REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

RADA PROGRAMOWA BOK

# B. Włodkowski Przew. Rady

28.08.2006 02:22

Rada Programowa Białołęckiego Ośrodka Kultury serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie w nowym sezonie artystycznym i roku szkolnym 2006/2007, które odbędzie się 4 IX 2006 r. o g. 19.30 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Van Gogha 1. W programie m.in. uchwalenie regulaminu Rady (projekt w załączeniu) oraz szczegółowe ustalenia dotyczące realizacji projektu Święto Białołęki.
Działająca od lutego br. Rada Programowa, istnieje na podstawie zapisów Statutu Białołęckiego Ośrodka Kultury. Do udziału w pracach zaproszeni są wszyscy, którzy chcą animować wydarzenia kulturalne na terenie Dzielnicy Białołęka m.st Warszawy, a także wpływać na ofertę programową Białołęckiego Ośrodka Kultury. Główna idea działania Rady dotyczy integracji białołęckiej społeczności w oparciu o nowatorskie, nieszablonowe przedsięwzięcia kulturalne, które sprawią, że Białołęka przestanie być postrzegana wyłącznie jako sypialnia miasta stołecznego.
Obecnie Rada liczy kilkunastu członków w różnym wieku (od młodzieży po seniorów), różnych profesji i o różnych zainteresowaniach. Są tutaj zarówno osoby indywidualne, jak i reprezentanci lokalnych stowarzyszeń, fundacji, rad osiedlowych czy Rady Dzielnicy Białołęka.
Pierwsze miesiące działania upłynęły na doprecyzowaniu celów i zamierzeń Rady, wyborze Prezydium, przygotowaniu projektu regulaminu oraz określeniu priorytetowych obszarów aktywności. Zrodziły się pomysły, które sukcesywnie będą realizowane w roku szkolnym 2006/2007 m.in. powołanie klubu młodzieżowego, projekt Święto Białołęki, związany z rocznicą zwycięskiej Bitwy pod Białołęką z okresu powstania listopadowego, majowy happening Barejada, czy impreza plenerowa Wianki. Z inspiracji Rady we wrześniu w BOK odbędzie się I Festiwal Garażowych Zespołów Rockowych oraz pokazy sztuk walki Kamikaze. Do tej pory Rada wsparła I Konkurs Twórczości Ks. Jana Twardowskiego, organizację łodzi smoczych, a także nawiązała stałą współpracę z miesięcznikiem Aveciarz.
Rada planuje też zainicjować systematyczną współpracę wszystkich organizacji (formalnych i nieformalnych), działających na terenie Białołęki w przestrzeni kultury z Władzami Dzielnicy, Wydziałem Kultury, szkołami i parafiami.

# słowik

28.08.2006 08:18

Do tej pory Rada wsparla:
-konkurs Twórczości Twardowskiego,
-lodzie smocze ,
-miesiecznik Aveciarz,
...planuje systematyczną współprace z szkolami i parafiami.
Ziemia obiecana.

# B. Włodkowski

28.08.2006 10:10

Raczej cały czas wędrówka przez pustynię...

REKLAMA

# Parmenska woto

28.08.2006 12:17

Do Mojżesza Tobie daleko.Mial ten komfort że posiadl przynajmniej dwie zony.Nie próbuj go nasladowac.Poza tym może sie mylisz że Bialołeka to pustynia.No bo co na ten temat powie burmistrz ?.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

28.08.2006 13:35

A Mamie jest zal Pana Tomasza Sluzewskiego. Ot, tak. Zwyczajnie, po ludzku i mimo wszystko. Szkoda...

# NN

28.08.2006 13:41

Ze wsi zrobić miasto? To będzie trudne. I po co?
Jedyne co warte zachodu na Białołęce - bo gdzie indziej rzadkie - to przyroda. I Rada Programowa Ochrony Przyrody Białołęki byłaby dosyć potrzebnym ciałem, nie negując tej od kultury.
Do kultury potrzebni są kulturalni uczestnicy. Czy takich jest już wystarczająca ilość w naszej dzielnicy?
No i gdzie ten duch miejsca, skoro większość to przyjezdni a nieliczne pozostałości po dawnym Tarchominie (jak choćby stare biblioteki znajdujące się w drewnianych budynkach) nie są troskliwie traktowane.

REKLAMA

# Fixor

28.08.2006 15:15

"Do kultury potrzebni są kulturalni uczestnicy. Czy takich jest już wystarczająca ilość w naszej dzielnicy?"
by powstała kultura potrzebni są wyłącznie ludzie - każdy z nas jest zdolny do twórczości. nie myślmy tu o kulturze wysokiej, która od dawna należy tylko do elit i tych, którzy elitą próbują się stać.
a duch miejsca jest pewnie, zresztą jak w CAŁEJ Warszawie, skrzętnie ukryty.
zobaczymy czy coś wyniknie z wrześniowego spotkania

# B.Włodkowski

28.08.2006 17:18

Mojżeszowe dwie żony... - wszystko przede mną! Problem, że nie mam laski i brody. I jak tu wodę ze skały wydobyć?
A rzecz właśnie w tym, żeby z Białołęki nie zrobić pustyni. Blokowej rzecz jasna. I tutaj warto by zapytać Pana Burmistrza o sensowność niektórych inwestycji. Bo dotychczasowa propaganda - budować ile wlezie, byle jak i byle gdzie -
Kultura - w kontekście przyrody - może się bardzo przydać. A Rada Kultury (skrót) może nieco tejże kultury tu i ówdzie wprowadzi. Choć sama też powinna mieć się na "kulturalnej baczności" z wyżej podpisanym na czele, rzecz jasna.

# Krystyna

29.08.2006 12:57

B.Wlodkowski -naucz sie sluchać bo sprawiasz wrazenie jak bys zjadl wszystkie rozumy.Czlowiek kulturalny jest inny.

REKLAMA

# Bartek W.

29.08.2006 17:15

Gdybym nie był kulturalny napisałbym: "naucz się czytać ze zrozumieniem, Droga K.". Ponieważ jednak zacni rodzice co nieco kładli do głowy, odpowiem - wypłyń na głębię! Nie warto poprzestawać na złudnych zewnętrznych wrażeniach! Że przypomnę moją pamiętną 45-minutową rozmowę telefoniczną z przedstawicielem młodzieży lewicowej, który zarzucał Aveciarzowi stronniczość i tematyczne oraz światopoglądowe zawężenie. Po rozmowie - na forach rozmaitych pisał, że jest zbudowany otwartością i nie przypuszczał, że uda się tak szybko znaleźć wspólny język. Myślę, że dobrą okazją do spotkania i poznania będzie 4 IX g. 19.30. Do zobacznia, mam nadzieję!

# Jolka

29.08.2006 20:32

Stwierdzenie B.W.- ''..warto by zapytac sie Pana Burmistrza o sensowność niektorych inwestycji'' swiadczy Bartku W. że nie w pelni rozumiesz istotę funkcjonowania Urzedu D .Nie pytaj Jego (czyli J .S ) pytaj radnych PiSu którzy swe pomysły przekuwaja w czyn w postaci uchwal. J.S jest wykonawcą pomysłu tych nieudaczników z którymi jako koalicjant miód i wino pija. Sukces -jest zatem ich wspólnym osiągnięciem.

# Bartek z jajami(sprawdzone)

29.08.2006 22:33

Odpowiem, odpowiem. Nie mogę sobie odmówić tej przyjemności. Choć znów posypią się gromy, że zawsze muszę postawić kropkę nad i... Niech tam! Wszak dyskurs z Mateczką to nobilotacja dla mnie niegodnego i grzesznego! O, Dzięki Ci, Wielka, żeś się zwróciła do mnie nędznego, ultrakatolickiego idola przedmieścia! A najpierw słowo do Joli.
1. Jolu - to oczywiste, że pisząc ''..warto by zapytac sie Pana Burmistrza o sensowność niektorych inwestycji'' miałem na myśli całokształt dokonań Miłościwie Panującego nam Księcia Szamocina, Kobiałki i okolic. Także tych sprzed 6 czy 8 lat. I sprzed reformy ustroju Warszawy. (Niech będzie, że wiedzy nie mam, ale pamięć historyczną tak. A w tych czasach to skarb, czyż nie?)
A swoją drogą - teraz też od Burmistrza wiele zależy. I biorąc pod uwagę realia - nie wiem czy właśnie nowy ustrój m.st. nie zwiększył roli burmistrzów w stosunku do Rady (paradoksalnie i oczywiście w obecnych "ograniczających" przecież warunkach centralizacji). Problem też w tym, że z Miłościwie Panujący jest koalicjantem. I pewnie będzie też w kolejnej kadencji. Bo jak inaczej?
A nowe, Gospodarne pokolenie jeszcze nie wyrosło. Ale wzejdzie! I wejdzie między nas. Umocnione! I dokona dzieła! Czas blisko! W końcu nie od dziś wiadomo, że Białołęka to jedyne w obecnych granicach Rzeczpospolitej księstwo dziedziczne! Oby tylko nie było obciążone genetycznie!
2. Mateczko! Za "kalekich facetów" - uważaj. Mogą się mścić! Zwłaszcza, że ujawniłeś w blaskach forum naszego zacnego tak intymne szczegóły. Z drugiej strony - skąd ta wiedza? Nie dopuszczam myśli, żeby to było popularne dziś "przejęzyczenie" lub "uproszczenie".
A co do laski - to laska właściwie nie jest potrzebna. Grunt, żeby były jaja, czyż nie?

REKLAMA

# gość_x

30.08.2006 00:13

Otrzymałem Informator BOK 1.09 - 31.12.2006. Dziękuję - poczytam.

# Bartek W.

30.08.2006 00:44

Dlaczego Moderator usunął erotyczne wynurzenia Mateczki? Zawarte tam stwierdzenia, o ile wierzyć w ich prawdziwość, mogłyby wstrząsnąć naszym białołęckim światem!
No i moja odpowiedź ma się teraz jak... No właśnie!

 Matka_Sławka_z_Gdańska

30.08.2006 02:35

Ma sie. Nic sie nie martw. Prezentujesz sie doskonale...

REKLAMA

# kpt.Sowa

30.08.2006 06:31

Położysz Radę na lopatki swą arcy mądrością.Wpierw ją wyświęcisz.

# Bartek W. t.w. "Mędrzęc"

30.08.2006 11:47

Ojej, Mateczko, dzięki za komplement. A ja dzisiaj taki jakiś rozczochrany...
Melduję uprzejmie Panie Kapitanie, że nie rozłożona jeszcze na łopatki Rada, w instynktownym odruchu samozachowawczym, w zaprojektowanym przez siebie samą regulaminie wprowadziła zapisy skutecznie ograniczające autokratyczne zapędy przewodniczącego. Pozstaje mi zatem tylko forum Echa.
Melduję także, że nie jest planowana uroczystość poświęcenia i ofiarowania Komu Trzeba Rady Prog. BOK, jeśli jednak Pan Kapitan uważa, że obecna sytuacja społeczno-polityczna wymaga od nas tego rodzaju poświęceń dołożę wszelkich starań w realizacji stawianych przed nami zadań.
Oświadczam też, że będę o wszystkim Pana Kapitana systematycznie i lojalnie informował, a wrogów jedynie słusznej srawy zdemaskuję.
Miejsko-wiejskie masy kulturalne Białołęki łączcie się!

# Szewczyk

01.09.2006 08:31

Bartek na prezydenta!!!
Bartku aby tak dalej! Niech szczekają te wszystkie starzejące sie kundle gospodarne i inne lewusy.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe