REKLAMA

Forum › Bia³o³êka

REKLAMA

Przedszkola i szko³y Bia³o³êka

# buniaa

23.02.2010 12:46

Wiem, wiem temat d³ugi szeroki, ale tak mnie to wkurza ¿e musze to napisaæ. Moje dziecko cudem dosta³o siê do przedszkola na Klasyków u sióstr. Nie dosta³o sie za to na ¯ywiczn± i do kilku innych przedszkoli na Bia³o³êce. Mieszkamy 100 m od ul. ¯ywicznej i codziennie widzimy korek samochodów obok tego przedszkola z najró¿niejszymi rejestracjami samochodów. Najmniej jest tych z WA, króluj± inne z dalekich dzielnic i miejscowo¶ci podwarszawskich. A nam mieszkaj±cym tuz obok przedszkola nie uda³o siê dostaæ...
Nie chcê ca³kowicie narzekaæ bo i tak mamy niezwyk³e szczê¶cie ¿e dostali¶my siê na Klasyków i zamiast p³aciæ po 1000 z³ miesiêcznie p³acimy 400 z³, ale zadra pozosta³a...
A¿ strach pomy¶leæ co bêdzie jak za 3 lata moje dziecko pójdzie do szko³y na Podró¿niczej. Dostaæ siê chyba dostanie, ale pewnie bêdzie chodziæ na 3 zmiany.

# przedszkolak

23.02.2010 14:47

Droga forumowiczko
Jak wiesz Bia³o³êka jest dzielnica Warszawy szybko rozwijaj±ca siê, inwestuj±c± w te segmenty ¿ycia spo³ecznego, które s± ¿ywotnymi interesami mieszkañców.
zarz±d dzielnicy to nie wró¿ka czarodziejka, która wyczaruje jeszcze jedno przedszkole w okolicy Twojego domu
Za trzy lata zarz±d dzielnicy nie pobuduje na Podró¿niczej lub w jej najbli¿szym otoczeniu drugiej szko³y
Zawsze jest jakie¶ wyj¶cie awaryjne.
Mo¿esz zmieniæ adres zamieszkania.
Podobno w dzielnicach lewobrze¿nych jest sporo wolnych miejsc w przedszkolach i szko³ach. A je¶li postanowisz nadal mieszkaæ w Bia³ej to:
zaci¶nij zêby, przyzwyczaj siê do panuj±cej sytuacji, a gdy pójdziesz do urny wyborczej (a to ju¿ w tym roku) wybierz radnych, którzy zaczn± zmieniaæ oblicze tej dzielnicy.

# borsuk

23.02.2010 19:42

Wydaje siê mi ¿e ¿adne z Was nie ma wiedzy która choæ w czê¶ci t³umaczy prezentowane postawy.¯ywiczna to jakie przedszkole ?Mo¿e wpierw pomy¶l na jakich zasadach dosta³o siê Twoje dziecko do przedszkola zakonnego skoro ( chyba otrzymuje pe³n± dop³atê ) i dla sprawiedliwo¶ci nabór powinien byæ na tych samych zasadach co w przedszkolach publicznych. Czy zastanowi³as siê ¿e w ramach mi³osierdzia i sprawiedliwo¶ci zaliczasz siê do swoich bo ko¶cielnych uprzywilejowanych. Tu ci pasuje bo sprawiedliwo¶æ jest po Twojej stronie.Ró¿nice ¶rednio w op³atach to kwota oko³o 400 z³ miêdzy publicznym a niepublicznym przedszkolem. Spytaj siê ile tam p³ac±.
Co do drugiej sprawy czyli glosowania . Je¶li przekonany jeste¶ ¿e wybór nowego radnego lub radnej zagwarantuje Tobie nowe szko³y, przedszkola,¿³obki,drogi to spójrz na budzet dzielnicy i zastanów siê kto go tworzy i dlaczego nie mamy np.500 milionów tylko 200 .Decyduje ten kto dzieli a tym nie jest nasza dzielnica.
Zgodziæ siê mo¿na z tym ¿e skoro kupuje siê mieszkanie na Bialo³êce -tañsze ni¿ gdzie indziej to wybiera siê tak¿e okreslone trudno¶ci w okresie przej¶ciowym. Czy w innych dzielnicach nie ma problemów ? Mo¿na mieszkaæ np.w Wilanowie z jak± róznic±.Masz kasê.
Zawsze trzeba tak¿e pamiêtasæ sk±d siê przyjecha³o .Skoro by³o tak dobrze to po co tu ...
Wybór radnych to inny problem nie teraz.

REKLAMA

# A.nia

24.02.2010 22:30

A wiecie, ¿e chc± zamkn±æ - po cichutku - pañstwowe przedszkole przy ul. Liczyd³o?
To tak a propos równych szans dla dzieciaków i wspierania rozwoju...
Szlag trafia!

# Wiesia z Mezem

25.02.2010 10:24

.... a mojego Meza, Edwarda, tez szlag dzisiaj trafil !

# 123

25.02.2010 14:43

Nie chcê rozpoczynaæ kampanii wyborczej ale z Bia³o³êki wybieramy te¿ radnych do Rady Warszawy
I to w³a¶nie na ich wybór nale¿y zwórciæ szczególn± uwagê.
Od nich trzeba wymagaæ aby zg³aszali nasze postulaty w Ratuszu
Tymczasem widzê jak na tym forum atakuje siê bezradnych radnych dzielnicy. Zupe³nie bez sensu.
Za kilka miesiêcy przyjdzie nowe stare i znowu na cztery lata nasi wybrañcy bêd± ustawiaæ wskazówki zegara wed³ug czasu z ratusza
A mo¿e by tak zapytaæ naszych wyranych do RW ile razy pokazali siê publicznie na naszym terenie, ile mieli spotkañ z mieszkañcami, jakie sparwy zg³osili w ratuszu i z jakimi efektami.
Jak znam ¿ycie na plakatch wyborczych wszyscy bêd± siê chwaliæ czego TO NIE ZROBILI!!!

REKLAMA

# brawo_rodzice

26.02.2010 06:55

Brawo rodzice
Widzia³em w TV
Popieram wasz± walkê o Liczyd³o
Nie dajcie siê!!!!

# veritas

27.02.2010 15:17

"123 -Jak znam ¿ycie na plakatch wyborczych wszyscy bêd± siê chwaliæ czego TO NIE ZROBILI!!!"
hehe a zw³aszcza prezes AVE i te drugie zero z PO, który tak siê 3 lata na forum udziela³

# Ba¶ka

07.03.2010 21:36

Prezes AVE ma zawsze racje .Nie spotka³am siê jeszcze z jego samokrytyk±.Dajesz temat -za³atwia.Jeste¶ biedna -pomo¿e.Masz k³opoty to piku¶ przy jego mo¿liwo¶ciach. Na prezydenta.
Czy AVE ma samochód .Jesli tak to jaki .

REKLAMA

# smutna

08.03.2010 12:33

Fakt, na tle innych radnych Bartek to orze³. .. Szkoda...

# Radosna z P³ud.

09.03.2010 12:41

Bartu¶ to byæ mo¿e orze³,ale nielot.To zwyk³y prosty nadêty bufon oraz narcyz.

# bwradny

10.03.2010 14:55

Basieñko, a nie potrafisz czytaæ sprawozdañ? Stoi tam jak wó³, ¿e od 2007 roku decyzj± rady fundacji Ave ma samochód, skodê, na potrzeby dzia³alno¶ci statutowej. (Przecie¿ faktem jest, ¿e lataæ nie umiem...)
Prezydentem byæ nie chcê. Co do samokrytyki - kiedy trzeba uprawiam. Szkoda, ¿e wielu na bardziej eksponowanych stanowiskach tego nie potrafi i wci±¿ czy to we ¶nie, czy na jawie p³ywa wodolotem...
A tak w ogóle, czy ka¿dy temat na forum musi siê koñczyæ na Bartku? Schlebia mi to, nie powiem, ale skoro Bia³o³êka ma 23 radnych i 3 burmistrzów podzielmy siê po równo tym obywatelskim zainteresowaniem.
Na marginesie do radosnej, czy mo¿na byæ niezwyk³ym i pokrêconym bufonem albo narcyzem. Je¶li tak, to poproszê. Bardziej mi to odpowiada... :)

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma siê zaczynaæ pogrubienie i wpisz [b]. Na koñcu pogrubienia wpisz [/b].
Przyk³ad: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma siê zaczynaæ kursywa i wpisz [i]. Na koñcu kursywy wpisz [/i].
Przyk³ad: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkê, która chcesz wstawiæ w tre¶ci w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBia³o³êka

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajd¼ swoje wakacje

Powy¿sze tre¶ci pochodz± z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasa¿u

Wst±p do ksiêgarni

REKLAMA

REKLAMA