REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

pociągi częściej + lokalna taniej ?

# ej ko ko

14.12.2002 17:22

Co sądzicie nt. pomysłu młodej radnej? (tekst z ostatniego wydania Echa - 14.12.2002)
"Wielu mieszkańców Legionowa marzy o tym, by pociągi kursujące na trasie do Warszawy Gdańskiej jeździły częściej w godzinach szczytu.
Społeczny komitet Samorządne Legionowo zebrał ponad tysiąc podpisów popierających tę ideę i wystąpił do Mazowieckiego Zakładu Przewozów Regionalnych.
- Z otrzymanej odpowiedzi wynika, że Polskie Koleje Państwowe Przewozy Regionalne są zainteresowane zwiększeniem częstotliwości połączeń - mówi Michał Dąbrowski, jeden z działaczy komitetu. - Koleje stawiają jednak jeden warunek - dostosowanie lokalnych połączeń autobusowych w Legionowie, tak aby były one zsynchronizowane z ruchem pociągów.
Osoby, które złożyły podpisy pod petycją widzą sensowność kursowania pociągów w szczycie porannym - z Legionowa do Warszawy - co 20 minut. Z kolei szczyt popołudniowy - z Warszawy do Legionowa miałby objąć godziny od 15.30 do 19.30. Obecnie przerwy między porannymi pociągami wynoszą niekiedy nawet ponad 40 minut, a po południu dochodzą do godziny.
Z interpelacją popierającą działania komitetu wystąpiła do prezydenta Legionowa radna Agata Zaklika. Oczekuje, że władze miasta pilnie rozpatrzą możliwość dostosowania godzin kursów autobusów miejskich do dworca kolejowego, tak aby pasażerowie mogli od razu przesiąść się do pociągu i by czas między przyjazdem autobusu, a odjazdem pociągu był minimalny. Żeby tak się stało nie wystarczy modyfikacja obecnego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej. Autobusy muszą rozpoczynać kursowanie wcześniej niż dotychczas. Przypomnijmy, że pierwszy pociąg wyjeżdża z Legionowa do Warszawy Gdańskiej niewiele po piątej rano. O tej porze autobusy miejskie jeszcze nie jeżdżą.

# hej

14.12.2002 22:42

mnie się podoba mloda radna

# polo

14.12.2002 22:51

radna czy jej pomysły? :)

REKLAMA

# hej

15.12.2002 18:44

radna (wyraźnie napisłem), pomysłów nie komentuje, bo nie jeżdżę pociągami i autobusami.

# polo

15.12.2002 21:02

a znasz ją?

# greg

16.12.2002 02:15

Według mnie super pomysł! W TiO wyczytałem też, że radna Agata Zaklika chce walczyć o obniżkę cen biletów na komunikację lokalną! Super pomysł, też uważam, że dużo ludzi nią nie jeździ bo jest za droga - sam bym może skorzystał. Czekam niecierpliwie na rozwój wydarzeń!
trzymam kciuki :))))))))

REKLAMA

# abik2003

16.12.2002 18:58

popieram, popieram, popieram! a lokalna to w chwili obecnej jakiś niewypał! niech to zmienią jak najszybciej! a jak p. Smogorzewski nie zmieni to jego zmienić!!!

# Marek

16.12.2002 23:36

Super sprawa, super radna, jestem za!!!!!!!!!
Zastanawiam się tylko czy Pan Prezydent Smogorzewski zajmie się sprawą, podejmie temat i spełni warunek PKP. A Pani Agacie Zaklice należą się brawa za aktywność. Takich radnych nam trzeba!!!!!!!

# KasiaB

17.12.2002 12:21

Sprawdziłam i faktycznie okazuje się, że lokalna 3-ka jeździ pod moim domem i wg. rozkładu dojeżdża do stacji PKP w 5 minut. Gdyby to zgrać na Gdańskim byłabym po 4 minutach od wyjścia z domu!!! Teraz zajmuje mi to rano półtorej godziny!!! Problemem jest tylko cena biletów na lokalną - 2,50 za bilet jednorazowy lub 75-90 za miesięczny, chyba że, jak napisałeś greg - obniżą ceny biletów. Wtedy lokalną napewno zacznie jeździć więcej ludzi!!!

REKLAMA

# pepe

17.12.2002 15:52

Zastanawiam się w jaki sposób PKP oferuje więcej połaczeń skoro jednocześnie w całym kraju likwiduje się całe linie, bo kolej jest nierentowna. Ponadto ceny biletów już Smogorzewski obniżył. W grudniu wprowadzono ulgi na bilety jednorazowe dla uczniów, studentów i osób starszych. Tego dotychczas nie było.

# greg

18.12.2002 00:44

a nie zastanawiałeś się pepe, że te zniżki to kpina - bilety są droższe niż w Warszawie!!!
jednorazowy - 2,50 - w Wawie 2,40 zł
miesięczny na jedną linię - 75,00 - w Wawie 44,00 zł
miesięczny na wszystkie linie - 90,00 - w Wawie 66,00 zł
TO JEST CZYSTE ZŁODZIEJSTWO!!!!!!!
A te "zniżki" to Smogorzewski wprowadził przed wyborami w ramach "kiełbasy wyborczej"! Ważne co się robi dla ludzi po wyborach, a nie przed!

# Marek_P

18.12.2002 11:19

ja również uważam, że bilety za naszą KL powinny kosztować 1 zł, góra 1,50 zł!
A miesięczne proporcjonalnie drożej, ale nie 75 czy 90 zł!
Pomysł z PKP + lokalna jest dobry, jak KL obniży ceny to będzie świetny :)))
Pozdrawiam

REKLAMA

# kwitkows

18.12.2002 14:28

pomysł dobry - sam chętnie skrócę sobie podróż do Warszawy, a koło dworca gdańskiego są przystanki chyba 20 linii autobusowych i tramwajowych :-)

# Nicky

18.12.2002 15:51

Popieram, w 35 min od wyjścia z domy na dworzec gdański a dalej w metro to brzmi jak marzenie!
A tak przy okaazji, dowiedziałem się że Carrefour jest włascicielem działki budowlanej przy Warszawskiej lub Zegrzyńskiej i maja zqamiar zbudowac tam supermarket. Co uważam jesty niezłym pomysłem. Czy wiecie cos więcej o tym? Bardzo proszę o informację.

# Aneta

19.12.2002 00:08

metro będzie co prawda dopiero za jakiś rok :((( ale pomysł z lokalną i PKP jest SUPER :))))
tylko czy
1. uda się ten rozkład zgrać?
2. uda się obniżyć ceny biletów do 1,00-1,50 zł?
ja się nawet w tej sprawie podpisywałem!!!!

REKLAMA

# Aneta_i_K

19.12.2002 00:09

... i Krzysztof

# kefirek

19.12.2002 02:00

Krzysiu nie daj się!!!
Ja też podpisywałem ;-)
a czy będzie coś z tego? zobaczymy

# red

08.01.2003 11:39

A może zamiast prxzyklaskiwać populistycznemu pomysłowi radnej Agaty, lepiejk spojrzeć na deficytowość małych autobusików i realnie ocenić szansę na zwiekszenie w nich frekwencji o 100 procent po obniżce cen. Jak słuszniew ktoś zauważył obniżka była, a studentów jakoś nie przybyło w KL. Nie wiedzą, czy może im się nie chce. Ludzie opamiętajcie się - showmanem nie jest Smogorzeqwski, tylko Zaklika, która bez pojęcia o faktach, kosztach i okolicznościach łapie się za każdy chwytliwy dla opinii publicznej pomysł.

# black

09.01.2003 20:27

red - Ty to dopiero pajacujesz... problem jest nie tylko w obniżce cen, ale też w tym, żeby np. dopasować komunikację lokalną do rozkładu jazdy PKP tak, żeby rano ludzie np. z osiedla Sobieskiego czy Jagiellońska mogli pociągiem szybciej dostać się do Warszawy!
Autobusem rano trzeba godziny z duuużym hakiem, żeby dotrzeć do Gdańskiej - pociągiem jedzie się 30 min! Sednem sprawy jest to, że w Legionowie większość blokowisk jest na jednym końcu miasta, a stacja PKP na drugim - a komunikacją lokalną (linią 3) się nie dojedzie bo zaczyna jeździć od 8!!!
A trasy są też po części wzięte z sufitu!!!

# white

09.01.2003 20:32

a Smogorzewski pokazał klasę jak w maju po wyborze na prezydenta obciął sobie pensję o 100 zł w stosunku do zarobków Kicmana, a w listopadzie - już po wyborach samorządowych dodał gazu i odbił sobie to z nawiązką - teraz zarabia po maksymalnych stawkach prawie 9,500 zł brutto (dziewięć i pół tysiąca zł brutto miesięcznie)!!! To jest dopiero showmen i cwaniak... ha, ha, ha...

# pepe

10.01.2003 14:19

a ja wyczytałem w ostatnim "TiO", że Smogorzewski zarabia 9 289 zł (brutto), czyli jego zarobki nie wzrosły jakoś nadzwyczajnie. Natomiast Kicman jeszcze przed ustawą kominową zarabiał ok. 12 tys. zł brutto. No to tak dla ścisłości.

# TKWy

12.01.2003 12:57

... w każdym razie Smogorzewski zarabia teraz według maksymalnych ustawowych stawek - więcej już się nie da! A przed wyborami obciął sobie wynagrodzenia o jakąś śmieszną kwotę, tylko po to, żeby móc powiedzieć, że będzie zarabiał mniej niż Kicman.
To jest moim zdaniem żałosne, wszystko pod publikę i to do czasu. W myśl zasady, że "po wyborach już nie trzeba się swojej pazerności wstydzić. TKM" :(

# pepe

13.01.2003 14:53

A ile według ciebie powienien zarabiać?
8 tys. zł (brutto)
5 tys. zł
3 tys. zł
800 zł
Ciekawe również jak wiele pracy wkładałby w każdym z zaproponowanych wariantów.

# kl

13.01.2003 16:22

JAk to zwykle w Polsce bywa dyskusja merytoryczna poszła na bok, a na tapecie jest przepychanka o pensjach. bARDZO TO CIEKAWE!!!

# pepe

13.01.2003 17:18

ciekawe ile zarabia na lewo (wygląda mi na cwaniaka) - na przetargach, inwestycjach, koncesjach...!!!

# pepe

13.01.2003 22:12

pewnie również każe płacić procent od pensji swoim urzednikom do własnej kieszeni i i handluje na lewo gminną ziemią
ps. nie ładnie odbierać komuś nick'a
pepe (pierwszy)

# pepe

14.01.2003 00:12

a tego nie wiedziałem, ale myślę, że byłby do tego zdolny.
A wracając do jego pensji z maja to czy nie było tak, że Smogorzewski ostentacyjnie obniżył sobie pensje o 100 czy 150 zł w stosunku do tego co zarabiał Kicman?

# pepe

14.01.2003 00:14

czy coś się rusza w sprawie komunikacji lokalnej? czy te puste widma nadal będą krążyć ulicami legionowa? zreformować lokalną!!! niższe ceny + dobranie tras z głową!!!

# kwiatkowski

14.01.2003 23:13

dziwię się legionowianom,że wybrali Smogorzewskiego- co on dotychczas zrobił dla miasta, co sobą reprezentuje? Ten facet myśłał zawsze o karierze i wolał do niej dochodzić gierkami i układami, a nie pracą i własnym rozwojem (on nie ma nawet skończonuch studiów)... a przecież był wybór: Durka, Błaszczak, czy choćby nawet Kurnicki.

# Peter

15.01.2003 08:23

Kwiatek, nie słyszałeś... Smogorzewski w końcu skończył studia!!! Teraz może prowadzić gierki na WYŻSZYM poziomie :P bardziej wyrafinowane...

# pepe(pierwszy)

15.01.2003 15:32

nuda, nuuda i "onanizowanie się" tematem jaki ten Smogorzewski jest zły, a jak inni mogli być lepsi

# lp

15.01.2003 16:13

Ciekawe czy ktoś wreszcie zacznie pisać na temat. To jest wątek o komunikacji lokalnej

# lp

15.01.2003 16:13

jak ktoś chce obrabiać tyłek Smogorzewskiemu, niech otworzy nowy wątek.

# pepe

17.01.2003 00:20

a co nowego można w temacie komunikacji powiedzieć? Pani Agata Zaklika zaproponowała rozsądne zmiany, a czy się uda zreformować KL zależy teraz od Prezydenta i Rady Miasta. Czy oni też chcą? Pożyjemy - zobaczymy.

# koval

21.01.2003 00:46

ja też czekam na zmiany w KL i mam nadzieję, że przy okazji obniżą ceny biletów - 1,00-1,40 tyle mógłbym zapłacić.

# koleś

21.01.2003 22:32

Tak z czystej przekory się zapytam. Na jakiej trasie i jak często byś podróżował KL "kovalu"? Bowiem obniżka cen biletów ma sens jedynie wtedy, gdy więcej osób będzie z tych autobusów korzystać. Już jedną obniżkę wprowadzono dla dzieci, młodzieży i stydentów (50 % od grudnia, czyli 1,40 zł) nie widzę, żeby zaczęli na gwałt wpychać się do autobusików. Zastnawiam się raczej, czy ta komunikacja jest wogóle mieszkańcom potrzebna.

# koval

21.01.2003 23:41

Jak będę miał busik o 7.00 z Sobieskiego - na stacji PKP będę 7.07, o 7.10 wsiadam do pociągu i o 7.40 jestem na Gdańskim :-)
A z Gdańskiego mam kilka połączeń autobusowych czyli ok. 10 minut jazdy na Uniwerek i napewno zdążę. I O TO CHODZI!!!!
Tylko, że pierwsza KL nr 3 jest rano pod stacją PKP o 7.50 :-(
A ludzie jadą do pracy na 8.00, na 7.00, na 6.00...

# zizi

22.01.2003 15:53

To na Uniwerku uczą "napewno"?

# za_ra_za

22.01.2003 17:53

umysł ścisły - nie czepiaj się :))

# koleś

22.01.2003 18:28

OK. i teraz pytanie numer dwa. Ile takich osób jest jeszcze? Bowiem mieszkańcy os. Piaski, starego centrum, Bukowca i os. Jagiellońska i tak będą woleli iść na piechotę. Bowiem czas oczekiwania na autobus może być dłuższy. Pozostaje zatem os. Sobieskiego (mają do dyspozycji aż dwa autobusy ZTM, nie licząc prywatnych linii) i Trzeciej Parcelii (ci mają blisko przystanek kolejowy! Kto zatem bedzie korzystał z tych autobusików?

# Peter

22.01.2003 21:11

strasznie upierdliwy jesteś koleś. Nie czujesz potrzeby, żeby legionowska komunikacja była bardziej dostosowana do potrzeb ludzi to trudno. Nie zabieraj głosu i zasuwaj na piechotę albo swoim samochodem i po sprawie.

# koleś

23.01.2003 11:21

Widzę, że nielubimy krytyki. Ja mam natomiast wrażenie, że nie o potrzeby ludzi chodzi, ale raczej promocję jednej pani radnej Zakliki i jej pomysłów przez jednego lub dwóch interanautów.

# greg

23.01.2003 11:52

Koleś na Prezydenta! więcej takich spiskowych teorii nam trzeba! to jest wątek o komunikacji lokalnej, proszę bardziej na temat! I co z tą linią 3, co z nocnymi?

# wieloletnia praktyka

09.06.2013 02:29

Na pytanie tematyczne: "pociągi częściej + lokalna taniej ?"
odpowiedź brzmi: ZAWSZE DROŻEJ.

# Miro

10.06.2013 15:00

ale ta radna nie jest młoda!

# Miro

10.06.2013 15:03

Komunikacja LOKALNA w Legionowie jest darmowa :)
#greg napisał(a) 16.12.2002 02:15
Agata Zaklika chce walczyć o obniżkę cen biletów na komunikację lokalną! Super pomysł, też uważam, że dużo ludzi nią nie jeździ bo jest za droga - sam bym może skorzystał.

 Daro

10.06.2013 22:53

Czy was pogrzało????. Komentujecie wpisy które powstały 10 lat temu

# A A

11.06.2013 00:16

Daro, temat nadal aktualny.

# TRAMWAJ

17.06.2013 23:59

A ja myslę, że należy przedłużyć projektowaną tarchomińską linię tramwajową od Winnicy do Legionowa a nawet do Zegrza, wtedy będzie ona miała sens.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe