REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Aka

03.03.2021 11:48

No cóż, praca w międzynarodowych korporacjach coraz częściej powoduje, że posługujemy się "pongliszem" zamiast po prostu mówić i pisać po polsku. Zjawisko istnieje i raczej nie ma szans na walkę z nim, natomiast czy warto sankcjonować używanie angielskiego zamiast polskiego w przestrzeni publicznej? I co z ustawą o języku polskim?

# Werka29

03.03.2021 18:44

A ja proponuję witacz z napisem: CZAJKA CORAZ BLIŻEJ ZAMKNIJ NAWIEWNIKI

# Mishka

05.03.2021 06:13

Mi się pomysł podoba. Doświadczenie pokazuje, że wszelkie symbole i napisy charakterystyczne dla danego miejsca bardzo dobrze są przyjmowane i zapamiętywane. Mogą być wykorzystane w materiałach promujących dzielnicę chociażby. Ludziom lepiej się mieszka i łatwiej tworzy wspólnotę, gdy mają jakiś punkt odniesienia, gdy mogą się identyfikować z jakimś miejscem.

REKLAMA

# Werka29

05.03.2021 06:54

#Mishka napisał(a) 05.03.2021 06:13
Mi się pomysł podoba. Doświadczenie pokazuje, że wszelkie symbole i napisy charakterystyczne dla danego miejsca bardzo dobrze są przyjmowane i zapamiętywane. Mogą być wykorzystane w materiałach promujących dzielnicę chociażby. Ludziom lepiej się mieszka i łatwiej tworzy wspólnotę, gdy mają jakiś punkt odniesienia, gdy mogą się identyfikować z jakimś miejscem.

W pełni się z Tobą zgadzam. Takim spoiwem wszystkich mieszkańców Białołęki może być Czajka. Symbol i bardzo charakterystyczna wizytówka dzielnicy.

# Menschmaschine

07.03.2021 12:05

#Werka29 napisał(a) 03.03.2021 18:44
A ja proponuję witacz z napisem: CZAJKA CORAZ BLIŻEJ ZAMKNIJ NAWIEWNIKI
Gdzie Czajka, a gdzie Ostródzka, heloł?!

# Werka29

07.03.2021 19:38

#Menschmaschine napisał(a) 07.03.2021 12:05
Gdzie Czajka, a gdzie Ostródzka, heloł?!

Ostródzką od S8 jedzie się w kierunku Czajki, heloł?

REKLAMA

# Kris

07.03.2021 21:39

#Werka29
#Menschmaschine napisał(a) 07.03.2021 12:05
Gdzie Czajka, a gdzie Ostródzka, heloł?!
Ostródzką od S8 jedzie się w kierunku Czajki, heloł?
No jedzie się... jakieś 12 km. To już zdecydowanie bliżej jest w drugą stronę pod Ratusz na Płac Bankowy więc z tą Czajką trochę jak kulą w płot...
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy