REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# AdeBe

13.12.2018 00:04

Bardzo dobra decyzja! Nareszcie ktoś zatrzymał te antykomunistyczne urojenia PiS. Komu przeszkadzała nazwa Armii Ludowej?!
A zarówno konfederacja Barska jak i NSZ to powód do wstydu a nie upamiętniania ich na ulicach. Jedni byli w otwartej zmowie z Kościołem w celu dalszego uciskania zwykłej ludności przez szlachtę, a NSZ w późniejszym okresie zasłynął zbrodniami na ludności polskiej i żydowskiej, często przy współpracy z Niemcami!

# PiSlam

13.12.2018 08:05

PiS tylko umie dzielić ludzi. Przez 30 lat nikomu nie przeszkadzała ulica Duracza. Tylko PiSowskie oszołomy mają z tym problem.

# Ryba

13.12.2018 09:33

Nie przeszkadzała, bo gnoju nawet nie wiedziałeś kim on był!

REKLAMA

# DuraczNie

13.12.2018 10:17

#PiSlam napisał(a) 13.12.2018 08:05
PiS tylko umie dzielić ludzi. Przez 30 lat nikomu nie przeszkadzała ulica Duracza. Tylko PiSowskie oszołomy mają z tym problem.

Jeżeli przez 30 lat nikomu by nie przeszkadzała nazwa adolfa hitlera, nie oznaczałoby to że była ona dobra i powinna pozostać, ale że coś z ludźmi było nie tak. Jak widać z niektórymi dalej jest.

# dasaer

13.12.2018 11:30

Zamienili towarzysza Duracza na pisowskiego towarzysza Romaszewskiego. Mieszkam przy tej ulicy i ta zmiana była chu... warta i tylko przeszkadzała osobom tam mieszkającym. Nikt się nie przejmował kim był ten Duracz i nikomu to nie przeszkadzało.

# lideksynubeka

13.12.2018 12:40

Na kwestii nazewnictwa ulic można się przekonać,że platforma to partia komunistyczna. Skasowali nawet ulicę KOR,a jak do tej pory przekaz był taki,że KOR,to bohaterowie podziemia,którzy wspierają obecną opozycję.
Okazuje się na przykładzie działań w sprawie nazewnictwa,że to żadna opozycja była i ważniejszy jest komunistyczny gnojek
@PISlam-z nicka wynika,że jesteś nietolerancyjny i ksenofobiczny homofob. Pomyśl trochę wybierając nick,choć wiem,że od leminga myślenia wymagac nie można.
Masz coś przeciwko islamowi?

REKLAMA

# lideksynubeka

13.12.2018 12:57

daseer "Zamienili towarzysza Duracza na pisowskiego towarzysza Romaszewskiego. Mieszkam przy tej ulicy i ta zmiana była chu... warta i tylko przeszkadzała osobom tam mieszkającym. Nikt się nie przejmował kim był ten Duracz i nikomu to nie przeszkadzało.""
Komuna najmniej przeszkadzała komunistom. Na Słodowcu niestety sporo towarzyszy z MO i SB dostało mieszkania,wiec im Duracz nie przeszkadzał,Romaszewski przeszkadza a Pietruczuk z komuszej SLD nie przeszkadza.

# lideksynubeka

13.12.2018 13:01

A zarówno konfederacja Barska jak i NSZ to powód do wstydu a nie upamiętniania ich na ulicach. Jedni byli w otwartej zmowie z Kościołem w celu dalszego uciskania zwykłej ludności przez szlachtę, a NSZ w późniejszym okresie zasłynął zbrodniami na ludności polskiej i żydowskiej, często przy współpracy z Niemcami!
Rany Boskie!!Marksistowski podręcznik do historii zawierał takie bzdury. Czyli w otwartej zmowie z Kościołem był towarzysz Sztolcmann/Kwaśniewski,bo podpisał konkordat.
Na ludności polskiej zbrodniami zasłynęli komuniści,a NSZ miał akurat najzdrowszy program polityczny,gdyż bronił ludności przed rabunkami ze strony band rabunkowych działających pod nazwą AL

# AdeBe

13.12.2018 13:07

Najwięcej band rabunkowych działało właśnie pod sztandarami NSZ, WiN i innego typu "żołnierzy wyklętych". Zwykli bandyci a nie bohaterowie.
I zgadza się - Kwaśniewski pięknie położył Polskę kościołowi na tacy podpisując konkordat. Umowę na której państwo tylko traci i przez którą do kościoła płynie znaczna część z 19 mld złotych (sic!) rocznie z polskiej kasy.

REKLAMA

# sandacz

13.12.2018 13:27

#Ryba napisał(a) 13.12.2018 09:33
Nie przeszkadzała, bo gnoju nawet nie wiedziałeś kim on był!
Jakie to ma znaczenie kim on był. PiSowski towarzysz napewno zasługuje na swoją ulicę.
A może nazwijmy ją ulicą Wielebnego Jarosława ?

# Ryba

13.12.2018 16:37

#sandacz napisał(a) 13.12.2018 13:27
Jakie to ma znaczenie kim on był.
Dla psów, kotów, szczurów itd. nie ma. Dla człowieka ma.

# sandacz

13.12.2018 17:27

#Ryba napisał(a) 13.12.2018 16:37
Dla psów, kotów, szczurów itd. nie ma. Dla człowieka ma.
Widać nie masz co robić w życiu skoro zajmujesz się tabliczkami

REKLAMA

# Trzeciastrona

13.12.2018 21:55

#sandacz napisał(a) 13.12.2018 17:27
Widać nie masz co robić w życiu skoro zajmujesz się tabliczkami
Ale głupia riposta! Bo Ty niby czym się tu zajmujesz?

# qwerty

14.12.2018 20:15

wy towarzysze POpierający stare nazwy ulic od kiedy mieszkacie w warszawie ? wy pszenno-buraczana nowa warszawka liźnijcie trochę historii zanim zaczniecie pisać głupoty

# pwgdrk

14.12.2018 21:00

#qwerty napisał(a) 14.12.2018 20:15
wy towarzysze POpierający stare nazwy ulic od kiedy mieszkacie w warszawie ? wy pszenno-buraczana nowa warszawka liźnijcie trochę historii zanim zaczniecie pisać głupoty
Ja na przykład od 1966, a ty?
Nie chodzi o popieranie komunistycznych nazw, tylko o bezczelne, z łamaniem prawa, wciskanie nowych nazw, których sobie mieszkańcy nie życzą. Może i wolę Romaszewskiego od Duracza (chociaż "późny" Romaszewski to nie moja bajka, ale zasługi jako działacz opozycyjny w czasach komunistycznych miał - choćby Radio Solidarność), natomiast kategorycznie nie życzę sobie w W-wie nazywania ważnej arterii imieniem jednego z najgorszych prezydentów tego miasta, i to z pominięciem wszelkich procedur.

REKLAMA

 drugastrona

14.12.2018 21:43

#AdeBe napisał(a) 13.12.2018 13:07
Najwięcej band rabunkowych działało właśnie pod sztandarami NSZ, WiN i innego typu "żołnierzy wyklętych". Zwykli bandyci a nie bohaterowie.

Trochę oftop, ale niech tam: ile książek przeczytałeś/łaś na temat NSZ i WiN? Podaj źródło swoich danych. Konkrety poproszę - liczbę band w podziale na sztandary oraz oczywiście autora takiego zestawienia.

# Kiedyś z Bielan

15.12.2018 09:38

To potomkowie absolwentów "duraczówek" mogą być dumni:)

# Tadek

16.12.2018 22:11

Towarzysz Piotrowicz może być dumny co wyczyniają jego PiSdzielce. Towarzysz Piasecki co nap***alał żonę też....

REKLAMA

# Cisza

18.12.2018 13:13

Wraca normalność. Nie dla PiSowskiego dyktatu.

# bielanka

04.01.2019 12:47

Proszę Państwa, sąd nie zakwestionował osób / nazwisk / nazw ulic, tylko sposob wprowadzenia (nakazania) tej zmiany. Zastąpmy nazwy ulic liczbami i zakończmy raz na zawsze te kłótnie "historyczne".

# Jędrek

07.02.2019 21:46

Okazuje się, że Tołwiński też był szpiegiem i pracował dla hitlera... i żeby nie to, że go pis zdegradował i upokorzył jego rodzinę, z pewnością wiele osób nie wiedziałoby, że był oddany Żoliborzowi i zasłużył się dla WSM.
Szalona skrajna prawica wszędzie doszukuje się wrogów, szpiegów nawet wśród patronów ulic.
Z tego strachu przed pisem, zacząłem się w pewnym momencie zastanawiać, czy patron mojej ulicy również mógłby być szpiegiem, kacykiem... komunistą? Ale spoko, na razie Jana Kochanowskiego nie ruszają.
Ale pewnie coś na niego kiedyś znajdą...

REKLAMA

# Ryba

08.02.2019 11:23

#Jędrek napisał(a) 07.02.2019 21:46
Okazuje się, że Tołwiński też był szpiegiem i pracował dla hitlera... i żeby nie to, że go pis zdegradował i upokorzył jego rodzinę, z pewnością wiele osób nie wiedziałoby, że był oddany Żoliborzowi i zasłużył się dla WSM.
Szalona skrajna prawica wszędzie doszukuje się wrogów, szpiegów nawet wśród patronów ulic.
Z tego strachu przed pisem, zacząłem się w pewnym momencie zastanawiać, czy patron mojej ulicy również mógłby być szpiegiem, kacykiem... komunistą? Ale spoko, na razie Jana Kochanowskiego nie ruszają.
Ale pewnie coś na niego kiedyś znajdą...
Dla mnie taki patron ulicy jak tow. Duracz to nieprzyzwoitość łagodnie mówiąc - tak z ludzkiego, jak i patriotycznego punktu widzenia. I nie sądzę bym był bardziej szalony niż Ty. I nie identyfikuję się też ze skrajną prawicą. I nie ma co do tego mieszcząc świętej pamięci Jana Kochanowskiego.

# Wiosenka

24.05.2019 21:21

Internet w Polsce powinien być dla wszystkich bezpłatny i wolny od jakiejkolwiek cenzury! #wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy