REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# jkj

19.11.2014 18:29

No i do kitu. Jakby nie mieli większości, to zrobiliby koalicję z IMB albo Gospodarnością i wreszcie mieszkańcy mieliby prawdziwy wpływ na rządy w naszej dzielnicy, a tak znowu lipa.

# kaszanka

19.11.2014 18:35

teraz będą budowle dla jeżyków po 200 tys.

# Nick

19.11.2014 18:38

wcale mi was nie szkoda "słoiki" z Białołęki...PO zafunduje wam kolejnego Rossmana i Biedronkę...a miejsc w żłobkach i przedszkolach szukajcie na Ochocie..

REKLAMA

# farsa

19.11.2014 18:40

słów brak...;/

# Ber

19.11.2014 18:54

#Nick napisał(a) 19.11.2014 18:38
wcale mi was nie szkoda "słoiki" z Białołęki...PO zafunduje wam kolejnego Rossmana i Biedronkę...a miejsc w żłobkach i przedszkolach szukajcie na Ochocie..
Więc po co się wypowiadasz?

# WDK

19.11.2014 19:22

PO na Białołęce 40%, a PSL w całej Polsce ponad 35%. Wszystko to jakoś dziwne...

REKLAMA

# radnabezradna

19.11.2014 19:24

ta karierowiczka Świtalska... zaraz się będzie zachwycać sama nad sobą, jak to pozytywnie ludzie ocenili jej pracę. Otóż nie. Połowa mieszkańców Białołęki nie poszła na wybory, bo nie chciała głosować na takich, jak ona.

# podobno leming

19.11.2014 19:29

#WDK napisał(a) 19.11.2014 19:22
PO na Białołęce 40%, a PSL w całej Polsce ponad 35%. Wszystko to jakoś dziwne...

Co w tym dziwnego?

# realista

19.11.2014 19:39

może to i dobrze
będą musieli się wykazywać bo za rok wybory parlamentarne więc muszą utrzymać elektorat
a do tego być może wreszcie ludzie zaczną się grupować w komitety obywatelskie czysto bezpartyjne i je popierać, bo przykład IMP jest dobry i tak trzymać
Gospodarność straciła i to bardzo dużo, dlatego muszą, jeśli chcą mieć w przyszłości sukcesy mocno popracować nad odzyskiwaniem elektoratu
czym innym jest bajzel jaki zafundowali nam sędziowie z PKW

REKLAMA

# Tez Sloik

19.11.2014 19:56

Na ulice trzeba wyjsc! Wydymali was sloiki w bialych rekawiczkach w blasku kamer! Brakowalo 15 glosow, poczekali pare dni, policzyli i sie okazalo ze wynik jest na rowno! Skandal!

# miki

19.11.2014 20:05

A gdzie jest napisane ze 1 zawsze muszą wejść? Głosowaliśmy na konkretnych ludzi a nie na partię. Liczą się czyny a nie miejsce na liście. Wyniki świadczą że ludzie interesuja sie kto co robił a nie na ślepo stawiają X przy pierwszym nazwisku na liście. Nikt nikomu nie zabrania startować w wyborach jeśli jest ktoś niezadowolony z dzialań radnych. Są też inicjatywy lokalbe wiex każdy niże zgłosić jakiś projekt. I zamiast narzekać trzeba działać!

# konfitura

19.11.2014 20:13

#miki, to wypłać ludziom, którzy chcą działać 2000zł miesięcznie. Trochę mało Ci radni działają jak na swój zarobek. A może te 2000zł miesięcznie to program mieszkania dla młodych (radnych) ? :D

REKLAMA

# kandydat

19.11.2014 21:50

Drodzy Państwo, może trzeba było wcześniej zewrzeć szyki i pójść zakreślić krzyżyki ?:) Teraz czekajcie cztery lata

# wesoła

19.11.2014 21:52

Brawo ela! z ostatniego miejsca na liscie!!!!!

# kandydat

19.11.2014 21:56

Ela! Też coś pobrudziła chodniki, które wysmarowała swoim nazwiskiem!

REKLAMA

 antyurzędnik

19.11.2014 22:02

Kandydaci posprzątajcie swoje plakaciki.... Ciekaw jestem na ile starczy Wam aktywności na forum i jak długo nie będziecie pamiętać o mieszkańcach?

# rafx

19.11.2014 22:23

Ludzie zacznijcie w końcu główkować, zmiana władzy na niezależne stowarzyszenia to dla nas wszystkich większa szansa na załatwienie NASZYCH spraw a nie spraw polityków z wiodących partii! Potrzeba nam radnych którzy myślą o dzielnicy a nie o swoim stołku.

# bez_zmian

19.11.2014 22:38

Szkoda. W Warszawie mieszkam od 41 lat i naiwnie sądziłam, że jednak coś się zmieni. że Panowie trzymający władzę pójdą w zapomnienie, że będą mieli kogoś w zarządzie z kim będą musieli się liczyć. A tu klops. 12 mandatów i pełnia władzy. A dróg jak nie było tak nie ma, choć progów zwalających na Ostródzkiej u nas dostatek. Zanim zaczniecie stawiać progi przebudujcie ulice, które nie mają ani poboczy ani chodników, bo dzieci na przystanek chodzą ulicą!!! Granda. W końcu po co budować drogi skoro można stawiać progi? Kolejne 4 lata zmarnowane.

REKLAMA

# grzymalit

19.11.2014 23:15

Słoje dalej bez prawdziwego kina nawet. Za to jaka duma że glosujem jak TVN podało. Przez głosowanie chcą się od pluga oderwać. Nie żal mi ich nawet. Niech sie kiszą jak kapusta. Ważne że czują się szczęśliwi.

# GTI

20.11.2014 00:00

Czemu Gazeta napisała, że brakuje 15 głosów?
Ostatecznie według opisu różnica pomiędzy mandatem wynosi 1głos

# tak ma być

20.11.2014 00:13

Nick - my jesteśmy młode słoiki a ty stary słój. Białołęka jeszcze do niedawna była wsią to jak ty nie możesz być słojem. Dobrze, że PO wygrało to gwarantuje , ze jest i będzie normalnie

# Białołęka

20.11.2014 00:46

Skąd wzięła się różnica (15 głosów) pomiędzy wynikiem podawanym przez redakcję we wcześniejszym artykule, a oficjalnym wynikiem?! To z powodu błędu redaktora, liczącego głosy czy była inna przyczyna. Proszę redakcję o odpowiedź.

# Bialoleka

20.11.2014 00:47

Skąd wzięła się różnica (15 głosów) pomiędzy wynikiem podawanym przez redakcję we wcześniejszym artykule, a oficjalnym wynikiem?! To z powodu błędu redaktora, liczącego głosy czy była inna przyczyna. Proszę redakcję o odpowiedź.

# bialo

20.11.2014 00:47

Skąd wzięła się różnica (15 głosów) pomiędzy wynikiem podawanym przez redakcję we wcześniejszym artykule, a oficjalnym wynikiem?! To z powodu błędu redaktora, liczącego głosy czy była inna przyczyna. Proszę redakcję o odpowiedź.

# abcd

20.11.2014 00:48

Skąd wzięła się różnica (15 głosów) pomiędzy wynikiem podawanym przez redakcję we wcześniejszym artykule, a oficjalnym wynikiem?! To z powodu błędu redaktora, liczącego głosy czy była inna przyczyna. Proszę redakcję o odpowiedź.

# duma Białołęki

20.11.2014 00:49

Paweł Tyburc
kadencja: III
stanowisko: Przewodniczący(a) Rady Dzielnicy
klub: Klub Platforma Obywatelska RP
dyżury:
Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Białołękaul. Modlińska 197
Przyjmuje mieszkańców po uprzednim umówieniu się telefonicznym
pod numerem 22 510-31-10 w Wydziale Obsługi Urzędu Referat Obsługi Rady lub 510-205-571 w poniedziałki w godz. 18:00-19:00
w siedzibie Urzędu Dzielnicy przy ul. Modlińskiej 197.
Odpowiada tylko na łatwe pytania.

# lutek

20.11.2014 08:24

najpierw obraża sie inne komitety np jak przyszła inicjatywa z projektem szpitala na sesje dzielnicy PO 4,5 godz ich trzymali choć był wnoiosek zeby rozpatrzyć tych ludzi w pierwszej kolejności po czym burmistrz Jaworski na debacie stwierdził ze on woli budować szpital w :Legionowie,gdy wybory dały 11 mandatów to sie okazało ze przez pyche i bute nie ma zkim rozmawiać o koalicji no to należało zrobić to zeby mandaty sie rozmnożyły by ratować stołki,a wyszła też sprawa stosunku PO do radnego Tumasza

# promesa

20.11.2014 09:16

U Tyburca pełna radość.
Od niego może dużo zależeć?

# pracowity

20.11.2014 09:56

Pan Tyburc - należy do radnych leniuszków, leniwych . leniuchów, - jest specjalistą wysługiwania się innymi na jego konto.Nie powinien zajmować żadnych funkcji w Radzie Dzielnicy gdyż jak wyżej i słaby wynik.

# gość

20.11.2014 09:58

Worki z głosami walały się po ziemi.
Bo to NIEWAŻNE głosy były. To jak w kraju trzeciego świata. Prawdziwy polski bałagan. To taka murzyńskość. Piaskowe dziadki stwierdzą, że to tylko incydent. Bajzel lepszy niż za komuny. O jak miło.

# damador

20.11.2014 10:03

przeciez komorowski wezwal do uszanowani wynikow z systemu ... po co sie komisarz wpier.... do wiarygodnego wyniku ? parodia ...

# gość

20.11.2014 10:13

#Bielik napisał(a) 18.11.2014 11:08
Mieszkańcy Białołęki to w większości ludność napływowa, nie mająca głębokiej identyfikacji z tradycją.
#fin99 napisał(a) 17.11.2014 21:16
które zjechały do Białołęki z nie wiadomo skąd,
#gyis napisał(a) 17.11.2014 20:56
nie dziwię się, że ciągle wygrywa PO, skoro ich wyborcy są takimi kretynami, że można im wmówić wszystko.
ponieważ zarówno jedni i drudzy są ziomalami z tamtego kraju.

# sawa

20.11.2014 11:25

#Nick napisał(a) 19.11.2014 18:38
wcale mi was nie szkoda "słoiki" z Białołęki...PO zafunduje wam kolejnego Rossmana i Biedronkę...a miejsc w żłobkach i przedszkolach szukajcie na Ochocie..
żałosny jesteś. jestem warszawiakiem z warszawskimi korzeniami od początku XIX wieku, mieszkam na Białołęce. Rossmana i Biedronkę budują, ale to ani zasługa, ani wina PO. Przedszkole prywatne, dofinansowane przez miasto, mam na osiedlu, 3 min na piechotę.

# rurk

20.11.2014 11:28

Kiedyś kibicowałem PO. Ba! Nawet głosowałem na PO. Jako członek Rady Osiedla przejechałem się na PO. Żadna sprawa w mojej okolicy nie została załatwiona. Tak prozaiczna sprawa jak sprzątanie ulicy musiała się skończyć moją osobistą interwencją.

# sawa

20.11.2014 11:28

#grzymalit napisał(a) 19.11.2014 23:15
Słoje dalej bez prawdziwego kina nawet. Za to jaka duma że glosujem jak TVN podało. Przez głosowanie chcą się od pluga oderwać. Nie żal mi ich nawet. Niech sie kiszą jak kapusta. Ważne że czują się szczęśliwi.
w Warszawie są 2-3 porządne kina. Muranów, Luna...
Do Muranowa mam 30 min autobusem, a ty?
Do najbliższej syfiastej sieciówki 2 przystanki, a ty?

# trele

20.11.2014 11:40

Burmistrza wybierają radni tj pani Prezydent Gronkiewicz Waltz, Wajszczaka Marcina na 1 miejscu listy PO umieściła Pani Gronkiewicz Waltz/ nikomu nieznany/ale wyborcy rozumni i przepadł z kretesem, Chciałbym aby to radni a nie HGW - wybrali burmistrza Dzielnicy. Radni PO wybierzcie sami w imieniu mieszkanców

# bezsilny

20.11.2014 12:32

czemu mnie to nie dziwi? paranoja... co by nie było platforma musi rządzić....

# wyborca

20.11.2014 12:42

Naturalnym kandydatem na burmistrza jest Waldemar Roszak.

# Ludwik

20.11.2014 13:46

Żaden z Radnych nie może być wybrany bo PO ma za małą przewagę.
Kandydat na Burmistrza nie może głosować i mamy 11do 11.

# wyborca

20.11.2014 14:46

Roszakowi to się należy chyba ze P. Jaworki go wykiwa, zrezygnuje z RM i będzie burmistrzem, bo i kasa większa i bezpieczna posadka. Ale tak naprawdę to Roszak jest namaszczony przez wyborców.

# Maks

20.11.2014 15:05

Drogi Nicku!
Czy możesz wyjaśnić co się kryje pod stwierdzeniem "...PO zafunduje wam kolejnego Rossmana i Biedronkę..."
Dotychczas żyłem w przekonaniu, że te sklepy nie zostały wybudowane z budżetu Gminy a nie mają nic wspólnego z budżetem na żłobki i przedszkola. Jeśli masz inne informacje, to zgłoś do Prokuratury a tutaj pochwal się swoją działalnością.
Jeżeli natomiast twierdzisz, że takie inwestycje szkodzą nam - mieszkańcom, to się bardzo mylisz. My mamy:
- konkurencyjne sklepy;
- miejsca pracy;
- źródła podatków;
- rozwój dzielnicy.

# Maryla T

20.11.2014 15:34

a czy pan Wójcik uzyskał mandat radnego / Gospodarność/- może ktoś z państwa wie

# Nick

20.11.2014 16:11

#Maks napisał(a) 20.11.2014 15:05
Drogi Nicku!
Czy możesz wyjaśnić co się kryje pod stwierdzeniem "...PO zafunduje wam kolejnego Rossmana i Biedronkę..."
Dotychczas żyłem w przekonaniu, że te sklepy nie zostały wybudowane z budżetu Gminy a nie mają nic wspólnego z budżetem na żłobki i przedszkola. Jeśli masz inne informacje, to zgłoś do Prokuratury a tutaj pochwal się swoją działalnością.
Jeżeli natomiast twierdzisz, że takie inwestycje szkodzą nam - mieszkańcom, to się bardzo mylisz. My mamy:
- konkurencyjne sklepy;
- miejsca pracy;
- źródła podatków;
- rozwój dzielnicy.
OK! wskaż mi proszę kto wydaje i zatwierdza pozwolenia na budowę i jakie były wpływy z podatków tych "konkurencyjnych sklepów"? zwolnienia z opłat i podatków to fakty czy mity?
OK! ile miejsc pracy gwarantują sklepy typu "konkurencyjne sklepy siciowe"? bo obsługę mozna policzyć na placach jednej ręki.
OK! wskaz mi "rozwój dzielnicy" palcem na mapie, tylko nie rozśmieszaj mnie otwarciem szkoły czy placu zabaw czy też linia tramwajową która powstała z 2 letnim opóźnieniem.
Tylko pytam, więc nie zapowietrz się a określenie "słoiki" podobno nie jest obraźliwe.

# Marcin Wójcik

20.11.2014 18:02

#Maryla T napisał(a) 20.11.2014 15:34
a czy pan Wójcik uzyskał mandat radnego / Gospodarność/- może ktoś z państwa wie

Pani Marylo,
wyborcy zadecydowali inaczej i mandatu nie uzyskałem.
Pozdrawiam serdecznie
Marcin Wójcik

# Dziadek

20.11.2014 18:40

Jedno miejsce pracy w markecie wielkopowierzchniowym daje 6-ciu bezrobotnych w tej branży wśród polskich właścicieli sklepów. Wydawanie pozwoleń na budowę supermarketów to stara sprawa nie obca również pierwszej również sprawującym ładzę na Białołęce w pierwszych trzech kadencjach. W kabarecie tych, których nazywacie pogardliwie słoikami, Pani GW nazwała Pastuchami zafajdanymi. Natomiast starzy mieszkańcy Białołęki od 1951 r. zostali Warszawiakami tylko dlatego, to Warszawa "przyszłe" na tereny dawnej gminy Jabłonna i gminy Marki. Tego młodzi mieszkańcy Białołęki prawdopodobnie nie wiedzą, dlatego warto przypomnieć. A te 15 głosów dla Pana Tyburca to ewidentny skandal, który będzie się za nim ciągnął i na pewno odbije się Mu czkawką.

# Dziadek

20.11.2014 23:31

Jedno miejsce pracy w markecie wielkopowierzchniowym daje 6-ciu bezrobotnych w tej branży wśród polskich właścicieli sklepów. Wydawanie pozwoleń na budowę supermarketów to stara sprawa, nie obca również włodarzom sprawującym władzę jeszcze w Gminie Białołęka, w pierwszych trzech kadencjach. W kabarecie, tych których nazywacie pogardliwie słoikami, Pani GW nazwała Pastuchami zafajdanymi. Natomiast starzy mieszkańcy Białołęki to od 1951 r. zostali Warszawiakami, tylko dlatego, że to Warszawa "przyszłe" na tereny dawnej gminy Jabłonna i gminy Marki. Tego młodzi mieszkańcy Białołęki prawdopodobnie nie wiedzą, dlatego warto przypomnieć. A te 15 głosów dla Pana Tyburca to ewidentny skandal, który będzie się za nim ciągnął i na pewno odbije się Mu czkawką. Wrócę jeszcze do tych pogardliwych określeń naszych napływowych mieszkańców. Po pierwsze warto, a nawet trzeba sobie uświadomić, że to iż właśnie osiedlili się na Białołęce to głównie dlatego, że na przełomie ostatnich 20 lat władze samorządowe stworzyły ku temu warunki. Przyjęto plany miejscowego zagospodarowania, pobudowano drogi, infrastrukturę, szkoły itp. Oczywiście wiele jeszcze jest do zrobienia. Warto też wiedzieć. że ówczesny herb Gminy Białołęka poza lwem dzierżącym topór symbolizującym bezpieczeństwa, to uchylona brama jest symbolem gościnności -przyjeżdżajcie, zamieszkajcie u nas. Trzeba też zdać sobie sprawę z tego, że połowę głosów oddano w dzielnicy Białołęka na ugrupowania będące w opozycji do PO, zdecydowana większość z nich to też mieszkańcy napływowi. Dzidka mimo wszystko najbardziej cieszy to, że w naszej dzielnicy rodzi się najwięcej dzieci w Warszawie. Zadbajmy wspólnie i ich dobre wychowanie. I tu jest olbrzymia rola dla radnych aby nie dopuścili do deprawowania naszych dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych w ramach wprowadzanej w Polsce ideologii GENDER!!!

# Nick

21.11.2014 09:54

Brawo #Dziadek!
Przypominam "warszawiakom z korzeniami", że obecna Białołęka to kalka Ursynowa z początku lat 80-tych tylko, że u nas nie kopią metra. Dla niezorientowanych polecam serial "Alternatywy 4"...

# kazimierz

21.11.2014 10:21

#Dziadek napisał(a) 20.11.2014 23:31
Warto też wiedzieć. że ówczesny herb Gminy Białołęka poza lwem dzierżącym topór symbolizującym bezpieczeństwa, to uchylona brama jest symbolem gościnności -przyjeżdżajcie, zamieszkajcie u nas.

Herb mimo wszystko nie ma nic wspólnego z gościnnością ani bezpieczeństwem, bo, jak powiada wiki, odwołuje się do tradycji, nawiązuje do ważniejszych wydarzeń w historii tych ziem, a także określa ich cechy charakterystyczne. Dwupolowość herbu powstała z połączenia dwóch starych miejscowości - Tarchomina i Białołęki.
Pole zielone ze złotym snopkiem symbolizuje tradycje rolnicze gminy, zaś pole złote z lwem symbolizuje miejski charakter gminy. Snopek wzięty z herbu Wazów przypomina też, że Białołęka była kiedyś własnością króla Jana Kazimierza. Lew na baszcie, nawiązuje do herbu Prawdzic rodziny Gołyńskich, długoletnich właścicieli Tarchomina i Białołęki. Natomiast topór jest herbem Ossolińskich, którzy przyczynili się do rozwoju Tarchomina.
Herb i flaga zostały przyjęte- Uchwałą Nr XII/10/95 Rady Gminy Warszawa -Białołęka z 28 kwietnia 1995 roku.
a maruda o nicku NICK niech mi powie, jak wygląda handel i konkurencja w pozostałej części Warszawy. Nie wiem, chyba mam coś z oczami, bo jakoś nie widzę setek drobnych piekarzy, szewców, punktów naprawy AGD RTV, warzywniaków, mięsnych, mlecznych... Wszędzie natomiast moje chore oczy widzą Biedronki, Żabki, Carrefoury, Małpki... Apteki, szmateksy, banki, banki, banki.
No i kwestia inwestycji. Czy to NASZĄ jest winą, że RZĄDZĄCY zamiast zadbać o prawidłowy rozwój dzielnic z wianuszka, wolą budować fontanny, bulwary, kolejne deptaki, po których nikt nie depcze? A co do szkół. U nas się buduje, a z tego co wiem, u was się zamyka. To ja z dwojga złego wolę jednak te nowo budowane.

# zielone pola Białołęki

21.11.2014 12:17

Naturalne produkty z Zielonych Pól czyli produkty mające w sobie życie. Pragniemy aby nasze produkty pomogły Wam utrzymać zdrowie w dobrym stanie. Taką funkcję spełnia żywność wyprodukowana naturalnymi metodami . W dawnych czasach żywność zapobiegała chorobom i je leczyła. " Niech Twój pokarm będzie Twoim lekarstwem" . A dzisiaj... najczęściej jest odwrotnie. Poprzez kreowanie rynku zbytu dla lokalnych, ekologicznych produktów, chcemy promować tych rolników z naszego Małopolskiego regionu, którzy podchodzą z szacunkiem do ziemi. Nie niszczą jej "chemią" czy GMO (modyfikacją genetyczną). Ich praca, chroniąca również środowisko, jest warta zapłacenia wyższej ceny za żywność. Często też "tanie jedzenie" oznacza później " drogie leczenie ". Wysoka wartość odżywcza płodów rolnych jest gwarantowana przez corocznie wydawany certyfikat jednostki kontrolującej proces produkcji. Dostarczamy wyłącznie produkty od rolników, z którymi jesteśmy zaprzyjaźnieni i znamy ich gospodarstwa. Nasze działania to również edukacja. Na spotkaniach pokazujemy, że warto wybrać żywność ekologiczną.

# Maryla T

21.11.2014 16:30

Dziękuję p. Marcinowi Wójcik za info. Pozdrawiam i myślę, że nie zaprzestanie pan działalności na rzecz naszej małej społeczności

# Maks

21.11.2014 16:48

Drogi Nicku!
Miał rację BER pytając: "...po co się wypowiadasz?"
Z Twego wpisu jednoznacznie wynika, że zamiast żłobków i przedszkoli powstaną Biedronki i Rossmany. Czy możesz rozwinąć to "zamiast" i operować konkretami?
Tylko proszę nie zapowietrzaj się.

# wkurzony

21.11.2014 21:14

PO naciąga jak może, bronią swoich stołków

# Dziadek

21.11.2014 21:49

Gmina Białołęka nie powstała z Tarchomina i Białołęki. Jeśli już to z osiedli: Tarchomin Kościelny, Nowodwory, Buków, Dąbrówek, Wiślanej, Szlacheckiej, Grzybowskiej, osiedla Czajki, Choszczówka, Białołęka Dworska, Marcelim, Annopol. Żerań, Białołęka Stara, nazywana też Chłopska, Brzezin, Grodziska, osiedla Mańki Wojdy, Olesin no i oczywiście Kobiałki, którą rozsławił burmistrz trzech pierwszych kadencji naszej gminy. Wiem, że w pierwszych miesiącach G. Białołęka trwał spór czy gmina ma się nazywać Tarchomin czy Białołęka. Historycy spór ten rozstrzygnęli na korzyść Białołęki gdyż okazało się, że nie było jeszcze Tarchomina a Białołęka na mapie tych terenów pojawiła się dużo wcześniej. Warto jeszcze wspomnieć, że na Marcelinie pod koniec XX w. znaleziono groby kloszowe (całopalenie) z okresu 10 tys. lat przed narodzeniem Chrystusa. Co do symboliki herbu g. Białołęki to oczywiście masz rację, chociaż w czasie żniw na tzw. zielonej Białołęce, to już nawet jednego snopka nie znajdziesz. Zasługą Ossolińskich, Mostowskich i Gołyńskich jest oczywiście obecności na Białołęce najstarszego kościoła murowanego w Warszawie pod wezwaniem Św. Jakuba i oryginalnego dworu (ten, który wrasta krzywo w wał wiślany), stał przed usypaniem wału, i lewa oficyna częściowo zburzona w czasie wojny i odbudowana przez biskupa Romaniuka w czasie budowy seminarium Diecezji Warszawsko-Praskiej. Warto jeszcze wiedzieć, skoro jesteśmy przy architekturze sakralnej, że przy ul. Głębockiej mamy inną perełkę architektury, najstarszy kościół drewniany na Mazowszu pod wezwaniem Św. Michała Archanioła z 1534 r. wybudowany przez Królową Bonę.

# Nick

21.11.2014 22:29

... będę oryginalny i napiszę tak: wasz wybór wasz problem, wręcz zachwyca mnie wasze ślepe zachłyśnięcie się z zachwytu partyjnymi klakierami ale widać medialne pranie mózgu działa...jak światło na ćmy.

# Dziadek

21.11.2014 22:48

Nie martw się Nick, oczywiście wybory samorządowe są bardzo upolitycznione co powoduje, że wyborcy głosują np. na pierwszego z listy danej partii a nie na osobę. Gorsze jest jednak to że w Polsce obowiązuje stalinowska zasada "nieważne jak ludzie głosują, ważne kto głosy liczy". Mnie przeraża perspektywa wyborów parlamentarnych i prezydenckich w takim cyrku, Dziś chodzi o nasze małe ojczyzny a za rok będziemy decydować o Polsce, może o tym czy Polska Będzie czy może zaprzańcy z PO Ją sprzedadzą do reszty i nawet nie będziemy mieli "Rest Polen".

# liberał

22.11.2014 08:44

A ty Nick masz dobrze już wyprany mózg przez partię Kaczyńskiego. Może wskażesz jak to się u was robi na swoim przykładzie. Mieszkancy Białołęki i Warszawy pokazali gdzie jest ich miejsce.

# Maks

22.11.2014 16:30

Drogi Dziadku!
Nie rozumiem jak poruszone przez Nicka tematy mają się do Twego bardzo niegrzecznego języka. Skoro sam się nazywasz dziadkiem, to oczekuję, że wniesiesz spokój i rozwagę a nie takie określenia, których nawet cytować nie mam odwagi.
Jeżeli masz jakiekolwiek podstawy do twierdzenia, że wybory zostały sfałszowane - zgłoś natychmiast. W przeciwnym wypadku tylko się ośmieszasz.

# gość

22.11.2014 17:01

Każdy ma prawo wyciągać własne wnioski z różnych sytuacji życiowych i społecznych.

# Dziadek

22.11.2014 21:20

Drogi Maksie.
Czy siedzisz całymi dniami w domu i oglądasz i słuchasz wyłącznie media, głównego nurtu, TVP, TVN czy Polsat i czytasz wyłącznie Gazetę Wyborczą. Sądzę, że tak skoro dopiero z mojego skromnego komentarza dowiedziałeś się, że wybory z 16 listopada są fałszowane. Przecież w mediach niezależnych aż kipi od protestów. Dziwne, że protestuje PIS, który te wybory wygrał, a powinni się cieszyć i siedzieć cicho. Sondaże jednak mogą się mylić o1-2 %, a tymczasem np. w Kieleckiem pomyliły się o 600%, w Szczecinie natomiast wygrał wybory ktoś kogo w ogóle nie było na listach wyborczych itd. .. Określenia, których użyłem w swoich komentarzach pochodzą z mediów niezależnych i uważam, że są stosowne do sytuacji jaką nam zafundowała KW, która wg Ciebie pewnie bez powodu podała się dziś do dymisji.

# Maks

23.11.2014 12:33

Drogi Dziadku!
Piszesz: "Czy siedzisz całymi dniami w domu i oglądasz i słuchasz wyłącznie media, głównego nurtu, TVP, TVN czy Polsat i czytasz wyłącznie Gazetę Wyborczą."
Odp: Nie tylko. Oglądam także TV Republika, TV Trwam, słucham ZET, Trójkę, Maryja, Józef, TOK FM, czytam też Rzepę, ND, Wprost, Neesweek, Politykę. Do tego potrafię wyciągnąć samodzielnie wnioski. Dodam, że to wszystko są media ZALEŻNE. Czy możesz mi podać jakieś niezależne?
Piszesz: "...wybory z 16 listopada są fałszowane"
Odp: Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Czy sondaże są wyrocznią? Czy prowadzącym sondaże towarzyszyli mężowie zaufania? Czy możemy przeliczyć ponownie głosy oddane w sondażach? Co to znaczy, że sondaż się pomylił? Za kim powtarzasz KŁAMSTWO, że "w Szczecinie natomiast wygrał wybory ktoś kogo w ogóle nie było na listach wyborczych"?
Piszesz: "...która wg Ciebie pewnie bez powodu podała się dziś do dymisji"
Odp: Dlaczego imputujesz mi słowa i opinie, których nie wyraziłem?
Wiem, po prostu dlatego, że czujesz się anonimowy i możesz te wszystkie brednie wypowiadać i obrażać pozostałych.

# Dziadek

23.11.2014 13:10

Panie Maksie.
Zdecydowana większość z nas ukrywa się pod jakimś "nickem" z różnych powodów. Ja na pewno nie ukrywam po to żeby móc "wypowiadać jakieś brednie i obrażać pozostałych". Nie jestem też anonimowy, kto mnie zna to bez problemu zorientuje się kto jest autorem tekstu. Widzisz, jeśli słuchasz RM i oglądasz TV TRWAM to powinieneś wiedzieć, że nie możma być jednocześnie zimnym i gorącym, wtedy jest się letnim czyli człowiekiem bez wyrazu. Poza tym nie możesz słuchać Radia JOzef bo ono już ze dwa lata nie istnieje. Szukaj na 106,2 Radia Warszawa, polecam o 7,10 codziennie Radio Wnet prowadzone przez Niezależnego dziennikarza Pana Skowrońskiego, również na 106,2.

# Maks

23.11.2014 16:55

Panie Dziadku!
Dziękuję bardzo za komplement. Uznał mnie Pan, że nie jestem ani zimnym ani gorącym. Jestem po prostu letnim i staram się być rozsądnym w swoich opiniach.
Dziękuję za jedyny przykład dziennikarza niezależnego - pana Krzysztofa Skowrońskiego - prezesa i właściciela Radia Wnet.
"Domaga się pan odwołania Krzysztofa Skowrońskiego ze stanowiska prezesa SDP po tym, gdy ujawniono, że jego radio przyjęło od PiS 140 tys. zł..."
Powyższy cytat pochodzi z Rzeczpospolitej z dnia 26.06.2013 z wywiadu z panem redaktorem Grzegorzem Cydejko - członkiem SDP.
www.rp.pl/artykul/1022677-Zapom nielismy-o-standardach.html
Czy powyższy fakt potwierdza tę "niezależność"?
Poza tym osobiście doświadczyłem niezależności tej stacji. W październiku 2013 ruszył kurs ekonomii na UKSW prowadzony przez red. Skowrońskiego. Pomimo otwartego charakteru nie udało mi się w nim uczestniczyć, gdyż widownia była specjalnie dobierana i kwalifikowana. Dlaczego? O tym dowiedziałem się z nagrania dostępnego tutaj: www.radiownet.pl/#/publ ikacje/kurs-ekonomii-na-uksw
Słuchając uważnie wykładów dowiedziałem się, że wśród kryterium doboru prelegentów było "nie być zwolennikiem PO". Komentarz zbyteczny.
Panie Dziadku.
Jak Pan widzi szanuję wszelkie media. Nie rozumiem jednak dlaczego jedne zapraszają zazwyczaj przedstawicieli czasami całkowicie skrajnych stron a inne tylko tych, z którymi się zgadzają.
Swoje zdanie o mediach wyrabiam sobie przy okazji takich wydarzeń jak Wybory, Smoleńsk czy 11 Listopada. Wtedy właśnie oglądam/czytam/słucham wielu źródeł i sam wyrabiam opinię. Umiem słuchać, obserwować i wyciągać wnioski.
Uwaga: podane linki zawierają spację, gdyż w treści nie mogą występować wyrazy dłuższe niż 40 znaków

# Nick

23.11.2014 20:14

#liberał napisał(a) 22.11.2014 08:44
A ty Nick masz dobrze już wyprany mózg przez partię Kaczyńskiego. Może wskażesz jak to się u was robi na swoim przykładzie. Mieszkancy Białołęki i Warszawy pokazali gdzie jest ich miejsce.
Czytaj pastuszku ze zrozumieniem moje wpisy bo rzucaniem stwierdzeniami w stylu "wyprany mózg przez partię Kaczyńskiego" w stosunku do mojej osoby świadczy o bardzo małym rozumku pastuszku. Ale trwaj w swoich oparach absurdu i dalej wmawiaj sobie i znajomym, że kaganek to malutki kaganiec. Liberał co łajno zbierał.

# Nick

23.11.2014 20:14

Brawo #Dziadek !

# Krzysztof

24.11.2014 06:46

Proszę o link -gdzie w internecie znaleźć ile głosów otrzymali poszczególni radni Rady Dzielnicy Białołęka. Dziękuję

# lutek

24.11.2014 08:24

głosy dzików przesądziły o wygranej PO

# OchKarol

24.11.2014 13:04

I głosy jeżyków

# Marcin Wójcik

24.11.2014 13:36

Pani Marylo,
mam zamiar kontynuować to co zacząłem. Czekam na razie na wyłonienie się nowych władz naszej Dzielnicy.
Pozdrawiam serdecznie
Marcin Wójcik
#Maryla T napisał(a) 21.11.2014 16:30
Dziękuję p. Marcinowi Wójcik za info. Pozdrawiam i myślę, że nie zaprzestanie pan działalności na rzecz naszej małej społeczności

# lutek

25.11.2014 08:35

o jakości pełnienia władzy i to jest efekt 8 lat rządów Poprzez PO wystarczy popatrzeć wokół ratusza ,na trasie ratusz -hipermarket wysypisko śmieci,po 16 ratusza nie widać,naprzeciw krzaczory wylegarnia dzików i miejsce zbiórek meneli no i oczywiście żródełko zakupu alkoholu nawet w najwieksze świeta

# wyborca

25.11.2014 12:56

Gratulujemy PO liczących głosy. Czy PiS się odwoła i będziemy mieć serial niepewności przez kilka tygodni?

# podobno leming

25.11.2014 17:14

#wyborca napisał(a) 25.11.2014 12:56
Gratulujemy PO liczących głosy. Czy PiS się odwoła i będziemy mieć serial niepewności przez kilka tygodni?

PiS-owscy mężowie zaufania nie stwierdzili nieprawidłowości.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024