REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


30.05.2014 12:22 #Z.M.
Autor stosuje manipulację. Za uchylenie decyzji środowiskowej dla dokończenia II linii metra ponosi winę nie Zielone Mazowsze, lecz niekompetentni urzędnicy, z byłym burmistrzem Bemowa na czele. Proszę doczytać:

Złamanie MPZP

Odpowiedź na list otwarty burmistrza
30.05.2014 13:57 #osg
Bycie radnym nie oznacza, że ma się wiedzę na temat infrastruktury. Na Obozowej nie ma miejsca na drogę dla rowerów po żadnej stronie ponieważ na połowie chodnika parkują samochody. Z każdej strony praktycznie są ulice z jednym pasem w każdą stronę: Dywizjonu 303, Księcia Janusza, Erazma Ciołka, Deotymy, a wjazd i zjazd z Prymasa Tysiąclecia też ma po jednym pasie. Po co więc ten upór by zachować sztuczne 2 pasy na Obozowej? Dlaczego nie ułatwić ruchu rowerowego stworzeniem pasów rowerowych na szerokiej jezdni i poprawić dostęp do tramwajów budując platformy przystankowe co również i tak zwęzi jezdnię? Niestety niesie to ze sobą ograniczenie lewoskrętów, ale to widocznie konieczność do uprzywilejowania tramwajów. Czego tu panowie radni nie rozumieją? Nie ma miejsca na pas pod wiaduktem? Trudno, rowery pojadą razem z samochodami... ba na Nowowiejskiej jeżdżą nawet z tramwajami bo nie ma więcej miejsca. Da się? Jak się chce to się da. Dodatkowo jeszcze te kłamliwe oskarżenia w stosunku do Zielonego Mazowsza, nie ładnie...
30.05.2014 23:18 #Edward
Postawa pana radnego jest żenująca. Szydzi i drwi zamiast wziąć pod uwagę opinię komisji skupiającej 20 organizacji - ludzi kompetentnych, mających w dorobku wiele cennych i sensownych opinii.

A już szczytem niekompetencji jest zdanie
"szerokie chodniki, czy rowery się tam nie zmieszczą?" - proponuję poczytać przepisy o zakazie ruchu rowerem po chodniku. Wstyd!
31.05.2014 07:34 #Robert
Były burmistrz Bemowa Jarosław D., który gdy sąd stwierdził rażące naruszenia prawa przy przygotowaniu budowy metra, rozpętał kampanię pomówień wobec Zielonego Mazowsza, odszedł już z ratusza w niesławie:

http://www.rp.pl/artykul/1110190.html

ale jak widać, kontrola nie wymiotła wszystkich totumfackich powtarzających jego kłamstwa.
31.05.2014 11:20 #RMF
Rowery na chodnikach Obozowej oznaczają likwidację mnóstwa miejsc parkingowych, które tam są. Pan radny na pewno wie, czego się dla swoich mieszkańców i wyborców domaga?

Poza tym rowerem po chodniku to chyba nie wolno jeździć Panie Radny, organizatorze rajdów rowerowych, specjalisto od rowerów :P
REKLAMA
31.05.2014 13:31 #trololo
Widać radny zapomniał o takim szczególe, że z ulicy Obozowej korzystają również mieszkańcy innych dzielnic Warszawy, których interesy też należy uwzględnić przy przebudowie.
31.05.2014 16:06 #bmpk
Na tym spotkaniu z mieszkańcami przedstawiono cały plan przebudowy i udostępniono go przed spotkaniem w formie na przykład wydruku? Czy może przedstawiono opinię rady dzielnicy wobec planu, z którym mieszkańcy nawet nie mogli się zapoznać, więc jedynie opisano im fragmenty z "przypadkowym pominięciem" wszystko oprócz pasów rowerowych? Pasów, które stanowią jedynie drobny element całego planu, w większości skupionego na poprawieniu przepustowości i bezpieczeństwa Obozowej tak dla tramwajów, jak i samochodów, autobusów, rowerów i pieszych?
31.05.2014 22:51 #tomek
Bardzo mało kompetentny człowiek na niewłaściwym stanowisku, ale to się łatwo zmieni przy okazji przyszłych wyborów . . .
01.06.2014 02:25 #Obiektywny
Wiadukt kolejowy również nie pozwala na zrobienie drugiego pasa ruchu a tego już radny nie chce widzieć. I co z tego, że pas rowerowy urwie się koło wiaduktu? Po pierwsze nie każdy rowerzysta tędy jeździ i wybiera al. Prymasa Tysiąclecia do której (jak i Deotymy) te pasy doprowadzą a po drugie może jechać dalej na zasadach ogólnych. Dzięki takim radnym ta dzielnica jest tak zaniedbana. Wiemy na kogo nie głosować w najbliższych wyborach. Obozowa jest niebezpieczna ze względu na jeden przewymiarowany pas.
P.S. Po co dzielnica zrobiła kompletnie bezsensowną i utrudniającą życie pieszych i rowerzystów ścieżkę rowerową na Dahlberga? Nadal ma prowadzić znikąd do nikąd i zmuszająca do niebezpiecznego manewru aby się na nią dostać? Tam gdzie ścieżki są niepotrzebne to budujecie a tam gdzie potrzebne pasy rowerowe to blokujecie!
01.06.2014 02:31 #Obiektywny
*Pomyłka - chodzi o ul. Dalibora. Tam przydały by się miejsca postojowe a nie idiotyczna ścieżka na spokojnej i krótkiej uliczce!
REKLAMA
01.06.2014 19:28 #Obozowicz
Drodzy mieszkańcy, pamiętajmy w czasie wyborów, dla kogo życie ludzkie jest nic niewarte. Pan Bartnik popiera zabijanie przez piratów drogowych na Obozowej.
01.06.2014 20:44 #Hermes
Ilość kłamstw i manipulacji w tym artykule woła o pomstę do nieba. Za kłamstwa i oczernianie Zielonego Mazowsza dotyczące budowy metra podałbym na miejscu tej organizacji Pana Bartnika do sądu.

Po drugie radny pisze, że "Po obu stronach Obozowej istnieją szerokie chodniki, czy rowery się tam nie zmieszczą?". Jazda po chodniku rowerem jest NIELEGALNA i człowiek, który wypowiada się w temacie mógłby się najpierw zapoznać z podstawowymi przepisami prawa zanim coś napisze. Jak ktoś o takich brakach w podstawowych przepisów prawa jest radnym i opiniuje projekty dotyczące transportu i bezpieczeństwa?

Opiniowanie projektu negatywnie bo nie tworzy kolejnej autostrady na Woli tylko rozbudowuje i poprawia transport rowerowy i komunikację miejską jest zupełnie sprzeczne z deklaracją autora, że "transport publiczny i "przesiadka na rowery" to jedyna droga do odkorkowania miasta". Autor tkwi w jakiejś swoistej schizofrenii, gdzie z jednej strony chciałbym zmiany a z drugiej strony blokuje wszelkie próby zmiany i jedynie co popiera to kolejne zapychanie własnej dzielnicy jeszcze większymi drogami i upychanie tam jeszcze większej ilość aut.
01.06.2014 23:39 #Jok
jazda po chodniku rowerem to Mandat w wysokości 50 zł Pani Radny
02.06.2014 09:49 #czerwonyzenon
Widzę, że radny bardzo mocno nie chce być już radnym...
02.06.2014 12:11 #Wolak od urodzenia
Uważam za zupełnie niepotrzebne robienie tam drogi dla rowerów, równolegle na Górczewskiej jest świetna ścieżka aż do samego Bemowa, wciskanie na siłę rowerów na Obozową jest bezsensowne!! Przede wszystkim uregulować kwestię niebezpiecznych przystanków tramwajowych!!
02.06.2014 13:14 #separatystka utajona
Ciekawe, czy z przebudowa ul. Obozowej będzie jak z łącznikiem tramwajowym na Bemowie - dużo krzyku a szkody żadnej
02.06.2014 23:17 #bielanka
To że "równolegle na Górczewskiej jest świetna ścieżka aż do samego Bemowa" nie znaczy że nie ma potrzeby zapewnić pasów rowerowych na Obozowej. Ja choćby jeżdzę ks.Janusza na Bielany i Górczewska mi nie po drodze.
04.06.2014 14:29 #dfsdf
brak lewoskrętów to debilizm ,ktos kto wpadl na ten pomysł to debil.
06.06.2014 17:03 #JoGi
"Poza tym rowerem po chodniku to chyba nie wolno jeździć Panie Radny, organizatorze rajdów rowerowych, specjalisto od rowerów :P" Nie można ? Myślałem że można jeżeli na drodze jest ograniczenie większe niż 50 kilometrów na godzine ... czyli po 23ej czyli po godzinie w której rowerzyści bez oświetlenia na dwóch kółkach jadą. Dlatego zawsze będę za robieniem ścieżek dla rowerzystów - niech robią sobie co chcą byle dalej od mojego pasa ruchu.

Co do bronienia zielonego mazowsza - to nie rozumiem państwa ... przecież zielone mazowsze opowiadało się że rozbudowa metra poza granice miasta jest bezsensowna - a wlasnie ze nie jest ! Jest całkowicie normalna, pozwala wypudować po kosztach infrastrukture dla osiedli które zaraz tam się zbudują ...to sie nazywa myślenie na przód a nie sporotem na drzewo.
06.06.2014 23:54 #feref
JoGi - podasz jakieś przykłady wywalania miliardów zł. na metro w polu? Chcesz płacić 20 zł za jednorazowy bilet ZTM aby to sfinansować?
Jest plan zagospodarowania dla obszarów obecnie porośniętych kapustą na Chrzanowie?
Poczytaj i pomyśl
09.06.2014 13:00 wojtek_bartnik
Widzę, że większość komentujących nie zapoznała się z koncepcją przebudowy. Otóż forsowana obecnie zakłada likwidację miejsc parkingowych po OBU stronach ul. Obozowej.

Pisząc "Po obu stronach Obozowej istnieją szerokie chodniki, czy rowery się tam nie zmieszczą?" miałem na myśli wydzielenie z szerokiego chodnika ścieżki rowerowej, zwłaszcza że obecnie i tak parkują tam samochody. Ale jednej ścieżki, a nie absurdalnych dwóch pasów po obu stronach Obozowej.

Po trzecie, moje słowa o Komisji Dialogu społecznego ds. transportu odnosiły się do tego, że przedstawiciele czcigodnych organizacji tam zasiadających atakowali radnych używając argumentu: "W 2011 nie zgłaszaliście uwag, a dopiero teraz atakujecie nasz świetny projekt" Tymczasem koncepcja przedstawiona w 2011 była zupełnie inna i precyzyjnie można określić moment wprowadzenie kuriozalnych zmian do projektu. Więc jeżeli ktoś tu manipuluje, to raczej organizacje, które tak niezłomnie walczą o dobro mieszkańców.
10.06.2014 14:13 #Zielony
wojtek_bartnik napisał 09.06.2014 13:00

Tymczasem koncepcja przedstawiona w 2011 była zupełnie inna i
Zawierała pasy rowerowe, zakładała wycięcie lewoskrętów, przewidywała perony... była bardzo, bardzo podobna. Tylko pamięć polityka krótka jest.
10.06.2014 15:16 #JoGi
feref - tak ... taki przykład to kabaty które ładnie się rozrosły na metrze.
Jakie milardy ? Centralny odcinek miał kosztować 4 miliardy ( przypominam - centrum miasta ).

Przeczytałem załączony link i nadal się nie zgadzam.

1. Wybudowanie w tym miejscu metra stworzy dużą powierzchnie dla tanich mieszkań.
2. Ostatnia stacja będzie mogła mieć P+R ( kto jechał z łomianek do Warszawy chyba wie jakie to polepszenie komfortu przesiąść sie w metro po wjeździe do miasta )
3. Blokowanie metra z powodu obawy o droższe bilety to tak jakby nie wychodzić na dwór bo można się przeziębić ( ceny kontrolują politycy = politycy < wyborcy )
4. Są fundusze europejskie które kiedyś się skończą, należy je wykorzystać.
02.08.2014 04:22 #kierowca/rowerzysta
Panie radny nie pisz pan bzdur. W całym cywilizowanym świecie dla pojazdów są jezdnie, a nie chodniki. Pojedź pan do Danii, Szwajcarii, Australii, to zobaczysz pan rowerzystów na jezdniach, w tym pasach rowerowych stosowanych na głównych ulicach po to, aby wolniejsze pojazdy czyli rowery nie blokowały samochodów. Absurdem są polskie chodniko-ścieżki rowerowe czy ścieżki rowerowe na chodnikach. To powoduje konflikty z pieszymi i demoralizuje rowerzystów, którzy czynią z jazdy po chodniku normę. Jednocześnie wyjeżdżającego z chodnika roweru (zwłaszcza zza pieszych) kierowca może nie zauważyć. Dlatego jako kierowca i rowerzysta, a także jako pieszy apeluję o zaniechanie budowy idiotycznych ścieżek rowerowych z zakrętami o 90 stopni wokół drzewek, na rzecz wyznaczania pasów rowerowch na jezdni jak ma to miejsce w cywilizowanych krajach. Ulica Deotymy też była szeroka i pasy rowerowe by pomieściła, ale jakiś kretyn wolał ją zawęzić i wybudować tor przeszkód zniechęcający do jazdy na rowerze czyli ścieżkę rowerową. Panie radny, wycieczki do lasu w tempie emeryckim to nie jedyną funkcja roweru. Niektórzy traktują go jako środek transportu, a nie niedzielnej rozrywki. Więc nie utrudniaj pan życia innym, wyskakując z pomysłami kolejnych tfuu! ścieżek rowerowych!!!
12.10.2014 17:09 #Kop
Pracuję w usługach. Brak miejsc parkingowych uniemożliwia naprawy sprzętu AGD u klienta. Myślenie ma wielką przyszłość.
31.10.2014 19:06 #boleszczanka
Mieszkanka Bolecha
Szanowni rowerzyści, bardzo fajnie jest widzieć jedynie koniec własnego nosa i nie zastanawiać się, co będzie po zlikwidowaniu lewoskrętów z Obozowej. Już się cieszymy na zwiększenie ruchu na ul. Bolecha, zwłaszcza na jej jednokierunkowym odcinku z 1-metrowym chodniczkiem po jednej tylko stronie. Już widzimy te korki do wiaduktów, gdy przyjedzie np. śmieciara /a przyjeżdża kilka razy w tygodniu/ albo wściekłość kierowców czekających, aby właściciel posesji zaparkował na swoim terenie. No i ciekawa jestem kto odśnieży tę uliczkę, bo specjalistyczny srzęt widziałam tu ze 2 razy, a i tak krawężniki potrzaskał. Ucieszą się też dzieci ochoczo przemykające pomiędzy samochodami na Ożarowskiej, gdzie jest zespół szkół. A wszystko to będzie się działo w przeważającej części na obszarze wpisanym do rejestru zabytków. Za to tramwaje będą miały piękne wysepki, Obozową się zwęzi, bo jeszcze za mało zapchana, a wy, panowie rowerzyści będziecie śmigać pięknymi ścieżkami rowerowymi w oparach spalin i rapem w uszach. Bo oczywiście pojechać wzdłuż parków czy przez lasek nie łaska. Terroryzm rowerowy trwa /nb. osobiście nie mam problemów, aby obecnie poruszać się po Kole rowerem - ważne, aby z głową/.
14.11.2014 22:17 #@ boleszczanka
Pewnie szusujesz po chodnikach i wkurzasz pieszych. Dosyć teroryzmu równania w dół i braku myślenia społecznego!!!!

 1373/1602 


  • Poleć
  • Polub Tu Wola
  • Udostępnij


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA