REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# wyborca

12.07.2016 21:26

Radny Korowaj ze swoim gangiem mieszkańców znowu zdeklasował wszystkich, naliczyłem, że przeszło jego 5 projektów, mają rozmach... ale popieram! :)

# Roman

12.07.2016 21:29

#wyborca napisał(a) 12.07.2016 21:26
Radny Korowaj ze swoim gangiem mieszkańców znowu zdeklasował wszystkich, naliczyłem, że przeszło jego 5 projektów, mają rozmach... ale popieram! :)

Mało tego, to jeszcze jego projekt zdobył rekordowe poparcie. Korowaj otwiera szampana, ale trzeba przyznać miał dobre projekty i jego mieszkańców było widać, nawet moja sąsiadka emerytka rozwieszała jego plakaty, zostawiam to bez komentarza.

# obserwatro

12.07.2016 21:33

Jaworski i całą skompromitowana PO pluje sobie w brodę. Przerżną wybory z kretesem, ten budżet to wielka porażka działaczy PO. Balon Tybura znowu przerżnął z kretesem z Korowajem i jego projektami, nie wspomnę o innych projektach. Totalny nokaut i zwyciestwo mieszkańców.

REKLAMA

# Tarchodwory

12.07.2016 21:33

Taka jest idea budżetu partycypacyjnego że mieszkańcy głosują :-)
Projekty fajne też na większośc głosowałem
100 razy wolę to niż pseudoprojekty innych radnych które służą tylko wyciąganiu kasy z dzielnicy
Tak jak POmpowany balon który pękł z wielkim hukiem :-)
Widać kto jest bardziej skuteczny, po prostu

# ehh

12.07.2016 21:34

"Białołęka wybrała", a tekst o Tarchominie - panie Dominiku obszar 2 i 3 nieistotny? Słabe to!

# plaża

12.07.2016 21:36

To ciekawe, plaża wygrała również w 2015, a nowa Pani burmistrz Soja z PO nie zrealizowała projektu jej modernizacji w tym sezonie, kiedy odda plażę w grudniu? Totalna kompromitacja ratusza i tej Pani.

REKLAMA

# Lewandów

12.07.2016 21:51

Słabe!!! Bardzo słabe!!!
#ehh napisał(a) 12.07.2016 21:34
"Białołęka wybrała", a tekst o Tarchominie - panie Dominiku obszar 2 i 3 nieistotny? Słabe to!

ani słowa o projekcie z obszaru 3. który zebrał ponad tysiąc głosów - BI-CYKLO Białołęcka CYKLOstrada - na rower i spacer nad Kanałem Żerańskim się nada.
Żenada! Panie Dominiku Białołęka to nie tylko Tarchomin i Nowodwory.
a co do plaży: radny Korowaj złożył interpelacje http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/D67B8DDB-B23E-4069-A37E-18DDE5A4599D,frameless.htm w sumie niezłym językiem się posługuje ten nasz Zarząd Dzielnicy ;) okaże się ze z poprzedniej edycji plaza będzie w okresie zimowym - tak po złości? czy rzeczywiście tyle trwa to "załatwianie"?

# To skandal i niegospodarność

12.07.2016 22:34

Noż cholera mnie weźmie. Ja popieram wszystkie projekty, gdzie coś mamy wybudować, zbudować, przebudować. Większość uważa, że potrzeba to niech będzie. Ale projekty typu: szkolenia dla seniorów w przypadku pożaru (5700zł)? Gimnastyka na kręgosłup (18.000zł)? Życzliwość wobec kobiet w ciąży (2900zł)?Kosze na psie kupy (20.000zł)? Samoobrona dla kobiet (6950zł)? Szkolenia dla dzieci w razie pożaru (8250zł)? Słup ogłoszeniowy (6250zł)? Co za idiotyczne projekty zostały wybrane !!! Takie projekty nie powinny być wcale przyjęte jako propozycja do finansowania przez budżet partycypacyjny !!!
Kto z tego skorzysta tak naprawdę? Czy my jesteśmy tak bogaci, że stać nas na wyrzucanie pieniędzy w błoto i dorabiamy grono "dobrze ustosunkowanych" obrotnych ludzi. Ile osób przyjdzie na szkolenie dla seniorów pt. Co robić w razie pożaru? Pan strażak coś opowie dla grupy trzech dziadków i czterech babci zwołanych na prędce i skasuje 5700zł? To już lepiej zrobić kawałek chodnika, gdziekolwiek, byle coś było lepiej dla nas wszystkich i lepiej na przyszłość, a nie rozpieprzyć te pieniądze na program "życzliwość dla kobiet w ciąży" !!! Ja nie znam nikogo, kto nie byłby w domu nauczony życzliwości dla kobiet, a ci, którzy tego nie wiedzą no chyba tylko naiwniak może sądzić, że przyjdzie na takie szkolenie. TO SKANDAL i MARNOWANIE PIENIĘDZY.

# szamocin

12.07.2016 22:42

Dokładnie. Białołęka wybrała. Szkoda że nawet redaktor uważa że Białołęka to tylko Tarchomin. Smutne to.

REKLAMA

# Dominik Gadomski tustolica.pl

12.07.2016 23:03

@szamocin
O pozostałych częściach Białołęki będziemy pisać jutro, cierpliwości.

# Basia

13.07.2016 00:08

Czy dobrze rozumiem, plaża przy Picassa wygrała 2 razy pod rząd ? to miło ;) szkoda że jeszcze nie została oddana do użytku z budżetu ubiegłorocznego :)

# Lilianka

13.07.2016 09:06

Brawo BJK - Wasz projekt wygrał we wszystkich 3 obszarach :) Z chęcią zapisze sie na zajęcia z samoobrony dla kobiet na Nowodworach :)

REKLAMA

# Kolesiostwo na każdym poziomie

13.07.2016 09:41

#Lilianka napisał(a) 13.07.2016 09:06
Brawo BJK - Wasz projekt wygrał we wszystkich 3 obszarach :) Z chęcią zapisze sie na zajęcia z samoobrony dla kobiet na Nowodworach :)
Kolesiostwo na każdym poziomie. Pani sobie ćwiczy te karate za nasze pieniądze.

# Marnotrastwo

13.07.2016 09:51

Wiele z tych projektów nie powinno zostać zupełnie przyjętych do głosowania. Firmy szkoleniowe i przyjaciele królika wyciągają kasę ! Zamiast durnych szkoleń dla kilkunastu ludzi moglibyśmy zrobić coś porządnego! Kawałek chodnika, plac zabaw czy ścieżkę rowerową. Jak byście tak z własnych pieniędzy to wydawali to też tak na prawo i na lewo bez zastanowienia?
Mamy do czynienia z nadużyciami wobec idei finansowania ważnych spraw z budżetu zarządzanego przez mieszkańców. Powodem jest nieprawidłowy moim zdaniem sposób wyboru projektów. Dokonujemy wyboru na zasadzie: najpierw ważne sprawy za duże pieniądze (2-3-4 projekty), ale mamy jeszcze do końcowego limitu jakieś kwoty to zaznaczę jeszcze mniejsze projekty, żeby wykorzystać kwotę w 100%. I jaki jest tego efekt? Wygrywają właśnie te małe, nic nieznaczące i w gruncie rzeczy niepotrzebne nikomu pomysły ! Ten system wyboru zadań w budżecie partycypacyjnym promuje właśnie małe projekciki, które powstawiali różni cwaniacy. Ilu seniorów przyjdzie na szkolenie w sprawie pożarów? Dziesięć osób? A Pan szkoleniowiec zgarnie ładnie sumkę? Ktoś chce uczyć życzliwości wobec kobiet? Kulturalni ludzie są nauczeni z domu, że kobiety w ciąży traktuje się z życzliwością, a ci, co tego nie wiedzą na takie szkolenie na pewno nie przyjdą, chyba że szkolenia będą pod budką z piwem. Czy normalny, pracujący człowiek pójdzie na takie szkolenie, nawet za darmo ? No bez jaj ! Pobudka! To bardzo źle wykorzystane pieniądze. To zmarnowane pieniądze ! To wstyd, bo słuszna idea jest tu właśnie ośmieszona. Zakończyć tą zabawę z budżetem partycypacyjnym, bo to jest więcej niż śmieszne.
Dwadzieścia tysięcy na kubły na psie kupy... Dobre. Za rok a najdalej dwa po tych kubłach nie będzie śladu. Gdybyście tak mieli na to wydać pieniądze składkowe, zebrać po zwolennikach tych propozycji to chętnych by nie było. Ale z budżetu to nie nasze, więc ma się rozmach.
Korwin ma jednak rację. Demokracja to jednak najgłupszy ustrój świata.

# sztudent

13.07.2016 10:08

jest takie skrzyżowanie na wschodniej Białołęce: Kąty Grodziskie x Berensona. Skrzyżowanie bez przejścia dla pieszych, mimo że chodzą tamtędy SETKI dzieci do pobliskiej szkoły na ul. Zaułek. Przebiegają przez jezdnię bez pasów.
Przez 10 lat nie udało się zbudować 20 m2 chodnika i wymalować pasów przez wąską jezdnię, po której jeżdżą dziennie setki samochodów, autobusów, szambiarek, ciężarówek z okolicznych budów.
Jednocześnie wydaje się dziesiątki tysięcy na jakieś debilne szkolenia, tabliczki, piczki.
Władze Białołęki, władze Warszawy, urzędnicy wszelkich ZDM-ów, radni - jesteście DEBILAMI.

REKLAMA

# sztudent

13.07.2016 10:13

Skrzyżowanie, wydeptana ścieżka, szkoła.
https://goo.gl/z1jw42
Władze Białołęki, władze Warszawy, urzędnicy wszelkich ZDM-ów, radni - jesteście DEBILAMI.

# Borowy Zakątek

13.07.2016 10:24

#Lewandów napisał(a) 12.07.2016 21:51
a co do plaży: radny Korowaj złożył interpelacje http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/D67B8DDB-B23E-4069-A37E-18DDE5A4599D,frameless.htm w sumie niezłym językiem się posługuje ten nasz Zarząd Dzielnicy ;) okaże się ze z poprzedniej edycji plaza będzie w okresie zimowym - tak po złości? czy rzeczywiście tyle trwa to "załatwianie"?

Jak zwykle brak klasy w wykonaniu zarządu. Co mnie obchodzi że gościa nie lubicie?? Waszym psim obowiązkiem jest zrealizowanie tego projektu jak najszybciej a nie wtedy kiedy wam się podoba! Ciekawe czy słup ogłoszeniowy Pelca albo zajęcia dla kobiet koleżanek z PO tez będziecie rok załatwiać? Albo Borowy Zakątek radnej Borowskiej która po raz kolejny wyszarpała publiczne pieniądze dla swoich kilku kolesi z Ruskowego. Na to ma czas i checi. Prawdziwych problemów takich jak Kąty opisanych post wyżej w żołnierskich słowach, ta pani nie widzi. Dość już tej sitwy

# Szkoda

13.07.2016 10:26

Szkoda, że nie przeszedł projekt placu zabaw i skwerku na Aluzyjnej. Widać, mieszkańcy tych okolic wolą mieć psią sralnię pod oknem

REKLAMA

# Lew II

13.07.2016 10:49

Na Kątach oczywiście przejścia dla pieszych nie ma wyznaczonego. Jak ludzie się tam przesiadają?
ile tam jest stłuczek z powodu "przepuszczania" pieszych? cała masa.
Zarząd się bawi ze stowarzyszeniem Moja Białołęka, ale rzeczywistych problemów nie widzi.
Projekt modernizacji Głębockiej zakłada przebudowę tego skrzyżowania - będzie rondo, ale kiedy oni z tym ruszą, nie wiadomo.
Co z pozostałym odcinkiem Kątów? ok. 2 km - i fragmenty bez oświetlenia, bez chodnika, bez POBOCZA - bo rok temu jakiś orzeł je zaorał!!! a Dzielnica nic, nie interesuje się, bo to kompetencje ZMID. Nowa koalicja - ta sama jakość co stara ekipa, a tak Adamkiewicz, Basiński i Poddębniak na Jaworskiego pluli. Teraz tacy sami!!!
#sztudent napisał(a) 13.07.2016 10:13
Skrzyżowanie, wydeptana ścieżka, szkoła.
https://goo.gl/z1jw42
Władze Białołęki, władze Warszawy, urzędnicy wszelkich ZDM-ów, radni - jesteście DEBILAMI.

# Budżet

13.07.2016 12:52

Budżet partycypacyjny - co wspaniała idea !
W przyszłym roku wystartuję sam z kilkoma projektami do tego budżetu partycypacyjnego.
Mam na razie kilka pomysłów, ale wypracujemy jeszcze lepsze, o na przykład:
1. "Zwiedzanie lasów w Choszczówce z emerytami w poszukiwaniu grzybów" (zdrowe, świetne na jesieni) - koszt 5.278 zł. To będzie na pewno bardzo ważny dla lokalnej społeczności projekt
2. "Akcja informacyjna gdzie kupić bilet do komunikacji miejskiej" - przygotujemy ulotki i będziemy wręczać na przystankach, koszt 8.237 zł
3. "Szkolenie dla emerytów jak sobie radzić w przypadku zauważenia: pożaru, wypadku czy kradzieży, ze szczególnym naciskiem na zapamiętanie numerów: 999, 998, 997, 112, no i może straż miejska 986" koszt 3950 zł - bardzo ważny program, który pozwoli wszystkim zainteresowanym zapamiętać 5 numerów telefonów.
4. "Akcja darmowy żwirek dla kotka" - koszt 25.000 zł Przecież pieski nie mogą być uprzywilejowane. Dla kotków proponujemy darmowy żwirek do pobrania luzem na kilku skrzyżowaniach w dzielnicy Białołęka.
5. No i oczywiście ulubiona akcja wszystkich radnych z PO z Białołęki pt. "Białołęka jest kobietą" - 50.000 zł. Darmowe usługi nakładania tapety, trwała, hanna, sztuczne brwi i botox na twarze radnych, urzędniczek i ich koleżanek. Akcja jak najbardziej słuszna, przecież mieszkańcy docenią, że radne z PO są "oglądniejsze" wypacykowane niż niewypacykowane. Białołęka jest kobietą to najgłupsze hasło jakie słyszałem w życiu, ale już tak trafiło w serca mieszkanek Białołęki, że nie można tego potencjału zmarnować.
Jak widzicie Państwo jest jeszcze wiele rzeczy do załatwienia, wiele spraw do sfinansowania, bo trzeba czynić nasz świat lepszym. Stąd te wspaniałe projekty. A pieniądze się znajdą. Budżet jest z gumy.
Pozdrawiam

# Zawiedzionabardzo

13.07.2016 14:29

Szkoda, że po raz kolejny nie przeszedł wybieg dla psów. Gdzie maja biegać czworonogi z nowodworow? Naprawdę mało mamy placów zabaw i siłowni...za mało. Szkoda,ze jedni maja budżet na reklamowanie swoich pomysłów, a inni nie. Psiarze maja tylko obowiazki (sprzątanie,szczepienia),a gdzie jakiekolwiek prawa??

REKLAMA

# Zawiedzionabardzo

13.07.2016 14:37

No i zgadzam się z przedmowcami, wygrywają bezsensowne projekty, karate dla kobiet, szkolenia dla seniorów, życzliwość wobec kobiet w ciąży! Za rok życzliwość wobec starszych, za dwa wobec kosmitów, za trzy życzliwość wobec urzędników. I budżet zagospodarowany do 2020. Kasa zmarnowana, zero postępu,rozwoju, ale autorzy kaske zgarna jako "specjaliści","szkoleniowcy". Na przyszłość tez radze wszystkim takim jak ja by nie głosowali na zapychacze ,tylko na jeden wybrany projekt. Zapychacze wygrały...

# niegospodarność

13.07.2016 14:49

#Budżet napisał(a) 13.07.2016 12:52
5. No i oczywiście ulubiona akcja wszystkich radnych z PO z Białołęki pt. "Białołęka jest kobietą" - 50.000 zł. Darmowe usługi nakładania tapety, trwała, hanna, sztuczne brwi i botox na twarze radnych, urzędniczek i ich koleżanek. Akcja jak najbardziej słuszna, przecież mieszkańcy docenią, że radne z PO są "oglądniejsze" wypacykowane niż niewypacykowane. Białołęka jest kobietą to najgłupsze hasło jakie słyszałem w życiu, ale już tak trafiło w serca mieszkanek Białołęki, że nie można tego potencjału zmarnować.

Komentarz dnia :))) Idealne podsumowanie pasożytniczej działalności POIMBanych. Rżną nas aż furczy, a publiczne pieniądze wywalają na swoje prywatne zabawy

# gość

13.07.2016 15:06

ej ale w czym problem, jak mam psa to go szczepie i po nim sprzątam. To chyba naturalne, czy się mylę?
#Zawiedzionabardzo napisał(a) 13.07.2016 14:29
Szkoda, że po raz kolejny nie przeszedł wybieg dla psów. Gdzie maja biegać czworonogi z nowodworow? Naprawdę mało mamy placów zabaw i siłowni...za mało. Szkoda,ze jedni maja budżet na reklamowanie swoich pomysłów, a inni nie. Psiarze maja tylko obowiazki (sprzątanie,szczepienia),a gdzie jakiekolwiek prawa??

# gość

13.07.2016 15:07

Brawo!!!
W końcu zostało to prawidłowo nazwane! Kółko wzajemnej adoracji.
#Budżet napisał(a) 13.07.2016 12:52
5. No i oczywiście ulubiona akcja wszystkich radnych z PO z Białołęki pt. "Białołęka jest kobietą" - 50.000 zł. Darmowe usługi nakładania tapety, trwała, hanna, sztuczne brwi i botox na twarze radnych, urzędniczek i ich koleżanek. Akcja jak najbardziej słuszna, przecież mieszkańcy docenią, że radne z PO są "oglądniejsze" wypacykowane niż niewypacykowane. Białołęka jest kobietą to najgłupsze hasło jakie słyszałem w życiu, ale już tak trafiło w serca mieszkanek Białołęki, że nie można tego potencjału zmarnować.

# głosowałem

13.07.2016 15:10

Coś niesamowitego! Ludzie, przecież to budżet obywatelski, mieszkańcy głosują na złożone projekty. KAŻDY może złożyć dowolny projekt i KAŻDY na dowolny projekt może zagłosować! A tu banda maruderów się zabrała i krytykuje, że sąsiedzi zagłosowali na to, co chcieli! I czyja to wina, że takie były projekty i że wygrały te, które wygrały? No oczywiście wina Tuska, lokalnego PO, IMB i kogo tam jeszcze i oczywiście głupich ludzi, którzy głosowali i mądrych, którzy byli zbyt zajęci, żeby głosować. Pomyślcie logicznie zanim coś napiszecie, to nie boli!

# głosowałem

13.07.2016 15:12

A w jaki sposób autorzy mają "zgarnąć kasę"??? Proponuję przeczytac regulamin budżetu partycypacyjnego a potem zastanowić się co się pisze. Ignorantka.
#Zawiedzionabardzo napisał(a) 13.07.2016 14:37
No i zgadzam się z przedmowcami, wygrywają bezsensowne projekty, karate dla kobiet, szkolenia dla seniorów, życzliwość wobec kobiet w ciąży! Za rok życzliwość wobec starszych, za dwa wobec kosmitów, za trzy życzliwość wobec urzędników. I budżet zagospodarowany do 2020. Kasa zmarnowana, zero postępu,rozwoju, ale autorzy kaske zgarna jako "specjaliści","szkoleniowcy". Na przyszłość tez radze wszystkim takim jak ja by nie głosowali na zapychacze ,tylko na jeden wybrany projekt. Zapychacze wygrały...

# drugastrona

13.07.2016 16:01

#Zawiedzionabardzo napisał(a) 13.07.2016 14:29
Szkoda, że po raz kolejny nie przeszedł wybieg dla psów. Gdzie maja biegać czworonogi z nowodworow? Naprawdę mało mamy placów zabaw i siłowni...za mało. Szkoda,ze jedni maja budżet na reklamowanie swoich pomysłów, a inni nie. Psiarze maja tylko obowiazki (sprzątanie,szczepienia),a gdzie jakiekolwiek prawa??

Miasto to nie jest miejsce dla psów. Chcesz mieć miejsce dla pieska? Kup sobie działkę za miastem i biegaj z nim do woli. Od wspólnych miejskich przestrzeni wara.

# POIMBany

13.07.2016 16:06

#głosowałem napisał(a) 13.07.2016 15:12
A w jaki sposób autorzy mają "zgarnąć kasę"??? Proponuję przeczytac regulamin budżetu partycypacyjnego a potem zastanowić się co się pisze. Ignorantka.

Prześledź projekty radnych PO a szczególnie pozycje nadzór, zarządzanie i tak dalej. Na wykonawstwie też można niezły szacher macher zrobić jak się ma dobrą firmę ogarnieta. Albo w ogóle ściema z kosztami jak pewien balon za pół miliona bez rozbicia na koszty jednostkowe. Można? Można. Trzeba tylko odPOwiednio sie ustawić

# pierwszastrona

13.07.2016 16:08

#drugastrona napisał(a) 13.07.2016 16:01
Miasto to nie jest miejsce dla psów. Chcesz mieć miejsce dla pieska? Kup sobie działkę za miastem i biegaj z nim do woli. Od wspólnych miejskich przestrzeni wara.

Czytam Twoje wypociny po raz kolejny i stwierdzam jedno. Miasto to nie jest miejsce dla Ciebie. Bye bye.

# System

13.07.2016 18:03

#głosowałem napisał(a) 13.07.2016 15:10
Ludzie, przecież to budżet obywatelski, mieszkańcy głosują na złożone projekty. KAŻDY może złożyć dowolny projekt i KAŻDY na dowolny projekt może zagłosować! No wina...głupich ludzi...

Proszę Pana, oczywiście ludzie głosowali, więc ich wina. Zgoda. Ale wie Pan od czego zależy wynik tych głosowań? Od systemu w jaki dokonywane jest to głosowanie. W tym systemie będzie Pan miał zawsze więcej głosów na małe kwotowo projekty, bo ludzie chcą wydać co do złotówki pulę, którą mają do zagospodarowania.
Wytłumaczyć jak to działa? Bierzemy losowo 20 osób z jednego z okręgów budżetu.
Ja mieszkam na Płudach, kilka osób na Choszczówce, kilka Białołęka Dworska, ktoś z Czołowej, ktoś spod Selgrosa. Dobra, zaczynamy głosować. Mnie interesuje przebudowa skrzyżowania na Klasyków - głosuję. To blisko mnie, widzę problem, sprawa dla mnie jest ważna. Coś jeszcze dużego w najbliższej okolicy. System w czasie głosowania pokazuje, że wybrałem dwie, trzy duże inwestycje, ale mogę jeszcze coś wybrać na kilka tyś. Widzę, że przydałoby się jeszcze wybudować ścieżkę rowerową przy Modlińskiej, ale już za duża kwota, więc co robię? Zaznaczam coś za małe pieniądze, niech będzie na emerytów, dzieci i te psy, bo wszędzie nafajdane.
Ale w tym samym czasie głosuje ktoś z Czołowej i on w pierwszej kolejności wybiera inny projekt. Dla niego priorytetem jest remont chodnika na Czołowej za duże pieniądze. Zaznacza w pierwszej kolejności. Potem może coś w najbliższej okolicy i system podpowiada, że ma jeszcze do wybrania za np 30 tyś.... Mało, ale nie chce chłopina niczego zmarnować, nawet skrawka nie uroni, więc wybiera jakieś szkolenia, coś na chybił trafił, żeby wykorzystać całą pulę, więc zaznacza w poczuciu, że dobrze zrobił.
Podobnie głosują inne osoby, każda wybierając jako ten najważniejszy duży projekt w najbliższej okolicy, a resztę na dokładkę.
Spotykamy się potem na ogłoszeniu wyników tych 20 głosowań naszej grupy i z przerażeniem stwierdzamy, że...
1. Pierwsze miejsce szkolenia ppoż dla staruszków - 20 głosów
2. Drugiej miejsce: uczenie wrażliwości wobec kobiet w ciąży - 20 głosów
3. Stawianie kubłów na odchody dla psów - 18 głosów
a pozostałe projekty? Na skrzyżowanie na Klasyków pewnie głosowałbym tylko ja i może ktoś kto tam stoi tam w korku. Na chodnik na Czołowej - dwie, trzy osoby mieszkające przy Czołowej.
Na ścieżkę przy Modlińskiej, ktoś z Modlińskiej 2-3 osoby. Szok, prawda?
Tak to zadziałało w tym przypadku !!!!
Projekty "zaklejdziura" zwyciężyły, ku przerażeniu także tych, którzy na głosowali!
To wynika z systemu, w jakim dokonuje się wyboru!
Wyobraźmy sobie, że głosujemy jeszcze raz, ale możemy wybrać max 3 projekty z wybranej listy. Tylko 3! Powtarzamy głosowanie... i liczymy ponownie co wyszło w grupie tych 20 osób?
Na szkolenie ppoż dziadków - 0 głosów
na uczenie wrażliwości wobec gejów - 0 głosów
na kubły na odchody - no może 1 głos, ale nie przeszedł!
Wygrałyby tylko i wyłącznie WAŻNE PROJEKTY !!!
System wyboru decyduje o wszystkim. Warto się nad tym zastanowić...

# Śmieszne wszystko

13.07.2016 19:06

#głosowałem napisał(a) 13.07.2016 15:12
A w jaki sposób autorzy mają "zgarnąć kasę"??? Proponuję przeczytać regulamin budżetu partycypacyjnego a potem zastanowić się co się pisze. Ignorantka.

Jak to jak? Są pieniądze na program, to ktoś to musi zorganizować. Kto poprowadzi najlepsze programy szkoleniowe: ppoż dla seniorów i kolejne dla dzieci ? Chyba jakiś strażak, specjalista od ochrony ppoż? Czy uważa Pan, że to staruszkowie na spotkaniu w domu starości wystąpili z tą śmiałą inicjatywą, że chcą wiedzieć więcej o pożarach, bo zapewne to jest im najbardziej potrzebne oprócz wysokiej emerytury? Pozapominali cholercia numery 998, czy 997, wszystko się myli w tym wieku, warto sobie utrwalić. Czy jednak to Pan specjalista od szkoleń ppoż chce sobie budżecik podreperować?
A jak ze szkoleniami: uczenia życzliwości dla kobiet w ciąży ? Kto takie coś zorganizuje, matko bosko, takiego specjalisty z certyfikatami unijnymi od uczenia życzliwości znaleźć to prawdziwy kłopot.
Czy to może przyszłe matki w kolejce do lekarza w przychodni to wymyśliły? Czy może jakiś mega utalentowany szkoleniowiec socjologo psychologo-pedagog, który ma wielkie potrzeby na zgarnięcie 2900 z każdego okręgu? Ileż tych chętnych przyjdzie na takie szkolenie? No ja nie mam czasu, ale może panowie bezrobotni, co stoją pod Kauflandem przyjdą na pewno.
A samoobrona kobiet jako najbardziej pilny program szkolenia, bo podobno ilość gwałtów w Kolonii strasznie podskoczyła, więc tu są podejrzenia, że kobiety się zorganizowały w porannym tramwaju jadącym na Młociny do stacji metra. Tak mogło być. To, że ośrodek sportów walki na Tarcho coś nie ma ostatnio chętnych to na pewno nie ma nic wspólnego. To nie oni są najbardziej zainteresowani ciepłymi wpłatami z tej akcji. Nie, na pewno nie...
No i ta gimnastyka - to na pewno jakieś panie co już wszystkie ćwiczenia fitness przerobiły w telewizji śniadaniowej i widzą potrzebę zwiększenia ilości treningów na kręgosłup. Tak, boli jak się schylają, więc warto. Bo kręgosłup jest najważniejszy, tzn. mieć kręgosłup.
Kubły na odchody za 20 tysięcy... Obok tej kwoty trudno przejść obojętnie. Wydaje się, że kubeł na kupy będzie stał teraz co 10 metrów wzdłuż i wszerz. Po rządach PO pokazywano 9 km barierek w szczerym polu, teraz szlaki będą wyznaczały kubły na kupy. To będą teraz drogowskazy gdzie się rozwija cywilizacja.
Zastanawiam się także nad słupem ogłoszeniowy na stacji Płudy za 6250zł. No to będzie chyba ze złota, taki porządny, świecący w nocy z LED, przewijarką internetową i inne cuda. Co prawda można zamieścić ogłoszenie bezpłatnie np. w sklepie Kaufland, gdzie jest darmowa ścianka do tego, ale gdzie ona tam się nie będzie umywać do tego wspaniałego Słupa ogłoszeniowego przez duże S. Każde ogłoszenie dotrze do wszystkich zainteresowanych teraz tak skutecznie, że serwis Allegro, OLX i inne od razu zbankrutują.
Oczywiście proszę Pana, to nie ma nic wspólnego z żadnymi interesami osób oferujących usługi, to są same pomysły spełniające najważniejsze potrzeby mieszkańców.

# drugastrona

14.07.2016 13:29

#pierwszastrona napisał(a) 13.07.2016 16:08
Czytam Twoje wypociny po raz kolejny i stwierdzam jedno. Miasto to nie jest miejsce dla Ciebie. Bye bye.

Ja w odróżnieniu od piesków nie s*am na chodnikach ani na trawnikach, dodatkowo płacę większe podatki i składki, więc jednak dla miasta to ja jestem bardziej przydatny. Miasto to nie miejsce dla piesków.

# Aster

14.07.2016 19:01

#Budżet napisał(a) 13.07.2016 12:52
Budżet partycypacyjny - co wspaniała idea !
W przyszłym roku wystartuję sam z kilkoma projektami do tego budżetu partycypacyjnego.
Mam na razie kilka pomysłów, ale wypracujemy jeszcze lepsze, o na przykład:
1. "Zwiedzanie lasów w Choszczówce z emerytami w poszukiwaniu grzybów" (zdrowe, świetne na jesieni) - koszt 5.278 zł. To będzie na pewno bardzo ważny dla lokalnej społeczności projekt
2. "Akcja informacyjna gdzie kupić bilet do komunikacji miejskiej" - przygotujemy ulotki i będziemy wręczać na przystankach, koszt 8.237 zł
3. "Szkolenie dla emerytów jak sobie radzić w przypadku zauważenia: pożaru, wypadku czy kradzieży, ze szczególnym naciskiem na zapamiętanie numerów: 999, 998, 997, 112, no i może straż miejska 986" koszt 3950 zł - bardzo ważny program, który pozwoli wszystkim zainteresowanym zapamiętać 5 numerów telefonów.
4. "Akcja darmowy żwirek dla kotka" - koszt 25.000 zł Przecież pieski nie mogą być uprzywilejowane. Dla kotków proponujemy darmowy żwirek do pobrania luzem na kilku skrzyżowaniach w dzielnicy Białołęka.
5. No i oczywiście ulubiona akcja wszystkich radnych z PO z Białołęki pt. "Białołęka jest kobietą" - 50.000 zł. Darmowe usługi nakładania tapety, trwała, hanna, sztuczne brwi i botox na twarze radnych, urzędniczek i ich koleżanek. Akcja jak najbardziej słuszna, przecież mieszkańcy docenią, że radne z PO są "oglądniejsze" wypacykowane niż niewypacykowane. Białołęka jest kobietą to najgłupsze hasło jakie słyszałem w życiu, ale już tak trafiło w serca mieszkanek Białołęki, że nie można tego potencjału zmarnować.
Jak widzicie Państwo jest jeszcze wiele rzeczy do załatwienia, wiele spraw do sfinansowania, bo trzeba czynić nasz świat lepszym. Stąd te wspaniałe projekty. A pieniądze się znajdą. Budżet jest z gumy.
Pozdrawiam

Dobrze napisane

# lolek

14.07.2016 19:17

#drugastrona napisał(a) 14.07.2016 13:29
Ja w odróżnieniu od piesków nie s*am na chodnikach ani na trawnikach, dodatkowo płacę większe podatki i składki, więc jednak dla miasta to ja jestem bardziej przydatny. Miasto to nie miejsce dla piesków.

Mam ci bić brawo?

# KONTROLA!

14.07.2016 23:29

Rozdzielając nie swoje tylko czyjeś, rozrzutność jest bez zahamowań. Jak do podziału są miliony to kilkadziesiąt tysięcy w tę czy tamtą, to nie ma znaczenia dla naszych urzędników. Jest budżet do rozdania to każdy ciągnie sukno, aby dla siebie oderwać jak najwięcej.
Niektóre wybrane projekty są tak beznadziejne, szczególnie te szkoleniowe, że próba ich zorganizowania musi skończyć się jakąś kompromitacją. Takie projekty po prostu nie powinny być nigdy wybrane jako poważne pod głosowanie i jeśli nie spotkają się z faktycznym, fizycznym zainteresowaniem ludzi w terenie (a nie przez internet) to NIE POWINNY BYĆ WYKONANE !
Nie wiem, czy muszą być wykonane obligatoryjnie, czy urząd miasta ma jeszcze jakieś narzędzia skorygowania tych projektów, niech się nad tym zastanowią prawnicy, a przede wszystkim konieczne jest właściwe skontrolowanie prób ich wykonania.
Uważam, że Urząd Miasta Warszawy, a szczególnie władze dzielnicy Białołęka powinny postawić twarde warunki: mieszkańcy zagłosowali i projekt przeszedł, ale sfinansowanie będzie możliwe tylko i wyłącznie w przypadku wypełnienia tego świadczenia dla odpowiedniej ilości mieszkańców tzn. odbycia się szkoleń czy zajęć z samoobrony WYŁĄCZNIE przy faktycznym zebraniu się odpowiedniej ilości chętnych np. 100 kobiet na ćwiczenia, 100 emerytów na szkolenia ppoż, 100 dzieci na szkolenia ppoż itd.
Bo jeśli to ma wyglądać tak, że płacimy za pogadankę pana od szkoleń do pięciu osób i w związku z samym faktem odbycia szkolenia, ten pan wystawia rachunek na kilka tysięcy złotych to gorszej głupoty nie widziałem !
Nie wiem czy ludzie, którzy głosowali czegoś się nauczyli z tego eksperymentu. Niewątpliwie trzeba zmienić system głosowania, bo wygrywają małe, durne projekty kosztem tych poważnych.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024