REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Misiek

18.04.2014 12:10

Załamka. Ciągle "podziwiam" ludzkość, która decyduje się na spędzanie czasu nad Wisłą w czasie dłuższym niż 10-15 min. Ciekaw jestem danych dot. pomiarów czystości wody w Wiśle, bo z mojego ostatniego krótkiego rekonesansu nad rzeką w okolicy Mostu Północnego wynika, że na "oko" nic się nie zmieniło i woda wygląda tak samo odpychająco jak rok czy dwa lata temu.

# gość

18.04.2014 14:19

Grille, samochody i tony śmieci nie mają nic wspólnego z naturą. A kto będzie płacił za urządzenia ustawiane na terenie zalewowym? A tak w ogóle, to czy ktoś z Państwa widział ławki na jakiejkolwiek plaży?

# uuu

18.04.2014 15:24

Zdecydowanie "TAK" dla plaży na Nowodworach. Jak komuś nie pasuje miejskość to niech się wyprowadzi na wieś

REKLAMA

# Luthien

18.04.2014 16:12

Jak zabetonujesz plaże pod ławeczki i stojaki na rowery będziesz mieć miejskośc, ale nie plażę. Nie mogę wrocić na wieś, bo rodzinę mam w Warszawie.

 Mieszkaniec1

18.04.2014 19:04

A kiedy powstanie długo oczekiwana plaża przy moście północnym?

 antyurzędnik

18.04.2014 21:06

Panie Korowaj żeby była plaża to powinno być kąpielisko, a takowego tu nie będzie. Więc mówmy po prostu o kupie piachu, którą ktoś przewiezie z piaskarza i rozsypie w nowym miejscu. Stawianie ławek ma to do siebie, że w pobliżu za chwilę pojawiają się puste butelki, puszki i tony śmieci, które pozostawiają mniej wychowani mieszkańcy. Aby poprawić komfort korzystania z natury oczekuję tylko tego, aby ktoś wysprzątał teren między Wisłą i wałem z tego, co pozostawili tam śmieciarze ( bo tak chyba trzeba nazwać takich). Jak na razie dzielnica nawet z jednym koszem umieszczonym przy zejściu do Wisły w pobliżu seminarium nie potrafi sobie poradzić. Wiecznie leży tam sterta śmieci. Może panie Korowaj wymyśli Pan tym razem wieżę zbierającą śmieci? Życzę z okazji świąt, aby dzieci wydoroślały i zaczęły myśleć o poważnych sprawach, a nie bawiły się w żołnierzyków i marzycieli wydających publiczne pieniądze.

REKLAMA

# piszczałka

19.04.2014 09:42

Powstawanie plaży: Plaża powstaje na skutek akumulacji piasku i żwiru na nabrzeżu oraz rzadziej na skutek erozji klifów.
Plaże powstają również w sposób antropogeniczny poprzez nawiezienie piasku na nabrzeże; zabieg ten jest dość drogi i stosowany wyłącznie jeśli w okolicy brakuje plaż.
Korzystniejsze są plaże naturalne.
Plaże sztucznie stworzone w miejscach do tego nieodpowiednich mogą spowodować wiele niebezpieczeństw.
A miejsce lansowane przez pana K. jest do tego celu wysoce nieodpowiednie.
Psucie środowiska naturalnego wraz z niepotrzebnym wydawaniem społecznych pieniędzy. Korzystniej i pożyteczniej będzie te pieniądze przeznaczyć na wyasfaltowanie 200 metrów ulicy Chudoby do Zdziarskiej i 1000 metrów ulicy Olesin od Wojdyńskiej do Zdziarskiej oraz przeprowadzenie tamtędzy linii autobusowej proponowanej przeze mnie w innym wątku tegoż forum dyskusyjnego.

# gość

20.04.2014 19:09

Jak trzeba nienawidzić tej dzielnicy żeby jej takiego garba doprawiać.Dziki kraj,dzikie obyczaje.

# mieszkaniec Nowodworów

22.04.2014 10:46

100 % Poparcia dla radnego Marcina Korowaja!!! Panie Marcinie proszę nie dać się zastraszyć, oni chcą kasy, proszę tym EKOTERRORYSTOM nic nie dawać i robić swoje jak do tej pory, dobrą robotę Pan robi dla Nowodworów. Dziękuję!

REKLAMA

# mieszkaniec Tarchomina

22.04.2014 10:55

mieszkańcu Nowodworów! Bardzo nietrafiony argument. Przeciwko plaży są mieszkańcy a nie jacyś terroryści. Proszę uważać na słowa. Nie jestem ani terrorystą ani nie dostaję kasy za wyrażanie swoich opinii. Są paragrafy na takie pomówienia.

# Tadek

22.04.2014 10:56

Korowaj ma racje plaża się nam należy jak psu buda - "Nie możemy dopuszczać do sytuacji, w której te tereny leżą odłogiem, często zaniedbane i zaśmiecone. Nie powinniśmy prowadzić dyskusji, czy "plaża" ma powstać, tylko gdzie i czy tylko jedna. Należy się to mieszkańcom Białołęki, którzy zdecydowali się mieszkać w dzielnicy nad rzeką!"

# xxx

22.04.2014 11:30

daje sobie głowe uciąć że bedzie to jeden wielki niewypał,bo po co komu iść na plaże gdzie nie można się kąpać bo grozi to co najmniej wizytą u dermatologa.a poza tym ta lokalizacja jest oddalona od "centrum" tarchomina o conajmniej 30-40 min spaceru bo oczywiście parkingów tam nie będzie.jeżeli coś robić to z głową a nie huuuuuuuura i do przodu!!!!

REKLAMA

# prawda

22.04.2014 11:38

Tam jest ciąg komunikacyjny po którym chodzi tysiące ludzi - po wale i na pewno znajdą się tam setki osób które chętnie z tego skorzystają... to dobry pomysł by zrobić coś dla tych ludzi, przecież chodzą tam tysiące ludzi w weekendy, aż brakuje miejsca na wale popieram stanowisko radnego Korowaja w tej sprawie

# xxx

22.04.2014 11:51

"ciąg komunikacyjny"??a to dobre:) kolega chyba ma na myśli spacery od baru do baru

# Luthien

22.04.2014 11:58

A dlaczego by nie pomyśleć nad utworzeniem kolejnych parków z prawdziwego zdarzenia dla tych tysięcy ludzi? Naprawdę mamy tylko wał, który jest produktem zastępczym dla prawdziwego terenu rekreacyjnego i pełną komarów plażę nad śmierdzą wodą? Latem przez komary nie da się nawet usiedzieć w pobliskich ogródkach piwnych. "Doskonałe" miejsce do wypoczynku! Dlaczego nie inwestuje się w park Picassa? Jest jeszcze kupa terenu, który można pięknie urządzić. Parę alejek, latarni, ławek, fontanna i mamy piękny park! Dołożyć do tego siłownię plenerową, dosadzić drzew w centralnej łysej części parku, lub zrobic z niej piękną polanę piknikową. Naprawdę dzielnica ma niewykorzystany potencjał! Spacer po wale w upalny letni dzień, gdzie nie ma schronienia przed słońcem a po ograniczonej powierzchni spacerują setki ludzi + rodziny z dziećmi i wózkami+ rowerzysci to żadna atrakcja a jedynie mordęga.

REKLAMA

# racjonalista

22.04.2014 12:03

Korowaj ma dobry pomysł tylko idą wybory i zbiera baty za to że chce coś zrobić dobrego dla mieszkańców. Tak rola opozycji! Nawet dobry pomysł umieją popsuć w imię walki o stołek i około 4500 zł diety radnego... żenujące.

# xxx

22.04.2014 12:13

bardzo mądre słowa poprzednika i ja nie chciałbym być odbierany jako ten co sypie tym piachem w tryby bo uważam że nasza gmina jest nie tylko kulturalną alie i rozrywkową pustynią Warszawy ale ten pomysł jest zupełnie pozbawiony sensu a obarczony za to stu procentowm prawdopodobieństwem niepowodzenia!!!dlaczego nie iść dalej i nie wybudować odkrytego basenu???osobiście uważam że to zdałoby egzamin dużo lepiej niż wysypanie góry piachu.

# Luthien

22.04.2014 12:14

Jedynym argumentem niektórych osób na forum jest insynuacja, że krytyka wypływa od osób powiązanych z organizacjami ekologicznymi lub tymi o charakterze politycznym. Naprawdę uważacie, że lepsza będzie ta plaża i ściąganie jeszcze większych tłumów na wał wiślany niż zrobienie parku z prawdziwego zdarzenia lub/i inwestycja w już istniejące? A jeśli plaża to dlaczego, nie w miejscu, które było do tego pierwotnie przeznaczone czyli koło MP? Jest okazja do rekultywacji terenu zniszczonego podczas budowy mostu, za lokalizacją przemawia też łatwiejszy dojazd!

REKLAMA

# xxx

22.04.2014 12:17

a poza tym to człowieku to jest projekt do pierwszego wylania wisły

# Luthien

22.04.2014 12:19

Dokładnie xxx, piałam o tym wielokrotnie, zwolennicy plaży udają, że nie dostrzegają problemu.

# xxx

22.04.2014 12:34

bo łatwo jest sobie znaleźć temat który odwróci uwage od rzeczywistych problemów gminy a wywoła dyskusje a co za tym idzie darmową reklame przed wydorami...a ja się pytam pana panie radny czy próbowałeś zapisać dziecko do publicznego przedszkola??bo nastawianie prywatnych do których gmina dopłaca a i tak tam czesne jest ok 1000zł chyba nie jest rozwiązaniem problemu..albo kiedy łaskawy panie odwiedziłeś naszą zacną przychodnie na milenijnej??widziałeś człowieku co tam się dzieje???to nie gadaj tu o plaży i ptaszkach tylko zrób coś naprawde pożytecznego dla dobra mieszkańców!!!!!

REKLAMA

# tutejszy

22.04.2014 12:37

Dieta radnego to ok.1850zl

# xxx

22.04.2014 12:38

to że niby jeszcze mało???czy co?

# przy wale

22.04.2014 18:19

a ja chcę tą plażę, mieszkam przy wale, przydało by się tam teren ogarnięty, teraz to tylko śmieci tam widzę i haos, nawet nie mia gdzie usiąść a widoki przecież fajnie

REKLAMA

 antyurzędnik

22.04.2014 20:25

Do "przy wale" CHAOS to będzie jak ten piach przy wale wysypią, a śmieci od tego z pewnością nie będzie mniej.
Proponuję spędzać więcej czasu ze słownikiem ortograficznym. Może wtedy będziesz wiedział, że jeż piszemy przez samo Ż, a jerzyk przez RZ. Dodam jeszcze, że WIEŻA przez samo Ż.
Pan Korowaj o wieży już zapomniał...i próbuje znowu się bawić za pieniądze podatników.

# BartekPietras

22.04.2014 20:45

Dlaczego akurat przy sprawnej?! tam są najlepsze miejsca do połowu ryb! Ludzie przesiadujący tam i drący się tylko spłoszą piękne ryby ;/

# gość

22.04.2014 22:20

No to akurat jest plus.

REKLAMA

# piszczałka

23.04.2014 09:14

Po co dwa artykuły (ten i "Nowy teren rekreacyjny - plaża nad Wisłą ruszy na wakacje!" i rozczłonkowana dyskusja dotycząca jednego tematu ? To ewidentna bzdura. Dyskusję nalezy połaczyc w jedną całość, jeden z obu artykułów zaniechać.

# gość

23.04.2014 09:29

To proszę o wsparcie akcji na FB www.facebook.com/niechcemyautostrady

# potrobny

23.04.2014 13:46

Idioto nikt ci tego nie poprze, bo tam żadnej autostrady NIE będzie, przecież to już każdy wie, było dużo artykułów w tej sprawie, również na tustolica.pl. Poczytaj więcej w tym temacie, dokształć się, bo downem jesteś czy co?!

REKLAMA

# gosć

23.04.2014 16:39

Nie jestem idiotą ani downem. Tustolica.pl cytowała Pana burmistrza, który przed wywiadem nawet nie zapoznał się z planami rozbudowy tej ulicy. Zanim zaczniesz wyzywać ludzi proszę sam się dokształć w temacie.

# sasa

30.04.2014 12:50

Super, nie mogę się doczekać. Jak komuś nie pasuje niech się wyprowadzi. Az szkoda nie wykorzystać takiego miejsca na plażę

# mer

30.04.2014 12:52

Skoro to rezerwat to może najlepiej ogrodzić i oglądać z samolotu. Ludzie czy Wy oszaleliście przez tą ochroną przyrody ? Trzeba z nią żyć w symbiozie i korzystać z jej uroków

# tttrrrr

30.04.2014 20:34

nowa plaża - mam rozumieć , że powstaje nowe śmietnisko tj brud i smród ja natomiast mam plaże tam gdzie rozłożę koc i to starczy - cisza, przyroda a nie walające się puszki po piwie i nieczystości

# gosc

01.05.2014 10:54

Sztuczna plaza z zabetonowanymi laweczkami,halasy,grillowanie to "zycie w symbiozie z przyroda"??
Juz teraz brud poraza,pelno porzucoych butlek i smieci ktorych nikt nie sprzata,nie wspomne o psich kupach ktorymi zaminowane sa okolice walu..tiaaaa..symbioza :/

# gościu

04.05.2014 17:55

Jestem na tak! Mieszkam na sprawnej i jak najbardziej uważam że to bardzo rozsadna decyzja poniewaz nalezy wlasnie wykorzystywac tak dobra lokalizacje i milo bedzie miec latem do dyspozycji plaze. Oczywiście nikt nie powinien raczej wlazic do wody i nie sadze aby ktos z ratusza sie na to zgodzil no bo ta woda raczej do aż tak czystych nie należy. Grillowanie no to tez cos co jest dziwne i nie rozumiem jak można wleźč z grilem pomiedzy opalajacycy sie ludzi i dymic jak z elektrociepłowni. Takie obrazki to staly widok nad zegrzem. Jednakze pomijajac te kwestie to jesli infrastruktura plazy to fajny czysty piasek, wydzielone strefy nawet na to cale grilowanie, parking dla rowerow, tojtoje, smietniki i np buda z hotdogami i lodami to ja jestem jak najbardziej za. Oczywiscie to czy bedzie to miejsce wylengarnią nawalonych buraków czy bedzie to miejsce przyjazne dla rodzin z dzieciorami, przejezdzajacych rowerzystów ktorzy po drodze dziabną kielbaske z grila to przeciez wszystko jak zawsze zalezy od ludzi i ich wychowania. Czas zweryfikuje czy mamy spolecznie cywilizowaną dzielnicę....

 tarantula01

06.05.2014 23:21

"- Według naszych informacji nie jest to teren objęty rezerwatem przyrody ani programem Natura 2000 - odpowiada Smoczyński." Burmistrz ma zatem złe informacje, nie pierwszy i nie ostatni raz zresztą, bo obszar PLB 140004 w granicach Warszawy obejmuje całe http://www.wislawarszawska.pl/
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

06.05.2014 23:21

"- Według naszych informacji nie jest to teren objęty rezerwatem przyrody ani programem Natura 2000 - odpowiada Smoczyński." Burmistrz ma zatem złe informacje, nie pierwszy i nie ostatni raz zresztą, bo obszar PLB 140004 w granicach Warszawy obejmuje całe http://www.wislawarszawska.pl/
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# ktoś

07.05.2014 10:19

Wniosek z tego jeden - mamy władze składającą się z ignorantów prawa.

# Zielonek

19.05.2014 11:42

Precz z plażą w miejscu rezerwatu przyrody. Sa inne lepsze miejsca do robienia grillów i smiecenia na Tarchominie !!!!

# cobra22

21.05.2014 22:48

czy radny policzył jakie były straty po zalaniu tej przyszłej plaży, stać nas?
prosimy o szczegóły projektu i kosztów

 antyurzędnik

22.05.2014 10:54

Czy nadal zwolennicy jednorazowej plaży chcą w tak durny i nierozmyślny sposób wydawać pieniądze?

# z Dąbrówki

22.05.2014 13:44

@cobra22, uważaj, bo Ci Korowaj cokolwiek z wyliczeń przedstawi.

# Edith

22.05.2014 14:09

Idiotyzm. Miejsce dla rowerów już jest na wale, miejsca gdzie można jeszcze poobserwować i posłuchać ptaki nad Wisłą też jeszcze są popytajcie wędkarzy ludzie ze STOP-u, oni nie mają problemu z dojściem do widokowych miejsc gdzie można pooglądać zachody słońca, po obcować z przyrodą. Śmiecie są tam gdzie są ludzie a im ich więcej tym śmieci jest więcej i nie pomogą kosze bo choćby się je ustawiało co 1m to i tak komuś będzie za daleko, zacznie się od peta skończy na butelce puszce itd.
A co do hasła "to się wynieś na wieś" to chce powiedzieć że ludzie często wybierają Białołękę bo jeszcze jest tu zielono w miarę spokojnie i blisko natury.

# Arya

22.05.2014 14:54

Pan Korowaj, to niech pomyśli o porządnym chodniku na Mehoffera. O ochronie terenów zielonych na Tarchominie, które znikają w zastraszającym tempie? Może Pan Korowaj rozejrzy się jaki śmietnik rozciąga się w krzakach w okolicy jego zamieszkania? Może niech zaproponuje jakiś POŻYTECZNY projekt np. pod nazwą "czysta Białołęka" a nie plaża w rezerwacie.

# cobra22

22.05.2014 22:39

fajnie jest dysponować mieszkańców kasą ,ale to trzeba robić z głową
jerzyki w domku za 70.000 już mieszkają,czy nadal słychać ptaki z playbacku?

# gość

22.05.2014 23:04

Jedna budka zamieszkana, ale przez sikorki :@

# geminatores

05.07.2014 09:18

Jasne plaża na Nowodworach - będzie syf i malaria jak na plaży la playa, wydzierająca mordę niewyedukowana młodzież, tony śmieci, butelek. Faktycznie super pomysł! Już wolę zarośniętą trawę ale ciszę oraz spokój.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe