa. Na Białołęce to nawet nie ma perspektyw na chodniki..

# Madbutcher

22.06.2022 08:54

- Mamusiu, ja chcę mieć po dwa pasy w każdą stronę...
- Ale kochanie, nie da rady, jezdnia jest jest za wąska.
- ALE JA CHCĘ!!!

# Panjan

23.06.2022 16:27

Czy ktoś wie dlaczego nie wyznaczają ścieżki rowerowej na ulicy Obozowej? To by rozwiązało problem. Jeden pas dla samochodów (normalnej szerokości) i ścieżki dla rowerów na pozostałej części pasa drogowego.

REKLAMA

# Gagatek Szmatek

23.06.2022 17:40

Piniendzy nie było, nie ma i nie bendzie. Poza tym podobne ulice są w Berlinie i to wystarczy.

# Andy

23.06.2022 20:45

Problem w tym, że gdyby zlikwidować parkowanie na chodniku przy jezdni i zwezic trochę chodnik o 1,5metra i poszerzyć jezdnie to by się 2 pasy zmiescily, ale o tym w ratuszu nikt nie pomyśli.

# K. Piarz

24.06.2022 00:34

#Andy napisał(a) 23.06.2022 20:45
Problem w tym, że gdyby zlikwidować parkowanie na chodniku przy jezdni i zwezic trochę chodnik o 1,5metra i poszerzyć jezdnie to by się 2 pasy zmiescily, ale o tym w ratuszu nikt nie pomyśli.
Zmieściłyby się nawet po trzy pasy. Po co chodniki, skoro można jeździć samochodami? No i nie powinno się rezygnować z wiaduktów pozwlającyh bezkolizyjnie przejechać Obozową nad Księcia Janusza, Ciołka i Deotymy.

REKLAMA

# Kocur

24.06.2022 11:21

Ja tu nie widzę problemu - wystarczy zlikwidować tramwaj i chodniki i będzie nawet i autostrada - idąc tokiem rozumowania niektórych komentujących.

# Kolo

26.06.2022 12:21

Muszę się zgodzić z Panem Kocurem w tej kwestii. Powiem więcej, jakby się wyburzylo okoliczne kamienice to by się dało nawet po 4 pasy w każdym kierunku zrobić.
Ale poważnie, Obozowa to ulica lokalna z założenia a nie przelotówka. Z założenia (choćby z uwagi na wiadukt kolejowy) jest ulica jednojezdniowa, podobnie jak charakter tej ulicy wyznacza przekrój Mlynarskiej. Zastanawiam się tylko co za duren zrobił dwa pasy na krótkim odcinku od wiaduktu do Płockiej (jakieś 700 m) podczas gdy wcześniej i później mamy po jednym pasie. Czy nie warto w ramach przebudowy dostosować także na tym odcinku przekrój Obozowej do przekroju całej ulicy oraz Mlynarskiej. Na tym krótkim odcinku niektórzy debile jeżdżą ponad 100 km/h w sytuacji w której za chwilę jest po jednym pasie i wiadukt. Te dwa skrajne pasy można wykorzystać albo do parkowania równoległego (jak zrobiono na Kasprowicza czy Marymonckiej w niektórych miejscach) albo trochę ten obszar zazielenic (tylko jakimiś nasadzeniami których nie trzeba pielęgnować bo z tą pielęgnacja zieleni miejskiej jest jak że sznurkiem do snopowiazalek w czasach PRL). Generalnie Obozowa powinna być (i taka w założeniach byla) ulica ruchu lokalnego a nie przelotowka przez centrum. Poza tym już czas pomyśleć o ograniczaniu administracyjnym wjazdu do centrum prywatnych samochodów. To już jest ten czas i ta epoka. Będzie oddane metro na Bemowo to nie będzie już argumentów że nie na sprawnego dojazdu z zachodnich dzielnic. Parkingi przy ostatniej stacji metra a potem komunikacja. Obiektywnie nie ma przesłanej żeby wpuszczać tak duży ruch do miasta.

# wiedzacy

29.06.2022 12:16

#Kolo: święte słowa. Obozowa powinna zachować swój charakter tramwajowego ciągu komunikacyjnego plus ruch lokalny plus Zieleń np. na torowisku trawa i odbudowanie drzewostanu na poszerzonym poboczu. W okolicy już jest Górczewska przerobiona na prawie autostradę.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA