REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# nonsens

29.05.2014 21:37

Ale bazarku i wyciętych drzew już nie przywrócą...

 tarantula01

29.05.2014 21:45

Wybrano projekt według wniosku z ... http://radny.com.pl/dokumenty/pisma/tw/ztm-tram091229dous_bos-.doc . Trzeba było czekać 4,5 roku !
Pozdrawiam
Wojciech tumasz

 tarantula01

29.05.2014 21:45

Wybrano projekt według wniosku z ... http://radny.com.pl/dokumenty/pisma/tw/ztm-tram091229dous_bos-.doc . Trzeba było czekać 4,5 roku !
Pozdrawiam
Wojciech tumasz

REKLAMA

# MimoZeJezdzeSamochodem

29.05.2014 21:50

Bez pieniędzy nie da się uruchomić autobusów, które by zbierały mieszkańców z miejsc dalej położonych od Światowida. Ci nadal wybiorą niestety samochody. konieczna jest taka komunikacja jak na Ursynowie gdzie kilka linii kluczy i zwozi ludzi do metra.

# asdf

29.05.2014 22:05

drzew szkoda, ale za to ile innych korzyści: zdemontowanie nielegalnych reklam stojących przed lidlem oraz zlikwidowanie paskudnego, fajansiarskiego "parkingu strzeżonego", prawdziwej estetycznej zakały całej okolicy. bazarku też trochę szkoda, ale z tego powodu, że pod buldożer poszła część jeszcze jako tako wyglądająca, natomiast została pierzeja hojnie upstrzona rzygliwymi banerami i reklamami bazarkowych badylarzy.

# kiler3

29.05.2014 22:10

Muszę powiedzieć, że wicedyrektor ZTM zaimponował mi nie po raz pierwszy. Urzędnik nowego formatu, takich ludzi tylko szukać. Wykorzystywanie swojej wiedzy w sposób rozumny to ogromna rzadkość w warszawskich urzędach. Oprócz tego odwaga w podejmowaniu decyzji. Szkoda, że nie kandyduje w wyborach samorządowych ;)

REKLAMA

 tarantula01

29.05.2014 22:20

Nawet nie wiesz, jak było mu trudno przekonać do tego decydentów.

 tarantula01

29.05.2014 22:20

Nawet nie wiesz, jak było mu trudno przekonać do tego decydentów.

# nonsens

29.05.2014 22:26

No to co w takim razie powstanie w miejscu, gdzie miała być jezdnia? Dziura będzie? A przez najbliższe x lat będzie rozkopane i nic nie robione?

REKLAMA

 tarantula01

29.05.2014 22:27

Szerszy chodnik, trawnik i droga rowerowa. Takie były dzisiejsze zapowiedzi.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

29.05.2014 22:27

Szerszy chodnik, trawnik i droga rowerowa. Takie były dzisiejsze zapowiedzi.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# MimoZeJezdzeSamochodem

29.05.2014 22:45

Jak napisałem na profilu FB - jedną z naszych prpozycji alternatywną w ogóle dla rozbudowy Światowida jest udrożenienie innych ciągów dróg biegnących wzdłuż Tarchomina i Nowodworów by równomiernie rozprowadzać ruch oraz zapewnić sprawne drogi alternatywne gdyby doszło gdzieś do jakiejś awarii/poważnego wypadku. Jeśli udałoby się władze do takiego pomysłu przekonać, to można by było wzdłuż Światowida zamiast całej drugiej jezdni zbudować taki węższy miniaturowy central park aż od Lidla po Nowodwory. Chętnie poznam Wasze opinie.

REKLAMA

# Jolk@

29.05.2014 22:47

Potwornie żal drzew :-( Jakie to szczęście, że udało się chociaż ocalić osławiony dąb!
Swoją drogą, tylko czekać nowego artykułu autorstwa Pana Burmistrza.
Ciekawe kiedy zacznie podpisywać się pod zapowiedzianymi przez pana Puchalskiego zmianami jak pod własnym sukcesem!? Może nawet wytłumaczy, że o to mu właśnie chodziło :-)
Coby nie było, brawo ZTM, brawo radny Tumasz oraz nieobojętni, myślący mieszkańcy. Dziękujemy :-)

 tarantula01

29.05.2014 22:53

Dąb jest nadal zagrożony, bo rośnie w miejscu, gdzie i tak akurat nowa jezdnia była planowana o 2 pasach ruchu (Mehoffera - Stefanika).
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

29.05.2014 22:53

Dąb jest nadal zagrożony, bo rośnie w miejscu, gdzie i tak akurat nowa jezdnia była planowana o 2 pasach ruchu (Mehoffera - Stefanika).
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

# Jolk@

29.05.2014 22:59

Zatem nie pozostaje nic innego, jak wiara w to, że burmistrz nie rzuci słów na wiatr:
"Nastąpi także weryfikacja przebiegu samej ścieżki rowerowej, co z pewnością przyczyni się m.in. do uratowania 200-letniego dębu, rosnącego przy ulicy Światowida w pobliżu ul. Ciołkosza, który pierwotnie mógł być wycięty."
Dobranoc! :-)

# gosc

29.05.2014 23:11

wizja utracenia miejsca przy korycie potrafi zdziałać cuda i zapewne jeszcze nie jeden cud się zdarzy przed wyborami samorządowymi w tym roku.
A kolejny już jest - metro wreszcie przyspieszy i będzie jeździć tak jak w każdym cywilizowanym mieście. Po kilku latach zapowiedzi... cud panie.

# MimoZeJezdzeSamochodem

29.05.2014 23:29

Ale tylko w godzinach poza szczytem. W szczycie z tego co czytałem to bez zmian. Ponadto ZTM wycofuje Inspiro z I linii i daje je na drugą linię co jest błędem bo inspiro są bardziej pojemne, mają lepiej zaprojektowane uchwyty a to by się bardziej przydało na zapchanej pod korek pierwszej linii

REKLAMA

# sboy5

29.05.2014 23:39

No zrzeszeni wokol hasla "Nie chcemy Tarchostrady" dopieli swego. A Pana Tumasza nie rozumiem, zdaje sie , ze chodzilo tak naprawde o personalne rozgrywki i udowadnianie po czyjej stronie racja stoi , ot tak po prostu - gadam bo gadam, nie istotne jakie niesie konsekwencje - ale musi byc na moim.
Efekt ? Efekt jest opisany w ostatnim zdaniu : nie bedzie zadnej przebudowy ulicy, nawet w standardzie 2 x 2 , zadnych sciezek rowerowych , zadnych parkingow. ZTM szukal wytrychu / wymowki - i ja znalazl, podpierajac sie waska grupa przeciwnikow przebudowy Swiatowida.
Teraz to juz rozumiem o co chodzilo z Tramwajem ktory tez jest o lata opozniony - protesty i odwolania / zapytania byly tez przyczynkiem dla Miasta do odlozenia inwestycji , "gdyz znalazl sie powod" - zawsze mozna bylo powieedziec, ze to przeciez Samorzad i Mieszkancy tak chcieli. Kasy zawsze jest malo i jak znajdzie sie pretekst do przelozenia jakiejkolwiek inwestycji, to on sie znajdzie. A WY zwyczajnie dokladacie do pieca - wiecie o tym doskonale, chodzi glownie o jakies tam personalne rozgrywki Wspolnot, Grup w Samorzadach itd.
Przez lata Swiatowida bedzie rozpieprzona ulica , taka jaka jest teraz tyle , ze bez perspektyw nawet na glupie frezowanie (gdzie chwilami ciezko jechac szybciej niz 30 km / h bo zawieszenie odpada a kierowcy autobusow musza uwaznie pokonywac zdewastowane odcinki zeby szyby z okien i porecze wewnatrz nie powypadaly z mocowan).
No i widze juz idziemy dalej - central park na Tarchominie , posralo Was ciolki, jedna gigant piaskownica urazonych domoroslych dzieciuchow.

# sboy5

29.05.2014 23:55

i do Tarantula - jak teraz Panie Wojciechu szacuje Pan szanse na II etap tramwaju - do Winnicy ? Sadzi Pan , ze ZTM majac w pamieci przejscia sprzed lat + obecna zawierucha wokol ulicy bedzie sie kwapil do rozpoczecia II etapu tramwaju ?
Tak prosze na spokojnie troszke szerzej popatrzec na caly kontekst - jak dla mnie to ZTM bedzie szukal teraz wszystkiego aby nie musiec wydawac kolejnych milionow na dokonczenie tramwaju w glab dzielnicy w ktorej wszystko komus przeszkadza.
Nie kumacie po prostu . Albo inaczej - kumacie - tylko z pelna swiadomoscia dla jakis tam swoich interesow torpedujecie miejskie inwestycje. Nie opowiadajcie , ze robicie to dla dzieci i niepelnosprawnych , zeby zylo sie lepiej. Bedzie lepiej ? Bez tramwaju do Winnicy , z rozwalona i straszaca Swiatowida przez lata najblizsze ? Bedzie zylo ? Komu ? Tym rodzinom stadnie specerujacym wzdluz Swiatowida - takie byly argumenty przeciez !. Jakie rodziny ? jaki pasaz dla pieszych ? Niemal codziennie od 2 lat biegam po Swiatowida, w roznych porach , czesc piesza wyludniona, pusta, wieczorami ciemna z porozbijanymi flaszkami po zakrapianych imprezkach. O jakim Wy pasazu mowicie ? Gamonie , nie wiecie o czym a peplunicie. Na tej ulicy wieczorami potrafia cale rzedy oswietlenia sie nie swiecic a Wy o miejscu spacerowym. Moze przy okazji przebudowy ulicy przebudowaliby rowniez oswietlenie , ale nie...nie bedzie i tego, bo nic nie bedzie. Wiara czyni cuda ?To teraz wierzcie i trzymajcie kciuki do kolejnych wyborow, moze wtedy pojawi sie jakis projekt "nowej" Swiatowida. Moze. Za ladnych pare lat, a moze i wcale. Nie o to ludziom chodzi, zeby wiecznie czekac i upajac sie wizja "perfekcyjnej" ulicy rozrysowanej przez Pana Tumasza i Zielone Mazowsze. Polski grajduł po raz kolejny dal znac.

# nom

29.05.2014 23:58

#nonsens napisał(a) 29.05.2014 21:37
Ale bazarku i wyciętych drzew już nie przywrócą...
Jako osoba, która miała swoją budkę na zburzonej części bazarku składam postępowanie do sądu w sprawie rozwalenia moje interesu. Dziękuję i pozdrawiam

REKLAMA

# bez niku

30.05.2014 01:20

Cha cha cha, długo nie trzeba było czekać na kolejny dubel tematu "tarchostrady" i przeniesienia dyskusji przez dyskutantów do tego tutaj pod innym tytułem niz tamte poprzednie.

# spisek

30.05.2014 06:51

i o to urzędnikom chodziło - protestowaliście to teraz wielkie GOWNO - dostaniecie, zostanie wszystko po staremu a obiecanki przebudowy Światowida będą przesuwane ciągle w przyszłość. Ratusz pęka ze śmiechu- - gdyż i tak nie było pieniędzy na przebudowę ulicy ale ma teraz wytłumaczenie - spełniamy wolę mieszkańców - tak zadecydowaliŚCIE a więc ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA BRAK INWESTYCJI PRZESZŁA NA MIESZKAŃCÓW

# kobra

30.05.2014 07:08

#do sboy5
Nic dodać, nic ująć .

# Marysia

30.05.2014 07:11

A to znaczy, ze ktoś umiejętnie przeprowadził gierkę polityczną z udziałem nieświadomych niczego mieszkańców.

# spisek

30.05.2014 07:21

Najbardziej nieświadomym był w tych gierkach p. radny Tumasz, teraz pewnie świeci oczami i mówi nie o to mi chodziło - ale jak się jest politykiem to trzeba chociaż w 1 procencie przewidzieć intencje przeciwnika a tu wyszło brak doświadczenia albo całkowite pogubienie się w temacie

# kobra

30.05.2014 07:24

do radnego Tumasza
Ponieważ na nową ul. Światowida jak się okazuje jeszcze trochę poczekamy
proponuję by teraz całą swoją energię jako radnego wykorzystał Pan na
wyegzekwowanie od zarządcy tej ulicy chociaż minimalnej jej naprawy tak
by dało się nią znośnie jeździć w zakresie komfortu.
Mam na myśli likwidację licznych poprzecznych pęknięć w nawierzchni
mocno odczuwalnych tak w pojazdach osobowych jak i w autobusach.

# Gość

30.05.2014 07:32

#spisek napisał(a) 30.05.2014 06:51
i o to urzędnikom chodziło - protestowaliście to teraz wielkie GOWNO - dostaniecie, zostanie wszystko po staremu a obiecanki przebudowy Światowida będą przesuwane ciągle w przyszłość. Ratusz pęka ze śmiechu- - gdyż i tak nie było pieniędzy na przebudowę ulicy ale ma teraz wytłumaczenie - spełniamy wolę mieszkańców - tak zadecydowaliŚCIE a więc ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA BRAK INWESTYCJI PRZESZŁA NA MIESZKAŃCÓW

Skoro tak to trzeba tych urzędników wymienić. Najlepiej na takich którzy nie będą zabawiać się w gierki za publiczne pieniądze. Wybory już niedługo.

# Marysia

30.05.2014 07:35

Postawicie na Walczaka ?

 tarantula01

30.05.2014 07:40

"Mój harmonogram http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2tw/tram-tarch_dous140523spotkanie-.pdf, o dziwo się nie zmienia.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

30.05.2014 07:40

"Mój harmonogram http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2tw/tram-tarch_dous140523spotkanie-.pdf, o dziwo się nie zmienia.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# Gość

30.05.2014 07:45

A co do tramwaju to jest on zbyteczny. Był zbyteczny od samego początku, bo wcale nie będzie szybszy od autobusów, a kosztuje majątek razem z mostem.
Ćwierćinteligenta to może przekonuje, że obiecaliśmy wam metro, ale dostaniecie tramwaj i będzie nawet z tego zadowolony. Pozostali jednak doskonale wiedzą, że tramwaj będzie zawsze wolniejszy w miejscach gdzie nie ma korków.
Ten tramwaj nigdy nie powinien powstać, bo to proteza.
Na Tarchomin miało być i powinno być metro, a nie jakieś półśrodki.
Podobnie z ul. Światowida. Układ drogowy powinien być spójny, a nie po kawałku szerokich ulic, a reszta nie nadająca się do jazdy.

# Marysia

30.05.2014 07:48

Pytanie nr 19 jest zbędne skoro Pan Tumasz sam sobie na nie odpowiada.

 niechcemyautostrady

30.05.2014 08:42, wpis modyfikowany 2 razy,ostatnio 30.05.2014 08:43

K u r n a, że tak powiem (i od razu przepraszam ale emocje jeszcze mi nie odpuściły) - codziennie jeżdżę tą rozpiep-rzoną ulicą i jakoś ani mną nie trzęsie w samochodzie ani też nie urwałem ani zawieszenia ani koła. Oczywiście trzeba będzie tą ulicę naprawić, temu się nie sprzeciwiamy i jesteśmy mocno za. Co więcej w liście przewodnim dołączonym do petycji napiszemy takie postulaty jak ten. Jeśli będziecie czytać uważnie to zauważycie, że napisałem deklarację w sprawie tematów komunikacyjnych, którymi będę chciał się zająć. Nie spocznę na laurach bo nie o to mi chodzi. Generalnie chcę by Tarchomin był miejscem przyjaznym dla mieszkańców by przestał być betonową sypialnią. Zależy mi na tym. Co więcej - nie zamierzam zostać radnym. Patrzę na Wojtka Tumasza i podziwiam go bo naprawdę angażuje się w ogrom spraw. Mi zależy na tym by zorganizować ludzi w Dzielnicy byśmy wszyscy razem budowali Przyjazny Tarchomin.
Jacek Jackowski

# Mistrz Riposty

30.05.2014 08:46

Wy d...... wy, imbec......... .Kto k.......... odbuduje te wszystkie bezmyślnie wycięte drzewa już nie mówiąc o bazarku. Ludzie przez was miejsca pracy potracili. Jak tak można zarządzać dzielnicą.

# zatroskana o jego zdrowie

30.05.2014 08:54

niechcemyautostrady napisał 30.05.2014 08:42
Patrzę na Wojtka Tumasza i podziwiam go bo naprawdę angażuje się w ogrom spraw.
Chwyta za dużo srok naraz.
Żadnej roboty dobrze nie wykona.
I jeszcze się rozchoruje od nadmiaru.
Czy ma zapewnioną opiekę na czas niedomagań spowodowanych przeciążeniem organizmu ?

# gość

30.05.2014 09:02

Szkoda, że decydenci od razu nie poszli po rozum do głowy. Jednak lepiej późno niż wcale. Cieszę się, że rozsądek wziął górę. Mam nadzieje, że miasto jakoś zrekompensuje niepotrzebnie wykoszone drzewa. Mam nadzieję, że w przypadku pociągnięcia inwestycji do Winnicy węższa droga sprawi, też że i wydma nie ucierpi tak bardzo. Priorytetem dla wszystkich był tramwaj, czy szybki czy wolny to się okaże. Dziwi mnie, że nagle megaszeroka Światowida, o której mało kto do tej pory wiedział nagle ma tylu zwolenników. Zapewniam Was moi drodzy, że większość ludzi nie chce Trachostrady, tylko tramwaj, wiec już przestańcie jątrzyć i pluć jadem.

# TU CIE MAM

30.05.2014 09:18

Wojciech Tumasz podkreśla z kolei, że zmiany w projekcie oparte są na jego wniosku z... 2009 roku.
BO MÓJ WNIOSEK JEST BARDZIEJ MOJSZY

# Misiek

30.05.2014 09:23

Brawo Panie Wojciechu. Trzymałem kciuki za kolejny sukces Pana inicjatywy. Wróćmy do ludzkiego wymiary miasta i rozwiązań komunikacyjnych.

# apasz

30.05.2014 09:25

Banda pojebów. Za 10 lat będą płakać, że Światowida zakorkowana...

# AC_82

30.05.2014 09:30

#Misiek napisał(a) 30.05.2014 09:23
Brawo Panie Wojciechu. Trzymałem kciuki za kolejny sukces Pana inicjatywy. Wróćmy do ludzkiego wymiary miasta i rozwiązań komunikacyjnych.

Jaki sukces??????!!!!!! Że Światowida będzie o JEDEN metr węższa??? Przecież to absurdalna manipulacja

 niechcemyautostrady

30.05.2014 09:38

#apasz - odpowiem Ci Twoim językiem - sam jesteś pojeb. Są prognozy na najbliższe 20-25 lat. Prognozy praktycznie nie uwzględniają rozwoju komunikacji miejskiej. Jak uzbroisz się w mózg zamiast ubliżać innym to porozmawiamy.

 niechcemyautostrady

30.05.2014 09:38

#AC_82 - nie metra, a co najmniej 3.5 metra.

# AC_82

30.05.2014 09:47

niechcemyautostrady napisał 30.05.2014 09:38
#AC_82 - nie metra, a co najmniej 3.5 metra.

plus pas do skrętu co najmniej 2,5 metra. Na jedno wychodzi. dla pieszego, który w tym miejscu przechodzi przez ten trakt to to samo. Moim zdaniem nic nie wygraliście

# wiklina

30.05.2014 10:09

Wiklinową róbcie i przestańcie utyskiwać nad rozlanym mlekiem.

# jaki

30.05.2014 10:48

#sboy5 napisał(a) 29.05.2014 23:39
No zrzeszeni wokol hasla "Nie chcemy Tarchostrady" dopieli swego. A Pana Tumasza nie rozumiem, zdaje sie , ze chodzilo tak naprawde o personalne rozgrywki i udowadnianie po czyjej stronie racja stoi , ot tak po prostu - gadam bo gadam, nie istotne jakie niesie konsekwencje - ale musi byc na moim.
Efekt ? Efekt jest opisany w ostatnim zdaniu : nie bedzie zadnej przebudowy ulicy, nawet w standardzie 2 x 2 , zadnych sciezek rowerowych , zadnych parkingow. ZTM szukal wytrychu / wymowki - i ja znalazl, podpierajac sie waska grupa przeciwnikow przebudowy Swiatowida.
Teraz to juz rozumiem o co chodzilo z Tramwajem ktory tez jest o lata opozniony - protesty i odwolania / zapytania byly tez przyczynkiem dla Miasta do odlozenia inwestycji , "gdyz znalazl sie powod" - zawsze mozna bylo powieedziec, ze to przeciez Samorzad i Mieszkancy tak chcieli. Kasy zawsze jest malo i jak znajdzie sie pretekst do przelozenia jakiejkolwiek inwestycji, to on sie znajdzie. A WY zwyczajnie dokladacie do pieca - wiecie o tym doskonale, chodzi glownie o jakies tam personalne rozgrywki Wspolnot, Grup w Samorzadach itd.
Przez lata Swiatowida bedzie rozpieprzona ulica , taka jaka jest teraz tyle , ze bez perspektyw nawet na glupie frezowanie (gdzie chwilami ciezko jechac szybciej niz 30 km / h bo zawieszenie odpada a kierowcy autobusow musza uwaznie pokonywac zdewastowane odcinki zeby szyby z okien i porecze wewnatrz nie powypadaly z mocowan).
No i widze juz idziemy dalej - central park na Tarchominie , posralo Was ciolki, jedna gigant piaskownica urazonych domoroslych dzieciuchow.
Zgadzam się w 100%. Panie radny Tumasz jaka daje Pan gwarancję że druga nitka będzie na wiosnę 2016? Żadnej bo tej drogi nie będzie do 2020r!

# spisek

30.05.2014 10:56

i urzędnicy dopieli swego - z wydatną pomocą p. Tumasza - przez wiele lat nie będzie przebudowy Swiatowida do pasów 2x2 jak i żadnych remontów a pieniądze zostaną przesuniete / a ile takowe były planowane/ na inne dzielnice - już widze stojących z wyciągniętą ręką Burmistrzów innych dzielnic w kolejce do HGW

# Bareja

30.05.2014 11:02

Misiek to pan Michał K , prowadzący forum Gazeta.pl - członek tej samej partii co Wojciech Tumasz - dobrze, że po partyjnemu popiera p. Tumasza

 niechcemyautostrady

30.05.2014 11:11

Trzeba udrożnić pozostałe drogi (ciągi równoległe do modlińskiej, od Odkryta/Świderska, przez Myśliborską aż do Millenijnej). Ruch musi być rozprowadzany równomiernie a nie kanalizowany ulicą, która nawet nie przebiega centralnie przez Tarchomin i Nowodwory. Z petycją w UM zostanie złożony list z tego typu propozycją. W liście zostanie też podkreślona potrzeba stworzenia linii autobusowych jeżdżących często w szczycie, które klucząc po Tarchominie szybko i sprawnie dowiozą ludzi do tramwaju. Tylko tak można promować transport miejski.

# gość

30.05.2014 11:18

#spisek napisał(a) 30.05.2014 10:56
i urzędnicy dopieli swego
Trzeba było ich nie wybierać i nie płakać.
#jaki napisał(a) 30.05.2014 10:48
Zgadzam się w 100%. Panie radny Tumasz jaka daje Pan gwarancję że druga nitka będzie na wiosnę 2016?

Pan Tumasz nie jest od gwarantowania, bo nie on jest u władzy. Zapytaj urzędników i radnych PO. Oni dużo gwarantują przed wyborami.

# murasek

30.05.2014 11:20

To się nazywa beczelność burmistrza:
"Burmistrz Piotr Jaworski podkreślił, że nowe ustalenia między ZTM a władzami dzielnicy oraz miasta zapadły w ostatnich dniach. - Cieszę się, że moje propozycje uzyskały pełną akceptację wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza, odpowiedzialnego w Warszawie za inwestycje - mówi burmistrz."
Przecież ten człowiek nie chciał żadnych zmian, na swoim profilu facebooku cieszył się, że będą nawet 4 pasy w jednym kierunku. A teraz wypina się w drugą stronę. Cynizm i obłuda to mało.
Ale teraz przynajmniej wiadomo na kogo nie głosować w nadchodzących wyborach. Pa Pa panie burmistrzu.

# spisek do Gość

30.05.2014 11:29

rdwa razy podobnie się wypowiadałem - raz popierasz drugi raz nie

# rrt

30.05.2014 11:37

#gość napisał(a) 30.05.2014 11:18
Pan Tumasz nie jest od gwarantowania, bo nie on jest u władzy. Zapytaj urzędników i radnych PO. Oni dużo gwarantują przed wyborami.
Pan Tumasz już był u władzy w kadencji 2006-2010 był w PO. I wyborcy już raz mu podziękowali, choć on sam twierdzi, że "to PO go wywaliła. A Gospodarność przyjęła"

# kobra

30.05.2014 11:39

Bo Gość już się pogubił.

# xxx

30.05.2014 11:55

NIe mogą zrezygnowac z budowy ulicy, bo cala inwestycja jest ze specustawy drogowej

# Robert

30.05.2014 11:59

a może to są płatni pisacze i działają na dwie strony- ilość pisaniny zalęzna od kasy

# Obiektywnie

30.05.2014 12:06

Tumasza z PO wywalili gdyż był zbyt ambitny i za dużo działał. W PO nie chodzi o to by działać tam trzeba być radnym w stylu Pana Wajszczaka. Bez ambicji ale za to posłuszny.

# gość

30.05.2014 12:25

#rrt napisał(a) 30.05.2014 11:37
Pan Tumasz już był u władzy w kadencji 2006-2010 był w PO. I wyborcy już raz mu podziękowali.

Podziękowali wybierając na kolejną kadencję choć już nie był w PO.
To jasno pokazuje, że był i jest bardzo dobrym samorządowcem w przeciwieństwie do obecnych radnych PO, którzy jedynie co robią to głosują jak partia kazali.

# zapytanie

30.05.2014 12:26

#Bareja napisał(a) 30.05.2014 11:02
Misiek to pan Michał K , prowadzący forum Gazeta.pl - członek tej samej partii co Wojciech Tumasz - dobrze, że po partyjnemu popiera p. Tumasza
ten z ulicy Pasłęckiej z osiedla Pod Dębami ?

# kobra

30.05.2014 13:22

Partyjni muszą się przecież wspierać i być razem. Jak widać nie dotyczy
to tylko PO.

# podroznik

30.05.2014 14:30

A skąd to info, że misiek to kolega p. Tumasza? Równie dobrze może to być POdszywający się członek.

# Jolka

30.05.2014 15:49

Powtórzę za innymi - pięknych, starych drzew już nikt nam nie zwróci. Wobec tego ŻĄDAMY posadzenia nowych drzew!!! A niektóre pożyteczne sklepiki na bazarku, jak np. taki z butami i kapciami - koniec nie ma nic, tylko sypialnia, bez dobrej komunikacji, bo ileś autobusów też zabrano. Należy ROZLICZYĆ obecne, skorumpowane władze naszej gminy!!!

# o rany

30.05.2014 16:54

człowieku ty chyba z kapusty spadłeś, tramwaj też niby ze specustawy - o rany

# Bareja

30.05.2014 16:56

tak to pan Michał a gdzie mieszka to tego nie wiem

# Gość

30.05.2014 18:56

No to dostaniecie przebudowę w 2020, glłupie tarchominiaki

# witek

30.05.2014 19:56

Sam jesteś głupi Gościu, nie wiesz o czym piszesz. Poza tym g... Cię to obchodzi skoro tu nie mieszkasz.

# ciekawski.s

30.05.2014 22:34

jestem ciekaw jakie są koszty dokumentacji przebudowy Światowida- która następnie wyrzucana jest do kosza. Pewnie zatrudnionych jest kilkanaście osób i nieskończone rzesze urzędasów / narady, odprawy , uzgodnienia , biegli, kawka, herbatka itp. itd./ A może jest to tworzenie dla tworzenia aby konkretnie dać zarobić swoim z tą myślą że i tak pójdzie to do zmielenia.

# z Kobyłki

31.05.2014 00:03

#murasek napisał(a) 30.05.2014 11:20
Ale teraz przynajmniej wiadomo na kogo nie głosować w nadchodzących wyborach.
Na muraska.

# MimoŻeJeżdżęHulajnogą

31.05.2014 07:19

Dzisiaj i jutro będę cały dzień jeździł hulajnogą wzdłuż Światowida i zbierał
podpisy za rozbudową ulicy w wersji 2x 4. Proszę o liczne poparcie.

# Alleluja

31.05.2014 08:40

Głosuj nawet 5x4, na pewno wtedy zwiększy się komfort życia mieszkańców i wzrośnie wartość Twojego M baranku :-P

# Alex

31.05.2014 11:14

To glupia decyzja

# mieszkaniec_

31.05.2014 11:39

I tak się zbija polityczny kapitał kosztem mieszkańców.
Panie Tumasz: za takie zaangażowanie w sprawy mieszkańców jak Pańskie, to ja serdecznie dziękuję. Wsadź sobie pan w d. te swoje pomysły i idź pan ratować kogoś innego.
Będę serdecznie namawiał wszystkich sąsiadów i znajomych, aby na pana NIE głosowali, bo jest pan zwykłym szkodnikiem, a szkodniki należy zwalczać.

# J-23

31.05.2014 12:16

Filozofia radnego Tumasza:
1. Władza jest "głupia" zapewne dlatego , że nie uwzględniła jego
uwag do decyzji środowiskowej (czyżby urażone ambicje?).
2. Radny oczywiście jest " mądry" bo ma patent na rację.
Błagam niech Pan już wreszcie przestanie mieszać a zapewniam,
że będzie to z pożytkiem dla realizacji tej inwestycji.

# gość

31.05.2014 12:21

Żałosne komentarze. Chcieliście tramwaj będzie tramwaj, chcieliście szeroką ulicę, będzie szeroka, więc pytam sie o co Wam chodzi? Chcecie pas startowy najlepiej szerszy od Modlińskiej? Taki jest Wasz wyznacznik nowoczesnego miasta? Chyba miasta do jazdy a nie do życia. Serce mnie boli, jak czytam Wasze komentarze. Przez takich jak Wy wstydzę się, że jestem z Tarchomina. już teraz reszta Warszawy ma z nas polewkę. Mówie nie słoikom i półgłowkom, którzy dążą do zabetonowania i zasmrodzenia tego co zostało z tej niegdyś fajnej i zielonej okolicy.

# J-23

31.05.2014 12:25

Przeważnie półgłówki nazywają innych tak samo.

# erty

31.05.2014 12:46

#J-23 napisał(a) 31.05.2014 12:16
Filozofia radnego Tumasza:
1. Władza jest "głupia" zapewne dlatego , że nie uwzględniła jego
uwag do decyzji środowiskowej (czyżby urażone ambicje?).
2. Radny oczywiście jest " mądry" bo ma patent na rację.
Błagam niech Pan już wreszcie przestanie mieszać a zapewniam,
że będzie to z pożytkiem dla realizacji tej inwestycji.
Amen. Wreszcie ktoś napisać stuprocentową prawdę

# ku przemyśleniu

31.05.2014 13:11

Dzieje sie tak ponieważ przyjadą do Warszawy niewiadomo skąd, dorwą się do jakiejkolwiek władzy i realizują własne projekty ambicjonalne pod pretekstem dobroci dla ludzi zachowując wzorową dyscyplinę ugrupowania do którego przynależą.

# Iskierka2

31.05.2014 16:01

Pan Radny Tumasz powinien wiedzieć, że nie jest ważne kto, kiedy i co zgłasza lecz KTO podejmuje decyzje. W związku z tym lepiej aby się nie kreował na ojca tego sukcesu ale ja chłopa rozumiem. Przecież wybory za pasem...

# popo

31.05.2014 16:49

p. Tumasz - propaganda i samouwielbienie

# gość

31.05.2014 17:42

Ja pierniczę! Wieszacie psy na jedynym radnym, któremu zależy na lokalnej społeczności! Czyżby przeciwnicy rozpoczęli wojne podjazdową? Małe to jakieś...

# gość

31.05.2014 17:50

Normalnie ten portal to tuba propagandowa PO, a w komentarzach same obelgi na jedynego radnego, który coś robi.
Już wiem, które strony omijać z daleka.
Jesteście żałośni.

# sboy5

31.05.2014 19:28

Niechcemyautostrady -
-------------------
K u r n a, że tak powiem (i od razu przepraszam ale emocje jeszcze mi nie odpuściły) - codziennie jeżdżę tą rozpiep-rzoną ulicą i jakoś ani mną nie trzęsie w samochodzie ani też nie urwałem ani zawieszenia ani koła.
-------------------
Proponuje spotkanie w realu i wspolna przejadzke - autobus wystarczy (propozycja z tych powaznych).
Co za gosc. Wszystko zdewaluuje , po czym po chwili pisze , ze bedzie jednak walczyl o naprawe ulicy :)))

# bls117

01.06.2014 08:15

Tarantulo, gratuluje zablokowania kolejnej inwestycji na Tarcho. Zablokowanie tramwaju niestety nie calkiem Ci sie udalo.
Teraz wladza zbuduje to samo- tylko "za rok". I w chwale.
Mialy byc 2 pasy ( 3 na skrzyzowaniach). Beda 2 pasy (3 na skrzyzowaniach). Pasy beda troche wezsze. Bedzie to dodatkowo kosztowalo 250k zl+ pewnie z minimum rok opoznienia.
Oto - WIELKI SUKCES RADNEGO I BURMISTRZA.
Ludzie- nie widzicie jak cynicznie manipuluje Wami garstka "wybrancow". W dodatku za nasze pieniadze?

# gość

01.06.2014 08:37

#bls117 napisał(a) 01.06.2014 08:15
Mialy byc 2 pasy ( 3 na skrzyzowaniach). Beda 2 pasy (3 na skrzyzowaniach).

Masz jakiegoś guru, który tak twierdzi czy też własnym siłą własnego intelektu do tego doszedłeś?

# ciekawy

01.06.2014 09:42

Gdzie się podział wcześniejszy aktyw tego forum?

# ech

01.06.2014 09:47

#ciekawy napisał(a) 01.06.2014 09:42
Gdzie się podział wcześniejszy aktyw tego forum?
Siedzi w tyłku

# Tolak

01.06.2014 09:51

#bls117 napisał(a) 01.06.2014 08:15

Ludzie- nie widzicie jak cynicznie manipuluje Wami garstka "wybrancow". W dodatku za nasze pieniadze?

Chyba nie było wyjścia. Trzeba było zabić ten protest, ogłaszając sukces protestujących. Uważny widzi, że w zasadzie nie ma żadnych zasadniczych zmian w projekcie, ale dzięki zabiciu protestu, tramwaj został uratowany. Gdyby to sie rozprzestrzeniło i np. poszło do WSA, tramwaj byłby zagrożony.

# Monika K

01.06.2014 10:25

Mam pytanie - jakie wykształcenie ma p. Wojciech Tumasz - ostatnio ktoś pisał, że ma wyższe inż. mgr - natomiast on sam nigdy o swoim wykształceniu nie wspomina. Może pan Tumasz odpowie w końcu jest radnym a to są podstawowe informacje.

# gość

01.06.2014 10:39

#Monika K napisał(a) 01.06.2014 10:25
Mam pytanie - jakie wykształcenie ma p. Wojciech Tumasz - ostatnio ktoś pisał, że ma wyższe inż. mgr - natomiast on sam nigdy o swoim wykształceniu nie wspomina. Może pan Tumasz odpowie w końcu jest radnym a to są podstawowe informacje.

Każdy "dorośnięty" człowiek wie, że wystarczy zapytać. Tym bardziej jak dotyczy to sytuacji kiedy ktoś się łatwo dostępny.
Ot, wystawiłaś sobie świadectwo.
Redakcja powinna pomyśleć o tym, aby wypowiadali się tylko zarejestrowani i tacy co potwierdzili tożsamość. Chyba, że ten chlew jest redakcji na rękę.

# bls117

01.06.2014 10:51

#Tolak napisał(a) 01.06.2014 09:51

Chyba nie było wyjścia. Trzeba było zabić ten protest, ogłaszając sukces protestujących. Uważny widzi, że w zasadzie nie ma żadnych zasadniczych zmian w projekcie, ale dzięki zabiciu protestu, tramwaj został uratowany. Gdyby to sie rozprzestrzeniło i np. poszło do WSA, tramwaj byłby zagrożony.

Jak znam Zielone Mazowsze i resztę dębochronów to wniosek do WSA i tak pójdzie. Trzeba było po prostu dobry projekt zrobić i się nie bać wtedy! Ratowanie własnego niekompetentnego tyłka przez opóźnianie całego projektu i wyrzucanie publicznych - pieniędzy- tak to niestety wygląda. Trzeba być wyjątkowo bezczelnym, żeby to przedstawić jako sukces.

# gość

01.06.2014 10:53

#bls117 napisał(a) 01.06.2014 10:51
Trzeba być wyjątkowo bezczelnym, żeby to przedstawić jako sukces.

Masz na myśli burmistrza?

# bis117

01.06.2014 11:53

Mam na myśli Tumasza -

# Luthien

01.06.2014 12:21

do #ech
Wow! Ale poziom wypowiedzi! Powiem Wam gdzie "aktyw". Spędzają czas z rodzinami a nie siedzą non stop przy kompie. O lepszą jakość życia na Tarchominie walczą ludzie, którzy zwykle mają rodziny, dzieci, oni walczą o dobry wizerunek dzielnicy i o to, aby tu się DAŁO MIESZKAĆ. Mieszkanie tu oznacza też spędzanie wolnego czasu w okolicy. Fajnie jest jechać rodziną ścieżką rowerową wśród drzew wzdłuż normalnej ulicy, a nie dusić się na patelni w oparach smrodu i hałasie z tarchostrady, ale co Wy możecie o tym wiedzieć? Dla Was ważny jest rzekomo szybki wyjazd z tej dzielnicy, więc nie rozumiecie potrzeb tych, którzy chcą tu tez na co dzień normalnie egzystować!

# gość

01.06.2014 12:40

#bis117 napisał(a) 01.06.2014 11:53
Mam na myśli Tumasza -

No to brawa za bystry umysł.
"Cieszę się, że moje propozycje uzyskały pełną akceptację wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza, odpowiedzialnego w Warszawie za inwestycje - mówi burmistrz."

# ciekawy

01.06.2014 12:44

A mnie się wydawało ,że "aktyw" jednak ostatnie dnie i noce spędzał
przy kompie tłukąc w klawiaturę posty na ilość. Nie brakło Wam czasu
dla rodziny ?

# fonia

01.06.2014 13:14

#Monika K napisał(a) 01.06.2014 10:25
Mam pytanie - jakie wykształcenie ma p. Wojciech Tumasz - ostatnio ktoś pisał, że ma wyższe inż. mgr - natomiast on sam nigdy o swoim wykształceniu nie wspomina. Może pan Tumasz odpowie w końcu jest radnym a to są podstawowe informacje.
Ludzie, jaki inżynier magister, przecież to zwykły elektryk. Wykształcenie NIEwyższe

# Marysia

01.06.2014 13:18

#Monika K napisał(a) 01.06.2014 10:25
Mam pytanie - jakie wykształcenie ma p. Wojciech Tumasz - ostatnio ktoś pisał, że ma wyższe inż. mgr - natomiast on sam nigdy o swoim wykształceniu nie wspomina. Może pan Tumasz odpowie w końcu jest radnym a to są podstawowe informacje.
Bez znaczenia jest jakie ma wykształcenie społecznik lub pseudospołecznik.
Ważne jak jest postrzegany on i jego działalność.

# gość

01.06.2014 13:30

#Marysia napisał(a) 01.06.2014 13:18
Bez znaczenia jest jakie ma wykształcenie społecznik lub pseudospołecznik.
Ważne jak jest postrzegany on i jego działalność.
To zależy. Jeśli to postrzeganie ma być takie jak przez tutejszych klakierów jedynie słusznej opcji to raczej jest to mało ważne.

# ciekawy

01.06.2014 13:35

Może ci nazywani przez Ciebie klakierami mają inne zdanie od radnego
i Ciebie. Nie przyszło Ci to do głowy.

# gość

01.06.2014 13:44

Co innego mieć inne zdanie, a co innego rzucać g... .
Ja się nie ma pomysłu na to pierwsze pozostaje to drugie.

# ciekawy

01.06.2014 13:50

Przykład proszę. Kto obrzucił Cię g........

# ...

01.06.2014 14:30

Muszę przyznać, że poziom komentarzy nie jest za wysoki.
Ale niektórych boli.

# bozia

01.06.2014 15:18

#Marysia napisał(a) 01.06.2014 13:18
Bez znaczenia jest jakie ma wykształcenie społecznik lub pseudospołecznik.
Ważne jak jest postrzegany on i jego działalność.
Ja Ci powiem jak: jest postrzegany NEGATYWNIE! Wystarczy popytać mieszkańców Białołęki. Działania tego Pana to tylko jego propaganda, że "tylko jego pomysły są słuszne i niepowtarzalne"

# gość

01.06.2014 15:59

#ciekawy napisał(a) 01.06.2014 13:50
Przykład proszę. Kto obrzucił Cię g........

Mnie nie. POczytaj tych klakierów.

# Monika K

01.06.2014 16:24

moje pytanie odnośnie wykształcenia skierowałam do p. Wojciecha Tumasza. Mam prawo wiedzieć czy radny Tumasz ma wyższe wykształcenie i w jakiej dziedzinie np. infrastruktury, drogowej, komunikacyjnej a może jest lekarzem, nauczycielem - nie wiem a chcę wiedzieć.

# ciekawy

01.06.2014 16:46

#Monika K napisał(a) 01.06.2014 16:24
moje pytanie odnośnie wykształcenia skierowałam do p. Wojciecha Tumasza. Mam prawo wiedzieć czy radny Tumasz ma wyższe wykształcenie i w jakiej dziedzinie np. infrastruktury, drogowej, komunikacyjnej a może jest lekarzem, nauczycielem - nie wiem a chcę wiedzieć.
A ile masz lat dziewczynko, że masz z tym problem?
Nie lepiej zadzwonić albo napisać do niego, a nie zaśmiecać forum?

# Monika K

01.06.2014 17:02

Skończyłam 27 maja 18 lat i w październikowych wyborach do samorzadu chcę na p. Tumasza głosować- dlatego chcę wiedzieć. PS. z okazji Swięta Dziecka wszystkim piszącym dzieciom na tym forum - życzę - wymagających i mądrych nauczycieli

# wiem

01.06.2014 17:51

#Monika K napisał(a) 01.06.2014 17:02
Skończyłam 27 maja 18 lat i w październikowych wyborach do samorzadu chcę na p. Tumasza głosować- dlatego chcę wiedzieć. PS. z okazji Swięta Dziecka wszystkim piszącym dzieciom na tym forum - życzę - wymagających i mądrych nauczycieli
p. Tumasz jest elektrykiem

# gość

01.06.2014 18:27

O! To ma kwalifikacje na Prezydenta! ;-)

# ?ktotam?

01.06.2014 18:32

No cóż. Myślę, że nauczyciele dumni nie są z uczniów, którzy nie mogą sobie poradzić w dorosłym życiu z dość trywialną sprawą. Aż strach pomyśleć gdzie się zwrócą z poważniejszymi sprawami.
No, ale może teraz tak uczą.

# pokemon

01.06.2014 21:41

Ludzie, dajcie już spokój z tym Tumaszem. Wcale się nie zdziwię jak w wyniku "akcji" tego Pana i jego kółka towarzyskiego nie będzie żadnej przebudowy Światowida. W ratuszu się wkurzą i pieniądze pójdą na coś innego i do innej części Warszawy. A ten facet ze swoimi krzykaczami znów będzie mógł robić co tylko potrafią. Czyli zbierać podpisy i protestować. Dość już tych hec!

# ku przemyśleniu

01.06.2014 21:56

#bozia napisał(a) 01.06.2014 15:18

...#Marysia napisał(a) 01.06.2014 13:18]
Bez znaczenia jest jakie ma wykształcenie społecznik lub pseudospołecznik.
Ważne jak jest postrzegany on i jego działalność....
Ja Ci powiem jak: jest postrzegany NEGATYWNIE! Wystarczy popytać mieszkańców Białołęki. Działania tego Pana to tylko jego propaganda, że "tylko jego pomysły są słuszne i niepowtarzalne"

Fakt bytności w określonej partii politycznej już może wywołać negatywny odbiór danego człowieka pzrez część społeczeństwa.
Fakt zmiany przynależności partyjnej danego osobnika również jest źle widziany dla zwyczajnego człowieka, powoduje bowiem domysły iż zmieniający partię jest karierowiczem.
Bufonada, którą zactyował/a "bozia" również wywołuje niesmak.
Dotyczy to każdego człowieka "u sterów", nie tylko danego pana radnego.
Ludzie "u sterów" muszą się liczyć z oceną tych, którym z założenia służą a praktyka wykazuje, ze ich słuzba wobec swoich wyborców pozostała gdzieś daleko a to znaczy, że są narażeni na krytykę.
Mogą tej krytyki nie brać pod uwagę, pokazują wtedy, że (pisząc trywialnie) "olewają" swoich wyborców i ważniejsze jest dla nich bliżej nieokreślone zdanie ugrupowania do którego aktualnie należą (np. instytucja, partia polityczna, stowarzyszenie np. siskom czy zieloni) próbując mniej lub bardziej udolnie do tego zbiorowego zdania przekonać mieszkańców kreując się na idoli zbiorowego zdania jako własnego.
Kto ma mózg i rozum niechaj myśli i wyciąga właściwe wnioski.

# kobra

02.06.2014 06:52

Eko-entuzjaści przebudowy ulicy nagle zamilkli na forum.Dlaczego?

 tarantula01

02.06.2014 07:19

#Monika K napisał(a) 01.06.2014 16:24
moje pytanie odnośnie wykształcenia skierowałam do p. Wojciecha Tumasza. Mam prawo wiedzieć czy radny Tumasz ma wyższe wykształcenie i w jakiej dziedzinie np. infrastruktury, drogowej, komunikacyjnej a może jest lekarzem, nauczycielem - nie wiem a chcę wiedzieć.
Z wykształcenia jestem elektronikiem - informatykiem. Na Politechnice Warszawskiej studiowałem automatykę (komputerowe systemy sterowania). Jeśli zaś chodzi o formalne tytuły, to z uwagi na brak obrony pracy inżynierskiej, mam wykształcenie średnie techniczne. Skąd wiedza z zakresu drogownictwa, sterowania ruchem i ogólnie komunikacji? Ze względu na zainteresowania pozazawodowe i tworzenie od 10 lat SISKOMu (jestem współzałożycielem, wraz z 4-ema innymi osobami, tego stowarzyszenia). W tym roku stuknie nam 10 lat.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

02.06.2014 07:19

#Monika K napisał(a) 01.06.2014 16:24
moje pytanie odnośnie wykształcenia skierowałam do p. Wojciecha Tumasza. Mam prawo wiedzieć czy radny Tumasz ma wyższe wykształcenie i w jakiej dziedzinie np. infrastruktury, drogowej, komunikacyjnej a może jest lekarzem, nauczycielem - nie wiem a chcę wiedzieć.
Z wykształcenia jestem elektronikiem - informatykiem. Na Politechnice Warszawskiej studiowałem automatykę (komputerowe systemy sterowania). Jeśli zaś chodzi o formalne tytuły, to z uwagi na brak obrony pracy inżynierskiej, mam wykształcenie średnie techniczne. Skąd wiedza z zakresu drogownictwa, sterowania ruchem i ogólnie komunikacji? Ze względu na zainteresowania pozazawodowe i tworzenie od 10 lat SISKOMu (jestem współzałożycielem, wraz z 4-ema innymi osobami, tego stowarzyszenia). W tym roku stuknie nam 10 lat.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# gość

02.06.2014 08:19

Słuchaj kobra, nie ekoentuzjaści tylko zwykli ludzie, którzy chcą normalnie żyć w swojej dzielnicy. Już wszystko zostało powiedziane. Ile można się z Tobą kłócić. Wchodzisz na to forum już tylko, żeby prowokować, wiec zamilknij w końcu, bo i tak nie masz nic mądrego do powiedzenia.

# Monika K do p. Tumasza

02.06.2014 10:08

Pan radny Wojciech Tumasz - dziękuję Panu za wyczerpującą informację - tylko tyle chciałam wiedzieć. Popieram projekt Światowida 2x2 o ile jest niezbędny na obecny czas Osobiście optowałabym aby ukończyć najpierw budowę linii tramwajowej do Winicy a w drugiej kolejności Światowida/ jest ogólnie przejezdna chwilami robią się krótkie korki przy wjeżdzie na Most Północny w porannych godzinach szczytu ale poszerzenie ulicy i tak to nie zmieni.

# wiosna

02.06.2014 11:03

W przyszłości będzie łatwiej przejąść z jednej strony na drugą stronę ulicy (być może na dwa razy) o ile długość cyklu zielonego światła pozwoli poprawa stanu zdrowia.

# ENTER

03.06.2014 05:15

tarantula01 napisał(a) 02.06.2014 07:19
...tworzenie od 10 lat SISKOMu (jestem współzałożycielem, wraz z 4-ema innymi osobami, tego stowarzyszenia). W tym roku stuknie nam 10 lat.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

SISKOM:
System
dezIntegracji
Stołecznej
KOmunikacji
Miejskiej.

# Winnica

03.06.2014 13:43

Rozwiń te fascynującą myśl.

# kiler3

03.06.2014 15:01

#bls117 napisał(a) 01.06.2014 08:15
Tarantulo, gratuluje zablokowania kolejnej inwestycji na Tarcho. Zablokowanie tramwaju niestety nie calkiem Ci sie udalo.
Teraz wladza zbuduje to samo- tylko "za rok". I w chwale.
Mialy byc 2 pasy ( 3 na skrzyzowaniach). Beda 2 pasy (3 na skrzyzowaniach). Pasy beda troche wezsze. Bedzie to dodatkowo kosztowalo 250k zl+ pewnie z minimum rok opoznienia.
Oto - WIELKI SUKCES RADNEGO I BURMISTRZA.
Ludzie- nie widzicie jak cynicznie manipuluje Wami garstka "wybrancow". W dodatku za nasze pieniadze?

Czlowieku ogarnij się, sprawdź infromacje, a pożniej sil się na mądrość.
Przeciętny uczeń 4 klasy szkoły podstawowej jest w stanie sobie odnaleźć, cyt. ZTM:
" Ul. Światowida została zaprojektowana jako droga dwujezdniowa mająca po trzy pasy w każdym kierunku. Ze względu na oczekiwania społeczne zostanie jednak przeprojektowana. Nowa jezdnia zostanie zawężona do dwóch pasów, z wydzielonymi pasami do skrętu w obrębie skrzyżowań. "
Jak masz problem ze słowem pisanym to wyjasnię na liczbach i w miarę prosto. Wcześniej miało być 2 x 3 pasy + 4 do lewoskrętów, teraz 2x2 pasy + 3 do lewoskrętu. http://www.ztm.waw.pl/ i szukaj ;)

# gość

04.06.2014 10:43

#ENTER napisał(a) 03.06.2014 05:15

SISKOM:
System
dezIntegracji
Stołecznej
KOmunikacji
Miejskiej.

Mozna trochę inaczej.
Proponuję tak:
Składowisko
Informacji
Spostrzeganych
Koniecznie
Oczami
Malkontentów.

# NN1

04.06.2014 12:16

Będą przeprojektowywać; mam nadzieję, że wystarczająco długo, by zrozumieć całkowity bezsens tego projektu poszerzania ul. Światowida. Z korzyścią dla tramwaju oraz jego pasażerów a także pozostałych mieszkańców Nowodworów.
Jeszcze raz warto przypomnieć - ul. Odkrytej nic już nie pomoże.

# jurek

04.06.2014 15:50

ul. Odkrytej nic już nie pomoże.
-----------------------
A co ma do tego ul. Odkryta ?

# Stasi

04.06.2014 16:17

towarzystwo wzajemnej adoracji teraz czeka na następne zlecenia odnośnie zablokowania jakiejś inwestycji- zlecenie przyjdzie z Ratusza- a póżniej Burmistrz powie my chcieliśmy a oni tj mieszkańcy zablokowali a tak naprawdę to mnóstwo naobiecali bez pokrycia i winę trzeba zwali na mieszkańców/ bardzo często praktykowane /

# Aurora

04.06.2014 19:22

Ale się daliście wkręcić tarchominiaki. Nie było kasy na tę inwestycję i swoimi głupimi protestami ułatwilście urzędnikom przesunięcie przebudowy na wieczne nigdy. Kasa pójdzie na Wawer. No ale macie fajną piaskownicę. Buhaha.

# gość

04.06.2014 20:46

O co wam wszystkim chodzi? Mialbyc tramwaj i bedzie! Na to wszyscy czekali a nie na przebudowe, która de facto i tak się odbędzie. Połowa 2016 r. tonie są jakieś odległe dziesięciolecia :-/

# pinokio

04.06.2014 20:48

Gościu ,gościu zamilcz już.

# gość

05.06.2014 08:55

#pinokio napisał(a) 04.06.2014 20:48
Gościu ,gościu zamilcz już.

Bo mówię prawdę?

# odkryta

05.06.2014 09:38

#jurek napisał(a) 04.06.2014 15:50
ul. Odkrytej nic już nie pomoże.
-----------------------
A co ma do tego ul. Odkryta ?
Bo nie jest zakryta.

# cobra22

05.06.2014 11:40

'Wąska wyobraźnia grozi korkami'' artykuł w NGP warto przeczytać.

# wyborca

05.06.2014 12:35

Czy to rzekome wielkie poparcie społeczne dla rozbudowy ul. Światowida do 3 pasów ruchu w każdą stronę, jakoś się zmaterializowało w postaci pism popierających ten projekt?

# Gość

05.06.2014 13:04

Fajną macie plażę w środku osiedla, tarchominiaki

# malwinka

05.06.2014 14:36

codziennie na tej plaży jest 20 plażowiczów tj robotników, jeden z pracowników powiedział , że mają tempo Pstrowskiego gdyż chcą oddać linię przed wyborami samorządowymi

# ciekawy

05.06.2014 16:55

O! Mamy dwóch gości jeden z małej ,drugi z dużej litery. Gościu z małej litery
czy pod Ciebie ktoś się nie podszywa?

# kobra

05.06.2014 18:04

#malwinka napisał(a) 05.06.2014 14:36
codziennie na tej plaży jest 20 plażowiczów tj robotników, jeden z pracowników powiedział , że mają tempo Pstrowskiego gdyż chcą oddać linię przed wyborami samorządowymi
Wolałabyś , żeby ciągnęło się to to następnego roku? Za rok też wybory.
Weź strój kąpielowy i idź do nich na tą "plażę" . Będzie im się lepiej pracować.

# gość

05.06.2014 21:13

#ciekawy napisał(a) 05.06.2014 16:55
O! Mamy dwóch gości jeden z małej ,drugi z dużej litery. Gościu z małej litery
czy pod Ciebie ktoś się nie podszywa?
Jeśli ten drugi jest z dużej to nie.

# Aga69

06.06.2014 09:31

Nie wiem z czego wszyscy się tak cieszą.
Za kilka lat korki będą takie, że wszyscy będą narzekać.
Planować należy perspektywicznie. Nie powinno się brać pod uwagę opinii mieszkańców, którzy nie są ekspertami.

# gość

06.06.2014 10:42

Eksperci ? Cha cha cha. Toż to parodia.
W dzisiejszej dobie każdy jest ekspertem.
Ty też.
Odwrotnie: powinno się brać pod rozwage opinię każdego człowieka.

# kobra

06.06.2014 11:43

Ty na tym forum chyba jesteś największym ekspertem.

# Darek

06.06.2014 11:54

"Za kilka lat korki będą takie, że wszyscy będą narzekać"
Nie trzeba kilka lat czekać, już dzisiaj rano 20 minut pokonywałem Światowida i tak sobie myślałem jakim trzeba być idiotą aby protestować przeciwko poszerzaniu tej ulicy.

# zzz

06.06.2014 11:57

#Darek napisał(a) 06.06.2014 11:54

Nie trzeba kilka lat czekać, już dzisiaj rano 20 minut pokonywałem Światowida i tak sobie myślałem jakim trzeba być idiotą aby protestować przeciwko poszerzaniu tej ulicy.
A jakim trzeba być nie wiedzieć o co chodzi i żeby myśleć, że przy dzisiejszych czy wczorajszych korkach szersza ulica by pomogła?

# gość

06.06.2014 13:10

Dzisejszy korek wynikal z zablokowania mostu półnńcnego. Liczba pasów na Światowida nie miała nic do rzeczy.

# cobra22

06.06.2014 22:33

analfabeto naucz się poprawnie pisać!

# cobra22

07.06.2014 09:04

jednak po zastanowieniu - ten analfabeta to ja.

# cobra22

08.06.2014 11:35

gościu to c....a

 tarantula01

08.06.2014 20:50, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 08.06.2014 20:52

#kobra napisał(a) 30.05.2014 07:24
do radnego Tumasza
Ponieważ na nową ul. Światowida jak się okazuje jeszcze trochę poczekamy
proponuję by teraz całą swoją energię jako radnego wykorzystał Pan na
wyegzekwowanie od zarządcy tej ulicy chociaż minimalnej jej naprawy tak
by dało się nią znośnie jeździć w zakresie komfortu.
Mam na myśli likwidację licznych poprzecznych pęknięć w nawierzchni
mocno odczuwalnych tak w pojazdach osobowych jak i w autobusach.
Wcześniej nie chciałem o tym pisać, bo i tak by w to wątpiono, ale teraz jak już widać, jak przeorano kawałek Światowida przy Mehoffera, to już nie muszę nic pisać.
Poinformuję jedynie, że po tym jak skończy się remont kawałka przy Mehoffera, zacznie się remont kolejnego kawałka w stronę Ćmielowskiej (wraz ze skrzyżowaniem). Na koniec remontowany będzie kawałek obejmujący skrzyżowanie z Myśliborską oraz Projektowaną 1.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

08.06.2014 20:50, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 08.06.2014 20:52

#kobra napisał(a) 30.05.2014 07:24
do radnego Tumasza
Ponieważ na nową ul. Światowida jak się okazuje jeszcze trochę poczekamy
proponuję by teraz całą swoją energię jako radnego wykorzystał Pan na
wyegzekwowanie od zarządcy tej ulicy chociaż minimalnej jej naprawy tak
by dało się nią znośnie jeździć w zakresie komfortu.
Mam na myśli likwidację licznych poprzecznych pęknięć w nawierzchni
mocno odczuwalnych tak w pojazdach osobowych jak i w autobusach.
Wcześniej nie chciałem o tym pisać, bo i tak by w to wątpiono, ale teraz jak już widać, jak przeorano kawałek Światowida przy Mehoffera, to już nie muszę nic pisać.
Poinformuję jedynie, że po tym jak skończy się remont kawałka przy Mehoffera, zacznie się remont kolejnego kawałka w stronę Ćmielowskiej (wraz ze skrzyżowaniem). Na koniec remontowany będzie kawałek obejmujący skrzyżowanie z Myśliborską oraz Projektowaną 1.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# cobra22

08.06.2014 21:43

mam rozdwojenie jaźbi

# cobra22

08.06.2014 21:44

mam rozdwojenie jaźni

# cobra22

08.06.2014 22:28

gościu to parówa

# gdd

09.06.2014 00:28

Remont opóźniony, teraz czekam na te tłumy chcące spacerować przy tak wielce atrakcyjnym deptaku, jakim jest Światowida.... Takie małe pytanie, jak chcecie zapędzić tam spacerowiczów min znad Wisły i np z parku przy Strumykowej? Pewnie argumentem że dzięki wam rozbudowa ulicy została odsunięta w czasie, nie wiadomo na jak długo?? To chyba będzie jedyna atrakcja....

# tymczasem

09.06.2014 06:39

#gdd po co Ci rozbudowa ulicy, która de facto się nie korkuje? Będźie tramwaj, więą wyluzuj.

# gdd

09.06.2014 16:31

Oczywiście jak powstanie galeria na Światowida to też nie będzie korków? Na Nowodworach nadal powstają nowe osiedla, ich mieszkańcy też będą chcieli dojechać do domów. Widzę że wolisz myśleć że jak dziś się nie korkuje to za 10 lat również nie będzie?

 tarantula01

11.06.2014 00:30

Z http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2tw/tram-tarch_dous120927raport.pdf wynika (str. 120-121), że w roku 2016, a nawet w roku 2021 (po oddaniu do użytku Galerii) ruch zmieści się na istniejącej jezdni ul. Światowida. Ale przecież mieszkańcy chcą poszerzenia do 2 x 2, więc tak, korków nie będzie przy 2 x 2 pasach ruchu nawet po oddaniu do użytku Galerii.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

11.06.2014 00:30

Z http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2tw/tram-tarch_dous120927raport.pdf wynika (str. 120-121), że w roku 2016, a nawet w roku 2021 (po oddaniu do użytku Galerii) ruch zmieści się na istniejącej jezdni ul. Światowida. Ale przecież mieszkańcy chcą poszerzenia do 2 x 2, więc tak, korków nie będzie przy 2 x 2 pasach ruchu nawet po oddaniu do użytku Galerii.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# Uranis

16.07.2014 23:32

Dlatego bez planu to można budować... Ale zamki na piasku. Niech w końcu weźmie się ktoś kto wie o co chodzi, taki jak Piotr Guział...

# ddd

23.08.2014 10:12

cale szczescie ze mieszkam na Zeraniu i mam blisko do Modlinskiej ktora szybko wyskocze na Most Grota
Pana Tumasz pamietam z czasow gdy w W E4 zbieral podpisy za wyznaczeniem Buspasa, bylo to 10 lat temu. Teraz uwazam go za osobe ktora blokowaniem i pisaniem tysiaca pism zbiera tylko polityczny kapital, Ta osoba juz dawno przestala robic cos konstruktywnego dla dzielnicy.
I jeszcze jedno- ciesze sie ze wynioslem sie z Tarchomina na Zeran. A Wam wspolczuje ze blokuja wam budowe normalnego miasta

# zauroczona

07.07.2015 12:35

jak dla mnie Puchalski jest ideałem tak pod względem jego podejścia do różnych spraw związanych z zajmowanym przez siebie stanowiskiem, jak i samego wyglądu (nic tylko schrupać) :D

# Puchalski

07.07.2015 15:17

Czekam na propozycję.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy