REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


13.12.2018 10:41 #Major
Pomysł kompletnie nietrafiony. Parking w tym miejscu jest niezbędny. Trzeba gdzieś zaparkować samochód podczas wizyty w BOK. W tym miejscu nie występuje deficyt zieleni, przeciezż zaraz za szkołą jest park. Poronione!
13.12.2018 11:08 drugastrona
Zawsze można przyjechać autobusem :D
Mieszkańcy Tarchodworów nigdy nie przestaną zapewniać mi rozrywki. Z jednej strony "po co kolejny blok, trzeba zachować zieleń", a po chwili "po co skwer, zieleni mamy aż nadto". Obiektywnie patrząc, zieleni nigdy nie jest za dużo, bo to ona daje tlen, którym oddychamy. Im więcej zabetonowanej powierzchni, tym większe ryzyko powodzi błyskawicznych. Im więcej samochodów, tym gorsza jakość powietrza w okolicy. A inna sprawa, że faktycznie przy samej Świderskiej miejsc postojowych jest sporo, i stoją w większości puste.
13.12.2018 12:03 #elka
Na parking można przeznaczyć te zrujnowane boiska obok BOKu. Skwer przed budynkiem z przestrzenią dla ludzi nie pojazdów zbliży zdecydowanie BOK do ludzi.
13.12.2018 12:24 #Major
Super pomysł - autobusem na seans o 20 i powrót nie wiadomo, o której. #drugastrona - przeczytaćj artykuł ze zrozumieniem, ulica ma być przebudowana w takim sposób, że zostaną zlikwidowane miejsca wzdłuż Świderskiej. Wgl co to za pomysł, żeby ustawiać wszystkim życie - "jedź autobusem". Jak chcesz to jedź nim, ale pozwól mi spokojnie zaparkować.
13.12.2018 13:32 #w-wiak
Super pomysł!
W pobliżu jest kilkanaście linii komunikacji miejskiej.
REKLAMA
13.12.2018 17:13 drugastrona
#Major napisał(a) 13.12.2018 12:24

Super pomysł - autobusem na seans o 20 i powrót nie wiadomo, o której. #drugastrona - przeczytaćj artykuł ze zrozumieniem, ulica ma być przebudowana w takim sposób, że zostaną zlikwidowane miejsca wzdłuż Świderskiej. Wgl co to za pomysł, żeby ustawiać wszystkim życie - "jedź autobusem". Jak chcesz to jedź nim, ale pozwól mi spokojnie zaparkować.
A co to ma do rzeczy, że powrót nie wiadomo, o której? Sugerujesz, że "nie wiadomo, o której" autobusy nie jeżdżą, czy co?
Druga sprawa: wskaż mi, w którym miejscu artykułu jest napisane, że miejsca wzdłuż Świderskiej zostaną zlikwidowane.
Po trzecie: jakbyś się jeszcze nie zorientował, to żyjesz w stolicy kraju, wielkim mieście, i musisz działać dla dobra społeczności, a nie tylko własnego tyłka. Nie ma czegoś takiego jak "spokojnie zaparkować" w Warszawie. Nikt nie ma obowiązku zapewniać Ci miejsca parkingowego. To tylko dobra wola społeczności, w której żyjesz. Jeżeli społeczność uznaje, że lepsze dla ogółu są drzewa, a nie powierzchnia uszczelniona do parkowania obiektywnie szkodliwych samochodów, to musisz się dostosować. W Warszawie zawsze priorytetem będzie komunikacja zbiorowa, a nie samochody indywidualne, z obiektywnych względów. Tego nie przeskoczysz. W interesie każdego mieszkańca jest ograniczenie liczby samochodów na ulicach, bo wtedy KAŻDEMU jedzie się lepiej. Chcesz jeździć samochodem? Fajnie, ale przyzwyczaj się, że będzie Ci coraz trudniej w mieście, bo korkujesz i smrodzisz, a przez Ciebie wloką się autobusy, w których podróżują setki osób (czyli "ustawiasz" życie setkom osób). Więc Twój samochód po prostu jest szkodnikiem, który w strategii długoterminowej miasta jest słusznie zwalczany. Pogódź się z tym, będzie lepiej dla Twojego zdrowia psychicznego.
13.12.2018 20:10 #Gra
I znowu Zielona Białołołęka zostanie odcięta od BOK! Może obok jest kilkanaście linii autobusowych ale z ZB nie ma ani jednej. Myślę, że i z Tarchomina jak ktoś wybierze się na spektakl to woli dojechać samochodem jeśli ma taką możliwość. A te miejsca na Świderskiej (prostopadłe) popołudniami i wieczorem są zajęte! Zdjęcie jest tendencyjne, bo zrobione w dzień kiedy wiele tutejszych samochodów jest w innych częściach miasta. Sam pomysł nawet mi się podoba, pod warunkiem, że będą gdzieś zastępcze miejsca parkingowe za te likwidowane....
13.12.2018 21:50 #Trzeciastrona
drugastrona napisał 13.12.2018 17:13

Nie ma czegoś takiego jak "spokojnie zaparkować" w Warszawie. Fajnie, ale przyzwyczaj się, że będzie Ci coraz trudniej w mieście, bo korkujesz i smrodzisz, a przez Ciebie wloką się autobusy, w których podróżują setki osób (czyli "ustawiasz" życie setkom osób). Więc Twój samochód po prostu jest szkodnikiem, który w strategii długoterminowej miasta jest słusznie zwalczany. Pogódź się z tym, będzie lepiej dla Twojego zdrowia psychicznego.
Pomieszanie z poplątaniem. Ludzie przemieszczający się po osiedlu samochodem do sklepu, BOK-u, na basen, do fryzjera itp. itd. nie są największym problemem i raczej nie powodują korków i nie blokują autobusów, które się przez nie wloką.... (chociaż niestety smrodzą, to fakt). Drugastrono, skoro tak chwalisz się tu i ówdzie znajomością osiedla, to powinieneś wiedzieć, że korki na Tarchominie powstają w godzinach szczytu, gdy mieszkańcy wyjeżdżają samochodami z osiedla do pracy (lub z niej wracają). Nie rozwiążesz tego problemu likwidując osiedlowe miejsca parkingowe. Nie żartuj sobie. Chcesz rozwiązać ten problem, to zastanów się np. jaki wpływ na korki na Tarchominie mają parkingi na Młocinach. Nie sądzisz, że gdyby tych parkingów nie było, to część z nas dałaby sobie spokój z samochodem i do metra dojeżdżała komunikacją zbiorową? Albo zastanów się, co by było jakby Światowida gdzieś od połowy była ulicą dwupasmową, z tym że jeden z pasów w godzinach szczytu byłby buspasem...Ps. Doceniam kilka ciepłych słów na temat zieleni, wreszcie coś pozytywnego na ten temat, a nie wyśmiewanie przez Ciebie tematu, co się tu zdarzało.
14.12.2018 08:08 #gnidja
#Major napisał(a) 13.12.2018 12:24

Super pomysł - autobusem na seans o 20 i powrót nie wiadomo, o której. #drugastrona - przeczytaćj artykuł ze zrozumieniem, ulica ma być przebudowana w takim sposób, że zostaną zlikwidowane miejsca wzdłuż Świderskiej. Wgl co to za pomysł, żeby ustawiać wszystkim życie - "jedź autobusem". Jak chcesz to jedź nim, ale pozwól mi spokojnie zaparkować.
Zamiast czytać bzdurny artykuł, to proszę wejść na stronę Zarządu Zieleni i zapoznać się z koncepcją. Na Świderskiej miejsca parkingowe zostają ;)
14.12.2018 08:51 #Alata
Bardzo dobry pomysł. Więcej zieleni to czystsze powietrze. Tym co dojeżdżają na Tarchomin przypomnę, że Most Północny zżera nam tlen i tworzenie nowych zieleńców jest ratowaniem naszych płuc.
REKLAMA
14.12.2018 10:51 drugastrona
#Trzeciastrona napisał(a) 13.12.2018 21:50

Pomieszanie z poplątaniem. Ludzie przemieszczający się po osiedlu samochodem do sklepu, BOK-u, na basen, do fryzjera itp. itd. nie są największym problemem i raczej nie powodują korków i nie blokują autobusów, które się przez nie wloką.... (chociaż niestety smrodzą, to fakt).
Oczywiście, że nie są największym problemem. Tyle że jak wspomniałem, wszystkie strategie długoterminowe miasta przewidują walkę z komunikacją indywidualną. To są fakty, a likwidacja miejsc parkingowych (oczywiście nie wszystkich i nie wszędzie) w tę strategię się wpisuje. I tego nie przeskoczysz. Z tym trzeba się pogodzić, bo zmniejszenie ruchu samochodowego jest w interesie wszystkich mieszkańców.

#Trzeciastrona napisał(a) 13.12.2018 21:50

Drugastrono, skoro tak chwalisz się tu i ówdzie znajomością osiedla, to powinieneś wiedzieć, że korki na Tarchominie powstają w godzinach szczytu, gdy mieszkańcy wyjeżdżają samochodami z osiedla do pracy (lub z niej wracają). Nie rozwiążesz tego problemu likwidując osiedlowe miejsca parkingowe. Nie żartuj sobie.
Oczywiście, że nie. Ten problem może rozwiązać jedynie zupełnie nowa linia metra. Odnoszę się do wypowiedzi innego użytkownika, który stwierdził, że "musi sobie zaparkować". No więc wyprowadzam go z błędu - nie "musi", bo miasto nie ma żadnego obowiązku zapewniać miejsca parkingowe.

#Trzeciastrona napisał(a) 13.12.2018 21:50

Chcesz rozwiązać ten problem, to zastanów się np. jaki wpływ na korki na Tarchominie mają parkingi na Młocinach. Nie sądzisz, że gdyby tych parkingów nie było, to część z nas dałaby sobie spokój z samochodem i do metra dojeżdżała komunikacją zbiorową?
Problemów jest mnóstwo. Np. mentalność człowieka, który "musi" wszędzie dojechać samochodem. Np. wyczerpująca się przepustowość tramwajów i 1 linii metra. Jak pisałem wyżej (i w innych wątkach), buduje się coraz więcej bloków i za moment trzeba będzie puszczać tramwaje co minutę, albo podwójne składy, ale nie wiem, czy się zmieszczą na peronach. Wtedy będzie armagedon i sam jestem ciekawy, co władze zaproponują.

#Trzeciastrona napisał(a) 13.12.2018 21:50

Albo zastanów się, co by było jakby Światowida gdzieś od połowy była ulicą dwupasmową, z tym że jeden z pasów w godzinach szczytu byłby buspasem...
Tyle że jest to nierealne, bo skoro dostaliśmy tramwaje, to autobusy nam zabrali.
14.12.2018 10:52 drugastrona
Musiałem podzielić, bo portal nie zezwala na tak długie posty...

#Trzeciastrona napisał(a) 13.12.2018 21:50

Ps. Doceniam kilka ciepłych słów na temat zieleni, wreszcie coś pozytywnego na ten temat, a nie wyśmiewanie przez Ciebie tematu, co się tu zdarzało.
Pomyłka, ja tylko wyśmiewam ludzi, dla których kawałek klepiska, na którym załatwiają się pieski, to "skwer". Albo ludzi, którzy uważają, że na osiedlu nie ma zieleni. W jakże zażartej dyskusji z innym użytkownikiem z okazji planów budowy ul. Talarowej (których nie ma) broniłem drzew, które trzeba by wyciąć pod budowę. Zresztą, pod drugą jezdnię Światowida też zapowiada się wycinka i to niedobrze. Sam w budżetach partycypacyjnych zawsze głosuję za zielenią, napisałem też maila do władz z propozycjami lokalizacji nasadzeń z okazji programu miliona drzew dla Warszawy (i te drzewa się pojawiły, np. na Ćmielowskiej przed piotrpawłem).
16.12.2018 16:42 #Marian
To przestańcie chodzic do tego BOKu

 598/7221 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Działkę budowlaną sprzedam
 Nadarzyn sprzedam działkę budowlaną 2000m bezpośrednio. 191/37 Działka usytuowana w najlepszej lokalizacji Nadarzyna objęta Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego z przeznaczeniem pod zabudowę jednorodzinną lub bliźniaczą. 1 km od centrum Nadarzyna. 2 km do wjazdu na trasę S8 do Warszawy, w zacisznym miejscu obok Lasów Nadarzyńskich.Cena podlega negocjacji. 390000 zł Telefon kontaktowy 503123985

Nieruchomości
 Kupimy działkę pod market, stację paliw, 3-10 tys. m2. Tel. 691-500-751

Oddam za darmo
 Poszukuję pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, mieszkania, pożyczki studenckiej, pożyczki konsolidacyjnej, pożyczki niezabezpieczonej venture capital; pasterze prywatni pożyczkodawcy udzielają pożyczek firmom i osobom prywatnym w niskiej i przystępnej cenie 3%. Czy jesteś zainteresowany? Kontakt po konwersji kredytu w ciągu 48 godzin. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI poprzez e-mail: boggiegroup@gmail.com

Usługi stolarskie
 BAREK-BECZKA ORYGINALNY BAREK NA ALKOHOL Zapraszam do zapoznania się z ofertą niezwykle oryginalnych barków domowych imitujacych beczkę. Barki wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta. barekdomowy.wordpress.com/


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wakacje lato 2020 - zniżki do 60%
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA